Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.

FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Odgovori: 2074
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

S Makedonijom svako malo igramo prijateljske, sreca pa nismo nikad zajedno u grupi za kvalifikacije (isti smo rang tj cetvrta grupa po jacini, pa i ne mozemo), slabo bie se naigrali prijateljskih...
Hajd daj sta das, mozda odigramo nerijeseno...  

Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
05-02-2008 at 21:46 | Uključi u odgovor
Elvir
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 23-01-2008
Odgovori: 50

citat:
mosnik wrote:
S Makedonijom svako malo igramo prijateljske, sreca pa nismo nikad zajedno u grupi za kvalifikacije (isti smo rang tj cetvrta grupa po jacini, pa i ne mozemo), slabo bie se naigrali prijateljskih...
Hajd daj sta das, mozda odigramo nerijeseno...

Ako Kodro bude imao sve igrace zdrave na raspolaganju, nevjerujem da ce biti nerjeseno...

[Edited by Elvir on 07-02-2008 at 13:14 GMT] 

Tako je lijepo a tako tesko biti dobar covjek...
07-02-2008 at 12:39 | Uključi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828

Idemo kod Salihamidžića i Barbareza
Meho Kodro i Elvir Bolić, selektor i menadžer reprezentacije, kreću na radnu turneju. Najprije će u Italiju, potom u Njemačku. Glavna zadaća čelnog dvojca iz reprezentacije jesu razgovori sa bh. reprezentativcima. Bolić i Kodro će pokušati nagovoriti Hasana Salihamidžića i Sergeja Barbareza na povratak u nacionalni tim.

- Razgovarao sam u više navrata sa Salihamidžićem oko njegovog statusa. Male su šanse da se vrati, ali je Braco zadužio reprezentaciju. Zaslužio je korektan razgovor koji smo ranije obećali. Dolazak u Italiju iskoristit ćemo da pogledamo Zlatana Muslimovića - referira Bolić.

Ništa manje nije važan boravak u Njemačkoj.

- Planirali smo u petak gledati Hofenhajm, gdje igraju Salihović i Ibišević. Pogledat ćemo Bajer i Šalke. Razgovarat ćemo sa svima, sa Barbarezom, Misimovićem, Bajramovićem... Znam za Sergejovu odluku, ali nam je stalo da svi budemo uz reprezentaciju. Želja nam je da oni koji su spremni i koji zbog povrede ne budu u formi, dođu na naredno okupljanje kada dočekujemo Makedoniju u Zenici.

Na kraju je Bolić zamolio da za podršku ka zajedničkom cilju.

- Kodru je zaboljelo što ga se gura u ring sa Baždarevićem. Oni su prijatelji. Kodro ne voli publicitet, još manje da se verbalno sa nekim obračunava. Znam da nam je zajednički cilj uspjeh reprezentacije, sada nam je podrška najpotrebnija. Do sada smo imalu super korektnu saradnju, nadam se da će takva biti ubuduće - izjavio je za "San" Elvir Bolić.

san.ba

21-02-2008 at 09:20 | Uključi u odgovor
Abulafija

Neka mi Baždarević ne nudi igrače preko novina!
Selektor nogometne reprezentacije javio nam se iz San Sebastiana, sa svoje kućne adrese. Profesionalna mu je u Sarajevu, u NSBiH, sa kojim bi narednih dana trebao potpisati ugovor. Na prvo pitanje ´´šta ima novo´´, Meho Kodro je odgovorio:

- Ništa posebno, pravim neke kombinacije za ono što očekuje reprezentaciju u ovoj godini. Prva naredna akcija je Makedonija.

Zašto su otpali Zlatan i Zvjezdan?

Pokušao sam selektora ´´navući na tanak led´´: kakve kombinacije selektore?

- Da ti nebih rekao - kroz smijeh je kazao Kodro, a onda nastavio ozbiljnijim tonom - Malo sam zabrinut zbog povreda Zvjezdana Misimovića i Zlatana Bajramovića. Razgovarao sam s njima. Zvjezdan je bolje, on će biti spreman za dvije sedmice, nije upitan za utakmicu sa Makedonijom. Međutim, Bajramović nikako ne trenira, boli ga palac na nozi. Mislim da neće biti spreman za 26 mart. Bojim se da će operacija biti neizbježna, a to bi ga duži period odvojilo od terena. No, šta da se radi. Rekao sam mu da je najbitnije da se oporavi i dobro spremi. Mnogo nam je bitniji na jesen kada počnu kvalifikacije.

Pjanić je vođa

Selektor je prošle sedmice pohodio Francusku. U Bordou je na licu mjesta vidio Miralema Pjanića. Potez za svaku pohvalu. Uostalom to je Kodrin posao; konačno je jedan selektor otišao da se lično uvjeri u kvalitete mladog asa. Kakvi su dojmovi?

- Utakmica je bila teška. Bordo je dobio 3:0. Vidio sam puno pozitivnih stvari. Pjanić je već zreo igrač, može se kazati da ima lidersku ulogu u ekipi. Trener mu daje sve ovlasti: izvodi prekide, organizuje napade, od njega sve kreće, što je svakako sjajna stvar uzimajući u obzir da igra svoju prvu seniorsku sezonu, a uz to, igra u francuskom prvenstvu... Ukratko, sve je u njegovim rukama! Čak nije igrao na pravoj poziciji, on je bio nešto povučeniji.

Da li ćete ga pozvati za duel s Makedonijom?

- Dobro, ne mogu još govoriti o tome, ali je važno da sam ga vidio i da znam šta može. O tome ćemo naknadno.

Pitao sam ga za Adnana Mravca iz austrijskog Matersburga. Kodro je bio suzdržan.

- Imam spisak zanimljivih igrača koji igraju u inostranstvu. Naravno, nemožemo gledati deset igrača odjednom. Znam za Mravca i sigurno ćemo ga pogledati.

Proziva Mešu

Onda je selektor, neočekivano okrznuo bivšeg saigrača iz reprezentacije. Prigovorio što "neki nude igrače preko novina´´. Meša Baždarević je na ovim stranicama sugerisao selektoru da pod okrilje državnog tima zove Miralema Pjanića i Emru Tahirovića golgetera Ciriha.

- Mislim da nije korektno da mi Baždarević preko novinari nudi igrače. Razumijem da svako želi iznijeti svoje mišljenje, potpuno mi je jasno i da je reprezentacija interesantna igračima, što je dobro. Međutim, valjda ja najbolje znam i, na koncu, odgovarat ću za rezultat. Tako da bih želio svima poručiti da budu strpljivi. Ne može se preko noći doći u reprezentaciju, a svakako da ja znam najbolji način - to je igrama na terenu. Nikako pričama za novine. Sam ću gledati potencijalne kandidate.

O akciji Japan nije želio puno govoriti.

- Vidjeli ste kako je bilo. To je sada prošlost. Sastavio sam reprezentaciju od onih igrača koji su bili na raspolaganju. Mislim da u tom momentu više i nismo mogli.

Kodro će u Sarajevo doći početkom marta. Ugovor je na stolu, treba ga parafirati.

- Što se mene tiče neće biti problema. Usuglasili smo se, ne opterećujem se mnogo time, ima puno posla, mnogo stvari koje treba završiti. Optimista sam i vjerujem da će reprezentacija napraviti dobar rezultat - završio je Kodro.

Ne odustaje(m) od Sergeja

Uskoro će Kodro na radnu turneju.

- Planirao sam posjetiti naše igrače u Njemačkoj i Italiji, zajedno sa svojim prvim saradnikom Bolićem. Gledaćemo neke mečeve u Njemačkoj, razgovarat ćemo sa Misimovićem, Salihovićem, Ibiševićem, Bajramovićem... Pokušat ću nagovoriti Barbareza da se vrati u tim - najavio je Kodro.

san

21-02-2008 at 09:32 | Uključi u odgovor
Abulafija

Salihamidžić još na čekanju
Meho Kodro, selektor fudbalske "A´ reprezentacije BiH, juče nije mogao potvrditi da li će Hasan Salihamidžić, prvotimac slavnog torinskog Juventusa, ponovo obući dres sa državnim grbom naše zemlje.

Kodro je zajedno sa Elvirom Bolićem, svojim prvim pomoćnikom, razgovor s popularnim Bracom obavio u četvrtak u Torinu.

"Bili smo sa Hasanom, ali nismo previše pričali o njegovom povratku u reprezentaciju. Interesovalo nas je njegovo razmišljanje o svemu što se dešavalo u reprezentaciji dok je igrao. Sa druge strane, prenijeli smo mu šta se trenutno dešava i naše planove u vezi sa državnim timom. Imajući u vidu da nema žurbe za njegovo konačno izjašnjenje o povratku u četvrtak na tome nismo ni insistirali", bio je "zakopčan do grla" Kodro.

Selektor nije želio "otkrivati" detalje razgovora, uz opasku da su "njegove stvari" zbog čega je napustio reprezentaciju i da bi to trebalo pitati Salihamidžića. Kodro nije bio konkretniji ni na pitanje da li su on i njegovi saradnici spremni "otkloniti" prepreke zbog kojih je Braco okončao reprezentativnu karijeru:

"Vrijeme će pokazati hoćemo li u tome uspjeti."

Tokom boravka u Italiji članovi našeg stručnog štaba sastali su se i sa Zlatanom Muslimovićem, prvotimcem Atalante.

"Pratili smo trening Atalante i nakon toga smo imali izuzetno pozitivan razgovor s Muslimovićem. On je izrazio žaljenje što nema veću minutažu, ali je to vjerovatno taktika trenera i tu ne može ništa promijeniti", naglasio je Kodro.

Selektor i njegov pomoćnik sinoć su pratili Vedada Ibiševića i Sejada Salihovića, koji su u dresu Hofenhajma ugostili Frajburg, a danas će u Leverkuzenu pratiti meč Bajer – Šalke 04.

"U Leverkuzenu će nas ´ugostiti´ Sergej Barbarez, a moguće je da se sastanku priključi još nekoliko naših igrača koji nastupaju u Njemačkoj. Zlatan Bajramović vjerovatno neće doći jer će još nekoliko dana provesti u bolnici, ali mi je u telefonskom razgovoru rekao da je operacija palca noge prošla dobro i da se uspješno oporavlja", zaključio je Kodro.

nezavisne

25-02-2008 at 12:50 | Uključi u odgovor
Abulafija

Bolić: Želim ugovor, Dominković: Nema ugovora
Elvir Bolić prvi saradnik selektora naše nogometne reprezentacije Mehe Kodre, neće potpisati ugovor sa Savezom.

Iako je Bolić probitno rekao da ga novac ne zanima, kasnije je izrazio želju da ima ugovor tek toliko da zna kako je i na papiru Kodrin saradnik. Međutim, iz Nogometnog Saveza nisu zainteresirani da Boliću ponude ugovor, a nekadašnji golgeter reprezentacije je zbog toga, najblaže rečeno, frustriran. Da li su u pitanju prve nesuglasice između stručnog štaba reprezentacije i rukovedstva Nogometnog Saveza?!

Naime, Predsjedik Nogometnog Saveza Iljo Dominković nam je u telefonskom razgovoru kazao da Bolić do daljnjeg neće potpisivati nikakav ugovor i da je bivši napadač reprezentacije upoznat sa razlozima.

- Bolić neće potpisati ugovor, on to i zna, tako smo se dogovorili. Ovo nije samo moja odluka, već su se s tim složili i gospoda Čolaković i Čeko. Bolić je upoznat s tim i on kao i selektor Kodro su se složili da Elvir neće imati profesionalni ugovor – kazao je Dominković.

Elem, prema statutu Nogometnog saveza, pomoćnici selektora nemaju profesionalne ugovore. Dominković tvrdi da je Bolić prvobitno prihvatio da obavlja posao saradnika u stručnom štabu bez ugovora. Bolić smatra da je dosta stvari koje su nejasne.

- Nisu neke stvari jasne, zato što je tako općenito u Savezu. Obavio sam razgovor... Nije puno stvari riješeno. Prvo mislim da Meho (selektor Kodro op.aut.) potpisati ugovor, ali mislim da tu neće biti problema, i da će ga uskoro potpisati. Što se tiče mene i ostalih saradnika, ima tu nekih problema koji bi se trebali riješiti - kazao je Bolić

Trenutno su Meho Kodro i Elvir Bolić u obilasku reprezentativaca po Njemačkoj. Selektorov asistent je svjestan zbog čega neće staviti paraf na ugovor.

- Pa, nema u statutu, nema u ovome, nema u onome, treba da se ide na Izvršni odbor... To su neka od obrazloženja čelnika Saveza. Ne želim zaista nikakvu platu, ali želim ugovor da sam tu... Ja radim, a ustvari... ono... – ostao je nedorečen Elvir Bolić, prvi saradnik Mehe Kodre.

- Elvir Bolić je potpuno isto što i ostali pomoćnici Mehe Kodre. Selektor je imao zahtjev u prvom razgovoru, ali i u svojoj aplikaciji da mu se dozvoli da izabere četvoricu pomoćnika, bez obrazlaganjašta koji pomoćnik radi – kazao je generalni sekretar Nogometnog Saveza Munib Ušanović.

On smatra da će selektor potpisati ugovor prvom prilikom kada dođe u Sarajevo.

- Mi smo na na jednoj od prošlih sjednica Predsjedništva NSBiH utanačili sve detalje tog ugovora i potpisujemo ga po Statutu. Mi smo već parafirali ugovor, poslali ga e-mailom Kodri, odnosno njegovom menadžeru, a to je njegov brat, mi svi znamo i nema tu šta da se krije. On je, prema svemu sudeći, 99 posto čist. Mislim da će Kodro kada dođe u Sarajevo i zvanično potpisati ugovor na posebno upriličenoj ceremoniji – Ušanovićeve su riječi.

Pored Elvira Bolića, nepoznanica je i status dvojice trenera Borčeta Sredojevića i Sedina Tanovića, kao i to ko će biti pet član stručnog štaba reprezentacije. Upitnik stoji i iznad imena Ivice Barbarića koji bi trebao biti koordinator A i mlade reprezentacije. Barbarić je u nekim medijskim istupima izrazio svoje nezadovoljstvo zbog toga što će biti administrativac, a ne neko ko će raditi u struci.

- Što se tiče njega (Barbarića op.aut.), on je nominiran, ali nije izabran, nije još donesena odluka, dakle nije izabran za koordinatora za A i U-21 selekciju, s obzirom na to da je mjesto direktora ukinuto. Sa Barbarićem sam obavio jedan korektan razgovor, dao sam mu opis posla. To je ustvari ono što ima Josip Katalinski sa reprezentacijama U-15 i U-17 i Denijal Pirić sa U-19 selekcijom. To bi trebao biti Barbarić! Dakle, isti kontingent poslova koji su vezani za taj dio, administrativni, jer se radi o članu administracije, znači on je dio generalnog sekretarijata, dakle zaposlen radnik – kazao je Ušanović.

sportin

28-02-2008 at 12:01 | Uključi u odgovor
mosnik
Registriran(a): 07-01-2008
Odgovori: 2074

Englez s Jamajke želi nastupati za BiH

Nathan Ellington, prvotimac engleskog Watforda rado bi zaigrao za Bosnu i Hercegovinu, domovinu svoje supruge.

Nathan Ellington, Englez, rodom s Jamajke, oženjen Bosankom, prvotimac je engleskog drugoligaša Watforda. Inače, Ellington je igrač težak oko 5 milijuna funti, a u sezoni 2004./2005. postigao je 24 gola za Wigan.

Ekipa Federalne televizije, na čelu s Bahom Topalbečirevićem posjetila je ovog tamnoputog napadača i otkrila kako on svim srcem želi nastupiti za BiH, koju smatra svojom drugom domovinom. Inače Ellington je ove sezone u 15 susreta zabio 6 golova.

O njemu možemo reći da je visok 178 cm, da ima 26 godina, dešnjak, te da je engleski državljanin. Navijači ga odmilja zovu Duke (Vojvoda).

Iako visok samo 178 cm daje često golove glavom. U karijeri je od poznatijih klubova nastupao za Bristol Roverse, West Bromwich Albion, Wigan Athletic, te sadašnji FC Watford. Ukoliko bi ga izbornik Meho Kodro pozvao za A tim, on bi automatski postao naš najskuplji igrač, vrijednosti oko 15 milijuna maraka.

Volim Bosnu i Hercegovinu. Sa suprugom sam prošlo ljeto bio u BiH. Obišli smo Sarajevo i Tuzlu. Oduševljen sam ljepotama koje BiH ima. Upoznao sam mnogo sjajnih ljudi i zaista uživao tokom boravka. Supruga je predložila da bi bilo dobro da igram za reprezentaciju BiH. Odlučio sam je poslušati. Želim igrati za BiH i nadam se da ću ubrzo dobiti priliku, rekao je Elington u telefonskom razgovoru, a prenosi portal Reprezentacija.net

Još nije imao nikakav kontakt sa nekim od predstavnika Nogometnog saveza BiH, a kako je kazao, nada se da će to biti u najskorijem roku.

Nadam se da ću ubrzo uspostaviti kontakt s čelnicima Saveza. BiH je moja opcija i to ne iz nekog interesa. Jednostavno želim igrati i pomoći reprezentaciji da postiže što bolje rezultate.

Kako bi dobio priliku da zaigra za našu reprezentaciju, Elington prvo mora dobiti bh. državljanstvo.

Supruga se ovih dana raspituje šta mi treba da bih postao državljanin BiH. Čim dobijem potrebne dokumente, prijavit ću se za upis u državljanstvo.

Tijekom boravka u BiH Elington je gledao jednu utakmicu reprezentacije BiH.

Dok sam bio u Tuzli, na televiziji smo gledali meč sa Maltom. BiH je prije pobijedila Tursku i meč sa Maltom je bio psihološki jako težak, ali je ekipa odigrala dobro i pobijedila.

Usporedbe radi, on bi ove sezone uz Edina Džeku bio BH reprezentativac s najviše postignutih golova i to ne zaboravimo, postignutih na Otoku. Sigurno je da će Meho Kodro provjeriti o kakvom se igraču ovdje radi i ima li ovaj igrač kvaliteta za našu reprezentaciju, ali po do sada viđenom, Nathan Ellington sasvim zaslužuje poziv.

Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
11-03-2008 at 14:15 | Uključi u odgovor
Abulafija

Sretno veceras
Ide li ko u Zenicu?

26-03-2008 at 11:19 | Uključi u odgovor
List
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 23-06-2007
Odgovori: 13

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage

Bosna i Hercegovina - Makedonija 2:2

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u prijateljskoj utakmici u srijedu u Zenici odigrala neriješeno s Makedonijom 2:2 (2:2). Strijelac oba gola za BiH bio je Damjanović (7., 19.), dok je pogotke za Makedoniju postigao Maznov (41., 45.).

Nogometaši BiH ni u drugom meču pod vodstvom selektora Mehe Kodre nisu uspjeli doći do pobjede. Mada su veći dio susreta igrali bolje i imali prednost od dva gola reprezentativci BiH su početničkim greškama u odbrani dopustili Makedoncima da neporaženi napuste Zenicu.

Prvih dvadeset minuta igre u potpunosti je pripao bh. igračima, koji su u 17. minuti golom Damjanovića došli u vodstvo od 1:0. Dvije minute kasnije Damjanović je iskoristio ubacivanje Vladavića i s pet metara drugi put zatresao mrežu gostujuće reprezentacije.

Nakon vodstva od 2:0 nogometaši BiH prepustili su sredinu terena Makedoncima koji su do kraja poluvremena došli do poravnanja. Maznov je u 41. minuti nakon kornera Pandeva udarcem glavom zatresao mrežu za 2:1, a isti igrač je četiri minute kasnije iskoristio Hasagićevu grešku i postavio konačan rezultat utakmice.

Drugo poluvrijeme proteklo je u igri na sredini terena bez mnogo prilika za gol. U finišu je Džeko imao šansu da osigura pobjedu selekciji BiH, ali je sa desetak metara šutirao pored gola.  

Tuzla - 15 maj 1992

BH vijesti

SHIPS, VESSELS, BOATS, YACHT, SUBMARINES

27-03-2008 at 00:19 | Uključi u odgovor
asmir
heljak

Registriran(a): 21-01-2006
Odgovori: 11587

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage

DOSLO VRJEME DA NIKO NECE DA IGRA SA NAMA,LUXEMBURG JAKE MI UTAKMICE ZA UIGRAVANJE,UVJEK POSTOJE NASI KLUBOVI KOJI SU SIGURNO JACI OD LUXEMBURGA

Tražimo protivnika za maj
(Datum: 17.04.2008. 16:41)

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine još nema protivnika za...
dva UEFA-ina termina za prijateljske utakmice u maju. Vremena je sve manje, a prvi čovjek bh. fudbala Iljo Dominković tvrdi da traju užurbane aktivnosti na rješavanju ovog problema.

- Istina, nema još potvrde. Pregovaramo s Luksemburgom, Slovačkom, Izraelom i Crnom Gorom, ali nismo ništa zvanično dogovorili. Nadamo se da ćemo uspjeti ostvariti želje selektora Kodre i pronaći protivnike za oba majska termina - kazao je predsjednik Fudbalskog saveza BiH za Dnevniavaz

mjenjam dva kanarinca za dobru sevu
18-04-2008 at 02:55 | Uključi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 16
Skriveni clanovi: 0
Aktivni članovi: 0
Sretan rođendan: ALAHU EKBER, Beauty, brada, gazda69, Gonzo, grof121169, happy, pireLLi, Ria, santos, TZ - BN
FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja forumaša u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net