Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Je li vrijeme da nasa djeca znaju?
Strana: 1 2 3 4 5
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Je li vrijeme da nasa djeca znaju?

citat:
biciklist wrote:


Znaèi nastaviti æeš tradiciju zaglupljivanja novih generacija i uèiti ih da mrze?


pricanje i preradjivanje proslosti ne vodi u mrznju, dok tajne i konspiracije vode u strah, u mrznju.... treba pricati i djeca treba da znaju kako smo zvijeli ranije, sta se dogodilo u ratu, kakav je to bio zivot za nas...
04-02-2014 at 18:28 | Ukljuèi u odgovor
Caliph
Nivo: Forumski doajen
Historia magistra vitae est

Registriran(a): 29-06-2012
Lokacija: Grad Tuzla
Odgovori: 1187
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Je li vrijeme da nasa djeca znaju?

citat:
biciklist wrote:


Znaèi nastaviti æeš tradiciju zaglupljivanja novih generacija i uèiti ih da mrze?



Pa šta ima salonac j***m mu miša, k'o dir'o!? Otkad je uèenje na historijskim greškama jednako mržnji? Pa nismo èetnici bolan, ljudi smo.
04-02-2014 at 18:37 | Ukljuèi u odgovor
249955
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-12-2006
Odgovori: 572
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Je li vrijeme da nasa djeca znaju?

citat:
Indijanac wrote:

Za razliku od srba kod kojih postoji tradicija oralnog prenosenja


Oralnog? Valjda usmenog?

Postoji oralna aplikacija lijekova i oralni sex...
06-02-2014 at 09:39 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Je li vrijeme da nasa djeca znaju?

Naravno, da djeca treba da znaju, ali to sto ce djeci biti prezentirano, ne mora odrazavati stvarnbost koju smo dozivjeli. Sve se to upakuje tako da na kraju od istine ne ostane nista.
Nemam nastavne planove osnovnih i srdnjih skola, ne mogu da vidim sta se danas uci o poslednjem ratu i stradanju Bosnjaka. Imao sam prilike citatui komentare minista za prosvjetu Rep. Srpske, vezano da protest roditelja djece iz Konjevic Polja.
Njegove poruke su jasno, jasno se vidi zasto se odbijaju bosnjacki pridjelozi. Kratko receno treba nametnutu jednu drugu "istinu", isunu u kojoj ce Bosnjaci za sve biti ponovo krivi.
Dakle, nabijanje krivnje i kompleksa treba da se nastavi, i to tako da se svaki Bosnjak stidi sto je Bosnjask. Kad se to postigne, onda sve drugo ide lako.

03-03-2014 at 22:53 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Je li vrijeme da nasa djeca znaju?

citat:
Dajdza wrote:
Naravno, da djeca treba da znaju, ali to sto ce djeci biti prezentirano, ne mora odrazavati stvarnbost koju smo dozivjeli. Sve se to upakuje tako da na kraju od istine ne ostane nista.
Nemam nastavne planove osnovnih i srdnjih skola, ne mogu da vidim sta se danas uci o poslednjem ratu i stradanju Bosnjaka. Imao sam prilike citatui komentare minista za prosvjetu Rep. Srpske, vezano da protest roditelja djece iz Konjevic Polja.
Njegove poruke su jasno, jasno se vidi zasto se odbijaju bosnjacki pridjelozi. Kratko receno treba nametnutu jednu drugu "istinu", isunu u kojoj ce Bosnjaci za sve biti ponovo krivi.
Dakle, nabijanje krivnje i kompleksa treba da se nastavi, i to tako da se svaki Bosnjak stidi sto je Bosnjask. Kad se to postigne, onda sve drugo ide lako.



Trebamo naæi neki naèin da djeca uèe istinu i samo istinu. Istovremeno moramo tu istinu predstaviti kao èinjenièno stanje i opet djeci reæi da se zlo ne vraæa zlim. Inaèe odosmo u stvaranje paranoidnih buduæih generacija koje æe istrebljivati drugu naciju od straha da æe se njima nešto ružno desiti.
07-03-2014 at 14:51 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Je li vrijeme da nasa djeca znaju?

citat:
hanumicag wrote:


Trebamo naæi neki naèin da djeca uèe istinu i samo istinu. Istovremeno moramo tu istinu predstaviti kao èinjenièno stanje i opet djeci reæi da se zlo ne vraæa zlim. Inaèe odosmo u stvaranje paranoidnih buduæih generacija koje æe istrebljivati drugu naciju od straha da æe se njima nešto ružno desiti.


potpisujem
07-03-2014 at 16:28 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Je li vrijeme da nasa djeca znaju?

citat:
hanumicag wrote:


Trebamo naæi neki naèin da djeca uèe istinu i samo istinu. Istovremeno moramo tu istinu predstaviti kao èinjenièno stanje i opet djeci reæi da se zlo ne vraæa zlim. Inaèe odosmo u stvaranje paranoidnih buduæih generacija koje æe istrebljivati drugu naciju od straha da æe se njima nešto ružno desiti.



Odlicno receno...
Mi do danasnjeg dana, mislim na sve tri strane i koji god BiH portal prelistamo, nista drugo sem mrznju i zaglupljavanje, sirenje straha medju narodom nismo cinili.

Nebi htio da se slozim sa cesto ponovljenom otrcanom frazom da kakvi smo da nam je ujedno i tako.

Mi jednostavno imamo lose ljude u rukovodstvu, a politicari su nam ni za qurac.
07-03-2014 at 18:45 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Je li vrijeme da nasa djeca znaju?

Istinu treba kazati. Svako se sa istinom treba pomiriti i nastaviti zivot, da se ruzna desavanja iz proslosti ne ponavljaju.
Sve dok se istina krije, krivo prikazuje, kod onih drugih ona ce proizvoditi mrznju. Dakle, mrznja je proizvod sakrivanja istine ili njenog laznog prikazivanja.

10-03-2014 at 20:05 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Je li vrijeme da nasa djeca znaju?

Proèitala sam super èlanak jednog srbijanskog novinara o agresiji na Sarajevo i BiH. Nažalost, ovaj èovjek je mrvica u moru, ali kad bi bilo više takvih mrvica, bila bi veæa nada za pomirenje meðu narodima koji ovdje žive. Suoèavanje sa prošlošæu i priznanje zloèina, tj. pokajanje je neophodno da bi se mogli oprostiti zloèini koji su se ovdje desili: http://balkans.aljazeera.net/blog/grad-koji-je-pobijedio-svoje-ubice

08-04-2014 at 13:56 | Ukljuèi u odgovor
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Je li vrijeme da nasa djeca znaju?

Prije par dana je bila godisnjica formiranja herojske Armije BiH. U drugom dnevniku na FTV-u toj godisnjici je posveceno svega 40 sekundi. U prilogu se nije prikazao nikakav arhinvski snimak formiranja nase armije i samo ime armije BiH je jedva spomenuto samo jednom.

Danas je godisnjica masakra u selu Ahmici. U vecerasnjem dnevniku na FTV-u se prikazao jedan vrlo oskudan prilog o tome, bez ratnih snimaka, i sto je jos gore bez da se spomenulo da je taj zlocin pocinio HVO. Dok se u drugom prilogu u vezi zlocina u selu Trusina nekoliko puta jasno i glasno naglasilo da je taj zlocin pocinila Armija BiH.

Dakle, o kakvom mi sjecanju govorimo? O kakvoj mi istini govorimo? O kakvom mi pamcenju govorimo? O kakvom ucenju nase djece mi govorimo? ...kada mi u svojoj drzavi i na svojoj televiziji ne smijemo imati prilog o nasoj armiji koja nas je odbranila i kada ne smijemo imenovati dzelata koji je u Ahmicima pobio neduzan narod?

16-04-2014 at 20:48 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 13
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: eurovafel, jami, kiki, Kiseljak_71, mikiba/mirsad.baralic, RASKO, suzana, TlrgoCeme
FORUM : Politika : Je li vrijeme da nasa djeca znaju? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice