Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorkama (samo nemojte pitati kako se prave djeca)


FORUM : Roditelji i djeca : djecije provale
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: djecije provale

joj jesu vam smijesna djeca ...
moja vise nema nekih provala-sad je u fazi pametovanja...a vec nas ima u kuci dovoljno ,sve filozofi

...ali zato moja sestra sa bliznakinjama od 2 i po godine ima materijala za knjigu napisat... totalno su razlicite u svemu, nemaju nikakvih dodirnih tacaka...Ivana je onako vise "konkretna" ,zanima je sve sto se jede i pije,voli dzidze i haljinice al nije ni malo "zenstvena" ...juce otac otiso po nju a ona odmah svoju verziju , da ne bi ko prje nje : " Hej , istukla sam dedu kuPlacom jer me zayebavo " Onda, pricala ona samnom preko telefona ...reko "daj mi sad malo mamu" kaze " cekaj da ja ODpricam , pa cu ti je dat" ...

Ova druga , Alexandra je onako vise za nauku zainteresovana , zna 10 slova , pali i gasi kompjuter bez problema i tako ono jedno vece bi nevrijeme a ona spavala kod mojih ...mislim trebala je spavat ali kad nestade struje ( ona ko da je reinkarnacija Nikole Tesle ..."pa dedo, ja ne znam stvarno kako to , pa odakle dolazi struja i zasto je sad nestala...(a dedi se spavaaaa... ) al nema , pricali su oni do neka doba o struji, elekticitetu, gromovima, efikasnoj elektrodistribuciji CG ...

03-03-2009 at 18:02 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: djecije provale

Prica Irma ovoj maloj od dva mjeseca, sta je radila u obdanistu...i kad joj je dosadilo kaze ona bebi :" a sto ti sta ne pricas , ja sam tebi sve ispricala!"
Pitamo je sta ce biti kad poraste , kaze ona "doktorica" .."sto bona doktorica , tesko je to" - kazem ja njoj, a ona ce na to ."pa da vec jednom izlijecim nanu , stalno je nesto bolesna!"

Ne zna reci TELEVIZOR nego kaze TEVELIZOR...i sad kazem ja njoj,de upali taj TEVELIZOR...a ona meni ljutito: "mamaa ne kaze se tako, kaze se TEEEVEELIIZOOR!"

A kad se nesto ljuti na nas,kaze :" sve cu vam zube izubijat , da ne mozete pricat!"

04-03-2009 at 19:42 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: djecije provale

Kad hoce da spava kaze :mama upali blak (mrak) da mi ne smeta sjeklo (svjetlo)

12-03-2009 at 00:13 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: djecije provale



U zadnje vrijeme aktivno radimo na tome da pozdravlja gdje dodje i odakle ide (znate ono dobar dan i dovidjenja)....i izgleda toliko tupim djetetu , da malo prije na FTV-u pocinju vijesti i onaj spiker kaze "dobar dan" i dijete ce njemu "doba dan".. (i to krajnje ozbiljna)

12-03-2009 at 10:03 | Ukljuèi u odgovor
Sunshine
Nivo: Forumski vuk
Saburli
Registriran(a): 02-03-2008
Lokacija: ovdje-ondje
Odgovori: 619
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: djecije provale

citat:
andjela wrote:
Prica Irma ovoj maloj od dva mjeseca, sta je radila u obdanistu...i kad joj je dosadilo kaze ona bebi :" a sto ti sta ne pricas , ja sam tebi sve ispricala!"
Pitamo je sta ce biti kad poraste , kaze ona "doktorica" .."sto bona doktorica , tesko je to" - kazem ja njoj, a ona ce na to ."pa da vec jednom izlijecim nanu , stalno je nesto bolesna!"

Ne zna reci TELEVIZOR nego kaze TEVELIZOR...i sad kazem ja njoj,de upali taj TEVELIZOR...a ona meni ljutito: "mamaa ne kaze se tako, kaze se TEEEVEELIIZOOR!"

A kad se nesto ljuti na nas,kaze :" sve cu vam zube izubijat , da ne mozete pricat!"



jel´ to ona èula od starijih? (šalim se, da mi šta ne zahatoriš, znam ja šta su djeca )

[Edited by Sunshine on 12-03-2009 at 10:19 GMT] 


Be highirli,not sikirli!
12-03-2009 at 10:13 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: djecije provale

citat:
Sunshine wrote:

jel´ to ona èula od starijih? (šalim se, da mi šta ne zahatoriš, znam ja šta su djeca )

[Edited by Sunshine on 12-03-2009 at 10:19 GMT]


pa nije cula nego dijete gleda svaki dan , te nana pije lijekove , te joj dajem injekcije ili infuzije , te mjerenje pritiska dva put dnevno , ai ona sama non stop prica kako je citav zivot bolesna ....pa dijete to skontalo
a mi se suzivili s tim , meni postalo normalno il je to zbog mog posla pa mi normalno ako si na to mislila, a sto se ostalog tice nemam pojma , ono zadnje je cula od jednog malca koji non-stop govori ocu i majci "izbi cu vam zub!!" al ona to okrenula na svoj nacin...boze sacuvaj da je cula od starijih nemamo mi tih problema , mi samo lomimo ruke i noge , zube ne diramo skupa vilica

[Edited by andjela on 12-03-2009 at 11:04 GMT]
12-03-2009 at 11:01 | Ukljuèi u odgovor
sanelina
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 16-03-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 119
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: djecije provale

citat:
andjela wrote:


U zadnje vrijeme aktivno radimo na tome da pozdravlja gdje dodje i odakle ide (znate ono dobar dan i dovidjenja)....i izgleda toliko tupim djetetu , da malo prije na FTV-u pocinju vijesti i onaj spiker kaze "dobar dan" i dijete ce njemu "doba dan".. (i to krajnje ozbiljna)

Dobra,dobra  


Bolje je biti malo glup, nego malo pametan
12-03-2009 at 11:14 | Ukljuèi u odgovor
bebica
Nivo: Novi forumaš
plavo oko

Registriran(a): 07-02-2009
Lokacija: stupine
Odgovori: 12
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: djecije provale

Kæerka mimje prava mala dama,èula da svi idu u Azel Fravce pa i ona hoæe ,kaže tamo ima svega,sinoæ kaže "Molim te hajde sutra da idemo u San ma u Remo,da kupim suknju..  


kob sudbine
14-03-2009 at 08:38 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: djecije provale

Moja kcerka ima obicaj kad nesto pokvari , reci "ma kupicemo djugo".. sad posto bi moglo to preci u naviku , ja sam primjenila taktiku da za to "djugo" nema para i da mora cuvati ono "prvo"
I juce ja razbijem neku zdjelu , kaze ti ona meni "mama , a ko ti je kupio to?" Kupila mama sama sebi "pa kupicemo djugu jelde"..necemo , rekoh nemam para!...kaze ona na to:" dacu ti ja majku/marku pa kupi sebi djugu , ljepsu!"

02-05-2009 at 00:42 | Ukljuèi u odgovor
mimaaa
Nivo: Forumski doajen
pouzdana

Registriran(a): 24-12-2008
Lokacija: tu negdje
Odgovori: 1157
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: djecije provale

citat:
andjela wrote:
Moja kcerka ima obicaj kad nesto pokvari , reci "ma kupicemo djugo".. sad posto bi moglo to preci u naviku , ja sam primjenila taktiku da za to "djugo" nema para i da mora cuvati ono "prvo"
I juce ja razbijem neku zdjelu , kaze ti ona meni "mama , a ko ti je kupio to?" Kupila mama sama sebi "pa kupicemo djugu jelde"..necemo , rekoh nemam para!...kaze ona na to:" dacu ti ja majku/marku pa kupi sebi djugu , ljepsu!"

ma daæu ti i ja dvije majke,kupi novu zdjelu,
samo da dijete ne bude tužno
02-05-2009 at 21:45 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 18
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Roditelji i djeca : djecije provale New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice