Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: saobracaj u gradu

citat:
lola wrote:
veæ duže vremena se pitam; zašto postoje obilježeni pješaèki prelazi u TZ? nisam zamijetio da se auto s domaæim tablicama zaustavi da bi dalo prednost pješaku, jednom prilikom kad sam se zaustavio ispred prelaza mangup obilazi me i otvara vrata i psuje i vièe i pljuje samo zaradi toga što sam dao prednost pješaku.da sam ga prijavio policiji samo bi sebi stvorio neprilike jer bi bio prinudjen da idem na sud i dokazujem njegovo živitinjsko ponašanje.
pješaèki prelazi u TZ su iskljuèivo markirani zaradi toga da bi pješak znao gdje treba da prijedje na drugu stranu samo ako je nema auta ili ako ima povjerenje u svoje brze noge.
èudno je to da u zemlji gdje je veæi broj nezaposlenih svi negdje žure





E yebo ga ti Lola pa bas u Tuzli se gleda na zeleno
na pjesaka
na majku s dijetetom
na starije osobe
na invalide
na fino kretanje kad se upali semafor
na kulturno ponasanje i pustanje prednosti onom sto dolazi s desne strane
Ma idila bozija sto bi nam pozavidili i mnogo veci eu gradovi...
Saobracaj u gradu
Kultura saobracajna










Al u qrcu
09-11-2008 at 10:15 | Ukljuèi u odgovor
haki66
Nivo: Forumas sa iskustvom
Sta da Vam velim-mnogo sam jak

Registriran(a): 19-10-2004
Lokacija: Evo vodjek
Odgovori: 325
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: saobracaj u gradu

citat:
Rodjeni wrote:



E yebo ga ti Lola pa bas u Tuzli se gleda na zeleno
na pjesaka
na majku s dijetetom
na starije osobe
na invalide
na fino kretanje kad se upali semafor
na kulturno ponasanje i pustanje prednosti onom sto dolazi s desne strane
Ma idila bozija sto bi nam pozavidili i mnogo veci eu gradovi...
Saobracaj u gradu
Kultura saobracajna










Al u qrcu



Dobar ti ovaj film...
Ko Alisa u zemlji cuda.

 


Bolje je biti posteno yeben, nego yebeno posten...
09-11-2008 at 12:57 | Ukljuèi u odgovor
Phaeton
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: saobracaj u gradu

Po mom mišljenju ovdje najveæu krivicu snose oni èiji je posao da sprovode Zakon - policija. Sumnjam da su na Zapadu ljudi imalo kulturniji. Oni su jednostavno svjesni toga da æe, ukoliko naprave sranje, debelo platiti isto. Kod nas to, nažalost, nije sluèaj. Zapravo jeste, ali kada su u pitanju penzioneri, te oni graðani koji nisu imali tu sreæu da imaju deblji novèanik. Za one pak koji su tu sreæu imali, Zakon jednostavno ne postoji.

09-11-2008 at 14:22 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: saobracaj u gradu

citat:
Phaeton wrote:
Po mom mišljenju ovdje najveæu krivicu snose oni èiji je posao da sprovode Zakon - policija. Sumnjam da su na Zapadu ljudi imalo kulturniji. Oni su jednostavno svjesni toga da æe, ukoliko naprave sranje, debelo platiti isto. Kod nas to, nažalost, nije sluèaj. Zapravo jeste, ali kada su u pitanju penzioneri, te oni graðani koji nisu imali tu sreæu da imaju deblji novèanik. Za one pak koji su tu sreæu imali, Zakon jednostavno ne postoji.


Djelimièno se slažem, do policije je dosta toga, odnosno do njihovog rada ili nerada ali je veæa moguænost sankcionisanja džungle u saobraæaju-BOLJI ZAKONI.Uvijek se pokaže da su što represivnije zakonske mjere bolje stanje.Pokazalo se da najveæu grupu reli vozaèa èine "tatini" sinovi za koje novèane kazne nisu problem, pa onda treba donjeti zakone koji æe i njih zaboljeti....
 


Sve je super i sve je za 5!
09-11-2008 at 16:53 | Ukljuèi u odgovor
PLAYBOY
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 22-09-2008
Lokacija: TZ
Odgovori: 1153
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: saobracaj u gradu

citat:
guardian wrote:
.... Parkirana auta su svuda tako da ja bebu u kolicima vozim po cesti, jer ne mogu na trotoar. Stalno se krse pravila. Jel neko ikad platio kaznu za pogresno parkiranje?! Totalna anarhija. Pitanje je sta poduzeti.



žali se Džasminu koji je napravio nekakvih 15 trgova i fonatana i kakvih ne gluposti, oduzimajuæi najmanje 1000 parking mjesta u centru grada, a nijedno jedino novo parkiralište nije napravljeno
eto njemu se žali i pitaj ga jel fantazira da napravi još koji trg i fontanu
09-11-2008 at 17:00 | Ukljuèi u odgovor
PLAYBOY
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 22-09-2008
Lokacija: TZ
Odgovori: 1153
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: saobracaj u gradu

citat:
lola wrote:
veæ duže vremena se pitam; zašto postoje obilježeni pješaèki prelazi u TZ? nisam zamijetio da se auto s domaæim tablicama zaustavi da bi dalo prednost pješaku, jednom prilikom kad sam se zaustavio ispred prelaza mangup obilazi me i otvara vrata i psuje i vièe i pljuje samo zaradi toga što sam dao prednost pješaku.da sam ga prijavio policiji samo bi sebi stvorio neprilike jer bi bio prinudjen da idem na sud i dokazujem njegovo živitinjsko ponašanje.
pješaèki prelazi u TZ su iskljuèivo markirani zaradi toga da bi pješak znao gdje treba da prijedje na drugu stranu samo ako je nema auta ili ako ima povjerenje u svoje brze noge.
èudno je to da u zemlji gdje je veæi broj nezaposlenih svi negdje žure




a jesi li ZAMJETIO kako pješaci prelaze cestu "gdje stignu" ne tražeæi obilježeni pješaèki prelaz, da prelaze cestu i kad im je crveno na semaforu, znaèi opšte je nepoštivanje i s jedne i s druge strane,
trebali kažnjavati pješake?
stoji na stanovištu da je kod nas neko "nepisano pravilo" da je u principu "lakše" stati/saèekati pješaku(što realno i jeste) nego automobilu, i èak se i ja kao pješak toga "pridržavam"-saèekam da auto proðe pa onda prelazim pješaèki
09-11-2008 at 17:04 | Ukljuèi u odgovor
Phaeton
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: saobracaj u gradu

citat:
PLAYBOY wrote:


a jesi li ZAMJETIO kako pješaci prelaze cestu "gdje stignu" ne tražeæi obilježeni pješaèki prelaz, da prelaze cestu i kad im je crveno na semaforu, znaèi opšte je nepoštivanje i s jedne i s druge strane,
trebali kažnjavati pješake?
stoji na stanovištu da je kod nas neko "nepisano pravilo" da je u principu "lakše" stati/saèekati pješaku(što realno i jeste) nego automobilu, i èak se i ja kao pješak toga "pridržavam"-saèekam da auto proðe pa onda prelazim pješaèki


Pješaci su prièa za sebe. O njihovoj "kulturi" nema potrebe da govorimo. Samo æu reæi da ništa bolji nisu/nismo od onih koji voze. I, naravno, treba kažnjavati i pješake. Zapravo, krajnje je vrijeme da se uvede reda u saobraæaj jer ovo što danas imamo je živa katastrofa. Ako nije moguæe (a nije) nauèiti narod normalnom ponašanju onda samo što @indijana reèe donijeti bolje Zakone pa guliti po džepu. Pa kad majmuna odereš par puta po novèaniku barem æe razmisliti svaki put prije nego napravi sranje.
09-11-2008 at 23:31 | Ukljuèi u odgovor
kokobil
Nivo: Forumski doajen
ribar

Registriran(a): 08-11-2006
Odgovori: 10228
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: saobracaj u gradu

citat:
guardian wrote:
U zadnje vrijeme desetkujemo se saobracajem. Nocu su ulice piste za ludjake. Parkirana auta su svuda tako da ja bebu u kolicima vozim po cesti, jer ne mogu na trotoar. Stalno se krse pravila. Jel neko ikad platio kaznu za pogresno parkiranje?! Totalna anarhija. Pitanje je sta poduzeti.
Jedino rjesenje je nulta tolerancija za sve prekrsaje u saobracaju, jer oni stalno pomicu limite, a mi se sklanjamo budalama. Dokle


Jesil razmosljala da "grafitašima" kupis tri spreja, a da jedan utrose na automobile?
10-11-2008 at 10:28 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: saobracaj u gradu

Sto bi ja volio sresti nesavjesnog i nekulturnog vozaca
Uvijek ti neki drugi

10-11-2008 at 10:43 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: saobracaj u gradu

Evo ja cu ti ispricat jedan slucaj sta se meni desilo u Nürnbergu...
Ono jedno jutro sam kasnio na poso i sad u onoj brzini hajd reko parkiracu na trotoar samo da se javim pa cu se vrnut da preparkiram..
Eto,kolko mi je trebalo mozda 20 minut 1/2 sata je puno rec dok sam se vrno...
Ja tamo,stoji policija i nesta mjere oko mog auta.
Reko izvolite sta ste trebali pa mjerite moje auto?
Kaze meni policajac:Ne mjerimo mi vase auto vec mjerimo kolko ste blizu zgrade parkirali
Helem,sta cu boze,kriv sam nema sta da petljam mutljam.Al reko da mi objasni kakve veze ima zabran parkiranja sa blizinom zgrade!!!!!
Objasni mi policajac da zakonski ne smijem manje od 70cm pric zidu objekta jer tad majke sa djecijim kolicima,invalidi s kolicima ne mogu proc...
Hajd sto ja plati kaznu za parkiranje vec sto plati poziv za slep sluzbu..
Ljudi su odmah nazvali shlep sluzbu koja kosta nekih 150 era + kazna 30 era za parkiranje helem ode 180 era dok si reko keks...
Nema tu,i ako slep sluzba nije dosla oni su ko biva krenuli na poziv a i to kosta...
Od tad i ako parkiram tako nekako po mojoj procijeni nedozvoljeno onda sjedim u autu i cekam na slobodan parking...

10-11-2008 at 10:44 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 42
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Tuzlarije : Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice