Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da potuju forumska pravila.

FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
asmir
Nivo: Forumski doajen
heljak

Registriran(a): 21-01-2006
Odgovori: 11587
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Sredojevi: Analizirali smo igru Maara

Moe li nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine nauiti iz greaka koje su pravili Italijani u porazu na gostovanju u Maarskoj?

Trener u bh. selekciji Bore Sredojevi uvjeren je da moe, a to objanjava time to u pripremi za me u Maarskoj struni tab analizira igru oba aktera, kako Maara, koji su slavili sa 3:1 u toj utakmici, tako i poraenih svjetskih prvaka.

Znamo gdje su Maari najjai i na to emo posebno obratiti panju, kae Sredojevi. A Maari su oito najjai na svom terenu, to su pokazali i u meu sa Italijanima, koji su poveli sa 1:0, ali su do kraja utakmice primili tri pogotka.

Zaslueno su slavili protiv Italijana. Igrali su odlino, ali kako analiziramo kvalitete domaina, tako moramo analizirati i to u emu su pogrijeili Italijani. Maari su sada sigurno u zanosu, dok je iza nas poraz od Hrvatske. Ipak, aplauz sa tribina nakon tog susreta pokazuje da nismo toliko loe igrali, ali jasno je da mora postojati timska odbrana i da se ne smiju deavati sline greke, kao u tom susretu, smatra Sredojevi, koji oekuje da u Maarskoj svi reprezentativci budu maksimalno motivisani.

Moramo biti drski u fudbalskom smislu i dati sve od sebe za pozitivan rezultat.

Sredojevi je Maare gledao u Budimpeti protiv Moldavije. Taj susret se igrao u martu 2007. godine, a Maari su slavili sa 2:0. Ipak, nakon toga na naredni protivnik poraen je najprije od Grke, a zatim i od Norveke, da bi potom stigla pobjeda nad Italijanima.

Od Moldavaca do Italijana Maari su konstantno mijenjali tim. Selektor je dao priliku mlaim igraima, odnosno onima sa klupe koji su se dokazali u susretu sa Italijom. Situaciju je preokrenuo visok poraz od Norveke (0:4), nakon ega su uslijedile promjene, rekao je Sredojevi za Osloboenje i dodao kako se slae sa konstatacijom da bh. selekciji itekako moe koristiti pretjerano samopouzdanje Maara nakon trijumfa nad svjetskim prvacima, dok je nama itekako dobrodolo prizemljivanje u vidu petice od Hrvata.

Mali problem predstavljaju povrede Zlatana Muslimovia i Zvjezdana Misimovia, dvojice najkompletnijih bh. reprezentativaca, koji su preskoili uvodne treninge, te povreda Adnana ustovia, koji e vjerovatno ovaj me poeti na klupi s obzirom na to da je strunom tabu bh. selekcije jasno kako je ustovi klasini napada, nikako desni vezni, to je igrao u Oslu, te protiv Hrvatske

mjenjam dva kanarinca za dobru sevu
06-09-2007 at 14:47 | Ukljui u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

citat:
asmir wrote:

ovo je nevjerovatno pa da se niko ne obrati momku da mu daju da makar jednu sluzbenu utakicu odigra da nema sanse otic igrat za neku drugu zemlju al nece muzur,nema para,bolestan cojk

Ma svete se za sve one lopovluke koje ne mogu vise praviti, pa ko veli, nece nama javnost odredjivati koga cemo zvati a koga ne.
Ruzno je samo sto ovako izgubismo skoro sve igrace koji imalo vrijede.

ej moj reufe i djeca nam se smiju

06-09-2007 at 15:04 | Ukljui u odgovor
asmir
heljak

citat:
Abulafija wrote:

yeboli im fotelje pleme seljacko zabili se gore a stadione obidju jednom godisnje da ih sad pitas da ti nabroje sastav igraca koji igraju za repku znali bi mizda dvoicu(muslimovic,misimovic)

06-09-2007 at 17:41 | Ukljui u odgovor
Jack
www.bosanskehistorije.com

Registriran(a): 01-10-2004
Odgovori: 1089

Jebes ti nasu taktiku danas, fudbalsku

Ono sto sam vidio danas i Moldavci bi nas poderali.Samo da i ta sramota se ne desi.

08-09-2007 at 23:59 | Ukljui u odgovor
asmir
heljak

najbolji komentar posle utakmice sa madjarima,mozda cemo se i mi nekad plasirat na to veliko takmicenje,mozda cemo i mi nekad postat velika reprezentacija protiv koje se nece svirat penali koje ne bi ni djeca trazila kad se podjele izmedzu sebe,mozda u nasem savezu nekad sjednu ljudi koji imaju neke veze sa fudbalom,mozda nekad u nasem savezu nece sjedit politicari,

MOZDA al samo MOZDA  

10-09-2007 at 08:44 | Ukljui u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828

citat:
asmir wrote:

MOZDA al samo MOZDA

Sumnjam ja cisto
Nista bez revolucije
10-09-2007 at 08:50 | Ukljui u odgovor
asmir
heljak

citat:
Abulafija wrote:

Sumnjam ja cisto
Nista bez revolucije

ma ne treba ni ic na utakmice ko ih yebe i igrace i savez a i nas navijace,mater im yebem hoce 300 marak za utakmicu da moze muzur imat platu od 10 hiljada da jelic,pasalic i dominkovic mogu dobit nover fotelje da ostanu jos koji vjek i ovi medine trebaju pisat nista o repki yebi ih kao da ne igraju svima bi nam bilo lakse
nek napisu sutradan na nekoj livadi se "sastala dva tima bilo je gutavo al oni sa nasom zastavom nama nepoznati su tjesno izgubili" 

10-09-2007 at 09:01 | Ukljui u odgovor
Neidhardt

Registriran(a): 16-06-2007
Odgovori: 1596

Ne nervirao se radi nogometa.....

10-09-2007 at 15:44 | Ukljui u odgovor
terapija
Nivo: Forumski vuk
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 04-09-2007
Odgovori: 376

citat:
Neidhardt wrote:
Ne nervirao se radi nogometa.....

autenticni bosanac

netrebas se nista brinuti dok je Jelica i fudbalskog saveza na celu
10-09-2007 at 16:09 | Ukljui u odgovor
asmir
heljak

Hrgovi namjerno dobio uti i odjurio za Split?

Nismo oekivali nakon poraza od skromne Maarske, da e selektor pljuvati po svojim igraima. Nije to njegov manir. Muzurovi je i najvee uspjehe dijelio sa svojim saradnicima. Meutim, ne razumijemo to je selektor elio kada je poraz i najslabiju utakmicu ovog tima objanjavao nesretnim okolnostima - pie danas San.

Tano je da nas je italijanski sudija otetio, ali abar nije zaustavio niti jednu nau ansu, ve nepreciznost i spretne odbrane maarskog golmana Fulopa. Jo manje kontamo objanjenje, kako su se momci borili, te da selektor nema zamjerki na zalaganje. Oni i jesu tu da se bore i zalau, to je im je obaveza. Valjda to nije jedini kvalitet. Ako je to jedini adut ove reprezentacije, onda nam nema spasa. Kontradiktorne su i selektorove izjave kako nemamo imperativa od strane Predsjednitva, a s druge strane, sam istie elju da se povoljnim rezultatima osigura bolja pozicija - trea jakosna skupina u narednom rijebanju. Zar to nije cilj, elja, pa i imperativ. Uostalom, Muzurovia, demantiraju lanovi Predsjednitva. Iljo Domikovi, dopredsjendik NSBiH kae:

Dominkovi: Postojao je imperativ!
Reprezentacija u svakoj utakmici mora ii na pobjedu. Niko naim igraima nebi zamjerio da su izgubili u Oslu, jer su muki ginuli za svaku loptu. Protiv Maarske je bio i imperativ za dobar rezultat. Niste valjda oekivali da emo Jeli, olakovi i ja ui u svlaionicu i to igraima rei - podvukao je Dominkovi.

Postoje i marketiniki razlozi zbog ega se treba uvijek igrati sa najboljim sastavom i na pobjedu. Moete zamisliti kako je, recimo Andori ili San Marinu, kojima suparnici godinama reetaju mreu, ali oni svaki puta sanjaju, prieljkuju pobjedu. Muzurovi je naslijedio haotino stanje u bh nogometu. Odkrinuo je vrata EP. teta to to nije kapitalizirao. Vie se proteklih dana prialo o stvaranju i uigravanju tima za naredne kvalifikacije nego o vanosti mea sa Maarima. Trebalo se raunati na mogua iznenaenja kakvo se desilo Turcima na Malti. Uostalom, ako se podmlauje tim, neshvatamo zato na tribini sjedini Senijad Ibrii, doskoranji kapiten mlade reprezentacije koja je bila na pragu istorijskog uspjeha i odlaska na EP. I da nije bilo sudijske krae Ibrii bi poveo Buria, ovia, Pandu, Jelia, Ibievia, Deku, Puria na Evropsko prvenstvo. Definitivno napravljena je katastrofalna pogreka to nisu vraeni potpisnici pisma; Bajramovi, Spahi, Papac, Belija. Oni nikad nisu optuivali Muzurovia. Oni su svoje nezadovoljstvo usmjerili ka Predsjednitvu i jo nekim osobama. Jeli, Dominkovi i olakovi su im oprostili, bili spremni sve zaboraviti. I onda se desila apsurdna stvar. Potpisnicima pisma vrata je zatvorio Muzurovi, a ne Predsjednitvo, koji je u vrijeme najee kampanje protiv njih, nije iskoristilo sve mehanizme i trailo sanakcije od FIFA -e za igrae koji se ne odazivaju selektoru. Propisi im to omoguuju. Ako e se Bajramovi, Spahi, Papac vratiti, onda je bolje da se to desi to prije.

Ne mora se imati Profi licencu da se uoe neke avanturistike greke kod odabira igraa, pa i taktike.Ako ve nisu pozvani potpisnici zar je ovo sve to reprezentacija ima. Naravno da nije. Dovoljno je samo proviriti u Hrvatsku i vidjeti da su bh. aranovi, Terke, Zec najefikasniji, da se koro vraa, da Samir Muratovi igra u ivotnoj formi, da je Almedin Hota, jo uvijek upotrebljiv, da je Adnan Mravac, kvalitetan stoper, da je Saead Salihovi izrastao u klasnog i modernog igraa... Selektor nam je i sam priznao, tri sata prije utakmice kako ima stanovitih dilema. Svjestan je injenice da neki igrai nisu u pravoj formi.

Dolaze opasni Moldavci
Berberovi nije kao nekad, Misimovi nije najzdraviji, ali me u razgovoru koji sam sa njim vodio no prije utakmice, uvjerio da je fit. Objektivno, neki igrai su van eljene forme. Ali da ih nisam zvao, da sam pozvao neke druge, svi vi novinari bi me napali - priao je Muzurovi.

Moda je selektor i u pravu. Ostaje nejasno ko je sve pravio strategiju za Sekefehervar. Sam selektor, sa saradnicima, ili je kljunu ulogu imao Abdulah Ibrakovi, skaut koji je Maare predstavio kao Brazilce. Ako je po njegovim skriptama pravljena taktika, onda Muzurovi ne snosi krivicu za poraz, ve zato to je takvog diletanta, istina sa Profi licencom poslao da snima Maare.
I Branimir Tuli, samozvani tv komentator je bio u pijunskoj misiji, kada je Maarsku gledao protiv Crne Gore. Red je da neto kaemo o naem sutranjem suparniku. Sa Moldavijom igramo. Sa reprezentacijom koja u prvom krugu nije uspjela dobiti ni Maltu ni BiH. Ostvarili su samo dva remija i to su jedini bodovi koje je Moldavija osvojila.

Iako nema imperativa, Moldavce treba shvatiti najozbiljnije, jer bi mogli ugroziti i etvrtu pozociju, na koju sada kidiu i siroti Maari, jedna od rijetkih reprezentacija koja nas je u proteklih desetak godina oba puta pobjedila.

Ruku na srce, karakter na vidjelo
Mirku Hrgoviu ne zamjeramo to nije stavio ruku na srce dok se intonirala himna BiH. Bilo bi potenije da je drao ruku na srcu tokom sviranja Lijepe nae. Tada bi bio pravi karakter. Ovako.. Hrgovi nije samo izdao potpisnike, Barbareza, Spahia, Bajramovia, Papca, kada se zakleo da nee igrati dok se neke stvari ne rijee. Hrgovi nije razoarao bive saigrae, ve i sadanje. Jedan bh. Reprezentativac je bio okiran gestom zamjenika kapitena.

Nisam mogao vjerovati kada sam vidio da Hrgovi prije polaska za Maarsku pakuje stvari i nosi sa sobom civilku sa sobom. Nita nije bilo jasno. Tek kada sam vidio kako je arko elio uti karton shvatio sam o emu je rije. Nakon utakmice spakovao je stvari i odjurio za Split - ispriao nam je jedan reprezentativac, koji je zamolio da ne navodimo ime.

Ako e Hrgoviu biti lake i ako e on ili neko iz reprezentacije na tome insistirati objaviemo autora ove izjave. No, jedan je to ispriao, a nekolicina njih sluala. Inae, i Zvjezdan Misimovi je dobio drugi karton, ali je on, za razliku od svog zamjenika doao u hotel, trenirao, elio ostati, ali mu je selektor dao zeleno svjetlo.

Zeba i Nadarevi uskau
Safet Nadarevi se vraa u tim. On e na desnu bonu ili stopersku poziciju, a Berberovi bi mogao zamjeniti Hrgovia. Mogue da Radelji ili pak ]ustovi igra na lijevoj pozciji. Umjesto Misimovia u vezi e Zajko Zeba, iako Ibriiu nije jasno zato visi.

Mislim da zasluujem bolji tretman. Selektor odreuje i bira, a moje je da radim i dokaem da imam mjesta. Uostalom, to dokazujem igrama u Zagrebu. Bio sam kapiten mlade selekcije koja je imala zapaene rezultate - rekao je Ibrii.

Vae miljenje
Bosanac: Pa normalno je da igra iz interesa, svi u savezu i reprezentaciji igraju iz interesa osim Muslimovia i Rahimia. Kakav savez takva i reprezentacija. Dok u savezu budu sjedili ova 3 ka mi neemo moi nigdje otii. Zato molim potpisnike da se vrate u reprez... zbog nas, iskrenih, vjernih navijaa koji volimo BiH svim srcem, kojim je BiH u krvi a ne kao njima samo na papiru i u rijeima. Vratite se da se i mi nadamo a ne samo Muzur

11-09-2007 at 13:46 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 6
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: abc, azijada o, Bennie, InsaneBoy, leboirac, MatthewPeca, Me80, Ninela, omladinac, pravi_tuzlak, QtlieFox, separator, srcezatuzlu, stari45, swordman2009, T-Max, tata, today1, zzzzzz
FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net