Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : SDP-ova predizborna prevara !!
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SDP-ova predizborna prevara !!

ja bih se kandidovala za nacelnicu, ali nisam smrsala 30 kila, kako mi je PR savjetovao, pa, eto, necu moc, al' imam dobar program i u odlicnoj sam stranci, pa ako neko hoce program nek' se javi, pisat cu mu ja priopcenja

salu na stranu, ja ovo malo, vis a vis nedavnih prozivki...

nego, naravno da je sdp isto sto i sda, a ni mirnes, ruku na srce, nije puno dalje od toga, jer nije ponudio nikakav program koji bi pokazao da se radi o ozbiljnom radu za narod, a ne za vlastiti napredak. prije 15-tak godina me zvao mirnes, cak smo i pricali o tome da budem nosilac "zenske" liste, ali ja se ne slazem generalno s njegovim nacinom, pa zbog toga i nisam tu.

problem tuzle je sto nema za koga glasati i sto vecina bira "od dva zla manje", a tako sam i ja glasala za jasmina, a sad bih sebi ruku odsjekla zbog tolike gluposti! bolje da sam za salku, jer cini mi se da je on, ipak, u ovoj prici manje zlo bio, ako ni zbog cega drugog, a ono ne bi radio ovakve gluposti i ne bi kraljevali tuzlom ahbabi...

naravno, bili bi neki drugi ahbabi, i tako u krug.

elem, kako god covjek okrene, slabo je koja stranka ili partija ponudila neko konkretno rjesenje i rekla: ja cu ovo, ako bi dosao na vlast! svi se vrte, nekako, u istom krugu!

ja cvrsto stojim na svom stajalistu da, za prosperitet tuzle, prvo treba uraditi potpunu reviziju kadrova u svim javnim preduzecima i u opcini, restruktuiranje opcinskih sluzbi i preduzeca, pa tek onda krenuti dalje. niko nije u stanju da "ispravi" sve ono na sta se ljudi zale, ako samo bude preuzimao od prethodnika. potrebno je utvrditi greske iz proslosti, pozvati na odgovornost, pa taman kad bi cijeli jedan mandat otisao samo na to.

kad se podvuce takva crta, tek tad se moze krenuti "iznova", pa popravljati stvari i raditi na napretku.

10-02-2012 at 12:40 | Ukljuèi u odgovor
Platonix
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 21-03-2011
Lokacija: Jupiter
Odgovori: 363
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: SDP-ova predizborna prevara !!

citat:
statebriga wrote:
ja bih se kandidovala za nacelnicu, ali nisam smrsala 30 kila, kako mi je PR savjetovao, pa, eto, necu moc, al' imam dobar program i u odlicnoj sam stranci, pa ako neko hoce program nek' se javi, pisat cu mu ja priopcenja

salu na stranu, ja ovo malo, vis a vis nedavnih prozivki...

nego, naravno da je sdp isto sto i sda, a ni mirnes, ruku na srce, nije puno dalje od toga, jer nije ponudio nikakav program koji bi pokazao da se radi o ozbiljnom radu za narod, a ne za vlastiti napredak. prije 15-tak godina me zvao mirnes, cak smo i pricali o tome da budem nosilac "zenske" liste, ali ja se ne slazem generalno s njegovim nacinom, pa zbog toga i nisam tu.

problem tuzle je sto nema za koga glasati i sto vecina bira "od dva zla manje", a tako sam i ja glasala za jasmina, a sad bih sebi ruku odsjekla zbog tolike gluposti! bolje da sam za salku, jer cini mi se da je on, ipak, u ovoj prici manje zlo bio, ako ni zbog cega drugog, a ono ne bi radio ovakve gluposti i ne bi kraljevali tuzlom ahbabi...

naravno, bili bi neki drugi ahbabi, i tako u krug.

elem, kako god covjek okrene, slabo je koja stranka ili partija ponudila neko konkretno rjesenje i rekla: ja cu ovo, ako bi dosao na vlast! svi se vrte, nekako, u istom krugu!

ja cvrsto stojim na svom stajalistu da, za prosperitet tuzle, prvo treba uraditi potpunu reviziju kadrova u svim javnim preduzecima i u opcini, restruktuiranje opcinskih sluzbi i preduzeca, pa tek onda krenuti dalje. niko nije u stanju da "ispravi" sve ono na sta se ljudi zale, ako samo bude preuzimao od prethodnika. potrebno je utvrditi greske iz proslosti, pozvati na odgovornost, pa taman kad bi cijeli jedan mandat otisao samo na to.

kad se podvuce takva crta, tek tad se moze krenuti "iznova", pa popravljati stvari i raditi na napretku.


Hm, èitam i razmišljam, jako dobro reèene odreðene stavke. Meðutim , valjda se ne šališ sa mršanjem, jer vjeruj to nema veze. Ja sam za druge i nove , sa elanom samo da se maknu ovinehljebari. Izaði na izbore možda ja i još mnogi glasamo za teba, zašto ne!!??
10-02-2012 at 13:25 | Ukljuèi u odgovor
Inspektor
Nivo: Forumski doajen
Novus Ordo Seclorum

Registriran(a): 21-06-2005
Odgovori: 9543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SDP-ova predizborna prevara !!

Samo zelim da se vratim loptu na temu ovog podforuma, te da kazem da je i sam Salko (dinamitas ) zasluzan za pobjedu SDP-a na proteklim izborima, jer je 'darno' u tuzlansko, a proovisuci ono sto nikad nije moglo u ovom gradu zazivjeti, pa tamo da mislim da bi ipak bilo dobro i realno da se neko novi kandiduje i proba, da malo priblizimo Tuzlu ostalim 'gradovima' u BiH i osjetimo sta je to istinski prosperitet lokalne zajednice, jer je i meni dopizdilo da samo trosim novac i zivce ovde na ovom podforumu, da mi je malo i da radim i zaradjujem ......

10-02-2012 at 14:33 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SDP-ova predizborna prevara !!

platonix - jok, ba, za ozbiljnu kandidaturu su potrebne pripreme od najmanje par godina (osim kada nisi vec na vlasti, pa se onda pripremis po inerciji, samo pratis sta ti se kaze ili lupas gluposti).

istina je da izgled ne bi trebao da predstavlja nikakav faktor u odlucivanju za koga dati glas, ali imamo problem s tim nekim genom (muskarci s lovackim, zene s materinjim, od kojih ovaj prvi presudjuje kad je zenski kandidat u pitanju), na koji je potrebno obratiti posebnu paznju, a ja, zaista, nisam taj materijal koji bi vizualno mogao da prodje, bez obzira da ne znam sta uradim

s druge strane, ozbiljan kandidat, kao sto rekoh, mora imati dobru pripremu. da bi neko, zaista, bio u mogucnosti da ponudi promjenu, taj neko bi morao imati napravljen prijedlog rjesavanja nekih od gorucih pitanja u gradu, a ni jedan prijedlog se ne moze napraviti ad hoc, nego je potrebno provesti jedan dobar period na istrazivanje, pa tek onda nesto proizvesti.

ja ne znam da li se ijedna partija/stranka pozabavila stvarnim problemima i da li je iko studiozno pristupio identificiranju korijena problema i potencijalnim rjesenjima (kroz uporedjivanje problema s drugim gradovima, te preuzimanje principa i modela dobrih rjesenja).

ja zivim u nadi da, ipak, postoji neko ko je ovo radio u protekle cetiri godine, sistematicno, studiozno, na pravi nacin, te da ce taj neko izaci s planom za razvoj grada u kojem ce svako imati priliku za rad, ali i za uzivanje. nije to stvar samo drzave (iako drzava kreira uredjenje), nego treba poci od najnizih instanci - sela, mjesta, pa tek onda gradova. puno je toga sto opcine mogu uraditi, nacina kako mogu pomoci ljudima u pronalazenju poslova, ali i povecati svoju ucinkovitost na svim drugim poljima.

ono sto je potrebno tuzli, to je rad na promjeni mentaliteta, populariziranje kvaliteta zivota, ali ne kroz jezero, trg i fontanu, nego kroz kreiranje sadrzaja koji uticu na promjenu uvrijezenih modela ponasanja, uvodjenje kvalitete zivljenja, itd.

malo previse ja napisah, al' to kao nesto mi bilo na pameti, pa et...

10-02-2012 at 15:18 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SDP-ova predizborna prevara !!




 


<br /><br /><br /><br />

16-02-2012 at 21:52 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SDP-ova predizborna prevara !!

koja to politicka partija nije napravila predizborne , a da ne govorimo o post izbornim prevarama...ko od politicara nema oraha u dzepu...me ni su isti i SDA ,SzaBiH,SDP...razlog je sto su u svim politickim partiajam polupismeni ljudi /srednje skole i fakultete zavrsili u ratu i poslije rata po partijskoj duznosti/,bez uvrede...poslusajte ih...kao da su dosli sa nekog od Foruma...puni psovki..naglasak za koji ti je potreban prevodilac itd...dokazalo se da nam vlada I NE TREBA...kad smo bez nje mogli 18 mjeseci /dobra taktika starih i novih struktura vlasti/ mozemo i sada...ali mi nije jedno jasno.moze li bog Biti clan neke od politickih partija...

16-02-2012 at 22:39 | Ukljuèi u odgovor
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SDP-ova predizborna prevara !!

Postavlja se logicno pitanje: iz do sada prilozenog, zasluzuje li tuzlanski SDP da im pod guze poturimo fotelje i za naredne 4 godine?

17-02-2012 at 02:17 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SDP-ova predizborna prevara !!

ne zasluzuju da se za njih glasa ne zbog ove fotografije, ne zbog lagumdzije, nego zbog toga sto dopusta jednom svom, da radi sta hoce i kako hoce. da je to partija partijom, ona bi se ogradila od bisera koji su na stetu naroda koji ih je izabrao, pa bi predlozila nekog potpuno drugacijeg za slijedece izbore.

17-02-2012 at 10:37 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: SDP-ova predizborna prevara !!



Koliko vidim lijevo se radnja desava na nekoj dzenazi...i ne vidim nista lose ako i SOCIJALISTI prouce bismile...ili mozda to ekskluzivno pravo pripada samo clanovima i simpatizerima SDA i stranke ZA BiH...a na desnoj slici ovi sto uce bismile su tkz. bosnje koji bismilaju gdje treba i gdje ne treba, a to su oni koji dres mijenjaju onako kako vetar puhne i gdje se mogu bolje "opariti"...

17-02-2012 at 17:55 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SDP-ova predizborna prevara !!

Fatiha se uèi ili ne uèi bez obzira bila to dženaza ili odavanje pošte,u ovom sluèaju vjerovatno poginulim pripadnicima Armije R BiH Iskreno ,sumnjam da je Lagumdžija uopšte zna i prouèiti 


<br /><br /><br /><br />

17-02-2012 at 18:09 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 41
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : SDP-ova predizborna prevara !! New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice