Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da potuju forumska pravila.

FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Odgovori: 2074
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

S Makedonijom svako malo igramo prijateljske, sreca pa nismo nikad zajedno u grupi za kvalifikacije (isti smo rang tj cetvrta grupa po jacini, pa i ne mozemo), slabo bie se naigrali prijateljskih...
Hajd daj sta das, mozda odigramo nerijeseno...  

Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
05-02-2008 at 21:46 | Ukljui u odgovor
Elvir
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 23-01-2008
Odgovori: 50

citat:
mosnik wrote:
S Makedonijom svako malo igramo prijateljske, sreca pa nismo nikad zajedno u grupi za kvalifikacije (isti smo rang tj cetvrta grupa po jacini, pa i ne mozemo), slabo bie se naigrali prijateljskih...
Hajd daj sta das, mozda odigramo nerijeseno...

Ako Kodro bude imao sve igrace zdrave na raspolaganju, nevjerujem da ce biti nerjeseno...

[Edited by Elvir on 07-02-2008 at 13:14 GMT] 

Tako je lijepo a tako tesko biti dobar covjek...
07-02-2008 at 12:39 | Ukljui u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828

Idemo kod Salihamidia i Barbareza
Meho Kodro i Elvir Boli, selektor i menader reprezentacije, kreu na radnu turneju. Najprije e u Italiju, potom u Njemaku. Glavna zadaa elnog dvojca iz reprezentacije jesu razgovori sa bh. reprezentativcima. Boli i Kodro e pokuati nagovoriti Hasana Salihamidia i Sergeja Barbareza na povratak u nacionalni tim.

- Razgovarao sam u vie navrata sa Salihamidiem oko njegovog statusa. Male su anse da se vrati, ali je Braco zaduio reprezentaciju. Zasluio je korektan razgovor koji smo ranije obeali. Dolazak u Italiju iskoristit emo da pogledamo Zlatana Muslimovia - referira Boli.

Nita manje nije vaan boravak u Njemakoj.

- Planirali smo u petak gledati Hofenhajm, gdje igraju Salihovi i Ibievi. Pogledat emo Bajer i alke. Razgovarat emo sa svima, sa Barbarezom, Misimoviem, Bajramoviem... Znam za Sergejovu odluku, ali nam je stalo da svi budemo uz reprezentaciju. elja nam je da oni koji su spremni i koji zbog povrede ne budu u formi, dou na naredno okupljanje kada doekujemo Makedoniju u Zenici.

Na kraju je Boli zamolio da za podrku ka zajednikom cilju.

- Kodru je zaboljelo to ga se gura u ring sa Badareviem. Oni su prijatelji. Kodro ne voli publicitet, jo manje da se verbalno sa nekim obraunava. Znam da nam je zajedniki cilj uspjeh reprezentacije, sada nam je podrka najpotrebnija. Do sada smo imalu super korektnu saradnju, nadam se da e takva biti ubudue - izjavio je za "San" Elvir Boli.

san.ba

21-02-2008 at 09:20 | Ukljui u odgovor
Abulafija

Neka mi Badarevi ne nudi igrae preko novina!
Selektor nogometne reprezentacije javio nam se iz San Sebastiana, sa svoje kune adrese. Profesionalna mu je u Sarajevu, u NSBiH, sa kojim bi narednih dana trebao potpisati ugovor. Na prvo pitanje ta ima novo, Meho Kodro je odgovorio:

- Nita posebno, pravim neke kombinacije za ono to oekuje reprezentaciju u ovoj godini. Prva naredna akcija je Makedonija.

Zato su otpali Zlatan i Zvjezdan?

Pokuao sam selektora navui na tanak led: kakve kombinacije selektore?

- Da ti nebih rekao - kroz smijeh je kazao Kodro, a onda nastavio ozbiljnijim tonom - Malo sam zabrinut zbog povreda Zvjezdana Misimovia i Zlatana Bajramovia. Razgovarao sam s njima. Zvjezdan je bolje, on e biti spreman za dvije sedmice, nije upitan za utakmicu sa Makedonijom. Meutim, Bajramovi nikako ne trenira, boli ga palac na nozi. Mislim da nee biti spreman za 26 mart. Bojim se da e operacija biti neizbjena, a to bi ga dui period odvojilo od terena. No, ta da se radi. Rekao sam mu da je najbitnije da se oporavi i dobro spremi. Mnogo nam je bitniji na jesen kada ponu kvalifikacije.

Pjani je voa

Selektor je prole sedmice pohodio Francusku. U Bordou je na licu mjesta vidio Miralema Pjania. Potez za svaku pohvalu. Uostalom to je Kodrin posao; konano je jedan selektor otiao da se lino uvjeri u kvalitete mladog asa. Kakvi su dojmovi?

- Utakmica je bila teka. Bordo je dobio 3:0. Vidio sam puno pozitivnih stvari. Pjani je ve zreo igra, moe se kazati da ima lidersku ulogu u ekipi. Trener mu daje sve ovlasti: izvodi prekide, organizuje napade, od njega sve kree, to je svakako sjajna stvar uzimajui u obzir da igra svoju prvu seniorsku sezonu, a uz to, igra u francuskom prvenstvu... Ukratko, sve je u njegovim rukama! ak nije igrao na pravoj poziciji, on je bio neto povueniji.

Da li ete ga pozvati za duel s Makedonijom?

- Dobro, ne mogu jo govoriti o tome, ali je vano da sam ga vidio i da znam ta moe. O tome emo naknadno.

Pitao sam ga za Adnana Mravca iz austrijskog Matersburga. Kodro je bio suzdran.

- Imam spisak zanimljivih igraa koji igraju u inostranstvu. Naravno, nemoemo gledati deset igraa odjednom. Znam za Mravca i sigurno emo ga pogledati.

Proziva Meu

Onda je selektor, neoekivano okrznuo biveg saigraa iz reprezentacije. Prigovorio to "neki nude igrae preko novina. Mea Badarevi je na ovim stranicama sugerisao selektoru da pod okrilje dravnog tima zove Miralema Pjania i Emru Tahirovia golgetera Ciriha.

- Mislim da nije korektno da mi Badarevi preko novinari nudi igrae. Razumijem da svako eli iznijeti svoje miljenje, potpuno mi je jasno i da je reprezentacija interesantna igraima, to je dobro. Meutim, valjda ja najbolje znam i, na koncu, odgovarat u za rezultat. Tako da bih elio svima poruiti da budu strpljivi. Ne moe se preko noi doi u reprezentaciju, a svakako da ja znam najbolji nain - to je igrama na terenu. Nikako priama za novine. Sam u gledati potencijalne kandidate.

O akciji Japan nije elio puno govoriti.

- Vidjeli ste kako je bilo. To je sada prolost. Sastavio sam reprezentaciju od onih igraa koji su bili na raspolaganju. Mislim da u tom momentu vie i nismo mogli.

Kodro e u Sarajevo doi poetkom marta. Ugovor je na stolu, treba ga parafirati.

- to se mene tie nee biti problema. Usuglasili smo se, ne optereujem se mnogo time, ima puno posla, mnogo stvari koje treba zavriti. Optimista sam i vjerujem da e reprezentacija napraviti dobar rezultat - zavrio je Kodro.

Ne odustaje(m) od Sergeja

Uskoro e Kodro na radnu turneju.

- Planirao sam posjetiti nae igrae u Njemakoj i Italiji, zajedno sa svojim prvim saradnikom Boliem. Gledaemo neke meeve u Njemakoj, razgovarat emo sa Misimoviem, Salihoviem, Ibieviem, Bajramoviem... Pokuat u nagovoriti Barbareza da se vrati u tim - najavio je Kodro.

san

21-02-2008 at 09:32 | Ukljui u odgovor
Abulafija

Salihamidi jo na ekanju
Meho Kodro, selektor fudbalske "A reprezentacije BiH, jue nije mogao potvrditi da li e Hasan Salihamidi, prvotimac slavnog torinskog Juventusa, ponovo obui dres sa dravnim grbom nae zemlje.

Kodro je zajedno sa Elvirom Boliem, svojim prvim pomonikom, razgovor s popularnim Bracom obavio u etvrtak u Torinu.

"Bili smo sa Hasanom, ali nismo previe priali o njegovom povratku u reprezentaciju. Interesovalo nas je njegovo razmiljanje o svemu to se deavalo u reprezentaciji dok je igrao. Sa druge strane, prenijeli smo mu ta se trenutno deava i nae planove u vezi sa dravnim timom. Imajui u vidu da nema urbe za njegovo konano izjanjenje o povratku u etvrtak na tome nismo ni insistirali", bio je "zakopan do grla" Kodro.

Selektor nije elio "otkrivati" detalje razgovora, uz opasku da su "njegove stvari" zbog ega je napustio reprezentaciju i da bi to trebalo pitati Salihamidia. Kodro nije bio konkretniji ni na pitanje da li su on i njegovi saradnici spremni "otkloniti" prepreke zbog kojih je Braco okonao reprezentativnu karijeru:

"Vrijeme e pokazati hoemo li u tome uspjeti."

Tokom boravka u Italiji lanovi naeg strunog taba sastali su se i sa Zlatanom Muslimoviem, prvotimcem Atalante.

"Pratili smo trening Atalante i nakon toga smo imali izuzetno pozitivan razgovor s Muslimoviem. On je izrazio aljenje to nema veu minutau, ali je to vjerovatno taktika trenera i tu ne moe nita promijeniti", naglasio je Kodro.

Selektor i njegov pomonik sino su pratili Vedada Ibievia i Sejada Salihovia, koji su u dresu Hofenhajma ugostili Frajburg, a danas e u Leverkuzenu pratiti me Bajer alke 04.

"U Leverkuzenu e nas ugostiti Sergej Barbarez, a mogue je da se sastanku prikljui jo nekoliko naih igraa koji nastupaju u Njemakoj. Zlatan Bajramovi vjerovatno nee doi jer e jo nekoliko dana provesti u bolnici, ali mi je u telefonskom razgovoru rekao da je operacija palca noge prola dobro i da se uspjeno oporavlja", zakljuio je Kodro.

nezavisne

25-02-2008 at 12:50 | Ukljui u odgovor
Abulafija

Boli: elim ugovor, Dominkovi: Nema ugovora
Elvir Boli prvi saradnik selektora nae nogometne reprezentacije Mehe Kodre, nee potpisati ugovor sa Savezom.

Iako je Boli probitno rekao da ga novac ne zanima, kasnije je izrazio elju da ima ugovor tek toliko da zna kako je i na papiru Kodrin saradnik. Meutim, iz Nogometnog Saveza nisu zainteresirani da Boliu ponude ugovor, a nekadanji golgeter reprezentacije je zbog toga, najblae reeno, frustriran. Da li su u pitanju prve nesuglasice izmeu strunog taba reprezentacije i rukovedstva Nogometnog Saveza?!

Naime, Predsjedik Nogometnog Saveza Iljo Dominkovi nam je u telefonskom razgovoru kazao da Boli do daljnjeg nee potpisivati nikakav ugovor i da je bivi napada reprezentacije upoznat sa razlozima.

- Boli nee potpisati ugovor, on to i zna, tako smo se dogovorili. Ovo nije samo moja odluka, ve su se s tim sloili i gospoda olakovi i eko. Boli je upoznat s tim i on kao i selektor Kodro su se sloili da Elvir nee imati profesionalni ugovor kazao je Dominkovi.

Elem, prema statutu Nogometnog saveza, pomonici selektora nemaju profesionalne ugovore. Dominkovi tvrdi da je Boli prvobitno prihvatio da obavlja posao saradnika u strunom tabu bez ugovora. Boli smatra da je dosta stvari koje su nejasne.

- Nisu neke stvari jasne, zato to je tako openito u Savezu. Obavio sam razgovor... Nije puno stvari rijeeno. Prvo mislim da Meho (selektor Kodro op.aut.) potpisati ugovor, ali mislim da tu nee biti problema, i da e ga uskoro potpisati. to se tie mene i ostalih saradnika, ima tu nekih problema koji bi se trebali rijeiti - kazao je Boli

Trenutno su Meho Kodro i Elvir Boli u obilasku reprezentativaca po Njemakoj. Selektorov asistent je svjestan zbog ega nee staviti paraf na ugovor.

- Pa, nema u statutu, nema u ovome, nema u onome, treba da se ide na Izvrni odbor... To su neka od obrazloenja elnika Saveza. Ne elim zaista nikakvu platu, ali elim ugovor da sam tu... Ja radim, a ustvari... ono... ostao je nedoreen Elvir Boli, prvi saradnik Mehe Kodre.

- Elvir Boli je potpuno isto to i ostali pomonici Mehe Kodre. Selektor je imao zahtjev u prvom razgovoru, ali i u svojoj aplikaciji da mu se dozvoli da izabere etvoricu pomonika, bez obrazlaganjata koji pomonik radi kazao je generalni sekretar Nogometnog Saveza Munib Uanovi.

On smatra da e selektor potpisati ugovor prvom prilikom kada doe u Sarajevo.

- Mi smo na na jednoj od prolih sjednica Predsjednitva NSBiH utanaili sve detalje tog ugovora i potpisujemo ga po Statutu. Mi smo ve parafirali ugovor, poslali ga e-mailom Kodri, odnosno njegovom menaderu, a to je njegov brat, mi svi znamo i nema tu ta da se krije. On je, prema svemu sudei, 99 posto ist. Mislim da e Kodro kada doe u Sarajevo i zvanino potpisati ugovor na posebno uprilienoj ceremoniji Uanovieve su rijei.

Pored Elvira Bolia, nepoznanica je i status dvojice trenera Boreta Sredojevia i Sedina Tanovia, kao i to ko e biti pet lan strunog taba reprezentacije. Upitnik stoji i iznad imena Ivice Barbaria koji bi trebao biti koordinator A i mlade reprezentacije. Barbari je u nekim medijskim istupima izrazio svoje nezadovoljstvo zbog toga to e biti administrativac, a ne neko ko e raditi u struci.

- to se tie njega (Barbaria op.aut.), on je nominiran, ali nije izabran, nije jo donesena odluka, dakle nije izabran za koordinatora za A i U-21 selekciju, s obzirom na to da je mjesto direktora ukinuto. Sa Barbariem sam obavio jedan korektan razgovor, dao sam mu opis posla. To je ustvari ono to ima Josip Katalinski sa reprezentacijama U-15 i U-17 i Denijal Piri sa U-19 selekcijom. To bi trebao biti Barbari! Dakle, isti kontingent poslova koji su vezani za taj dio, administrativni, jer se radi o lanu administracije, znai on je dio generalnog sekretarijata, dakle zaposlen radnik kazao je Uanovi.

sportin

28-02-2008 at 12:01 | Ukljui u odgovor
mosnik
Registriran(a): 07-01-2008
Odgovori: 2074

Englez s Jamajke eli nastupati za BiH

Nathan Ellington, prvotimac engleskog Watforda rado bi zaigrao za Bosnu i Hercegovinu, domovinu svoje supruge.

Nathan Ellington, Englez, rodom s Jamajke, oenjen Bosankom, prvotimac je engleskog drugoligaa Watforda. Inae, Ellington je igra teak oko 5 milijuna funti, a u sezoni 2004./2005. postigao je 24 gola za Wigan.

Ekipa Federalne televizije, na elu s Bahom Topalbeireviem posjetila je ovog tamnoputog napadaa i otkrila kako on svim srcem eli nastupiti za BiH, koju smatra svojom drugom domovinom. Inae Ellington je ove sezone u 15 susreta zabio 6 golova.

O njemu moemo rei da je visok 178 cm, da ima 26 godina, denjak, te da je engleski dravljanin. Navijai ga odmilja zovu Duke (Vojvoda).

Iako visok samo 178 cm daje esto golove glavom. U karijeri je od poznatijih klubova nastupao za Bristol Roverse, West Bromwich Albion, Wigan Athletic, te sadanji FC Watford. Ukoliko bi ga izbornik Meho Kodro pozvao za A tim, on bi automatski postao na najskuplji igra, vrijednosti oko 15 milijuna maraka.

Volim Bosnu i Hercegovinu. Sa suprugom sam prolo ljeto bio u BiH. Obili smo Sarajevo i Tuzlu. Oduevljen sam ljepotama koje BiH ima. Upoznao sam mnogo sjajnih ljudi i zaista uivao tokom boravka. Supruga je predloila da bi bilo dobro da igram za reprezentaciju BiH. Odluio sam je posluati. elim igrati za BiH i nadam se da u ubrzo dobiti priliku, rekao je Elington u telefonskom razgovoru, a prenosi portal Reprezentacija.net

Jo nije imao nikakav kontakt sa nekim od predstavnika Nogometnog saveza BiH, a kako je kazao, nada se da e to biti u najskorijem roku.

Nadam se da u ubrzo uspostaviti kontakt s elnicima Saveza. BiH je moja opcija i to ne iz nekog interesa. Jednostavno elim igrati i pomoi reprezentaciji da postie to bolje rezultate.

Kako bi dobio priliku da zaigra za nau reprezentaciju, Elington prvo mora dobiti bh. dravljanstvo.

Supruga se ovih dana raspituje ta mi treba da bih postao dravljanin BiH. im dobijem potrebne dokumente, prijavit u se za upis u dravljanstvo.

Tijekom boravka u BiH Elington je gledao jednu utakmicu reprezentacije BiH.

Dok sam bio u Tuzli, na televiziji smo gledali me sa Maltom. BiH je prije pobijedila Tursku i me sa Maltom je bio psiholoki jako teak, ali je ekipa odigrala dobro i pobijedila.

Usporedbe radi, on bi ove sezone uz Edina Deku bio BH reprezentativac s najvie postignutih golova i to ne zaboravimo, postignutih na Otoku. Sigurno je da e Meho Kodro provjeriti o kakvom se igrau ovdje radi i ima li ovaj igra kvaliteta za nau reprezentaciju, ali po do sada vienom, Nathan Ellington sasvim zasluuje poziv.

Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
11-03-2008 at 14:15 | Ukljui u odgovor
Abulafija

Sretno veceras
Ide li ko u Zenicu?

26-03-2008 at 11:19 | Ukljui u odgovor
List
Nivo: Novi foruma

Registriran(a): 23-06-2007
Odgovori: 13

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage

Bosna i Hercegovina - Makedonija 2:2

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u prijateljskoj utakmici u srijedu u Zenici odigrala nerijeeno s Makedonijom 2:2 (2:2). Strijelac oba gola za BiH bio je Damjanovi (7., 19.), dok je pogotke za Makedoniju postigao Maznov (41., 45.).

Nogometai BiH ni u drugom meu pod vodstvom selektora Mehe Kodre nisu uspjeli doi do pobjede. Mada su vei dio susreta igrali bolje i imali prednost od dva gola reprezentativci BiH su poetnikim grekama u odbrani dopustili Makedoncima da neporaeni napuste Zenicu.

Prvih dvadeset minuta igre u potpunosti je pripao bh. igraima, koji su u 17. minuti golom Damjanovia doli u vodstvo od 1:0. Dvije minute kasnije Damjanovi je iskoristio ubacivanje Vladavia i s pet metara drugi put zatresao mreu gostujue reprezentacije.

Nakon vodstva od 2:0 nogometai BiH prepustili su sredinu terena Makedoncima koji su do kraja poluvremena doli do poravnanja. Maznov je u 41. minuti nakon kornera Pandeva udarcem glavom zatresao mreu za 2:1, a isti igra je etiri minute kasnije iskoristio Hasagievu greku i postavio konaan rezultat utakmice.

Drugo poluvrijeme proteklo je u igri na sredini terena bez mnogo prilika za gol. U finiu je Deko imao ansu da osigura pobjedu selekciji BiH, ali je sa desetak metara utirao pored gola.  

Tuzla - 15 maj 1992

BH vijesti

SHIPS, VESSELS, BOATS, YACHT, SUBMARINES

27-03-2008 at 00:19 | Ukljui u odgovor
asmir
heljak

Registriran(a): 21-01-2006
Odgovori: 11587

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage

DOSLO VRJEME DA NIKO NECE DA IGRA SA NAMA,LUXEMBURG JAKE MI UTAKMICE ZA UIGRAVANJE,UVJEK POSTOJE NASI KLUBOVI KOJI SU SIGURNO JACI OD LUXEMBURGA

Traimo protivnika za maj
(Datum: 17.04.2008. 16:41)

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine jo nema protivnika za...
dva UEFA-ina termina za prijateljske utakmice u maju. Vremena je sve manje, a prvi ovjek bh. fudbala Iljo Dominkovi tvrdi da traju uurbane aktivnosti na rjeavanju ovog problema.

- Istina, nema jo potvrde. Pregovaramo s Luksemburgom, Slovakom, Izraelom i Crnom Gorom, ali nismo nita zvanino dogovorili. Nadamo se da emo uspjeti ostvariti elje selektora Kodre i pronai protivnike za oba majska termina - kazao je predsjednik Fudbalskog saveza BiH za Dnevniavaz

mjenjam dva kanarinca za dobru sevu
18-04-2008 at 02:55 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 22
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata