Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Zdravlje : sve vijesti - zdravlje
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Odgovori: 20623
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: sve vijesti - zdravlje

citat:
Azur wrote:

Ma ne treba druga laboratorija, nego treba zakazati vrijeme vadjenja nalaza za svakog pacijenta i time bi guzve bile izbjegnute.

Zasto da se narucujemo i za nalaze? Pa gdje god dodjes moras se naruciti i moras imati nalaze. Znas koliko bi to trajalo?! Mozes komotno umrijet.

Knjizice se primaju samo do 8 sati...

Ne znam bas da je narucivanje rjesenje.
04-06-2012 at 12:51 | Ukljui u odgovor
Crvena starka
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Odgovori: 11207

icon Re: sve vijesti - zdravlje

Tako je svugdje moja Bambi. Ja sam juce bila u porodicnoj u domu zdravlja, zbog kcerkine i moje povrede, cekala, cekala, kad sam izgubila strpljenje, uzela knjizicu, otissla u hitnu, pa na infektivno, i gore cekala, i cekala, pa opet u hitnu da nam daju antitetanus... i nismo ga dobile, mozete kaze i ujutru u svojoj ambulanti primiti. I jutros opet cekaj..... primile smo napokon.

[Edited by Crvena starka on 04-06-2012 at 12:56 GMT]

04-06-2012 at 12:52 | Ukljui u odgovor
Bambi
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Odgovori: 20623

citat:
Crvena starka wrote:
Tako je svugdje moja Bambi. Ja sam juce bila u porodicnoj u domu zdravlja, zbog kcerkine i moje povrede, cekala, cekala, kad sam izgubila strpljenje, uzela knjizicu, otissla u hitnu, pa na infektivno, i gore cekala, i cekala, pa opet u hitnu da nam daju antitetanus... i nismo ga dobile, mozete kaze i ujutru u svojoj ambulanti primiti. I jutros opet cekaj..... primile smo napokon.

De sad kafu

Sta ima, sta nema?

Ma mene ta narucivanja toliko nerviraju. Hajde mjesec, ok, ali kad te naruce za dvije godine da radis papa test (moja mama) ili kad zene moraju da cekaju godinu dana na mamografiju...

Jeste vas dvije dobro?
04-06-2012 at 12:56 | Ukljui u odgovor
Crvena starka
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Odgovori: 11207

citat:
Bambi wrote:

Ma mene ta narucivanja toliko nerviraju. Hajde mjesec, ok, ali kad te naruce za dvije godine da radis papa test (moja mama) ili kad zene moraju da cekaju godinu dana na mamografiju...

Jeste vas dvije dobro?

Dobro je hvala Bogu.
U pravu si, i CT se ceka... dobro si rekla, umrijet insan moze 5 puta dok dodje na red.
04-06-2012 at 12:59 | Ukljui u odgovor
soraya

Registriran(a): 01-03-2009
Odgovori: 30666

citat:
Azur wrote:

Ma ne treba druga laboratorija, nego treba zakazati vrijeme vadjenja nalaza za svakog pacijenta i time bi guzve bile izbjegnute.

ipak....to u Tuzli fakat jeste problem..ima labos u DZ na Slatini i onaj na Gradini...ako ode u privatnu ambulantu opet te poalju da nalaze izvadi u gradskim labosima,sa prethodnim odlaskom porodinom ljekaru ( u dravnoj ambulanti)...oajna je organizacija laboratorijskih usluga...super bi bilo da organizuju male pokretne labose uz svaku ambulantu porodine medicine....

Bambola,ja sam upravo za prekosutra "spremila ivce"...Papa test,ultrazvuk i kolposkopija -privatno...za mamografski nalaz sam ekala u DZ 9 mjeseci+ mjesec dana rezultate...
04-06-2012 at 18:50 | Ukljui u odgovor
arnie
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Odgovori: 4391

Utjecaj klime
Hrana koja bi mogla nestati u budunosti

Klimatske promjene i sve vie temperature prijete proizvodnji odreenih namirnica.

Iako situacija jo nije toliko alarmantna postoji lista potencijalno ugroenih namirnica.

1. Med - Sve vlanije zime i kina ljeta onemoguuje sakupljanje peluda zbog ega pele izgladnjuju i njihova populacija je u stalnom padu. Osim to to stvara probleme u proizvodnji meda, mogle bi nestati i brojne biljne vrste jer pele nee raznositi pelud.

2. Groe - Francuska zbog promjene vremena gubi svoju idealnu klimu za proizvodnju groa, a prava temperatura kljuna je za njegov uzgoj zbog proizvodnje vina. Vanost klime temelji se na injenici da je okus vina rezultat ravnotee eera i kiselina u grou pa ako se ono uzgaja na toplijoj klimi imat e tei okus, a na hladnijoj nee razviti vonu aromu.

3. Kikiriki - Proizvodnja kikirikija je pala zbog prologodinjih visokih temperatura, a ukoliko se to nastavi oekuje se porast cijene maslaca od kikirikija, inae jednog od najomiljenijih namaza u Americi.

4. Tjestenina - Klimatske promjene e onemoguiti uzgajanje penice u Italiji, a ako temperature nastave rasti Italija bi zauvijek mogla ostati bez vrste penice potrebne za proizvodnju tjestenine.

5. Kafa - Klimatske promjene ne idu na ruku ljubiteljima crnog napitka, proizvodnja kafe takoer je u opasnosti.

6. Pivo - Razlog zato je i pivo na popisu ugroenih namirnica je nestaica vode. Bez vode uzgoj kljunog sastojka - jema, je nemogue.

7. Javorov sirup - Sve krai ciklusi hladnog vremena onemoguuju stablu javora da uskladiti eer u svom korijenu koji se inae skuplja u proljee i kasnije prerauje u sirup.

8. okolada - Ukoliko se farmeri u Gani i na Obali Bjelokosti, glavni proizvoai ove poslastice, ne prilagode visokim temperaturama okolada bi mogla postati veliki luksuz.

25-06-2012 at 16:10 | Ukljui u odgovor
cica

Registriran(a): 12-02-2008
Odgovori: 18418

Kafa 3 u 1 tetna za zadravlje....

Ima li to jednostavnije nego uzeti vreicu 2 u 1 ili 3 u 1 instant kafe, preliti sadraj vrelom vodom i evo cappuccina ili kafe s mlijekom opojnog mirisa? Ima, skuhajte pravu kafu ili instant kavu bez dodataka, jer u tim arobnim vreicama ima svega osim kafe.
Pedantni Nijemci iz Stiftung Warentesta napravili su istraivanje koje je pokazalo da u prosjenoj vreici instant kafe s dodacima ima, pazite sad, 60 posto eera?! To vam je kao da u dva decilitra kafe uvalite etiri kocke eera .. bljak (op. a.).
Na deklaraciji se to mudro zove glukozni sirup, glukoza ili laktoza, pa uz to umijeano dobijete aromu neega vanilije, karamele, lenjaka i slino, kao i aromatizirane eerne sirupe. Kofeina u tragovima, kao da su kotlu u kojem su mijeali to udo pokazali sliku stabljike kafe.
Ako vam je draa ledena kafa u instant varijanti, evo vama jo i hrpa masti u olju. Kad jo dodate mlijeko, nemojte se uditi to vam najednom vaga otkazuje poslunost.
Znai, malo truda, prava turska kafa ili espresso i nema problema, doza kofeina je tu. Iz vreice, kako to obino biva, izlazi samo debljina.

preuzeto sa http://kameleon.ba/site/zaboravite-kafe-3-u-1-stetne-su-za-zdravlje/

02-01-2013 at 00:04 | Ukljui u odgovor
cica

Kafa 3 u 1 tetna za zadravlje....

Ima li to jednostavnije nego uzeti vreicu 2 u 1 ili 3 u 1 instant kafe, preliti sadraj vrelom vodom i evo cappuccina ili kafe s mlijekom opojnog mirisa? Ima, skuhajte pravu kafu ili instant kavu bez dodataka, jer u tim arobnim vreicama ima svega osim kafe.
Pedantni Nijemci iz Stiftung Warentesta napravili su istraivanje koje je pokazalo da u prosjenoj vreici instant kafe s dodacima ima, pazite sad, 60 posto eera?! To vam je kao da u dva decilitra kafe uvalite etiri kocke eera .. bljak (op. a.).
Na deklaraciji se to mudro zove glukozni sirup, glukoza ili laktoza, pa uz to umijeano dobijete aromu neega vanilije, karamele, lenjaka i slino, kao i aromatizirane eerne sirupe. Kofeina u tragovima, kao da su kotlu u kojem su mijeali to udo pokazali sliku stabljike kafe.
Ako vam je draa ledena kafa u instant varijanti, evo vama jo i hrpa masti u olju. Kad jo dodate mlijeko, nemojte se uditi to vam najednom vaga otkazuje poslunost.
Znai, malo truda, prava turska kafa ili espresso i nema problema, doza kofeina je tu. Iz vreice, kako to obino biva, izlazi samo debljina.

preuzeto sa http://kameleon.ba/site/zaboravite-kafe-3-u-1-stetne-su-za-zdravlje/

02-01-2013 at 00:04 | Ukljui u odgovor
cica

Zato je origano zdrav.

Origano je jedan od najpopularnijih zaina u cijelom svijetu. Ugodnog je mirisa i okusa, zbog ega se odlino slae s raznim namirnica.

Iako se najee koristi u mediteranskoj prehrani, nema razloga da ga ne ponete upotrebljavati u pripremi omiljenih jela, naroito salata, juha i variva.

Origano se moe koristiti i u obliku ulja, koje se najee mijea s ostalim vrstama ulja kao to je maslinovo ili suncokretovo. U kozmetikoj industriji se ulje origana koristi u izradi razliitih parfema.

Antioksidativno djelovanje

Origano je bogat izvor flavonoida koji smanjuju razinu slobodnih radikala u tijelu i oslobaa tijelo od toksina. Antioksidativna svojstva origano znaajno smanjuju rizik od nastanka raznih vrsta raka.

Antimikrobno djelovanje

Ulje origana ima antibakterijsko i antiupalno djelovanje. Odlian je u smanjenju rizika od nastanka gripe i prehlade i ublaavanju bolova.

Zdravlje srca

Origano sadri omega 3 masne kiseline koje poboljavaju rad i zdravlje srca. Omega 3 masne kiseline e zatititi zdravlje cjelokupnog kardiovaskularnog sustava, sprijeit e nakupljanje plaka na stjenkama krvnih ila te e smanjiti rizik od nastanka modanog i sranog udara.

CentarZdravlja.net

11-01-2013 at 10:52 | Ukljui u odgovor
cica

to jesti kada dobijete gripu ili prehladu?

Pripremanje zdravih obroka moe biti znatno tee kada ste bolesni. Vjerojatno ete biti preumorni da biste sami pripremali obroke. Lijekovi mogu pogorati okus hrane. Bol i nadraenost grla oteavaju konzumaciju hrane. Munina, koja je jedna od najeih nuspojava raznih lijekova, definitivno nee potaknuti va apetit.

Sreom, postoji puno toga to moete uiniti, ak i onda kada se ne osjeate dobro. Postoji hrana koja e ublaiti neke od simptoma prehlade ili gripe.

Gubitak apetita

Jedite vie manjih obroka ee nego kada ste zdravi. Zapamtite da oi igraju veliku ulogu u poticanju apetita. Ako pred vama stoji tanjur koji je prepun, vjerojatno nee izgledati privlano ako ne moete jesti. Podijelite hranu u manje obroke jer ete tako vie pojesti. Jedite namirnice kao to su oraasti plodovi, jogurt ili svjee voe i povre.

Suha usta i tekoe kod gutanja

Izbjegavajte namirnice koje zahtijevaju puno vakanja. Moete obroke pripremati u blenderu ili kao juhe. Ako imate problema s gutanjem, posavjetujte se s lijenikom koji e vam preporuiti namirnice ili lijek koji e smanjiti iritaciju grla. Ako su vam usta suha, cuclajte tvrde bombone od citrusnog voa koji e potaknuti oslobaanje sline.

Munina

Jedite vie obroka i jedite polako. Tvrdi bomboni, pepermint i umbir mogu ublaiti muninu. Ako munina ne prestaje, obratite se lijeniku jer postoji vjerojatnost da je uzrok munine lijek koji uzimate.

Umor

Vjerojatno neete imati volju niti energiju za pripremanje obroka. Odaberite namirnice koje moete jesti svjee. Jedite zdrave grickalice kao to su oraasti plodovi, voe, povre, tvrdo kuhano jaje, cjelovite itarice i jogurt. Najvei obrok u danu pojedite onda kada primijetite da imate najvie energije.

Proljev

Proljev je esta nuspojava raznih lijekova. Jedite mekanu hranu i pijte puno vode jer proljev moe uzrokovati dehidraciju. Kako biste vratili normalnu razinu elektrolita u tijelu, popijte energetsko pie pomijeano s vodom.

Zatvor

Lijekovi protiv bolova esto uzrokuju zatvor. Kako biste to sprijeili, jedite namirnice bogate vlaknima kao to su cjelovite itarice, marelice, ljive i jabuke. Kreite se koliko god moete jer e kretanje potaknuti rad crijeva.

Neeljeni gubitak kilograma

Ako gubite kilograme kada vam to nije cilj, trebate poveati unos kalorija. Ako e vam biti lake, jedite hranu koju volite, ukljuujui i visokokalorine namirnice. Jedite to ee i unosite hranu koja je odlian izvor energija kao to su sjemenke, cjelovite itarice, sir i tvrdo kuhano jaje.

Nedostaje vam nutrijenata

Ako ne se ne hranite pravilno i uravnoteeno, vjerojatnost da vaem tijelu nedostaje vitamina i minerala je velika. Dok god vaem tijelu nedostaje vanih nutrijenata, ono se nee moi uspjeno boriti protiv bolesti. Posavjetujte se sa svojim lijenikom o uzimanju suplemenata koji mogu poboljati djelovanje nekih lijekova.

CentarZdravlja.net

11-01-2013 at 10:55 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 4
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: armagedon_32, bosnae, dilandog, ibrobrcko, PCmania, semir f, Shele, tuzla-love, vecapeca, yugeorgecy
FORUM : Zdravlje : sve vijesti - zdravlje New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net