Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : Stres na poslu
Strana: 1 2 3 4 5 6
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stres na poslu

joj, sto bi bilo stresa kad bi ovakva pravila postavili:
"Dragi zaposlenici!

U cilju poveæanja uèinkovitosti u ovoj godini, od 01.01. poèet æe se primjenjivati nova pravila, kako slijedi:


ODIJEVANJE:

Preporuèuje se da na posao dolazite odjeveni u skladu sa vašom plaæom.
U sluèaju da primijetimo kako nosite Prada veste ili Gucci torbice, pretpostavitæemo da u financijskom smislu stojite dobro te vam povišica nije potrebna.
Ukoliko ste loše odjeveni nužno je da nauèite bolje upravljati vašim financijama kako bi kupili primjereniju odjeæu, te vam iz tog razloga povišica nije potrebna.
Ukoliko ste odjeveni u kategoriji koja je izmeðu prethodno navedenih tada se nalazite toèno gdje bi trebali biti i nije vam potrebna povišica.


GODIŠNJI ODMOR:

Svaki radnik ima pravo na 104 dana godišnjeg odmora tijekom godine. Ti dani se zovu subota i nedjelja.

PAUZA ZA TOPLI OBROK:

Mršavi radnici imaju pravo na pauzu od 30 minuta jer je potrebno da više jedu kako bi izgledali zdraviji.
Radnici normalne težine imaju pravo na 15 minuta za uravnoteženo jelo koje æe im omoguæiti održavanje primjerene figure.
Gojazni radnici imaju pravo na 5 minuta jer je to vrijeme koje je potrebno kako bi popili Slim Fast i tabletu za mršavljenje.

BOLOVANJE:

Više neæemo prihvaæati doznake kao dokaz bolesti. Ako ste sposobni otiæi lijeèniku tada možete doæi i na posao.


KORIŠTENJE WC-a:

Opæenito se dosta vremena troši na boravak u WC-ima.
Od sada se uvodi striktno ogranièenje od 3 minute za boravak u WC-u.

Po okonèanju vremenskog perioda od 3 minute oglasiti æe se alarm, toaletni papir æe se uvuæi, vrata otvoriti te æete biti fotografirani.
Nakon druge povrede ovoga pravila, fotografije prekršitelja biti æe izvješene na oglasnoj ploèi u kategoriji 'kronièni prekršitelji'.


OPERATIVNI ZAHVATI:

Dok god ste zaposleni ovdje potrebni su vam svi organi, te ne bi trebali razmatrati
uklanjanje bilo èega. Zaposlili smo vas netaknute. Odstranjivanje bilo èega smatra se teškom povredom radne discipline i predstavlja kršenje ugovora o radu.
Hvala vam za lojalnost tvrtki.
Mi smo ovdje kako bi vam osigurali pozitivno poslovno iskustvo. Iz tog razloga, sva pitanja, komentare, brige, pritužbe, frustracije, iritacije,nezadovoljstvo, insinuacije, optužbe, razmišljanja, konsternacije i povratne informacije treba usmjeriti drugamo. Želimo vam ugodan dan,
VAŠ MENADŽMENT"

26-03-2012 at 13:24 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Stres na poslu

citat:
primus inter pares wrote:



jaro,posteno,evo tipkamo,znaci,zivi smo dobro je,ima se i posla...
kad je cojk zatrpan nigdje ga danima,sedmicama,nema kad ni da se zali..radi ko konj dok ne sagori,...onda ganja novi poso...
ovo ostalo je sve pusi smouk,i zato nemoj djaba ba,koliko je ko prirodno tolerantan na odredjene uvjete ztivota i rada tolikoi izdrzi pod pritiskom..nekom pritisak godi jer ga gura preko limita,nekog pritisak ukoci i ne moze se pomaci sa mjesta...
elem,nema posla bez stresa,kako ces se ti nosit s tim zavisi iskljucivo od tebe...
ostat i borit seil otic kuci...
opet zavisi i o kojoj vrsti posla se radi!



Jaro, onog dana kad ja zbog stresa podlegnem, vode ce uzbrdo poteci, a ti ces pocet hebavat sta
Nisam ja temu po sebi otvorio, neg da pomognem ljudima, koji bi imali problema oko stresa.
A ovo 100 ljudi sto cudi.....
I to stoji, nema govora.
Al mi ipak o stresu kao bolesti, malo ovdje, tj jest, o "medju tih 100" koji imaju da ih yebe stres.
26-03-2012 at 13:27 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stres na poslu

aaaaa,tu je taj zec,tebe ne handri taj stres na poslu,al te ko takog,interesira,kako taj isti stres utice na druge i to ovdje u bosni gdje i nije sve tako regulirano,al da bude medicinski i knjiski potkrijepljeno zanimljivo,...vidis...

26-03-2012 at 13:37 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Stres na poslu

citat:
primus inter pares wrote:
aaaaa,tu je taj zec,tebe ne handri taj stres na poslu,al te ko takog,interesira,kako taj isti stres utice na druge i to ovdje u bosni gdje i nije sve tako regulirano,al da bude medicinski i knjiski potkrijepljeno zanimljivo,...vidis...




Vidis, da mozes, kad se potrudis
26-03-2012 at 13:39 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stres na poslu

pa sto onda djabe pitas,ako tebe ne dotice
i ako ti nemas tih problema

26-03-2012 at 13:40 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Stres na poslu

citat:
primus inter pares wrote:
pa sto onda djabe pitas,ako tebe ne dotice
i ako ti nemas tih problema

Dobar cojk Primuse, dobar cojk........
Ne mora insan uvijek sve, samo o sebi, ima i drugog naroda, majku mu......
26-03-2012 at 13:45 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Stres na poslu

citat:
Abulafija wrote:

Dobar cojk Primuse, dobar cojk........
Ne mora insan uvijek sve, samo o sebi, ima i drugog naroda, majku mu......


hahahahah
hvala ti za ovo nasmija me od srca,samo za tebe ljubavi moja stresna,dolempjesmica za antistres terpaiju
26-03-2012 at 13:49 | Ukljuèi u odgovor
ZEHRUDIN
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 28-10-2007
Lokacija: AUSTRIA
Odgovori: 5981
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Stres na poslu

citat:
Abulafija wrote:

Dobar cojk Primuse, dobar cojk........
Ne mora insan uvijek sve, samo o sebi, ima i drugog naroda, majku mu......



Da ja vama nesto kazem

Bez obzira kolki je stres ili ono sto vi dozivljavate kao takav, valja vam dalje mislim...valja vam do penzije deverat i tu vam ne moze niko pomoc al' nece vas to uhakat, nista ne brin'te evo, vid'te mene
nije me 40. godina dijaspore i stresa uhakalo pa nece ni vas siguran sam u ovo sto tvrdim
nemoj da bi sad neko od vas reko...lahko j' tebi...sa'ces u penziju pa majka mu stara i vakat mi je dosta j' bilo
mislim...kad sam izduro ja...izdura'ce te i vi 100%
26-03-2012 at 20:41 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Stres na poslu

citat:
Abulafija wrote:



Slazem se potpuno.
E sad, lako je nama na zapadu palamuditi o ovome, jer je stres bolest priznata, pridaje mu se paznja, poslodavcima se takodje skrece paznja na ovo konstantno.
Sta covjek da radi, kad mu je sef neki balkanski runjo, koji se nekako domogo sefovske pozicije, i koji zna da otici ne mozes, jer ti od tog posla zavisi egzistencija.
Kako se iscupati i izboriti sa stresom u ovim situacijama?
Zna li ko sta kaze nas zakon, o ovome?


koji ba zakon Amidža?daleko su ovdašnji menadžeri od zapdnjaka...
meni je posao vrlo dinamièan i stresan sam po sebi,a opuštanje mi je kad imam slobodan vikend pa iskljuèim mobitel.
malo nas je uposlenih i imamo dobru naviku da ujutru obavimo mali brifing i napravimo raspored šta æe ko taj dan.
onda ,ne zaboravlja se nièiji rodjendan ili neki praznik,neki se druže i van radnog vremena i t.d.
moj posao je timski i mora biti dobro organizovan,da bi sve ferceralo kako treba.
zato ja nemam jedan ,veæ 4 rokovnika
malo nas je u ekipi,ali umijemo napraviti kolektivnu pauzu,popiti kafu ,zajedno doruèkovati i proæaskati o nekim drugim temama nevezanim za posao.
ja lièno, zbog prirode radnog mjesta,nekako više moram voditi raèuna o problemima drugih nego svojim liènim.
i to ponekad zna da me frustrira,ali nije problem ako uzmem torbu i odem da prošetam jedan ðir,jer rijetko koristim pauzu.
za ublaživanje stresa je dovoljno što je plata redovna (mjesec za mjesec) i to utièe na neku vrstu smirenosti kod mene i mojih kolega.
ali nije u svim firmama tako.
26-03-2012 at 20:42 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stres na poslu

pritsci sa rokovima koji moraju biti ispunjeni, vise zahtjeva, preopterecenost, umor, razlikolege sa svojim zahtjevima, i opet rokovi za novi program, novi izvjestaj, itd, pa odgvornost, pa licence, pa nerazumjevanje, pa.... i sad da li je to stres ili umor? ja mislim da ima ijednog i drugog, a najvise zasicenosti svakodnevnicom.

26-03-2012 at 20:51 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 30
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Zdravlje : Stres na poslu New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice