Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Sta o Tuzlacima i uopste Bosancima misle Dalmatinc
Strana: 1 2 3 4 5 6 7
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
dino
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 19-03-2005
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 42
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Sta o Tuzlacima i uopste Bosancima misle Dalmatinc

Citat o tome kako nas cijene na Jadranu, zato dobro razmislite kada trosite svoj novac gdje i na cije proizvode ga trosite, sjetite se ovih rijeci kada drugi put kupite Janu, Karlovacko pivo, Podravku , Vegetu...da ne nabrajam dalje:

""Makarska danas, 2011. godine, na naslovnici tjednika "Makarsko primorje", u debilnom tekstu donosi grozomoran rasistièki naslov "Gosti koji su višak". Ne treba vam Nostradamus, èarobna kugla ili jedna od noænih vraèara s RTL-a, da biste saznali èiji su ruènici na turistièko-nacistièkoj vagi najbezvrijedniji. Naravno, oni bosanskohercegovaèki. Da ne kompliciramo s ovim dugim nazivom te "èudne, a primitivne zemlje", ionako smo pod visoko civiliziranim okom jednog dijela Dalmacije, svi mi podvedeni pod zajednièki posprdni nazivnik - Bosanci.""

""Godinama ne dolazim u Makarsku. Ponekad mi samo služi kao tranzitno mjesto do Braèa. Nevjerojatno! Iz Bosne i Hercegovine sam, a znam što je i gdje se nalazi neki dalmatinski, skuplji od prosjeka, otok. Još veæi kaos je to što na trajektu, pa kasnije i u hotelu sretnem još podosta takvih, sasvim èovjekolikih, "Bosanaca". U restoranu se nasmijem kad èujem neki tuzlanski ili èitluèki naglasak kako naruèuje grdobinu, a ne vadi paštetu iz stražnjeg džepa, lopovski otuðenu sa švedskog stola na doruèku. Ne zato jer mi je èudno kako si i kojim to èarolijama mogu priuštiti ribu rezerviranu samo za "goste prve klase", nego jer odmah zamislim kako se, kao i svi mi zemljopisno netalentirani za morsku ribu, nespretno bore sa kostima iste.""

Cijeli clanak mozete procitati na:

[URL=http://www.index.hr/vijesti/clanak/ivo-curkovic--hitler-s-plaze/563549.aspx http://www.index.hr/vijesti/clanak/ivo-curkovic--hitler-s-plaze/563549.aspx

citat:
http://www.index.hr/images2/ScreenshotPRIMOJRE.jpeg
http://www.index.hr/images2/ScreenshotPRIMOJRE.jpeg

[Edited by dino on 27-07-2011 at 21:48 GMT]

[Edited by dino on 27-07-2011 at 21:51 GMT]
27-07-2011 at 21:47 | Ukljuèi u odgovor
klon3
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 12-01-2011
Odgovori: 29
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta o Tuzlacima i uopste Bosancima misle Dalmatinc

ne sikiraj se, dalmatinci ne vole roðenu mater i æaæu od bosanaca više mrze ljude iz dalmatinske zagore zovu ih vlajima i za njih kažu da nisu dalmatinci, jer se od njihovih kuæa ne vidi more


27-07-2011 at 23:40 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta o Tuzlacima i uopste Bosancima misle Dalmatinc

ja vec godinama govorim da tamo ne treba ici i ne idem kad god mogu da izbjegnem, a samo sam jedne godine "morala", jer nisam imala dovoljno dana da odem negdje dalje...

elem, kako su me u ratu istjerali iz kaVane, jer sam trazila kaFu, tako su me jos par puta pokusali poniziti na razne nacine, samo zbog toga sto govorim kao sto svi mi govorimo...

najbolje mi je bilo kad mi je konobar, koji radi u restoranu mog zeta, dalmatinca na otoku visu, dok sam gledala jelovnik rekao: to su vam skupa jela, imate dalje u jelovniku cevape i pljeskavice...

ja ga pogledam, pa upitam za ime, a zatim mu kazem cija sam...

izvinjavao se do besvijesti, al' meni ne treba da mi se neko izvinjava za svoje rasisticko ponasanje prema meni, kao bosanki...

eto im ceha, oni su im bolji, a svi koji im idu dolje na noge, meni su budale! pored nasih ljepota, pored zemalja u blizem i daljem okruzenju, sve je em pristojnije, em ljubaznije, a - vala - i jeftinije od njih!

plakat ce za nama, kad tad!

27-07-2011 at 23:54 | Ukljuèi u odgovor
root
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-08-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 288
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta o Tuzlacima i uopste Bosancima misle Dalmatinc

Ništa novo, svake godine imamo priliku èitat o nepoželjnim Bosancima. Mi imamo dvije moguænosti - nastaviti iæi u Hrvatsku i praviti se kao da se ništa nije desilo ili jednostavno prestati ljetovati na njihovom primorju i birati druge (bolje) destinacije.

28-07-2011 at 11:48 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta o Tuzlacima i uopste Bosancima misle Dalmatinc

Jesam vam reko da ostavite paradajz kod kuce, ne vole oni kad se nosi paradajz

28-07-2011 at 12:34 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sta o Tuzlacima i uopste Bosancima misle Dalmatinc

citat:
root wrote:
... birati druge (bolje) destinacije.

28-07-2011 at 13:31 | Ukljuèi u odgovor
blentava
Nivo: Forumski doajen
Aequam memento rebus in ardius

Registriran(a): 26-12-2010
Lokacija: Belgrade, Serbia
Odgovori: 4005
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta o Tuzlacima i uopste Bosancima misle Dalmatinc

Nas u Grèkoj i dalje zovu "paradajz turisti", izgradili smo Severnu Grèku, a uvek æemo im biti omiljeni turisti. U Grèkoj su svi natpisi na srpskom poèev od: Imamo soba, kafa przena na srpski nacin, do èinjenice da veoma dobro vladaju našim jezikom.
U Crnoj Gori, bilo je malo zatezanja u odnosu prema turistima svojevremeno. Jedne prilike, neposredno po dolasku na more, na sto sam spustila "Prolom" vodu (poboljšava rad bubrega) i tražila jelovnik, dobila sam odgovor da se ruèak ne služi u to doba. Ok, menjam kafanu i rešen problem.
U Hrvatskoj, nemam nikakvih problema kao turista iz Srbije.
Navedene tekstove iz novina treba uzeti sa rezervom i ako je moguæe krenuti na odmor bez predrasuda. Meni je Dalmacija prilièno daleko, bliža mi je Istra. Smatram, da ako se èovek ne eksponira negativno, ne bi trebalo ni da ima nekih problema u komunikaciji sa okolinom. Da se razumemo, distanca u komuniciranju postoji, ali je treba zanemariti.
Što se naruèivanja u hrvatskim ugostiteljskim objektima tièe, sve tražim na svom jeziku i sve i dobijem. Prošle godine sam tražila "èesmovaèu", konobar nije znao šta je to pa je priupitao, kad je saznao smejao se, naredna tri dana verovatno. Ili pikslu, za koju sam potom dodala još nekoliko naziva u cilju boljeg sporazumevanja: pepeljara, pepelnica, æikopernica itd.
Hoæu reæi, da ako postoji volja za komunikacijom ona æe se i uspostaviti na najbolji moguæi naèin. Sve zavisi od osobe do osobe.
Najlakše je konfrontirati se, to može svako.
Mnogo teže je biti èovek u svakoj situaciji, bilo prijatnoj ili neprijatnoj.

28-07-2011 at 13:39 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta o Tuzlacima i uopste Bosancima misle Dalmatinc

ma, za tebe vec znamo da te svi vole, muskarci ti padaju pred noge, zene su ljubomorne, pa ne sumnjam da nemas nikakvih problema ( ) u komunikaciji na ljetovanju... samo nek' nece da te zene i sve je rijeseno (a posebno to, jer ... ko bi?!)

28-07-2011 at 13:46 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta o Tuzlacima i uopste Bosancima misle Dalmatinc

Grchka i CG u paketu "zdrraavoo" dovidjena, prijatno for gud!!
Jel pokretac teme mislio na Hercegovce ili Dalmatince ono bash bash Dalmatince? Razlika je ogromna.
Ali bez obzira, ne mislim sta oni misle o meni, iskreno hebe mi se. U jednu ruku ih i razumijem, njih nece ni dobri Tito spasiti Grckog scenarija, tako da njima je malo para kolko god im covjek ostavio.
A ima tu malo i ljubomore, cuh da su im "galebovi" ucili zanat upravo od Bosanaca, znaju Dalmatinke njih pitajte a ne Cehinje i Poljakinje

[Edited by daleko on 28-07-2011 at 15:05 GMT]

28-07-2011 at 15:04 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sta o Tuzlacima i uopste Bosancima misle Dalmatinc

citat:
Abulafija wrote:
Jesam vam reko da ostavite paradajz kod kuce, ne vole oni kad se nosi paradajz



...al zato vole dalmatinke da im se donese sto vise kondoma


28-07-2011 at 15:16 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 32
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Sta o Tuzlacima i uopste Bosancima misle Dalmatinc New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice