Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Dodik predlaže demilitarizaciju
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dodik predlaže demilitarizaciju - DX

citat:
click_me wrote:

Zbog ovakvih razmišljanja i stavova naroda sa ovog dijela Balkana ja sam se uvijek zalagao za neku vrstu ekspresnog prikljucenja EU jer je to jedini nacin da se malo smire te nacionalisticko-radikalne i ko zna kakve glave.




Stvarno mi Click nije jasno otkud kod tebe ta potreba da tako olako svima onima koji se ne slažu sa tvojim mišljenjem ,lijepiš ovakve etikete !Nemoj se iznenaditi ako neko za tebe u jednom momentu ustvrdi(vodeæi se logikom reciprociteta) da zastupaš proèetnièke stavove  


<br /><br /><br /><br />

24-01-2008 at 11:59 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

malo procitah postove i mislim da se mozemo svi sloziti da dugorocno u BiH tj na Balkanu uopste ne treba vojska. Ipak, u BiH je vojska, na zalost, jedan od malobrojnih preostalih simbola drzavnosti, tj institucije na nivou BiH pa tako mislim da su inicijative od Dodika usmjerene vise u tom pravcu nego sto je njemu stalo do xyz miliona.
Ja se slazem da bi BiH trebala nekada ostati bez vojske ali meni je ta vojska nesto gdje vidim drzavu BiH. Nadalje, smatram da ako se vec odlucimo za takav korak, to bi trebalo uraditi simultano na sirem podrucju Balkana.
Za sada, meni tih 300 miliona ne smeta da ide iz budzeta. Jeste da je puno, jeste da bi se njima moglo stosta drugo uraditi, ali ja tih 300 mio. vidim i kao jednu cijenu kojom placamo jedan od simbola drzavnosti i suvereniteta nase drzave. A za to , priznat cete, nema previsoke cijene. Za nju smo davali zivote i sad hvala Bogu umjesto zivota mozemo davati pare.
Da razmislimo o policiji/miliciji na nivou BiH, da realiziramo neke druge projekte jacanja drzavnih institucija i organa, pa meni ta Vojska ne bi bila tako bitna. za mene je to vise simbol.

24-01-2008 at 12:12 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

citat:
yugi wrote:
Stvarno mi Click nije jasno otkud kod tebe ta potreba da tako olako svima onima koji se ne slažu sa tvojim mišljenjem ,lijepiš ovakve etikete !Nemoj se iznenaditi ako neko za tebe u jednom momentu ustvrdi(vodeæi se logikom reciprociteta) da zastupaš proèetnièke stavove


E ja stvarno tebe ne razumijem Yugi ?!?! Ili ti mene zahebaješ ili si stvarno mišljenja da na svaki post imaš osjeæaja da tebe neko za nešto proziva i da ti pridodaje neke etikete.
Zaista mi nije jasno kako si se ti mogo pronaæi prozvanim u onome što sam ja napisao?!?!?!



citat:
zlaja wrote:
malo procitah postove i mislim da se mozemo svi sloziti da dugorocno u BiH tj na Balkanu uopste ne treba vojska. Ipak, u BiH je vojska, na zalost, jedan od malobrojnih preostalih simbola drzavnosti, tj institucije na nivou BiH pa tako mislim da su inicijative od Dodika usmjerene vise u tom pravcu nego sto je njemu stalo do xyz miliona.
Ja se slazem da bi BiH trebala nekada ostati bez vojske ali meni je ta vojska nesto gdje vidim drzavu BiH. Nadalje, smatram da ako se vec odlucimo za takav korak, to bi trebalo uraditi simultano na sirem podrucju Balkana.
Za sada, meni tih 300 miliona ne smeta da ide iz budzeta. Jeste da je puno, jeste da bi se njima moglo stosta drugo uraditi, ali ja tih 300 mio. vidim i kao jednu cijenu kojom placamo jedan od simbola drzavnosti i suvereniteta nase drzave. A za to , priznat cete, nema previsoke cijene. Za nju smo davali zivote i sad hvala Bogu umjesto zivota mozemo davati pare.
Da razmislimo o policiji/miliciji na nivou BiH, da realiziramo neke druge projekte jacanja drzavnih institucija i organa, pa meni ta Vojska ne bi bila tako bitna. za mene je to vise simbol.


Dragi Zlaja, oèito samo ti i Tiburon trenutno imate nekog razumjevanja i ne brzate sa svojim zakljuècima.
24-01-2008 at 12:36 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

citat:
Tiburon wrote:


Ja sam htio da istaknem da je postojao dobar broj nacionalno neoptereæenih mladih momaka na sve tri strane...koji su ako ništa u nepovrat izgubili 3,5 godine života..za neèije tuðe ratnoprofiterske interese, i da isti ti nakon svega, kao što je Click rekao...nikad nebi opet uzeli pušku u ruke.

[Edited by Tiburon on 24-01-2008 at 09:36 GMT]

[Edited by Tiburon on 24-01-2008 at 09:38 GMT]


Ja i ti evidentno imamo razlièite poglede na dešavanja u periodu 92-95 odnosno na agresiju na BiH izvršenu od strane èetnièkih hordi.Reæi da je Armija BiH ratovala za neèije ratnoprofiterske interese smatram najblaže reèeno nekorektnim, a stavljanje u isti kontekst sve tri strane (što ti oèigledno èiniš) nije ništa drugo do pravdanje te agresije!
Ne pada mi na pamet da stajem u odbranu svih onih bitangi koje su se za vrijeme agresije bavili švercom i na taj naèin stekli enormno bogatstvo(èak sam sklon tome da ih se stavi u isti rang sa ratnim zloèincima, jer to što su èinili jeste ratni zloèin)ali gledati na odbranu BiH iskljuèivo kroz prizmu tih hoštaplera po mom mišljenju je zlonamjerno!
Ne smatram te 3,5 godine svog života izgubljenim (bio bih naravno sretan da do toga nije došlo) jer smatram da je bila obaveza i ako veæ hoæeš i èast braniti svoju zemlju od tih èetnièkih smradova!Da li bih to opet uèinio-sigurno da bih! 


<br /><br /><br /><br />

24-01-2008 at 13:00 | Ukljuèi u odgovor
Tiburon
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 22-08-2006
Lokacija: Sweet home Tz
Odgovori: 2033
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

citat:
yugi wrote:


Ja i ti evidentno imamo razlièite poglede na dešavanja u periodu 92-95 odnosno na agresiju na BiH izvršenu od strane èetnièkih hordi.Reæi da je Armija BiH ratovala za neèije ratnoprofiterske interese smatram najblaže reèeno nekorektnim, a stavljanje u isti kontekst sve tri strane (što ti oèigledno èiniš) nije ništa drugo do pravdanje te agresije!
Ne pada mi na pamet da stajem u odbranu svih onih bitangi koje su se za vrijeme agresije bavili švercom i na taj naèin stekli enormno bogatstvo(èak sam sklon tome da ih se stavi u isti rang sa ratnim zloèincima, jer to što su èinili jeste ratni zloèin)ali gledati na odbranu BiH iskljuèivo kroz prizmu tih hoštaplera po mom mišljenju je zlonamjerno!
Ne smatram te 3,5 godine svog života izgubljenim (bio bih naravno sretan da do toga nije došlo) jer smatram da je bila obaveza i ako veæ hoæeš i èast braniti svoju zemlju od tih èetnièkih smradova!Da li bih to opet uèinio-sigurno da bih!


Ne izjednaèavam ja ništa...
Ali je èinjenica da je SDA/SDS/HDZ klika dovela do rata...za vrijeme njega trgovala i pravila dealove kako su htjeli, i poslje rata ušli u koaliciju kao da ništa nije ni bilo.Podijelili se u svoje torove i vladaju.
Jel ovakva BiH za koju si se ti borio? 


The only way to get rid of a temptation, is to yield to it..
24-01-2008 at 13:11 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

citat:
Tiburon wrote:


Ne izjednaèavam ja ništa...
Ali je èinjenica da je SDA/SDS/HDZ klika dovela do rata...za vrijeme njega trgovala i pravila dealove kako su htjeli, i poslje rata ušli u koaliciju kao da ništa nije ni bilo.Podijelili se u svoje torove i vladaju.
Jel ovakva BiH za koju si se ti borio?


Do rata su doveli velikosrpski apetiti i to za mene nikada neæe biti upitno!!!Imaš olakšavajuæu okolnost da budeš "general poslije bitke" pa te molim da kažeš kako je to BiH mogla izbjeæi rat!?
Da li je ovo BiH za koju sam se borio-pa naravno da nije-ali izmeðu solucije biti u velikoj srbiji i živjeti u ovakvoj BiH uvjek bi se opredjelio za ovo drugo!!!
I ne nudiš mi baš nešto jake argumente kada kažeš da ne izjednaèavaš-proèitaj malo svoje postove-govoriš o mladiæima na sve tri strane ne praveæi pri tome nikakvu razliku!! 


<br /><br /><br /><br />

24-01-2008 at 13:18 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

ja isto nisam pristalica izjednacavanja strana, zlocina i svega ostaloga. Meni to ne treba da bih cijenio i postovao drugoga. Mi smo na kraju krajeva, u svojoj genezi isti narod/narodi i meni je to jako dobro poznato. Al isto tako ja ne mogu zaboravit i izbrisat hiljade neduznih ubijenih civila samo zato sto su se borili za jedinstvenu RBiH.
Recepta za ovakvu situaciju nema, to nije ni matematika ni fizika gdje su 1 i 1 uvijek dva. Ja kazem, polako naprijed, pazimo da ne ucinimo korak natrag jer bi smo se opet morali vratiti na mjesto odakle smo krenuli i opet proci isti put.
Na zalost ili ne, bojim se da u svakom ishodu koji nas ocekuje nece biti rata. Ratovi se danas vode novcem, lobiranjem, vezama prezentacijom vizije i prodajom ideja. Patriotski pro bosanski blok, bojim se da nema puno igraca koji su spremni uhvatiti se u kostac s tim. Barem je to moje misljenje.

24-01-2008 at 13:21 | Ukljuèi u odgovor
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju - DX

citat:
click_me wrote:


Ovdje ljudi sve shvataju previše lièno i zato se ne daj zbuniti

A da ne bi bilo pogrešnog shvatanja evo i mog "preciznijeg" objašnjenja.

Recimo da æemo svi mi (akobogda) biti u Evropskoj uniji za nekih 6 godina. Da æemo biti u zajednici sa gotovo 30 država gdje neæe postojati granice. Gdje æe svi srbi "napokon" živjeti u jednoj državi kao i hrvati. Pa mi recite koji bi debil bio spreman da se bori za neke teritorije... hahahha
Moj stav da je demilitarizacija potrebna je nešto što se kao proces vodi više godina. Uostalom, niti jedan država na svijetu nije bez svojih jedinica èak i ako se doðe do demilitarizacije. Naime i dalje države imaju jedinice za podršku, rezervne sastave, teritorijalnu odbranu i sl.
Npr. U nizozemskoj su vojska i policija ustvari pod istim ministarstvom...

Kada se ovdje govori o demilitarizaciji, to ne znaèi: Sada ili odmah, zato se smirite i ne plašite bez razloga.

Zbog ovakvih razmišljanja i stavova naroda sa ovog dijela Balkana ja sam se uvijek zalagao za neku vrstu ekspresnog prikljucenja EU jer je to jedini nacin da se malo smire te nacionalisticko-radikalne i ko zna kakve glave.



Sve je to lijepo kad ti ovako pricas .Stvarnost je sasvim drugacija .Daj se malo probudi .Neki dan sam citao da cak i Slovenija razmislja o kupovini mlaznih aviona jer je previse kosta cuvanje zracnog prostora od strane NATO trupa .Kao sto znas Slovenija je dio EU .Slovenacki zracni prostor se pokriva iz Italije iz Aviana .Znaci bez obzira sto su u NATO-u razmisljaju o naoruzavanju a nikako o ukidanju vojske . I kome bih onda USA i EU partneri prodavali naoruzanje i opremu , kad bih se ukinule vojske !?

[Edited by fijubriju on 24-01-2008 at 13:31 GMT]
24-01-2008 at 13:24 | Ukljuèi u odgovor
Tiburon
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 22-08-2006
Lokacija: Sweet home Tz
Odgovori: 2033
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

citat:
yugi wrote:


Do rata su doveli velikosrpski apetiti i to za mene nikada neæe biti upitno!!!Imaš olakšavajuæu okolnost da budeš "general poslije bitke" pa te molim da kažeš kako je to BiH mogla izbjeæi rat!?
Da li je ovo BiH za koju sam se borio-pa naravno da nije-ali izmeðu solucije biti u velikoj srbiji i živjeti u ovakvoj BiH uvjek bi se opredjelio za ovo drugo!!!
I ne nudiš mi baš nešto jake argumente kada kažeš da ne izjednaèavaš-proèitaj malo svoje postove-govoriš o mladiæima na sve tri strane ne praveæi pri tome nikakvu razliku!!


Pa zar nije na sve tri strane bilo momaka od 20-ak godina koji su veæinom mobilisani..i uglavnom nacionalno neoptereæeni?Koja je razlika od mobilisanog momka od 18-20 godina iz Tuzle i recimo Bijeljine?
Ja ih znam dosta, koji sada rade zajedno, nemaju nikakve mržnje jedni prema drugim...i yebu mater onima koji su doveli do rata.
 


The only way to get rid of a temptation, is to yield to it..
24-01-2008 at 13:29 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dodik predlaže demilitarizaciju - sdfg

citat:
Tiburon wrote:


Ne izjednaèavam ja ništa...
Ali je èinjenica da je SDA/SDS/HDZ klika dovela do rata...za vrijeme njega trgovala i pravila dealove kako su htjeli, i poslje rata ušli u koaliciju kao da ništa nije ni bilo. Podijelili se u svoje torove i vladaju.
Jel ovakva BiH za koju si se ti borio?


Nije uopšte... a i Yugi kao da hoæe da kaže da su svi srbi èetnici..
24-01-2008 at 13:38 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 30
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Dodik predlaže demilitarizaciju New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice