Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da potuju forumska pravila.

FORUM : Vjene teme : Posveceno zrtvama genocida u Srebrenici
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Posveceno zrtvama genocida u Srebrenici

Pored cokolada sva ova djeca su dobila i odjevne predmete a njihovim roditeljima su uruceni prehrambeni paketi i odredjena svota novca

[Edited by cupo on 12-02-2006 at 23:41 GMT]

12-02-2006 at 23:40 | Ukljui u odgovor
cupo

12-02-2006 at 23:51 | Ukljui u odgovor
cupo

A ja sam dobio novi dzempercic

[Edited by cupo on 13-02-2006 at 00:13 GMT]

12-02-2006 at 23:54 | Ukljui u odgovor
cupo

Shopping, sve domaci proizvodi sem sapuna koji je kupljen naknadno

Polazak u Srebrenicu

Gepek

Sjedista

[Edited by cupo on 14-02-2006 at 23:09 GMT]

13-02-2006 at 00:03 | Ukljui u odgovor
cupo

Moj je ivot kazna

Hatida Mehmedovi

Nama majkama, i lino meni, presueno je 11. jula 1995. godine. Od tog dana ja izdravam kaznu. Moj ivot nije ivot, moj je ivot kazna. Djeca se raaju iz ljubavi, ne iz mrnje. Ali, eto, neki zli ljudi im presjekoe put i mladost. I ako ve nisu imali pravo na ivot, onda bar da se dostojanstveno pokopaju, da im bar naemo kosti. Jo se uti, jo se ne znaju tane istine o grobnicama, jo se manipulie i tim mrtvima. ivot je ivot, ne moe biti jedan skuplji, drugi jeftiniji. Svaki ivot je skup, svaki je dragocjen. I nije taj ivot kriv to se zove ovako ili onako. Svi smo mi naslijedili vjere, nismo ih oteli, niti kupili, nego ih samo naslijedili. I ako ja potujem svoju vjeru, trebam cijeniti i tuu. Moramo se uvaavati, ako se ne budemo uvaavali i potovali, nema ni pomirenja, ni istine, nema nita. Da bi nam bila zdrava budunost, da bi nam bilo sutra bolje, za to je potrebna istina. Niko ne treba zavaravati svoje dijete, ve svako svom djetetu istinu treba da kae. Meni je ao to 30. avgusta na Crnom vrhu nisu bili i Muslimani i Srbi i Hrvati i neki etvrti narodi. Djeca treba da dou da vide istinu, treba da znaju, da im se to ne bi ponovilo. Jer, moja je pria zavrena, meni se nema ta ponoviti, ali meni je ao djece. Dijete je dijete, ono e biti onakvo kako ga vaspita. Moja djeca su odrasla, a da nisu znala kako se ko zove. Pa ih je to moda i kotalo. Nikad nismo vjerovali da moe doi do toga do ega je dolo. Treba djecu odvesti tamo i kazati im istinu, da djeca znaju, da se vie ne ponovi. Jer, ono je sramota, ono je bruka itavog svijeta. Ali meni je ao to 30. avgusta nije bilo nikog od tih drugih nacija. Moramo raditi na tome da idemo i na jednu i na drugu i na treu grobnicu, bilo koju. Ja ne opravdavam nijedan zloin, ni jedan, ni drugi, ni trei. Za mene zloin nema ni vjeru, ni ime, ni prezime. Za mene je zloinac svaki zloinac. Zloincu treba suditi. Da je moj babo rahmetli zloinac, rekla bih mu idi, babo, gdje ti je mjesto, a pusti narod da ivi. Pitaju me s kim ivim. A odgovor je teak. ivim sama. Ja sam sama svugdje. O tome to mi se desilo ne mogu utjeti, o tome u priati. Pa neka kau da laem, ali neka mi onda dovedu moju djecu, mog mua, moju brau, moja dva bratia, moja dva sestria.

http://www.danas.org/article/2005/07/10/097af6df-ca84-4c00-b523-93772392b779.html

[Edited by cupo on 14-02-2006 at 02:14 GMT]

14-02-2006 at 02:12 | Ukljui u odgovor
cupo

Srebreniki inferno

"Srebreniki inferno" raen prema istoimenoj poemi autora Demaludina Latia. Rije je o poetsko-muzikom performansu za koji je, inspirisan srebrenikom poemom, muziku komponovao elo Jusi.

elo Jusi napisao je veliku kompoziciju, vjerovatno svoje ivotno djelo kojim se oduuje i Srebrenici i naoj Bosni. Predstava i sama poema predstavljaju umjetniko svjedoanstvo o Srebrenici, kao simbolu stradanja muslimana na Balkanu, a pria je posebno vezana za silovanje ena i ostale zloine agresora.

Poemu je posvetio neznanoj Bonjanki, eni kojoj ubijaju mua i sina te odvode kerku u nepoznato. Ona e, kao i njena kerka, doivjeti silovanje, a bit e i prinuena da gola klanja kako bi spasila svoju kerku. Poruka poeme je, prema autoru, poziv na razgovor ljudi svih vjera - ljudskih bia koja univerzalno znaju da se raduju i pate. "Inferno" je preveden i na turski jezik.

Prije nekoliko dana je bila emisija posvecena eli Jusicu i snimio sam jednu strofu "Srebrenikog inferna" pa skinite i pogledajte.

http://rapidshare.de/files/13547293/srebrenickiinferno.MOV.html

Inferno pocinje rijecima "lane tosu" sto u prevodi znaci "prokleti bili", ali nazalost taj dio nemam snimljen. Vidjecu da nabavimo negdje sa tv-a jer ovo zaista vrijedi pogledati. Ako neko nadje i text neka nam postira.

[Edited by cupo on 18-02-2006 at 18:27 GMT]

18-02-2006 at 18:27 | Ukljui u odgovor
cupo

Hajra ati

Hajra ati nije osjetila ushienje kada je 9. marta 2005. godine otvoreno Vijee za ratne zloine pri Sudu BiH. Iako su predstavnici meunarodne zajednice i domaih vlasti proglasili ovaj dan kljunim korakom koji vodi ka suoavanju tri konstitutivna naroda u BiH sa prolou, danas ovoj ezdesetogodinjoj Srebrenianki suenja i presude malo znae.

Hajra nee razmiljati o pomirenju ni nakon 11. jula kada bude obiljeena 10. godinjica srebrenikog masakra, u kojem su srpski vojnici ubili vie od 8.000 Bonjaka meu kojima su bili i njeni sin i mu. Jedina njena elje jeste pronalazak tijela njenih najdraih. Vijest o prebacivanju nekoliko stotina, moda i hiljada predmeta ratnih zloina iz Meunarodnog krivinog suda u Hagu (MKCJ), na procesuiranje na bh. sudovima, atieva je doekala sa pomijeanim osjeanjima. Nije jedina koja se tako osjeala.

http://www.nezavisne.com/revija/tekst4-050626.php

19-02-2006 at 23:59 | Ukljui u odgovor
cupo

Srebreniki inferno

Majko, majko, jos te sanjam
Sestro, brate, jos vas sanjam svake noci
Nema vas nema vas nema vas
Trazim vas trazim vas trazim vas
Gdje god krenem vidim vas
Majko, oce, sto vas nema

Bosno moja ti si moja mati
Bosno moja majkom cu te zvati
Bosno majko Srebrenice sestro
Necu biti sam

Necu biti sam

Lane tosu (prokleti bili) lane tosu (prokleti bili)

Sestro, brate, jos vas sanjam svake noci
Nema vas nema vas nema vas
Trazim vas trazim vas trazim vas
Gdje god krenem vidim vas
Majko, oce, sto vas nema

Necu biti sam

Necu biti sam

Na ovom linku mozete poslusati inferno

http://www.bosnaprkosnaodsna.mine.nu/srebrenica.htm

[Edited by cupo on 25-02-2006 at 16:29 GMT]

20-02-2006 at 00:07 | Ukljui u odgovor
cupo

Studenti iz Svedske u posjeti Srebrenici

Ovih dana u Srebrenici je boravilo oko 40 studenata iz svedskog grada Malmea. Obisli su Memorijalni centar Srebrenica/Potocari i povratnike u mjestu Osat gdje su dopremili pomoc u garderobi. Studenti su imali priliku da se upoznaju sa ovdasnjim prilikama i da razgovaraju sa mjestanima Srebrenice u Kuci mira.

Kuca mira u Srebrenici

Cilj posjete je bio pokretanje debate o toleranciji i postivanje razlicitosti sto je jedan od aktuelnih problema u svijetu. Bosna i Hercegovina i Srebrenica su najbolji primjer gdje je netolerancija dostigla najvisi stepen.

[Edited by cupo on 25-02-2006 at 16:00 GMT]

25-02-2006 at 15:57 | Ukljui u odgovor
cupo

Nacelnik opstine Srebrenica uputio je preko medija zahvalnicu Jasmili Zbanic za osvojenu nagradu za film "Grbavica"

25-02-2006 at 16:01 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 18
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: davidmartins, Dzeko_9, gra, matrix1983, Matrix_, moljac, Niho, senko_42, zlatum, zoki, zoranj
FORUM : Vjene teme : Posveceno zrtvama genocida u Srebrenici New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net