Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
asmir
Nivo: Forumski doajen
heljak

Registriran(a): 21-01-2006
Lokacija: nema me nigdje
Odgovori: 11587
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Sredojeviæ: Analizirali smo igru Maðara

Može li nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine nauèiti iz grešaka koje su pravili Italijani u porazu na gostovanju u Maðarskoj?


Trener u bh. selekciji Borèe Sredojeviæ uvjeren je da može, a to objašnjava time što u pripremi za meè u Maðarskoj struèni štab analizira igru oba aktera, kako Maðara, koji su slavili sa 3:1 u toj utakmici, tako i poraženih svjetskih prvaka.

Znamo gdje su Maðari najjaèi i na to æemo posebno obratiti pažnju, kaže Sredojeviæ. A Maðari su oèito najjaèi na svom terenu, što su pokazali i u meèu sa Italijanima, koji su poveli sa 1:0, ali su do kraja utakmice primili tri pogotka.

Zasluženo su slavili protiv Italijana. Igrali su odlièno, ali kako analiziramo kvalitete domaæina, tako moramo analizirati i to u èemu su pogriješili Italijani. Maðari su sada sigurno u zanosu, dok je iza nas poraz od Hrvatske. Ipak, aplauz sa tribina nakon tog susreta pokazuje da nismo toliko loše igrali, ali jasno je da mora postojati timska odbrana i da se ne smiju dešavati sliène greške, kao u tom susretu, smatra Sredojeviæ, koji oèekuje da u Maðarskoj svi reprezentativci budu maksimalno motivisani.

Moramo biti drski u fudbalskom smislu i dati sve od sebe za pozitivan rezultat.

Sredojeviæ je Maðare gledao u Budimpešti protiv Moldavije. Taj susret se igrao u martu 2007. godine, a Maðari su slavili sa 2:0. Ipak, nakon toga naš naredni protivnik poražen je najprije od Grèke, a zatim i od Norveške, da bi potom stigla pobjeda nad Italijanima.

Od Moldavaca do Italijana Maðari su konstantno mijenjali tim. Selektor je dao priliku mlaðim igraèima, odnosno onima sa klupe koji su se dokazali u susretu sa Italijom. Situaciju je preokrenuo visok poraz od Norveške (0:4), nakon èega su uslijedile promjene, rekao je Sredojeviæ za Osloboðenje i dodao kako se slaže sa konstatacijom da bh. selekciji itekako može koristiti pretjerano samopouzdanje Maðara nakon trijumfa nad svjetskim prvacima, dok je nama itekako dobrodošlo prizemljivanje u vidu petice od Hrvata.

Mali problem predstavljaju povrede Zlatana Muslimoviæa i Zvjezdana Misimoviæa, dvojice najkompletnijih bh. reprezentativaca, koji su preskoèili uvodne treninge, te povreda Adnana Èustoviæa, koji æe vjerovatno ovaj meè poèeti na klupi s obzirom na to da je struènom štabu bh. selekcije jasno kako je Èustoviæ klasièni napadaè, nikako desni vezni, što je igrao u Oslu, te protiv Hrvatske
 


mjenjam dva kanarinca za dobru sevu
06-09-2007 at 14:47 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

citat:
asmir wrote:

ovo je nevjerovatno pa da se niko ne obrati momku da mu daju da makar jednu sluzbenu utakicu odigra da nema sanse otic igrat za neku drugu zemlju al nece muzur,nema para,bolestan cojk

Ma svete se za sve one lopovluke koje ne mogu vise praviti, pa ko veli, nece nama javnost odredjivati koga cemo zvati a koga ne.
Ruzno je samo sto ovako izgubismo skoro sve igrace koji imalo vrijede.

ej moj reufe i djeca nam se smiju

06-09-2007 at 15:04 | Ukljuèi u odgovor
asmir
Nivo: Forumski doajen
heljak

Registriran(a): 21-01-2006
Lokacija: nema me nigdje
Odgovori: 11587
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

citat:
Abulafija wrote:



yeboli im fotelje pleme seljacko zabili se gore a stadione obidju jednom godisnje da ih sad pitas da ti nabroje sastav igraca koji igraju za repku znali bi mizda dvoicu(muslimovic,misimovic)

ej moj reufe i djeca nam se smiju 


mjenjam dva kanarinca za dobru sevu
06-09-2007 at 17:41 | Ukljuèi u odgovor
Jack
Nivo: Forumski doajen
www.bosanskehistorije.com

Registriran(a): 01-10-2004
Odgovori: 1089
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Jebes ti nasu taktiku danas, fudbalsku



Ono sto sam vidio danas i Moldavci bi nas poderali.Samo da i ta sramota se ne desi.

08-09-2007 at 23:59 | Ukljuèi u odgovor
asmir
Nivo: Forumski doajen
heljak

Registriran(a): 21-01-2006
Lokacija: nema me nigdje
Odgovori: 11587
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

ej moj reufe i djeca nam se smiju

najbolji komentar posle utakmice sa madjarima,mozda cemo se i mi nekad plasirat na to veliko takmicenje,mozda cemo i mi nekad postat velika reprezentacija protiv koje se nece svirat penali koje ne bi ni djeca trazila kad se podjele izmedzu sebe,mozda u nasem savezu nekad sjednu ljudi koji imaju neke veze sa fudbalom,mozda nekad u nasem savezu nece sjedit politicari,

MOZDA al samo MOZDA  


mjenjam dva kanarinca za dobru sevu
10-09-2007 at 08:44 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

citat:
asmir wrote:

MOZDA al samo MOZDA


Sumnjam ja cisto
Nista bez revolucije
10-09-2007 at 08:50 | Ukljuèi u odgovor
asmir
Nivo: Forumski doajen
heljak

Registriran(a): 21-01-2006
Lokacija: nema me nigdje
Odgovori: 11587
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

citat:
Abulafija wrote:


Sumnjam ja cisto
Nista bez revolucije


ma ne treba ni ic na utakmice ko ih yebe i igrace i savez a i nas navijace,mater im yebem hoce 300 marak za utakmicu da moze muzur imat platu od 10 hiljada da jelic,pasalic i dominkovic mogu dobit nover fotelje da ostanu jos koji vjek i ovi medine trebaju pisat nista o repki yebi ih kao da ne igraju svima bi nam bilo lakse
nek napisu sutradan na nekoj livadi se "sastala dva tima bilo je gutavo al oni sa nasom zastavom nama nepoznati su tjesno izgubili" 


mjenjam dva kanarinca za dobru sevu
10-09-2007 at 09:01 | Ukljuèi u odgovor
Neidhardt
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 16-06-2007
Lokacija: Wien
Odgovori: 1596
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Ne nervirao se radi nogometa.....

10-09-2007 at 15:44 | Ukljuèi u odgovor
terapija
Nivo: Forumski vuk
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 04-09-2007
Odgovori: 376
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

citat:
Neidhardt wrote:
Ne nervirao se radi nogometa.....


autenticni bosanac

netrebas se nista brinuti dok je Jelica i fudbalskog saveza na celu
10-09-2007 at 16:09 | Ukljuèi u odgovor
asmir
Nivo: Forumski doajen
heljak

Registriran(a): 21-01-2006
Lokacija: nema me nigdje
Odgovori: 11587
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Hrgoviæ namjerno dobio žuti i odjurio za Split?

Nismo oèekivali nakon poraza od skromne Maðarske, da æe selektor pljuvati po svojim igraèima. Nije to njegov manir. Muzuroviæ je i najveæe uspjehe dijelio sa svojim saradnicima. Meðutim, ne razumijemo što je selektor želio kada je poraz i najslabiju utakmicu ovog tima objašnjavao nesretnim okolnostima - piše danas San.


Taèno je da nas je italijanski sudija oštetio, ali žabar nije zaustavio niti jednu našu šansu, veæ nepreciznost i spretne odbrane maðarskog golmana Fulopa. Još manje kontamo objašnjenje, kako su se momci borili, te da selektor nema zamjerki na zalaganje. Oni i jesu tu da se bore i zalažu, to je im je obaveza. Valjda to nije jedini kvalitet. Ako je to jedini adut ove reprezentacije, onda nam nema spasa. Kontradiktorne su i selektorove izjave kako nemamo imperativa od strane Predsjedništva, a s druge strane, sam istièe želju da se povoljnim rezultatima osigura bolja pozicija - treæa jakosna skupina u narednom žrijebanju. Zar to nije cilj, želja, pa i imperativ. Uostalom, Muzuroviæa, demantiraju èlanovi Predsjedništva. Iljo Domikoviæ, dopredsjendik NSBiH kaže:

Dominkoviæ: Postojao je imperativ!
Reprezentacija u svakoj utakmici mora iæi na pobjedu. Niko našim igraèima nebi zamjerio da su izgubili u Oslu, jer su muški ginuli za svaku loptu. Protiv Maðarske je bio i imperativ za dobar rezultat. Niste valjda oèekivali da æemo Jeliæ, Èolakoviæ i ja uæi u svlaèionicu i to igraèima reæi - podvukao je Dominkoviæ.

Postoje i marketiniški razlozi zbog èega se treba uvijek igrati sa najboljim sastavom i na pobjedu. Možete zamisliti kako je, recimo Andori ili San Marinu, kojima suparnici godinama rešetaju mrežu, ali oni svaki puta sanjaju, priželjkuju pobjedu. Muzuroviæ je naslijedio haotièno stanje u bh nogometu. Odškrinuo je vrata EP. Šteta što to nije kapitalizirao. Više se proteklih dana prièalo o stvaranju i uigravanju tima za naredne kvalifikacije nego o važnosti meèa sa Maðarima. Trebalo se raèunati na moguæa iznenaðenja kakvo se desilo Turcima na Malti. Uostalom, ako se podmlaðuje tim, neshvatamo zašto na tribini sjedini Senijad Ibrièiæ, doskorašnji kapiten mlade reprezentacije koja je bila na pragu istorijskog uspjeha i odlaska na EP. I da nije bilo sudijske kraðe Ibrièiæ bi poveo Buriæa, Èoviæa, Pandžu, Jeliæa, Ibiševiæa, Džeku, Puriæa na Evropsko prvenstvo. Definitivno napravljena je katastrofalna pogreška što nisu vraæeni potpisnici pisma; Bajramoviæ, Spahiæ, Papac, Bešlija. Oni nikad nisu optuživali Muzuroviæa. Oni su svoje nezadovoljstvo usmjerili ka Predsjedništvu i još nekim osobama. Jeliæ, Dominkoviæ i Èolakoviæ su im oprostili, bili spremni sve zaboraviti. I onda se desila apsurdna stvar. Potpisnicima pisma vrata je zatvorio Muzuroviæ, a ne Predsjedništvo, koji je u vrijeme najžešæe kampanje protiv njih, nije iskoristilo sve mehanizme i tražilo sanakcije od FIFA -e za igraèe koji se ne odazivaju selektoru. Propisi im to omoguæuju. Ako æe se Bajramoviæ, Spahiæ, Papac vratiti, onda je bolje da se to desi što prije.

Ne mora se imati Profi licencu da se uoèe neke avanturistièke greške kod odabira igraèa, pa i taktike.Ako veæ nisu pozvani potpisnici zar je ovo sve što reprezentacija ima. Naravno da nije. Dovoljno je samo proviriti u Hrvatsku i vidjeti da su bh. Šaranoviæ, Terkeš, Zec najefikasniji, da se Škoro vraæa, da Samir Muratoviæ igra u životnoj formi, da je Almedin Hota, još uvijek upotrebljiv, da je Adnan Mravac, kvalitetan stoper, da je Saead Salihoviæ izrastao u klasnog i modernog igraèa... Selektor nam je i sam priznao, tri sata prije utakmice kako ima stanovitih dilema. Svjestan je èinjenice da neki igraèi nisu u pravoj formi.

Dolaze opasni Moldavci
Berberoviæ nije kao nekad, Misimoviæ nije najzdraviji, ali me u razgovoru koji sam sa njim vodio noæ prije utakmice, uvjerio da je fit. Objektivno, neki igraèi su van željene forme. Ali da ih nisam zvao, da sam pozvao neke druge, svi vi novinari bi me napali - prièao je Muzuroviæ.

Možda je selektor i u pravu. Ostaje nejasno ko je sve pravio strategiju za Sekešfehervar. Sam selektor, sa saradnicima, ili je kljuènu ulogu imao Abdulah Ibrakoviæ, skaut koji je Maðare predstavio kao Brazilce. Ako je po njegovim skriptama pravljena taktika, onda Muzuroviæ ne snosi krivicu za poraz, veæ zato što je takvog diletanta, istina sa Profi licencom poslao da snima Maðare.
I Branimir Tuliæ, samozvani tv komentator je bio u špijunskoj misiji, kada je Maðarsku gledao protiv Crne Gore. Red je da nešto kažemo o našem sutrašnjem suparniku. Sa Moldavijom igramo. Sa reprezentacijom koja u prvom krugu nije uspjela dobiti ni Maltu ni BiH. Ostvarili su samo dva remija i to su jedini bodovi koje je Moldavija osvojila.

Iako nema imperativa, Moldavce treba shvatiti najozbiljnije, jer bi mogli ugroziti i èetvrtu pozociju, na koju sada kidišu i siroti Maðari, jedna od rijetkih reprezentacija koja nas je u proteklih desetak godina oba puta pobjedila.

Ruku na srce, karakter na vidjelo
Mirku Hrgoviæu ne zamjeramo što nije stavio ruku na srce dok se intonirala himna BiH. Bilo bi poštenije da je držao ruku na srcu tokom sviranja Lijepe naše. Tada bi bio pravi karakter. Ovako.. Hrgoviæ nije samo izdao potpisnike, Barbareza, Spahiæa, Bajramoviæa, Papca, kada se zakleo da neæe igrati dok se neke stvari ne riješe. Hrgoviæ nije razoèarao bivše saigraèe, veæ i sadašnje. Jedan bh. Reprezentativac je bio šokiran gestom zamjenika kapitena.

Nisam mogao vjerovati kada sam vidio da Hrgoviæ prije polaska za Maðarsku pakuje stvari i nosi sa sobom civilku sa sobom. Ništa nije bilo jasno. Tek kada sam vidio kako je žarko želio žuti karton shvatio sam o èemu je rijeè. Nakon utakmice spakovao je stvari i odjurio za Split - isprièao nam je jedan reprezentativac, koji je zamolio da ne navodimo ime.

Ako æe Hrgoviæu biti lakše i ako æe on ili neko iz reprezentacije na tome insistirati objaviæemo autora ove izjave. No, jedan je to isprièao, a nekolicina njih slušala. Inaèe, i Zvjezdan Misimoviæ je dobio drugi karton, ali je on, za razliku od svog zamjenika došao u hotel, trenirao, želio ostati, ali mu je selektor dao zeleno svjetlo.

Zeba i Nadareviæ uskaèu
Safet Nadareviæ se vraæa u tim. On æe na desnu boènu ili stopersku poziciju, a Berberoviæ bi mogao zamjeniti Hrgoviæa. Moguæe da Radeljiæ ili pak ]ustoviæ igra na lijevoj pozciji. Umjesto Misimoviæa u vezi æe Zajko Zeba, iako Ibrièiæu nije jasno zašto visi.

Mislim da zaslužujem bolji tretman. Selektor odreðuje i bira, a moje je da radim i dokažem da imam mjesta. Uostalom, to dokazujem igrama u Zagrebu. Bio sam kapiten mlade selekcije koja je imala zapažene rezultate - rekao je Ibrièiæ.

Vaše mišljenje…
Bosanac: Pa normalno je da igra iz interesa, svi u savezu i reprezentaciji igraju iz interesa osim Muslimoviæa i Rahimiæa. Kakav savez takva i reprezentacija. Dok u savezu budu sjedili ova 3 k…a mi neæemo moæi nigdje otiæi. Zato molim potpisnike da se vrate u reprez... zbog nas, iskrenih, vjernih navijaèa koji volimo BiH svim srcem, kojim je BiH u krvi a ne kao njima samo na papiru i u rijeèima. Vratite se da se i mi nadamo a ne samo Muzur
 


mjenjam dva kanarinca za dobru sevu
11-09-2007 at 13:46 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 50
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice