Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

Posto je tema za pitanje vrijecnicima izrodila jednu finu raspravu, prebacujem je ovdje i mislim da bi se o tome moglo jos dosta napisati

23-02-2008 at 09:37 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

citat:
lena wrote:
moje licno misljenje je da se u tz, obzirom da bas i ne oblijuemo prostorom, ne bi trebalo koncentrisat na gradnju otvorenih parkinga nego garaza! znam da je to skuplje al isto tako mislim da bi jedna garaza u centru grada relativno brzo povratila ulozeni novac.. uz to naravno u paketu treba da ide naplacivanje kazni svima koji se parkiraju po trotoarima i sl. pa bi se jednim udarcem rijesila dva problema: otplacivanje garaze i parkiranje koje je izmaklo ama bas svakoj kontroli..




Moje mišljenje je da narod nema naviku da plaæa parking, posebno u tuzli, jer meni neæe biti mrsko da se parkiram na bulevaru kad hocu na korzo da pijem kafu samo da ustedim 3-4 marke. Ja lièno imam problem sa plaæanjem parkinga po satu jer mislim da nije u redu naplaæivati parking, a za uzvrat nemaš osiguranje da æeš zateæi auto kad se vratiš u stanju u kakvom si ga ostavio. Slažem se da bi trebalo kažnjavati nepropisno parkiranje, ali bi trebalo kažnjavati i pješake za njihove prekršaje, ali nije to ovdje tema, hoæu da kažem da treba sve prekršaje kažnjavati meðutim kad vidim da pojedini konji u ovom gradu stalno prave sudare ( mislim na crnu fabiju i ostale konje ispred mocarta ), a ne snose nikakve sankcije, poèinjem osjeæati revolt i neposlušnost prema takvim mjerama. Da skratim ideja pokrivanja jale za pravljenje parkinga je super, ali samo u slucaju da taj parking bude besplatan, jer primjetno je da postojeci parkinzi kod cipelica i stare opstine, za vrijeme najveæe dnevne gužve zvrje poluprazni kad ODB (mislim da su oni) naplaæuju parkiranje. A kad bi policija krenula da svima piše prijave za pogrešno parkiranje ne bi imali dovoljno ljudstva da po gradu samo pišu prijave a kamo li da rade šta drugo. Da ne spominjem opštinski sud za prekršaje oni bi crkli od rada, a pitanje je koliko bi naplatili, i ovako su pretrpani.

Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Pitanja za vijecnike 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
23-02-2008 at 09:37 | Ukljuèi u odgovor
lena
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 06-08-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 167
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

citat:
mosnik wrote:


Pa, eto, planiraju (sto godina) tu dvoetaznu garazu na mjestu kajmak stanice (velik je prostor, dobilo bi se puno parking mjesta), samo sto nikad da to otpocnu...Ne znam u cemu je problem, cesto opstina kuka da je nesto u nadleznosti Kantona ili Federacije pa ne mogu nesto otpoceti radit (npr sjeverna magistrala), ali ovo sad je cisto opstinska stvar, tri godine pricaju kako eto samo sto nije to izmjeseteno, a nista...Dzabe lazu narod...Samo se sve cesce desavaju glupe saobracajke tipa da im bus izleti sa stanice na magistralu jer mu otkazale kocnice ili da neko spuca bus dok presjeca sve trake da bi izasao u zapadnom pravcu grada i sl...



ma joj nije ni kajmak stanica bas jedina lokacija ako je ocito tolko komplikovano.. po meni bi jedna garaza kod filozofskog bila poprilicno neophodna a fino mogu napravit na mjestu sadasnjeg parkinga.. onda recimo parking pored cipelica.. u centru grada sigruno bi svijet parkiro.. bila bi dobra i jedna negdje u donjem dijelu, tamo oko opstine al mi sad ne pada na pamet nista gdje ne tone.. al sjetit cu se ja vec
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Pitanja za vijecnike
23-02-2008 at 09:37 | Ukljuèi u odgovor
lena
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 06-08-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 167
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

citat:
THALES wrote:




Moje mišljenje je da narod nema naviku da plaæa parking, posebno u tuzli, jer meni neæe biti mrsko da se parkiram na bulevaru kad hocu na korzo da pijem kafu samo da ustedim 3-4 marke. Ja lièno imam problem sa plaæanjem parkinga po satu jer mislim da nije u redu naplaæivati parking, a za uzvrat nemaš osiguranje da æeš zateæi auto kad se vratiš u stanju u kakvom si ga ostavio. Slažem se da bi trebalo kažnjavati nepropisno parkiranje, ali bi trebalo kažnjavati i pješake za njihove prekršaje, ali nije to ovdje tema, hoæu da kažem da treba sve prekršaje kažnjavati meðutim kad vidim da pojedini konji u ovom gradu stalno prave sudare ( mislim na crnu fabiju i ostale konje ispred mocarta ), a ne snose nikakve sankcije, poèinjem osjeæati revolt i neposlušnost prema takvim mjerama. Da skratim ideja pokrivanja jale za pravljenje parkinga je super, ali samo u slucaju da taj parking bude besplatan, jer primjetno je da postojeci parkinzi kod cipelica i stare opstine, za vrijeme najveæe dnevne gužve zvrje poluprazni kad ODB (mislim da su oni) naplaæuju parkiranje. A kad bi policija krenula da svima piše prijave za pogrešno parkiranje ne bi imali dovoljno ljudstva da po gradu samo pišu prijave a kamo li da rade šta drugo. Da ne spominjem opštinski sud za prekršaje oni bi crkli od rada, a pitanje je koliko bi naplatili, i ovako su pretrpani.



a kako ce imat naviku kad taman da upalis sva cetri i stanes na sred ulice neces platit kaznu.. zato sam i napisala negdje gore da to MORA da ide u paketu s naplacivanjem kazni.. i sto se tice pjesaka isto se 100% slazem.. evo prijedlog: napravit nekakvu akciju od par mjeseci gdje bi svako ko napravi prekrsaj tipa parkiranja i prelazenja ulice gdje i kad ne treba masno moro kaznu platit.. pa bi vidili kako bi se ljudi brzo navikli.. eno svi su se navikli palit svjetla po danu a bilo je jooooooooj na pocetku.. mi smo nazalost takvi da nam samo izgleda kazne pomazu.. eto necu vise duzit inace nece niko ni procitat
p.s. tvoje je pravo da se parkiras kod bulevara i setas do grada.. dok god se regularno parkiras to je ok.. al nemoj mislit da bi bilo puno takvih i ziv bio ne spominji crnu fabiju oooooj osipam se
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Pitanja za vijecnike
23-02-2008 at 09:37 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

citat:
Sufler wrote:
Nadam se da nam pod èišæenjem korita Jale, nadležni organi ne pripremaju njeno pretvaranje u zvaniènu dodatnu kanalizaciju i deponiju daljim pokrivanjem njenog toka.


A kao da onako otkrivena ne lièi na kanal.
Onaj koji nije iz Tuzle ništa drugo ne bi ni mogao pomisliti jer nema nikakve prirodnosti.
Zbog toga bih ja nju vrlo rado prekrio gdje god se to može.

Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Pitanja za vijecnike - asd
23-02-2008 at 09:37 | Ukljuèi u odgovor
Bosnjo
Nivo: Forumski doajen
Seljacina

Registriran(a): 26-03-2004
Lokacija: G. Dubrave
Odgovori: 17480
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

citat:
THALES wrote:
Ja lièno imam problem sa plaæanjem parkinga po satu jer mislim da nije u redu naplaæivati parking, a za uzvrat nemaš osiguranje da æeš zateæi auto kad se vratiš u stanju u kakvom si ga ostavio.


Te garancije nemas nigdje, a ne samo u TZ...i to ljudi, lijepo, velikim slovima napisu...
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Pitanja za vijecnike 


Pravim musku djecu, 200 maraka komad. Ako bude zensko, vracam pare...
23-02-2008 at 09:37 | Ukljuèi u odgovor
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

ma grad nam je prljav, kada i kako to riješiti, ne misli na papire, prašina i blato ...


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Pitanja za vijecnike 


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
23-02-2008 at 09:37 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

citat:
lena wrote:


ma joj nije ni kajmak stanica bas jedina lokacija ako je ocito tolko komplikovano.. po meni bi jedna garaza kod filozofskog bila poprilicno neophodna a fino mogu napravit na mjestu sadasnjeg parkinga.. onda recimo parking pored cipelica.. u centru grada sigruno bi svijet parkiro.. bila bi dobra i jedna negdje u donjem dijelu, tamo oko opstine al mi sad ne pada na pamet nista gdje ne tone.. al sjetit cu se ja vec


Kod Filozofskog uopste i nema nikakvog pravog parkinga,ima par mjesta ispred, auta se trpaju duz ulice sve do ulaza u dvoriste Gimnazije a sportsko igraliste je pretvoreno u parking, sto je naravno nakaradno, ali tako je kako je...

Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Pitanja za vijecnike 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
23-02-2008 at 09:37 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1716
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

U Tuzli se sve može pješke. Nema potrebe za tolikim parkinzima i kolima. Garaže bi bile dobro rješenje. U mnogim urbanim sredinama ljudi koriste gradski prevoz, idu biciklom ili pješice. Tuzla je dovoljno mala da je sve to moguæe.


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Pitanja za vijecnike
23-02-2008 at 09:37 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

citat:
Sufler wrote:
U Tuzli se sve može pješke. Nema potrebe za tolikim parkinzima i kolima. Garaže bi bile dobro rješenje. U mnogim urbanim sredinama ljudi koriste gradski prevoz, idu biciklom ili pješice. Tuzla je dovoljno mala da je sve to moguæe.




e vala baš....

Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Pitanja za vijecnike - cgh
23-02-2008 at 09:37 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 29
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Tuzlarije : Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice