Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Humanitarni rad (hum. akcije slike)
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad...



Senaid

31-07-2006 at 11:47 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad...

Djecak Amel...padom Srebrenice majka ga ko bebu iznijela preko slobodne teritorije...danas zivi u selu Lolici zajedno sa majkom i sestrom...otac je ubijen kad je pala Srebrenica...



Senaidova sestra

31-07-2006 at 11:50 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad...

U selu Lolici ukupno zivi 22 djece od cega 4 vece curice, 5 manjih curica, 5 momaka vecih i 8 manjih djecaka...



31-07-2006 at 11:53 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad...

Mustafica je carko mali...kako pocne mlatarat rukama i nogama samo da ga vidite...paša mali...evo ga s babom



Jos jedna s djecicom

31-07-2006 at 18:59 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad...

Ovih dana zenama iz Srebrenice bice urucen i pano sa slikama sa dzenaze koje sam napravio 11.jula 2006...a vi slike mozete pogledati na podforumu Vjecne teme pa topic "posveceno zrtvama genocida u Srebrenici"



[Edited by cupo on 01-08-2006 at 18:25 GMT]

01-08-2006 at 18:25 | Ukljuèi u odgovor
malisa
Nivo: Forumski doajen
maybe not

Registriran(a): 11-04-2002
Lokacija: hotel california
Odgovori: 3106
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Humanitarni rad...

evo i nesto malo slicica iz mog ugla. vec su vidjene jer smo cupo i ja fotografisali manje-vise iste scene.



dobro, ne BAS iste scene, jer je on vise radio nego ja. djelic prirode iz okoline Ljeskovika

[Edited by malisa on 01-08-2006 at 21:46 GMT] 


sto je danas lijep i suncan dan?
01-08-2006 at 20:57 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad...

Danas je majkama Srebrenice urucen pano sa slikama sa dzenaze 11.jula 2006...



03-08-2006 at 11:11 | Ukljuèi u odgovor
*grofica*
Nivo: Forumski doajen
Deista od glave do pete..

Registriran(a): 11-04-2004
Lokacija: nidjeland
Odgovori: 22335
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad...

e da na brzaka napisem sta se desavalo prosle hefte
naime prikupilo se dosta stvari za Elviru iz Cerske,izmedju ostalog nova skolska torba,sveske,pribor za koje se puno zahvaljujem u ime Elvirine porodice dragoj forumasici koja je kupila sve to
dobila je novu zimsku jaknicu,puno farmerica,nove cipele za zimuna Elvirinom tati vidilo se odusevljenje a pored tih stvari dobila je i dosta slatkisa i garderobe
moram spomenuti naravno da je sa mnom isao i jedan forumas ali naravno nesmijem reci jer ce mi izbit kamen iz bubrega
bilo kako bilo hvala svima koji su pomogli jer Elvira sada ima sve sto joj je potrebno za skolu

kafa sa djedom Muradifom i porodicom nezna se koje finiji od finijeg

Elvirina mama i tata,mama je jako stidna a tata je odusevljen stvarima koje je mala dobila
Elvirina sestra Almedina,lopovcic nece da nosi naocale i cim sam joj rekla da sam ljuta na nju odma se ubibila i nije progovorila dok nismo drpili Elviri jednu svesku i olovku da i ona moze pisat a inace je jako inteligentna kao i Elvira Elvira je najbolja ucenica prosle godine bila i dobila je jedina diplomu

joj mali je car

simpaticno dijete pravo
cak je za divno cudo prisao da se pozdravi sa Inspektorom

zaboravila sma kako se mali zove ali je slatkica

ljepota moja najljepse pjegice na svijetu
nadam se da ce preko zimskog raspusta Elvira biti kod mene tako da cu je gnjavit dok ne poludi

mrkvica

[Edited by *grofica* on 27-09-2006 at 21:23 GMT]

20-09-2006 at 19:40 | Ukljuèi u odgovor
malisa
Nivo: Forumski doajen
maybe not

Registriran(a): 11-04-2002
Lokacija: hotel california
Odgovori: 3106
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Humanitarni rad...

ok, niko mi se nije javio na PP
mozda nisam dobro pojasnio

KO ZELI DA DONIRA ZA MALISANE U CERSKOJ JAVITE MI SE NA PRIVATNE PORUKE
kao sto sam vec rekao dobili su struju u skoli i obzirom da oni tamo nikada nemaju prilike da gledaju crtane filmove a kamoli emisije obrazovnog tipa, ono sto bi im bilo fino pokloniti jeste video rekorder.

razmisljali smo o DVD playeru ali poznavajuci koliko su ti isti playeri pouzdani mislim da bi im bilo bezveze uzeti jeftin DVD koji bi prestao da ucitava diskove nakon par mjeseci a naravno bolji DVD payeri su skupi. a TV koji oni imaju nema cinceve na koje se moze spojiti DVD.

stoga po mom misljenju pouzdanije je uzeti video rekorder jer tako uciteljica moze i da im snimi odredjene emisije koje se vrte na TV-u. Pored toga, planiram da im uzmemo i kolekciju video kaseta. po video klubovima se te kasete rasprodaju po 2KM komad (orginali!!!). Crtane filmove, filmske klasike, itd. A ako neko od vas ima nesto u kucnoj kolekciji interesantno za djecu, bilo bi fino i za njih napraviti jednu kopiju.

samo da napomenem da ta djeca jednostavno nemaju prilike da gledaju TV. cim dodju iz skole roditelji ih uposle da rade razne poslove u domacinstvu.
vrijeme koje provedu u skoli je, nazalost, jedina prilika da uistinu odvoje vrijeme i vide sta se desava van granica poimanja zivota u njihovom selu (ovo bukvalno mislim) i da dok to gledaju imaju nekoga ko im moze objasniti sustinu teme koju gledaju. u ovom slucaju UCITELJICU.

kroz razgovor sa njima (a sto mi je potvrdila i uciteljica) cijela njihova prica se svodi na mahalske razgovore.

djeca vecim dijelom ne pokazuju ni neku pretjeranu mastovitost ni ambicije.

projekcije uz pomoc videa bi im pomogle da prosire svoje vidike, razviju mastu, ... da vide dalje od svojih roditelja.

za nas je normalno da nam djeca gledaju crtane filmove. siguran sam da necija djeca i pretjeruju u tome (poput moje djevojcice), ali ova djeca jednostavno nemaju priliku za takvo sto i smatram da bi ovaj gest u velikoj mjeri utjecao na njihovu svakodnevicu.

ala sam se raspis´o

stoga, javite mi se na PP ako smatrate da nije mala stvar djeci iz cerske koja zive u veoma surovim uslovima omoguciti da osjete bar jedan djelic nase svakodnevice, jer njima je to stvarno potrebno. 


sto je danas lijep i suncan dan?
07-10-2006 at 21:00 | Ukljuèi u odgovor
malisa
Nivo: Forumski doajen
maybe not

Registriran(a): 11-04-2002
Lokacija: hotel california
Odgovori: 3106
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Humanitarni rad...

do sada smo skupili 200 KM. ja cu za koji dan obici trgovine i video klubove, te objaviti ovdje sta sam nasao.
Dajte mi prijedlog sta bi ono bilo pozeljno da im uzmemo od crtanih filmova ili emisija sa obrazovnom tematikom. Obzirom da su to mala djeca, valjda je prakticnije da im uzmemo sinhronizovane crtane i emisije, lakse ce pratiti i nauciti.
Ja imam dosta crtanih filmova pa ako se odlucimo kupiti im DVD play´a mogu kupiti praznih DVD-ova i napraviti kopije pomocu rachunarrra. Imam DVD brener (fala bogu). 


sto je danas lijep i suncan dan?
11-10-2006 at 19:23 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 19
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Tuzlarije : Humanitarni rad (hum. akcije slike) New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice