Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Politika : Dodik predlae demilitarizaciju
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Odgovori: 35281
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dodik predlae demilitarizaciju - AD - ad - AD

citat:
click_me wrote:

E ja to nikada ne bih stavljao u isti kontekst. Ako misli da se sadanji status i situacija mogu porediti sa onom iz poetka 90-tih onda se grdno vara.

Click pa ko je mogao vjerovati i u onaj vakat da e doi do onog do ega je dolo!Iz sadanje perspektive lako je rei da se znalo da e doi do sukoba ali najiskrenije da ti kaem ja apsolutno nisam oekivao da moe doi do frke-bilo mi je to naprosto nezamislivo ali na alost ipak se desilo!
Naravno da su se okolnosti drastino promjenile ali koga zmija jednom ujede i gutera se boji.
Dakle protivnik sam ideje o demilitarizaciji bez obzira na to koliko primamljivo zvui to to e se u finansiskom smislu ostvariti ti efekti o kojima Dodik govori! 

<br /><br /><br /><br />

22-01-2008 at 14:44 | Ukljui u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828

icon Re: Dodik predlae demilitarizaciju

Ja sam isto za demilitarizaciju.

Al Srbije

22-01-2008 at 14:45 | Ukljui u odgovor
Shaban
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Odgovori: 12510

icon Re: Dodik predlae demilitarizaciju

To je sigusno Yugi neka nena heklala. Kakav broving jos na Majevici. E sinko gor jos nije bilo oruzja od 45. Sve ga predadose Partizanima. Znam Tito mi prico
Samo mi lagano
Cuvaju nas vuci i hajduci
Ugledo Dodik pa bi malo
Sreca pa bi 92 da me spasi

22-01-2008 at 14:46 | Ukljui u odgovor
click_me
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Odgovori: 6592

icon Re: Re: Dodik predlae demilitarizaciju - AD - ad - AD - asd

citat:
yugi wrote:
Click pa ko je mogao vjerovati i u onaj vakat da e doi do onog do ega je dolo!Iz sadanje perspektive lako je rei da se znalo da e doi do sukoba ali najiskrenije da ti kaem ja apsolutno nisam oekivao da moe doi do frke-bilo mi je to naprosto nezamislivo ali na alost ipak se desilo!
Naravno da su se okolnosti drastino promjenile ali koga zmija jednom ujede i gutera se boji.
Dakle protivnik sam ideje o demilitarizaciji bez obzira na to koliko primamljivo zvui to to e se u finansiskom smislu ostvariti ti efekti o kojima Dodik govori!

Ma meni je finasijska prednost zadnja... a to se tie prethodnog rata, samo ti i rahmetli Alija niste znali da e ga biti. (Mada sam ja mislio da e trajati samo par mjeseci).

Sadanje prilike, ulasci u EU i NATO su samo jedan od razloga zbog ega trebamo raditi na demillitarizaciji. Budimo barem jednom u neemu pametni.
22-01-2008 at 14:50 | Ukljui u odgovor
yugi

citat:
click_me wrote:

Ma meni je finasijska prednost zadnja... a to se tie prethodnog rata, samo ti i rahmetli Alija niste znali da e ga biti. (Mada sam ja mislio da e trajati samo par mjeseci).

Sadanje prilike, ulasci u EU i NATO su samo jedan od razloga zbog ega trebamo raditi na demillitarizaciji. Budimo barem jednom u neemu pametni.

Pa dobro prei u preko ove tvoje zajedljive primjedbe o meni i Aliji, ali de mi molim te odgovori kako si ti to zamiljao rat recimo u Tuzli, Sarajevu i slinim gradovima uzimajui u obzir nacionalnu strukturu stanovnitva.Vjerovatno onako kako su to Nadrealisti prezentovali-osvajanje linije na relaciji-kuhinja-pajz-dnevni boravak!!!!  

<br /><br /><br /><br />

22-01-2008 at 14:56 | Ukljui u odgovor
Shaban
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Odgovori: 12510

citat:
click_me wrote:

Ja licno nisam cuo da je demilitarizacija jedan od uvjeta za ulazak u EU pogotovo NATO.
NATO cak trazi malu ali dobroorganizovanu vojsku ili snage za brzo djelovanje a to je daleko od dmtrl
22-01-2008 at 14:57 | Ukljui u odgovor
click_me
Administrator

icon Re: Re: Dodik predlae demilitarizaciju - AD - ad - AD - asd - ssdv

citat:
yugi wrote:

Pa dobro prei u preko ove tvoje zajedljive primjedbe o meni i Aliji, ali de mi molim te odgovori kako si ti to zamiljao rat recimo u Tuzli, Sarajevu i slinim gradovima uzimajui u obzir nacionalnu strukturu stanovnitva.Vjerovatno onako kako su to Nadrealisti prezentovali-osvajanje linije na relaciji-kuhinja-pajz-dnevni boravak!!!!

Isti onakav kakav se vodio u Kalesiji, Zvorniku, Bijeljini, Brkom dok je kod nas raja normalno izlazila u kafie i govorila "ma nee biti rata"...
22-01-2008 at 15:00 | Ukljui u odgovor
weasel
Nivo: Guest

citat:
click_me wrote:

hmmm?
A kako uci u NATO ako nemas vojske?

Po meni,dupla policija je ne-efikasna a kosta mnogo vise.Resursi koji se koriste,i ljudsvo koje se placa.Osim toga jedna od policija je kao institucija optuzena za genocid u Srebrenici.

Znaci,ukinuti policiju rs-a,uvesti jednu policiju koja ce biti efikasnija i time se postizu i ekonomski a i politicki napredci,jer cisto sumnjam da ce u EU moci uci jedna od institucija koja se tereti za GENOCID...

Dakle dodik je opet na pogresnom kolosjeku.

Mozda da Srbija i Hrvatska ukinu vojsku,a sredstva da uplacuju Bosanskoj Armiji koja bi u sastavu NATO-a bila garant i njihove sigurnosti i stabilnosti-to je po meni veoma dobar recept za miran Balkan
22-01-2008 at 15:01 | Ukljui u odgovor
click_me
Administrator

icon Re: Re: Dodik predlae demilitarizaciju - AD - ad - AD - asd - asd

citat:
e.m.75 wrote:
Ja licno nisam cuo da je demilitarizacija jedan od uvjeta za ulazak u EU pogotovo NATO.
NATO cak trazi malu ali dobroorganizovanu vojsku ili snage za brzo djelovanje a to je daleko od dmtrl

Pa to nije niko ni rekao...
22-01-2008 at 15:02 | Ukljui u odgovor
yugi

icon Re: Re: Dodik predlae demilitarizaciju - AD - ad - AD - asd - ssdv

citat:
click_me wrote:

Isti onakav kakav se vodio u Kalesiji, Zvorniku, Bijeljini, Brkom dok je kod nas raja normalno izlazila u kafie i govorila "ma nee biti rata"...

Pa ako bih htio biti maliciozan mogao bih rei da je znai bilo jo onih kao to smo ja i Alija ali ne bih da se vie osvrem na to.
Kada sam mislio da te pitam da li si znao da e biti rata nisam naravno mislio na rat u Tuzli nego u BiH a da e ga biti u Tuzli valjda je velikoj veini to bilo jasno! 

<br /><br /><br /><br />

22-01-2008 at 15:05 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 7
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: ado_car, Bambi, BosniaN2, BozniaN2, edita-muzicar, omar075, Primarijus, SuadTuzla89, Suad_japan, Tea 11, york
FORUM : Politika : Dodik predlae demilitarizaciju New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net