Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatoru


FORUM : Putopisi : Beograd
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Walter did not know
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 12-04-2011
Lokacija: tz
Odgovori: 878
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Beograd

citat:
Chili wrote:
Jel' to onaj isti Beograd koji je prognao sve svoje najveæe intelektualce?
Jel' to onaj isti Beograd iz kojeg su horde pljaèkaša išle u Bosnu i Hrvatsku "po robu"?
Jel' to onaj isti Beograd iz kojeg je Djokovic kao vrhunski sportista pozdravlja svoju pravoslavnu braæu kao "vrhunski sportista" (a trebao bi biti iznad svega toga, nedaj bože da musliman pozdravlja islamsku braæu)




Ma, poserem se na taj beograd!!!!

Nije to lave taj Beograd...
A to za religiju,pa to je normalno svuda u svijetu ili si bio u inkubaciji zadnjih godina.


Bilal(Franck) Ribéry-jedan od najpoznatijih sportista u svijetu.Molitva pred tekmu.





Uploaded with ImageShack.us



[Edited by Walter did not know on 15-04-2011 at 02:12 GMT]
15-04-2011 at 02:04 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Beograd

I šta je dobra Begiš uradio Bosni??

15-04-2011 at 02:35 | Ukljuèi u odgovor
Walter did not know
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 12-04-2011
Lokacija: tz
Odgovori: 878
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Beograd

Dani Sarajeva u Beogradu
Jasminko Haliloviæ: "Jedva èekam da isprièam o dobrodošlici Beograðana"



Uploaded with ImageShack.us

U okviru festivala "Dani Sarajeva" u Beogradu juèer je održana promocija monografije "Sarajevo - moj grad, mjesto susreta", koju je portal Sarajevo-x.com veæ predstavio kroz nekoliko fotoprièa.
Piše: Ena Omeragiæ


Želeæi da opiše svoj grad kroz prièu kakva do sada nije isprièana i da èitaocu ponudi fotografije koje nisu viðene Jasminko Haliloviæ napisao je monografiju o Sarajevu i životu u njemu.

Monografija "Sarajevo - moj grad, mjesto susreta" podijeljena je na tri dijela sa fotografijama grada u prošlosti, sadašnjosti i buduænosti. Prvi dio knjige opisuje nastanak grada i njegov razvoj do kraja 20. vijeka, a drugi èitaoca vodi u šetnju kroz grad na Miljacki, dok treæi dio objavljuje prièe mladih Sarajlija o gradu i buduænosti u njemu. Sve prièe su ilustrovane fotografijama Sarajeva.



"'Moj grad' u naslovu odražava liènu dimenziju, kako ja doživljavam Sarajevo, dok je 'mjesto susreta', zbog kompletnog geografskog i kulturno-historijskog konteksta najbolja sintagma da se opiše Sarajevo", objasnio je Haliloviæ povodom predstavljanja monografije na "Danima Sarajeva".

Zahvalivši se Inicijativi na pozivu, ali i organizatorima, Haliloviæ je istakao kako je upravo ovaj festival najbolji put da za približavanje Sarajeva i Beograda.



"Još uvijek mi u Sarajevu govore da se èuvam kada krenem u Beograd. Jedva èekam da se vratim i kažem da smo ovdje dobrodošli, što vrijedi i obratno jer je gostoprimstvo najstarije naslijeðe Sarajlija", istakao je Haliloviæ.

Jasminko Haliloviæ se na promociji monografije sjetio i uhapšenog generala Jovana Divjaka te poruèio:

"Osim divnih ljudi koje sam upoznao ovdje u Beogradu danas ima i onih koji misle i rade drugaèije. Zbog takvih i njihovih potjernica u Beèu, u kuænom pritvoru, veæ mjesecima je nevin èovjek. Zato želim pozdraviti mog prijatelja Jovana Divjaka, i poruèiti mu da njegova raja misli na njega i u Sarajevu i u Beogradu, i da slijedimo njegove ideje èovjekoljublja i zajedništva."

Nihad Kreševljakoviæ, historièar i koautor ovog djela, takoðer je prisustvovao promociji:

"Izuzevši jednu iz vremena opsade Sarajeva, prema mom mišljenju ovo je najbolja monografija o Sarajevu jer je njena prièa bazirana na ljudima."

Nihad je pojasnio i da je upravo ova monografija uspjela doèarati èinjenicu da Sarajevo, kao multimultireligijski centar, nudi prednost i moguænost da ljudi roðenjem imaju svijest o drugom i drugaèijem.



"U Sarajevu je moguæe u komšiluku upoznati cijeli svijet i ljudi imaju priliku odrastati bez stereotipa i predrasuda", zakljuèio je Kreševljakoviæ, istakavši èinjenicu da mu je èast i privilegija pojaviti se u istoj knjizi sa Milomirom Kovaèeviæem Strašnim koji je napravio 30.000 fotografija za vrijeme opsade Sarajeva.

Na promociji je govorio i pisac Nenad Prokiæ opisujuæi svoja lièna iskustva sa Sarajevom i naglašavajuæi kako su Sarajevo i Beograd jedan drugome uvijek bili važni i kako su uprkos svemu dijelili mnogo toga zajednièkog. Zbog toga, kako je istakao Prokiæ, trebat æe strpljenja da se izgradi ono što je porušeno, a Dani Sarajeva u Beogradu jedan su od najboljih naèina.

Podsjetimo, monografiju "Sarajevo, moj grad mjesto susreta" portal Sarajevo-x.com ekskluzivno predstavlja èetvrtkom i nedjeljom.

04-05-2011 at 15:22 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Beograd

citat:
MelMel wrote:


Ma tebe zdere u zeludcu sto Beograd ima los imidz kad je nacionalizam i fasizam u pitanju, ali neces ljagu nikad sprati.

Zivot ide dalje i treba suradjivati i biti pozitivan, ali ljaga ostaje zauvijek. ;hanka




ma sve bude i prode,,,
(Beograd ce kad tad morati priznati u kakvoj zabludi je bio ..
i Njemci su se na svu srecu u trecoj generaciji polako od hitlera oporavili.
09-05-2011 at 15:09 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Beograd

citat:
MelMel wrote:


ebi ga, valja Bosni cekati da se u Srbiji izredaju tri generacije i ko zna koliko predsjednika.


Bosna je sama za sebe odgovorna,,(vjerujem u njenu sposobnost)
i neka se kao takva sa svojim gradanima sama izbori za svoju poziciju u ex Yugoslaviji (Srbiji) i u Evropi.
09-05-2011 at 16:24 | Ukljuèi u odgovor
Walter did not know
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 12-04-2011
Lokacija: tz
Odgovori: 878
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Beograd



Popularna kolumbijska pjevaèica Shakira priredila je nezaboravan koncert u Beogradskoj areni. U kolonama fanova bilo je najviše djece s roditeljima, ali zgodnu Kolumbijku su došli gledati i slušati i brojne poznate liènosti iz Srbije.

Foto: Blic
Shakira je na binu kasnila 15-ak minuta, ali kada je izašla publika ju je nagradila gromoglasnim aplauzom. Odjevena u crne helanke i usku zlatnu majicu zavodljiva plavuša je pjevala, plesala i oduševljavala publiku, piše Blic.

"Dobro veèe, Beograde. Pošto je ovo moj prvi put ovdje, šelim da se svi lijepo provedemo. I ne zaboravite, veèeras sam samo vaša", pozdravila je Shakira publiku i zapjevala hit "Whenever wherever", a zatim je cijelu dvoranu rasplesala pjesmom "I'm a gipsy".

Kolumbijka je mnogima priredila koncert za pamæenje, a spektakla u Beogradskoj areni sigurno æe se dugo sjeæati pet djevojaka koje su pozvane iz publike da zajedno s njom otplešu trbušni ples.

Razdragana pjevaèica pred 6.000 obožavatelja cijelu noæe je plesala bosa. Na samom kraju izvela je pjesmu "Loca", a publika je zatražila da se vrati na pozornicu

10-05-2011 at 11:05 | Ukljuèi u odgovor
Walter did not know
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 12-04-2011
Lokacija: tz
Odgovori: 878
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Beograd

citat:
MelMel wrote:
Joj, da sam znala da je Shakira gostovala u Beogradu, dosla bih i ja maksuz da je gledam u prestolnici jugoistocne Evrope.

Sto u BG bas.

10-05-2011 at 12:19 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Beograd

citat:
MelMel wrote:


Pa eto Bosna i njeni gradjani se trude, samo sto joj se ta Srbija mijesa u posao. A koliko se sjecam, i Evropa joj se svojevremeno umijesala, jer joj nije omogucila pravo na samo-odbrabnu.

Da ne catamo, nekima ce BG uvijek biti drag, a nekima nece - u politickom smislu.

Grad kao grad je lijep na svoj nacin, ali meni vise nikada nece biti lijep jer je direktno uticao na zla pocinjena u mojoj domovini.





ovo je dakako sve tacno sto ti ispisa,
i Evropa vrlo dobro zna da mora Bosni ponovno vratiti izgubljeno povjerenje u cjeli svijet.
I to bi trebala biti jedina zemlja pri ulasku u EU koja ce se sa posebnim tretmanom ili sa svilenim rukavicama podignuti i podrzati pri ulasku u EU
gledajuci na traumatizirano duboko i dugo stanje gradana ,!!!!
iako ce se traume kao takve nasilno nanesene brze poslagati izmedu gradana ,
nego izmedu nesposobnih poglavara .
11-05-2011 at 09:54 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Beograd

citat:
MelMel wrote:

de ba Senzo, mani svilenih rukavica. Nek podizu susjede u svilenim rukavicama, oni su mi onako agresivni i s njima treba delikatno postupati nebil smanjili svoje megalomanske strasti. Da se ne pretvaramo Senzo dalje, problem nekih ljudi je sto im smetaju dzamije i islam i uvijek ce im smetati, s toga problemi sa Bosnom gledano iz ugla Srbije i Evrope i nekih njenih gradjana. Cast izuzetcima.




izgleda da ti ovo sa svilenim rukavicama prema bosanskom narodu pogresno shvati...



11-05-2011 at 14:06 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Beograd

citat:
MelMel wrote:

Ma jok bona Senzo pogresno.

e,,onda je dobro
ajd dodi ovamo,,,
da ti razmutim casu kan kan soka
11-05-2011 at 14:44 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 14
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: cantra, consiliere, Dva kalja, gocamm, jasmin_m, Klikly, Kraut, Lejla k, naj jaci, Tiburon, VY Canis Majoris
FORUM : Putopisi : Beograd New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice