Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : PISMA IZ SIRIJE
Strana: 1 2 3
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
mima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-08-2002
Odgovori: 785
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PISMA IZ SIRIJE

citat:
MelMel wrote:
De ba ljudi, kakve veze ima situacija u Siriji sa Bosnom! Totalno drugi par opanaka. Jabuke i kruske.


To je vrlo slièan par opanaka, htjeli vi to prihvatiti ili ne ... trebali ste biti tamo da biste mogli suditi ... do prije godinu u toj zemlji živjeli su suniti , aluiti, kršæani, druuzi, kurdi, šiiti, svi u slozi, ne pitajuæi tko je tko ... pisala sam vam davno o Maaluli ... a sad se prebrojavaju... stoga ... treba dakle vidjeti i živjeti s ljudima pa onda donositi ocjene ... IMA JAKO MNOGO SLIÈNOSTI S BOSNOM. NO UVAŽAVAM SVAÈIJE OCJENE... M

[Edited by mima on 16-11-2012 at 14:27 GMT]
16-11-2012 at 12:25 | Ukljuèi u odgovor
mima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-08-2002
Odgovori: 785
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: PISMA IZ SIRIJE

citat:
MelMel wrote:

Mimo, ima slicnosti, ali ima i razlike. Evo da navedem samo jednu bitnu razliku, u BiH nema nafte.


Nema je ni u Siriji, tj. ima je taman toliko koliko tom narodu treba i mrvu više pa je dijele s drugima uz pamtene uvjete. Nije nafta razlogom ... no, da navodimo mak na konac ... ugodni vam dani ... m
23-11-2012 at 17:29 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PISMA IZ SIRIJE

A ko to uistinu puca raketama na Tursku?

23-11-2012 at 19:00 | Ukljuèi u odgovor
mima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-08-2002
Odgovori: 785
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: PISMA IZ SIRIJE

citat:
djecko wrote:
A ko to uistinu puca raketama na Tursku?


TURSA I SIRIJA SU DO JUÈER BILE VRLO, VRLO PRIJATELJSKE ZEMLJE, S NAJVEÆOM ROBNOM RAZMJENOM ... Granica Sirije i Turske je zato bila NAJAMNJE I NAJLOŠIJE ÈUVANA GRANICA, BAŠ KROZ TU MEKU GRANICU NAORUŽAVALI SU SE I UBACIVALI MI5, 6 , MOSSAD, MILITANTNA BRAÆA I RAZNI PLAÆENICI , dan po dan ... No ostavljam vam da zakljuèujete sami ... m
23-11-2012 at 20:10 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PISMA IZ SIRIJE

Još jedan od moguæih razloga za rat u Siriji. Barem tako kažu oni koji se razumiju.

24-11-2012 at 08:23 | Ukljuèi u odgovor
mima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-08-2002
Odgovori: 785
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PISMA IZ SIRIJE

citat:
bdirlija wrote:
Još jedan od moguæih razloga za rat u Siriji. Barem tako kažu oni koji se razumiju.


"Other Iranian officials have made similar pronouncements identifying the US government as the origin of the uprising" ... Kao i na Balkanu, gdje su slavenska braæa tako "lijepo" podijeljena u dva tabora, manje zbog vjere, a više zbog moralnog i materijalnog siromaštva koje bira strane, tako je i arapski svijet možda najevidentije najraznolikiji, pri èemu je ISLAM, jedino što ih veže. Svjedoèim da je Egipat, nekada engleska a sada amerièka kolonija, ili hajmo reæi - protektorat. To je zemlja tako užasno puna bijede, duboke bijede u oko 80% polulacije, a normalnim životom srednjeg sloja živi možda 10% ljudi. Živjela sam i radila u Kairu godinu dana i ne èudi me nijedna vijestt s Trga Tahrir. Svaka gradska èetvrt je jedan Tahrir. Dva, dva milijuna djece u Kairu živi na ulici bez roditelja, spava u kontejnerima, pod stepenicama, prose, kradu ... samo par metara od Nila i sjajnih hotela, brodova restorana što klize rijekom dok trbušna plesaèica vrti svoj krug. Na naftnim poljima na kojima sam radila, u zapadnoj deltii Nila prolazi najveæi krijumèarski putevi hašiša, iz zapadne Afrike, prema tržištu Aleksandrije i Kaira. Tamo, u Egiptu, tek æe biti lomljave da se uopæe uspostavi neka normalna država. Ovo sad je - ništa, ili kako oni kažu - kofta.
Sirija je geopolitièki najvažnija zemlja Blistoka, na Sredozemnom je moru, a granièi sa svim glavnim igraèima ovih prostora. Bogata je hranom, fosfatima, vodom. Glave trase tranarapskih naftovoda iz Iraka prema Sredozemlju idu preko Sirije. To treba vidjeti. Terminal 4 (èuveni T4) na kojem sam mnoge dane raidla s radnicima dok smo gradili naše cjevovode - još danas je to najvažnije èvorište naftovoda u ovom dijelu svijeta, s tragovima bombardiranja još iz 57.
USA ima prste u svemu ... Prolazila sam svaki dan pokraj amerièke ambasade u Damasku iduæi na posao. To nije ni kula, ni èardak, ni bunker, veæ sve u jednom, kao uostalom i drugdje u svijetu. Sirija ima ogroman broj ljudi u svijetu. Najpoznatiji ljeènici, recimo, su Sirijci. Imaju jak trgovaèki lobi posvuda, vrlo su uspješni poslovni ljudi. Mnogi ulažu u Siriju zadnjih godina. Može li se vjerovati da oni žele rat u Siriji? Teško! Vrata su im bila otvorena, za ulaganja, povratak za unos demokracije koja potièe razvoj - svjedoèila sam. Na putu Damask - Homs, negdje napola puta, nikao je cijeli jedan grad vila s kompletnom infrastrukturom - podigli ga bogati Sirijci koji rade i žive po svijetu... Svjedokom se velikog uzmaha izgradnje cesta, industrijskih zona (pogotovo pokraj Homsa koji ima idelan položaj, blizina luke Tartus, Libanona, Turske ,,, klima ugodnija, ima više kiše, prevladavaju kršæani i muslimani alewiti (zato su ga i tukli toliko). Primjeila sam da su u zadnje dvije godine paralelno s granicom s Irakom, uzduž ceste koja vodi na naša polja, nikli brojni vojni objekti, kasarne, "mažinoova linija"... To je bilo godinu prije poèetka graðanskog rata (da li je graðanski, pokazat æe vrijeme). Gdje madam Hilary prošeæe- bit æe zla. Previše dugo traje ovo stanje ni rata ni mira. Zemlja dobrih ljudi, moja Sirija, treba rješenje. Ali ne ono koje æe netko prošvercati preko granice, veæ rješenje koje æe naæi sami Sirijci, oni koji dijele sudbiu svoje zemlje, a ne uvezeni "proljeæari", "donositelji demokracije" ... Boj se Danajaca i kad darove nose (Timeo Danaios et ...) m

[Edited by mima on 24-11-2012 at 14:32 GMT]
24-11-2012 at 12:25 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 23
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Politika : PISMA IZ SIRIJE New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice