Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Sta o Tuzlacima i uopste Bosancima misle Dalmatinc
Strana: 1 2 3 4 5 6 7
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
bosno_moja
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 23-11-2009
Odgovori: 249
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta o Tuzlacima i uopste Bosancima misle Dalmatinc

Sakriveni fašizam sa odjelom kulture.

28-08-2011 at 11:22 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sta o Tuzlacima i uopste Bosancima misle Dalmatinc

citat:
zonta wrote:
Sljedece godine,vidimo se u prijateljskoj Turskoj



Turska je bila moj favorit i ove godine , ali prevagnulo je nesto drugo.Zato sledece godine je moj izbor na redu , a to je sigurno Turska (mislim nije to zbog hrane ako je na to neko mislio ) , zato moze biti da se vidimo
28-08-2011 at 15:22 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta o Tuzlacima i uopste Bosancima misle Dalmatinc

de zonta popusti malo svih ti.
Slazem se sa Andjelom. Ono sto me ove godine iznenadilo, iako sam se "nabrijao" za svadju i debate, je njihova gostoljubivost. Radilo se o dijelu Makarske riviere koja je u terminu kada sam ja isao bila 100% puna. Ali gdje god sam upitao za smjestaj ako domacin nije imao isao je kroz "carsiju" i pokazivao mi i vodio me na adrese gdje je mislo da ima smjestaj.
Kako u agencijama, tako i na pijaci, u trgovinama, na plazi, od onog iznajmljivaca lezaljki do konobara i domacina kod kojih smo boravili svi su bili izuzetno gostoljubivi i srdacni, znaci bez izuzetka. To me bezmalo odusevilo.
Drugi par opanaka su cijene smjestaja

28-08-2011 at 17:55 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta o Tuzlacima i uopste Bosancima misle Dalmatinc

Noæni obraèun u Blatu na Korèuli
Tuzlak Safet B. briferom izrezao dvojicu mještana
-----------------
ima tu raznih sluæajeva...
mozda su ga provocirali,s razlogom bez razloga..nismo svi isti.mozdaj on provociro.pjanska...
al generalno,otic na more i ovako zavrsit,katastrofa.

29-08-2011 at 12:58 | Ukljuèi u odgovor
klon3
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 12-01-2011
Odgovori: 29
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta o Tuzlacima i uopste Bosancima misle Dalmatinc

Još kad bi i ti bio pismen, onda bi sve bilo na svom mjestu

31-08-2011 at 10:28 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sta o Tuzlacima i uopste Bosancima misle Dalmatinc

citat:
klon3 wrote:
Još kad bi i ti bio pismen, onda bi sve bilo na svom mjestu


koo? moa?
pa druže,bleng bleng sleng sleng
01-09-2011 at 08:53 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta o Tuzlacima i uopste Bosancima misle Dalmatinc

Nepoželjni turisti u Hrvatskoj: Srbe, Bosance, Èehe... treba protjerat, trebamo elitne goste
A. B. | 05. 01. 2012. • 11:39


Ljetovanje / 24sata.info
(24SI) - Èesi donose svoje paštete, a nekad i krompir, pa troše manje od Bosanaca. Bosanci pišaju u more, Srbi su, jebiga, Srbi, Australci su buèni, Nijemci previše dolaze autima, Italijani prljaju po restoranima... Ko valja? E, ima ih.
[24 sata info]

Kad ti se posao sastoji od toga da bjesomuèno pratiš domaæe medije, s vremenom razviješ sedmo èulo za verbalne proljeve naših javnih pregalaca. Skužiš par sekundi ranije da hvataju zalet za izgovoriti p*z**riju antologijskih razmjera, pa panièno grabiš daljinski i pojaèavaš zvuk TV-a do maksimuma. Sad æe, sad æe i... dogodi se, a ti onda ne znaš bi li se smijao ili plakao.

Najèešæe se radi o izgovaranju onoga "što mnogi misle, ali se ne usuðuju reæi". Kad javni pregalac u Hrvata krene govoriti "šta mnogi misle, ali se ne usuðuju reæi", znaš da dolazi spektakularni izljev politièke nekorektnosti, nema greške, samo èekaš hoæe li udariti po "vjeènim nam neprijateljima Srbima", "Židovima koji su krivi za globalnu recesiju", "pederima koji su oružje u rukama Židova" ili "bosanskim turistima koji pišaju u hrvatsko more, a ne kupe ni sladoled".

Dosta je terora!

Najfriškiji podvig ovog tipa izvela je bivša ministrica turizma, a sada predsjednica Destinacijskog menadžmenta Dubrovnika, koja je izjavila "ono što mnogi u Dubrovniku misle, ali se ne usuðuju reæi" – dosta je bilo terora mladih turista iz Australije i Novog Zelanda koji su, "izmeðu ostalog, trèali goli po Stradunu, povraæali, oèito pod uticajem alkohola, a možda i drugih opijata".

Tako su se na listu nepoželjnih turista u Hrvata, uz vjeène favorite Èehe, Srbe i Bosance, sada upisali i mladi iz Australije i Novog Zelanda.

Paštete, pišanje u more i parkirna mjesta

Pa obnovimo malo znanje intervjuišuæi "mnoge koji se inaèe ne usuðuju govoriti".

Gospodo mnogi, u èemu je problem sa Èesima?

U tome što donose svoje paštete, a nekad i krompir, pa troše manje od Bosanaca. Kako je krenulo, još malo æe i suvenire poèet donosit od doma. A i te njihove škode – voze nekad presporo pa zakrèe saobraæaj, a nekad prebrzo pa su opasni na cesti. A uz to su, brate, i ludi. Popnu se u šlapama na Biokovo pa mi, iz našeg džepa, od našeg poreza, moramo plaæat njihovo spašavanje.

A Srbi, u èemu je problem sa njima?

Srbi su, jebiga.

Da, jasno. A Bosanci? U èemu je problem sa Bosancima?

Nakrca ih se šezdeset u autobus, doðu u nas, zauzmu mjesta normalnim turistima, ispišaju nam se u more pa odu nazad doma. Kad bolje promisliš, troše manje od Èeha.

Upravo smo saznali da su i Australci i Novozelanðani takoðe problematièni. Postoji li još neka grupa turista koju biste okarakterisali nepoželjnom?

Italijani. Jesu dva ušla u restoran, znaš da æe bit manistre i po stolu, i po stolici, i po podu. Ne mogu kafu popit, a da ne isprljaju i stolnjak i nadstolnjak. A kako neæe kad mlataraju rukama dok govore. Drži perun pun manistre i svaða se sa ovim drugim, a manistra leti po cijelom restoranu. Troškovi sredstava za pranje narastu sto posto za vrijeme feragosta.

A onda i Nijemci. Šta im je problem doæi autobusima k'o Bosanci, ili avionima k'o Englezi i Amerikanci? Ne, oni moraju doæi automobilima. Zakrèe saobraæaj, nema naš èovjek gdje parkirati kad su oni tu. A kad gradiš apartmane, moraš i garažu gradit ako hoæeš da ti Nijemac doðe, njemu je važnije gdje æe ostaviti auto nego gdje æe mu djeca spavati.

A onda i ti Englezi i Amerikanci. Ako su mlaði, gori su od ovih Australaca i Novozelanðana, to pije, pleše, zabavlja se. A ovi stariji ti doðu u posezoni, pa se moraš zajebavat s njima kad svatko normalan odmara od sezone.

A da ti ne spominjem Francuze, ili Japance, ili one...

Dobro, shvatio sam. Da preformuliram pitanje. Postoji li iti jedna grupa turista koju biste okarakterisali poželjnom?

Postoji. Elitni gosti.

A to bi bili?

Pa zna se ko su elitni gosti: Roman Abramoviè, Bill Gates, Angelina Jolie, muž joj i djeca, onda onaj režiser Steven Spielberg i... ima ih još samo se ne mogu sad sjetit.

Dakle, njih desetak? Od kojih bi svaki na ljetovanje trebao potrošiti par milijardi kuna pa da nam priliv sredstava od turizma bude kao i do sada?

Ne. Tu se ne radi o novcu nego o imidžu. Elitnim gostima bi trebalo èak i platiti da doðu jer oni privuku druge goste.

Koje to druge?

Pa recimo: Australce i Novozelanðane, Italijane, Nijemce, Engleze, Amerikance...

Vlado Buliæ (net.hr)



Izvor vijesti: http://www.24sata.info/kolumne/fatamorgana/82733-Nepozeljni-turisti-Hrvatskoj-Srbe-Bosance-Cehe-treba-protjerat-trebamo-elitne-goste.html#ixzz1icnfVbUd

05-01-2012 at 23:18 | Ukljuèi u odgovor
Platonix
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 21-03-2011
Lokacija: Jupiter
Odgovori: 363
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta o Tuzlacima i uopste Bosancima misle Dalmatinc

Dalmatinci- koje je to indijansko pleme!?

06-01-2012 at 20:56 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 32
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Sta o Tuzlacima i uopste Bosancima misle Dalmatinc New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice