Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Vedrana RUdan ½U Zemlji Krvi I Idiota½
Strana: 1 2 3 4 5 6 7
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vedrana RUdan ½U Zemlji Krvi I Idiota½

citat:
primus inter pares wrote:

ih nisi ti onda gledo red carpet na novoj...
gdje intervjuise ona sa nove dok ceka andjelinu,novniraku sa rts-a
nako dobre su obadvije,ova sa rts.a plava napucana,usne ono napumpane ma ko bomba..sta ti velim...mami
elem dje staoh?jah,
nako ona nju o flimu koju,kad ce ti ova...ovo je katastrofa,film je dno dna,bla bla,tako povrsno pokusat pricat pricu o gradjanskom ratu u bosni,pa sto onda nije pokazaala i silovane srpkinje od strane muslimana,ja glavni detalj,nije valjda da su samo muslimanke bile silovanetu je bijo kraj...misli,ideja,razuma,gledanja...


vidim ja dobre usne,nema dalje,cinizmom protiv zaborava...

[Edited by primus inter pares on 21-02-2012 at 13:03 GMT]




Red carpet samo na OBN-u gledam, Emerik mi je idol posto
I mazno bi onu frfljavu Dejanu (ona nije sa red karpeta) al samo ako bi snimili video pa poslije objavili, nije radi mene, neg' da je vidim nasikiranu
Koji li je ovo fetis, majku mu?
21-02-2012 at 13:11 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vedrana RUdan ½U Zemlji Krvi I Idiota½

evo, neko vidjenje filma...

Kada dolazi med u zemlji krvi?

Nakon gledanja „U zemlji krvi i meda“, ostadoh sa dva pitanja u zraku: „Zar me se moralo podsjetiti?“ i „Zar se nije mogao uraditi kratkometražni igrani film?“

***


Èitala sam komentare prijatelja na Facebook-u, nakon sarajevske premijere (14. 02. 2012.), opisujuæi ga bolno istinitim u prikazivanju rata. Proèitala sam da su bili emotivni i da ih je duboko potresao. Tek se nekolicina „usudila“ napisati manje pohvalna mišljenja o filmu.

Nakon prvotnog razoèarenja što nismo uspjeli dobiti karte za prvu tuzlansku projekciju dugooèekivanog režiserskog debija Angeline Jolie, èekala sam da vidim lokalne utiske. Vidjeh samo nekoliko komentara, a svi vrlo razlièiti.

Karte smo dobili tek za treæu noæ projekcije. Propisno sam se spremila; uz mentalne pripreme na proživljavanje ratnih užasa, u tašnu sam stavila papirne maramice i flašu vode.

Sjeli smo uz tremu koja nas je obuzela u išèekivanju nepoznatog iskustva koje æemo doživjeti. Iz nekog razloga, stvarno nemam pojma zašto, pustih suzu na samom poèetku, na par reèenica na crnoj (ako se ne varam) pozadini. I dalje se pitam (sada veæ satima nakon projekcije), šta li je to što je pokrenulo tihi jecaj iz mene, a èak se reèenica ne mogu ni sjetiti. Valjda je to bila emotivna reakcija na sam taj, dugooèekivani, poèetak.

S obzirom da sam rat provela u Tuzli (koji je bio manje granatiran), moram priznati da mi je bilo teško èak i zamisliti sve užase kroz koje su prolazili ljudi u Sarajevu. Gledajuæi to kroz ovaj film, slušajuæi moje sarajevske prijatelje kako ga opisuju stvarnim, shvatila sam da ja nisam imala pojma šta se tamo dešavalo tokom rata i koliko je to sve bilo puno teže i tragiènije nego što mi to možemo i zamisliti.

Tako, kako film krenu svojim tokom, slike rijeèi koje sam prevodila tokom rata, uzimajuæi izjave od žrtava, se poèeše izmjenjivati pred mojim oèima. Najprije su to bili neki daleki, zamagljeni prikazi, ali sada, nakon što su se prvi utisci slegli, jednako su živi kao tada.

Sada mi odzvanjaju u glavi, donose mi ono što sam smatrala da sam uspješno ugurala u najcrnju æeliju svoga mozga.

Izgleda mi kao je juèer bilo da sjedim u uredu preko puta žene, koja je došla sa dvije kæerke (jedna od godinu, druga od šest). Sve tri su bile u logoru Karakaj (Istoèna Bosna), a ja sam prevodila ženinu izjavu UNHCR-u 1993. godine, nakon što je osloboðena.

Mislila sam da sam uspjela da zaboravim njene tužne oèi i prazninu koja se u njima ogledala. Mislila sam da sam uspješno izgubila sjeæanje na njenu šestogodišnju kæerku sa urezanim „4C“ na èelu, kao i onu mlaðu sa istim znakom urezanim na leðima. Urezanim nožem!

Zaista sam vjerovala da sam zaboravila da su je silovali nekoliko puta dnevno, a da je i to starije djetešce prošlo kroz istu sudbinu. Šestogodišnja djevojèica – silovana!

Ali ne, nisam zaboravila ni nju, ni njene kæeri, ni sve one druge s kojima sam razgovarala tokom tog odvratnog rata. Sve se vratilo. Mraèna se æelija otkljuèala pred prizorima s platna.

Nažalost, ratne se prièe ne prièaju lako i sve je veoma drugaèije kada se isprièa oèima osobe koja kroz to nije prošla. Osjetila sam kako mi se srce pocijepalo kada sam shvatila šta se desilo s onom bebom u filmu. Plastièna flaša vode se lomila kako sam je stiskala, svaki put sve jaèe, sa svakim slijedeæim udarcem nogom koji je žena podnijela. Prestala sam disati na zvuk metka i klizanje beživotnog tijela niz zid. Boljelo me je.

Film, sam po sebi, nije nešto izvanredno, u tome æu se složiti sa svima koji su to veæ rekli. Radnja (ako pokušam da zanemarim èinjenicu da mi se prièa doima više nego nemoguæom), je toliko spora, da sam poželjela da premotam film unaprijed, ali sam shvatila da nemam daljinski.

Pokušavajuæi da budem razumna i razumijevajuæi da je film napravljen za publiku vani, spremno sam zanemarila sadašnju etiketu na flaši pive i nedavnu reklamu koja se ukaza u po' rata, kao i zamkove na brdima oko Sarajeva i parka (ili neèeg sliènog) oko Sarajevske katedrale.

No radnja, o, Bože! Mogla je, mirne duše, isjeæi 80% scena i vjerovatno bi, na kraju, imala jedan odlièan film.

Nekako, (ne mogu se oduprijeti tom utisku), mi se èini da je ovaj film kombinacija Šindlerove liste, Pijanista, Remake-a i Nièije zemlje, samo sa slabom prièom.

Oni (ili ona) nisu uspjeli ovom filmu udahnuti balkanski duh.

21-02-2012 at 13:25 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vedrana RUdan ½U Zemlji Krvi I Idiota½

citat:
Abulafija wrote:
Ono sto mene u stvari uzasava u svemu ovome, je cinjenica da danas u Tuzli imas situaciju, gdje zena (jedna vam, nisam izmislio titami, nego sto sam cuo prenosim) poslije projekcije filma, postavlja pitanje "jel ovo moguce", i onda, nakon sto je svi pogledaju sa cudjenjem, pocnu pricu o ratu, o dogadjanjima u istom, ona kaze, ne vjerujem ja to vama nista.
Mene uzasava cinjenica da ogromna vecina Srba u Srbiji i RS-u, ne vjeruje ú istinitost uzasa, koje smo prodeverali, neki manje neki vise.
Cinjenica da neko moze ne vjerovati u zlocin na Kapiji, Markalama, da ne pominjem Stupne Dolove, Srebrenice, Grabovice itd..... mene cini bijesnim i ljutim.
Ne znam, mozda sam i ja zatvoren prema "informacijama" o zlocinima nad Srbima, ali makar procitam, razmislim......


To se zove otpor suoèavanju sa zloèinom,sa èinjenicama,sa istinom...Upravo ovaj film je samo kap u moru od tih èinjenica koje se prostiru pred njihovu javnost...i onda poèinje vadiona i pozivanje na "umjetnièi dojam" pa "istorijske èinjenice",pa "finansijski aspekt"...sjeti se da Grbavica (koja je u umjetnièkom smislu meni pa savršena) nikada nije prikazana javno na teritoriji šumske,u bioskopima...Sjeti se da je Karanoviæka skoro pa razapeta od strane srbijanske "patriotske" kamarile zbog uloge u Azre u "Grbavici"...Sjeti se cirkusa u srbijanskom parlamentu oko usvajanja Deklaracije o genocidu,koji se genocidom ne smije nazvati...Politika je ta koja nedozvoljava narodu da se suoèi sa istinom...
21-02-2012 at 13:36 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vedrana RUdan ½U Zemlji Krvi I Idiota½

citat:
soraya wrote:

To se zove otpor suoèavanju sa zloèinom,sa èinjenicama,sa istinom...Upravo ovaj film je samo kap u moru od tih èinjenica koje se prostiru pred njihovu javnost...i onda poèinje vadiona i pozivanje na "umjetnièi dojam" pa "istorijske èinjenice",pa "finansijski aspekt"...sjeti se da Grbavica (koja je u umjetnièkom smislu meni pa savršena) nikada nije prikazana javno na teritoriji šumske,u bioskopima...Sjeti se da je Karanoviæka skoro pa razapeta od strane srbijanske "patriotske" kamarile zbog uloge u Azre u "Grbavici"...Sjeti se cirkusa u srbijanskom parlamentu oko usvajanja Deklaracije o genocidu,koji se genocidom ne smije nazvati...Politika je ta koja nedozvoljava narodu da se suoèi sa istinom...



Sjecam se.
A vrijeme prolazi.......
21-02-2012 at 13:42 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vedrana RUdan ½U Zemlji Krvi I Idiota½

sad procitah na depou intervju sa rudankom.

mislim,

intervju na depo.ba

u stvari, da dodam, da ne bude pogresno shvaceno. ne sumnjam ja da nas amerikanci jebu na razne nacine, ali nit' su jedini, nit' je ovo nacin kako se pise o bilo cemu, a posebno ne o ratnim strahotama. tolika doza nekulture, prostackog i nadmenog ponasanja, fuj...

nije dzabe da ja nju ne volim citat

[Edited by statebriga on 21-02-2012 at 14:00 GMT]

21-02-2012 at 13:59 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vedrana RUdan ½U Zemlji Krvi I Idiota½

citat:
Abulafija wrote:

Nista to ba
Napravit ce to oni bolje, puno bolje....
Samo ko dozivi


Ma jarane, vidiš ba da jedan od ovih hayvana tek o Jasenovcu film priprema. I to pet godina veæ.
Što neko reèe, još rat s turcima nisu završili. Mene èudi kako osobe poput Mirjane Karanoviæ i sliènih tamo izduraju.
Èisto sumnjam da æu doèekat nešto poput Lordana Zafranoviæa, Okupacija u 26 slika, ili kakav njegov dokumentarac o ustašama što je sastavio.
Gledam onu njegovu seriju o Tiiti gdje Jova Kapièiæ (ðedo glumca Stefana Kapièiæa aka Nikša iz one serije), kojemu je Tiito mazno curu, prièa kako su partizani zarobili cijeli voz hrane. Podijeliše samo lokalnom stanovništvu, jer se nije dalje moglo razvuæ'. A baksuza li, bijaše to veæinom muslimanski narod. Iz revolta, radi toga veliki broj srba u èetnike preðe.


21-02-2012 at 14:04 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vedrana RUdan ½U Zemlji Krvi I Idiota½

citat:
Abulafija wrote:



Sjecam se.
A vrijeme prolazi.......

a što misliš da onoliko proganjaju Lukoviæa,Kandiæku,Stašu,Sonju...Šta misliš zašto ÈJ i Žarko dobijaju malo glasova na izborima,a Šešelj iz zatvora pa 30%...Zato što rat u BIH nije završen VOJNIM porazom onih koji su izvršili agresiju na BIH...A u tome jeste podobra kolièina odgovornosti na MZ...Na kraju krajeva ni jedne vruæe kritike od strane OHR-a nije bilo na raèun Dodikovog negiranja genocida,a ono što je bilo je suviše mlako i reda radi...Plus ovi domaæi mufljuzi sa ove strane entitetske crte...
21-02-2012 at 14:12 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vedrana RUdan ½U Zemlji Krvi I Idiota½

citat:
bdirlija wrote:


Ma jarane, vidiš ba da jedan od ovih hayvana tek o Jasenovcu film priprema. I to pet godina veæ.
Što neko reèe, još rat s turcima nisu završili. Mene èudi kako osobe poput Mirjane Karanoviæ i sliènih tamo izduraju.
Èisto sumnjam da æu doèekat nešto poput Lordana Zafranoviæa, Okupacija u 26 slika, ili kakav njegov dokumentarac o ustašama što je sastavio.
Gledam onu njegovu seriju o Tiiti gdje Jova Kapièiæ (ðedo glumca Stefana Kapièiæa aka Nikša iz one serije), kojemu je Tiito mazno curu, prièa kako su partizani zarobili cijeli voz hrane. Podijeliše samo lokalnom stanovništvu, jer se nije dalje moglo razvuæ'. A baksuza li, bijaše to veæinom muslimanski narod. Iz revolta, radi toga veliki broj srba u èetnike preðe.






Serija je inace dobra, i meni se svidja pravo, Sinoc je bilo o Bleiburgu itd.....
Iskreno, prijatno me iznenadilo da nisu Bleiburg predstavljali kao "veliko stratiste hrvatskog naroda" nego iznijeli neke cinjenice, medjudrzavne dogovore itd., pa nek svako izvlaci svoje zakljucke.
Ustase, cetnici, nijemci bjezali ratujuci, nisu ispostovali kapitulaciju, Ruzvelt Stalin i Churchil, dogovorili predaju izdajnika i kolaboracionista drzavama iz kojih su bjezali, jos su ovi kod "nas" dobro prosli.
Kazu , jos od AVNOJ-a zapisivali zlocine po selima.
Pa ko u onoj epizodi "Taleta"..... hehehehehhehe, kurko jarani, dje cete....

A da se ne bi mi sad preseravali, pravili aman- zaman velikim ljudinama i humanistima, onda treba pomenuti i Cacu, njegove pomagace, i njihova ludjacka izivljavanja nad Sarajlijama, te mizerne kazne koje su dobili.
Ili nisu dobili.
Tek da ne bude sve crno bijelo.
Al nek svako cisti pred svojom avlijom, mada, daBogda sceri, marva smo mi svi nako ig djeneral.
Dokle god smo spremni napadati zrtvu drugog kao laz, nema od nas ljudi............
21-02-2012 at 14:27 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vedrana RUdan ½U Zemlji Krvi I Idiota½

citat:
Abulafija wrote:



Serija je inace dobra, i meni se svidja pravo, Sinoc je bilo o Bleiburgu itd.....
Iskreno, prijatno me iznenadilo da nisu Bleiburg predstavljali kao "veliko stratiste hrvatskog naroda" nego iznijeli neke cinjenice, medjudrzavne dogovore itd., pa nek svako izvlaci svoje zakljucke.
Ustase, cetnici, nijemci bjezali ratujuci, nisu ispostovali kapitulaciju, Ruzvelt Stalin i Churchil, dogovorili predaju izdajnika i kolaboracionista drzavama iz kojih su bjezali, jos su ovi kod "nas" dobro prosli.
Kazu , jos od AVNOJ-a zapisivali zlocine po selima.
Pa ko u onoj epizodi "Taleta"..... hehehehehhehe, kurko jarani, dje cete....

A da se ne bi mi sad preseravali, pravili aman- zaman velikim ljudinama i humanistima, onda treba pomenuti i Cacu, njegove pomagace, i njihova ludjacka izivljavanja nad Sarajlijama, te mizerne kazne koje su dobili.
Ili nisu dobili.
Tek da ne bude sve crno bijelo.
Al nek svako cisti pred svojom avlijom, mada, daBogda sceri, marva smo mi svi nako ig djeneral.
Dokle god smo spremni napadati zrtvu drugog kao laz, nema od nas ljudi............



Eh Tiito je bio... My name is Broz, Josip Broz. Isti, i žene salijeto. Samo što on posta predsjednik a James Bond osta vazda obièni špija.

Niko ba ne govori o velikim ljudinama i humanistima. Ima bagre svugdjem u svakom narodu. Vazda bilo i biæe.
Ali ono je industrija. K'o švabo nekoæ. Sve fino unaprijed smišljeno, isplanirano. Kamioni, autobusi, bageri, ljudstvo ogromno. Prijevoz zarobljenih, stijeljanje, ubijanje, iskopavanje masovnih grobnica te zakopavanje istih. Pa ponovno otkopavanje i premještaj na druge lokacije...
Treba to sve organizovati, povezati i uraditi. Negdje proèitah da na nekom faxu profa i studenti izraèunaše da je za smaknuæe i ostale "poslove" u Srebrenici, trebalo 12 000 ljudi. Valja pobit, sahranit'... 8 000 ljudi. Nisu to pojedinci. To je industrija.
Oni su u svakom zaseoku imali najmanje po jednog Cacu i sliène. I još ih ima po ulicama i uniformama.
Ko što Soraya kaže, nisu kapitulirali ko švabo. Nego ih MZ nagradi i napravi im RS. I ostaviše nas da se patimo pa dok izduramo. A kako stvari stoje neæemo još dugo.
I dok oni ne snime kakvu Okupaciju u 2600 slika, teško da æe od nas doèekat tako nešto.

21-02-2012 at 15:10 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vedrana RUdan ½U Zemlji Krvi I Idiota½

Filozof o filmu "U zemlji krvi i meda"
Bernard-Henri Levy: Angelina Jolie, Bosna u njenom srcu
Istaknuti Francuski filozof i pisac Bernard-Henri Levy se u kolumni za Huffington Post osvrnuo na film Angeline Jolie "U zemlji krvi i meda".

Levy zakljuèuje da niko nije oèekivao da æe jedna od najpoznatijih holivudskih glumica na planeti debitirati kao rediteljica prièom smještenom u mraèni period 20. stoljeæa, nepoznatim bosanskim glumcima, na jeziku nepoznatom i Amerikancima i Evropljanima.

"Rezultat je film koji je prije svega nevjerovatno istinit. Ja poznajem mjesta koja ona prikazuje. Vidio sam u stvarnom životu muškarce i žene koji nalikuju na Danijela i Ajlu, Romea i Juliju, ljubavne prièe smještene u pozadinu koncentracijskih logora i užasa. A silovanja kao oružje rata, ponižavanje ljudi kroz izmuèena tijela njihovih žena, to etnièko èišæenje, ja sam koristio ne kao dekor veæ kao temu filma koji sam ja snimao u Bosni. Rijeè je o dokumentarcu iz 1994. godine. Ostvarenje je bazirano na ovim tragedijama, ono je njihova rekonstrukcija skoro 20 godina poslije u maðarskim filmskim studijima, scenario, scene i sam naziv filma su nevjerovatno istiniti i vjerodostojno oslikavaju mraèno nasilje koje ja, nažalost, mogu potvrditi", piše Levy.

Nadalje, filozof poznat kao jedan od prvih francuskih intelektualaca koji je pozivao na vojnu intervenciju protiv srpske vojske u Bosni i Hercegovini, piše da je film "U zemlji krvi i meda" rijetko uspješan i veoma potresan prikaz stvarnih dešavanja u vrijeme agresije na BiH.

"Angelina je bila tinejdžerka kada je rat bjesnio. Za njega je znala jedino na osnovu nejasnih rekla-kazala prièa. U to vrijeme nekolicina starijih (Peter Schneider i Hans Christoph Buch u Njemaèkoj; Salman Rushdie u Engleskoj; Christopher Hitchens i Susan Sontag u SAD; autor ovih redova i nekoliko drugih u Francuskoj) su strahovali da je Sarajevo zazvonilo Evropi i ponudio novi španski civilni rat 21. stoljeæa, koji nije ništa manje strašan od originalnog, ona je i dalje sanjala o ulogama u Glass Shadow i Hackers. No, sada je preuzela tu ulogu, pokupila baklju, nastavila u stilu borbe, a ne kroz sadržaj da proživi ono što smo mi preživjeli i ostvarila èudo pretvarajuæi naše sjeæanje u historiju, a to je uvijek nadmoæno kad se dogodi", stoji u Levyjevoj kolumni.

Film "U zemlji krvi i meda" je, kaže, djelomièno politièki angažiran.

"Film koji ne oklijeva da se bori i rizikuje kada je to potrebno i kada ga kreteni optužuju za manikeizam zbog toga što je to film koji stvari naziva pravim imenom", piše on i dodaje:

"Kad je 'U zemlji krvi i meda' prikazan u Sarajevu, noæ uoèi predstavljanja u Parizu, publika ga je ispratila sa suzama i odobravanjem. Normalno. Zamislite samo silovanu ženu koja je šutjela proteklih 20 godina, djecu silovanih, sada odrasle, koji svoje roðenje nose kao sramotan teret. Zamislite takvo bosansko društvo koje posmatra svoju najveæu bolnu tajnu. I odjednom se javlja ta velika glumica i dama, koja je iskoristila svoj prestiž kako bi one mogle podiæi svoje oborene glave. Svjedoèio sam sliènoj situaciji prije 40 godina u Bangladešu kada je predsjednik Mujibur Rahman, musliman, hrabro odluèio proglasiti desetke hiljada silovanih žena, koje su odbacile i vlastite porodice, heroinama nacije. Taj mutatis mutandis je gest Angeline Jolie. I to je ono što èini mraèni raskoš njenog filma".
-------------------------------
i tako to drugi o nama,znas ti nas...jebo nas...

22-02-2012 at 11:20 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 46
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: alessandro77, alli, anelya, Dijak, LucijaKasnik, mersudin77, miche, politicar, Tonchi
FORUM : Tuzlarije : Vedrana RUdan ½U Zemlji Krvi I Idiota½ New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice