Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Bihnet / BH Telecom (all about)
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Bihnet / BH Telecom (all about)
Bez chatanja molim

Cico, mijenjaj zahtjev!!!

"Logika" uBleHa Telecoma. Nakon najnovijeg poveæanje brzine korisnicima adsl-a, imamo situaciju da internet paket NetFlat2 (17 km + PDV), iste brzine kao i Njihova TV full, plus Phone paket (25 + PDV) košta 42 marèice + PDV, a Full paket Njihove TV 55 marona + PDV?!?!?!? Ili Phone s net4flat (4mbps 25 km + PDV) paketom, duplo brži internet i jope' 5 marona jeftinije?!?!?
Cijene tako drastièno razlièite?!?!?
Et', ako neko hoæe nNjihovu da se ne zahebe pa uzme Full(s).
Znaèi adsl netFlat 2 paket + Phone, i uštediæe minimalno 13 marona za isto sranje u istoj firmi.
Vidim, ukinuli su onaj dio "Idemo prvi" a ostavili "Dajemo više".
Bosna po brzinama mjerenim na speedtest.net na 105. mjestu u svijetu i zadnjem u Europi. A ovi ublehaši, na 9. mjestu u BiH, kvare državi prosjek. Tuzla na 22. u BiH po brzini interneta.
Hebo državu ðe je uBleHa Telecom najjaèa firma.ba

Adsl paketi - http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5cba3162b24.html


[Edited by bdirlija on 31-01-2012 at 19:54 GMT]

31-01-2012 at 19:43 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Bihnet / BH Telecom (all about)
Bez chatanja molim

I još tutnuli reklamu NOVE, NIŽE CIJENE ZA USLUGE Moja TV , TopInternet i ADSL - http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5c8fd1472bb.html
A smanjenja nejma, osim cijene prikljuèka.
Kako ono kažu? Do jaja ......! Koja debilna firma.ba

31-01-2012 at 20:09 | Ukljuèi u odgovor
root
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-08-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 288
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Bihnet / BH Telecom (all about)
Bez chatanja molim

Infrastruktura trenutno ne dozvoljava poveæanje brzine na Full paketu. Može se uraditi tako kako ti predlažeš ali samo tamo gdje je parica koliko-toliko pristojna da to može podnijeti. Dok ne urade optiku mislim da više vjerovatno i neæe biti poveæanja brzine, a nepostojanje optike je i razlog zbog èega na Moja TV paketima nema HD kanala.

Naravno, krajnjeg korisnika i ne treba da zanima njihova infrastruktura ali eto samo kažem, nije da ne žele poveæati brzinu (dobro, nije baš ni da gore od želje za tim) ali jednostavno trenutno izvlaèe maksimum iz svake parice.

01-02-2012 at 11:40 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Bihnet / BH Telecom (all about)
Bez chatanja molim

Osim što izvlaèe maksimum iz svake parice isto tako izvlaèe i pare iz naših džepova.
Osim par kanala gdje ide džigera tipa Hayat folk, DM ili duplih kanala tipa Arena1.hr ništa nisu ponudili korisnicima Njihove TV. Za tu razliku od 13 marona koju uzimaju za isto sranje kao kombinacija Phone paket i netFlat 2 mogli su korisnicima Full ili Premi paketa koji pošten kanal (HBO, Sport Klub koji...) ubacit'. Ne mora za sad ni HD.

A èitajuæi forume vidi se da kombinacija netFlat 4 i Phone sasvim normalno fercera. Pet marona manje a duplo brži internet u istoj firmi.
Za "firmu" koja se hvali godišnjom zaradom od 150 miliona marona to razvlaèenje optike ide gore nego autoput nam. Dok oni razvuku optiku, pametni ljudi æe ukinut i žice i kablove pa æe sve bit bežièno. Ili kad naprave autoput više putevi haman neæe ni trebat'. Ili æe svijet otiæ u helaæ, ili æe smislit kakve lebdeæe bibije.

Internet svakako neæe više bit' isti ko sad što je. A mi æemo vazda bit zadnji.
Još kad vidim onog "novinara" Matu Ðakoviæa kako napravi reklamni interview s šefom "firme" lijepo me enterokolitis strefi uz obilno povraæanje.
I još ih nije stid tutnut na svom portalu vijest o smanjenju cijena Njihove TV - http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5c8fd1472bb.html]Njihove TV

01-02-2012 at 12:00 | Ukljuèi u odgovor
root
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-08-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 288
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Bihnet / BH Telecom (all about)
Bez chatanja molim

Kombinacija funkcioniše tamo gdje to parica dozvoljava jer bez obzira uzeo ti Full paket ili Phone + netFlat 4 u oba sluèaja ti usluga ide preko jedne parice. Ako je propusnost te parice cca. 10 Mbps onda nemaš šanse za to.

Za optiku se slažem, ono što je još žalosnije je što èak i na novim telefonskim centralama koje su izgradili prošle godine od njih nije razvuèena optika (rade po principu FTTC), dakle optika do centrale, a od centrale opet bakar. U suštini ništa nisu napravili. Inaèe, èuo sam da i opština vrši odreðene blokade (ne daju dozvole za pušatnje centrala u rad, valjda èekaju izbore pa da se tada mogu i slikat pred rajom).

01-02-2012 at 13:09 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Bihnet / BH Telecom (all about)
Bez chatanja molim

citat:
root wrote:
Kombinacija funkcioniše tamo gdje to parica dozvoljava jer bez obzira uzeo ti Full paket ili Phone + netFlat 4 u oba sluèaja ti usluga ide preko jedne parice. Ako je propusnost te parice cca. 10 Mbps onda nemaš šanse za to.

Za optiku se slažem, ono što je još žalosnije je što èak i na novim telefonskim centralama koje su izgradili prošle godine od njih nije razvuèena optika (rade po principu FTTC), dakle optika do centrale, a od centrale opet bakar. U suštini ništa nisu napravili. Inaèe, èuo sam da i opština vrši odreðene blokade (ne daju dozvole za pušatnje centrala u rad, valjda èekaju izbore pa da se tada mogu i slikat pred rajom).

Da se ne natežem oko toga. Nije toliko ni bitno. Da uzmemo da kod nekog ide a kod nekog ne, netFlat4 i Phone.
Ali netFlat 2 i Phone može kod koga ide i Full, ali za 13 marona manje. Takva logika samo u BiH važi.
01-02-2012 at 14:20 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Bihnet / BH Telecom (all about)
Bez chatanja molim

citat:
root wrote:
Kombinacija funkcioniše tamo gdje to parica dozvoljava jer bez obzira uzeo ti Full paket ili Phone + netFlat 4 u oba sluèaja ti usluga ide preko jedne parice. Ako je propusnost te parice cca. 10 Mbps onda nemaš šanse za to.

Za optiku se slažem, ono što je još žalosnije je što èak i na novim telefonskim centralama koje su izgradili prošle godine od njih nije razvuèena optika (rade po principu FTTC), dakle optika do centrale, a od centrale opet bakar. U suštini ništa nisu napravili. Inaèe, èuo sam da i opština vrši odreðene blokade (ne daju dozvole za pušatnje centrala u rad, valjda èekaju izbore pa da se tada mogu i slikat pred rajom).

Da se ne natežem oko toga. Nije toliko ni bitno. Da uzmemo da nekog ide a kod nekog ne netFlat4 i Phone.
Ali netFlat 2 i Phone može kod koga ide i Full, ali za 13 marona manje. Takva logika samo u BiH važi.
01-02-2012 at 14:22 | Ukljuèi u odgovor
root
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-08-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 288
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Bihnet / BH Telecom (all about)
Bez chatanja molim

Mislim da æe cijene iæi dolje za pakete Moja TV samo što kod njih uvijek treba èekati prvi u mjesecu (a pošto od marta nema ništa znaèi èekamo april).

Jer definitivno nema logike ovo trenutno stanje.

01-02-2012 at 14:22 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Bihnet / BH Telecom (all about)
Bez chatanja molim

pitanje...

posaljem kredit na cerkin broj, a ono mi javi da ne mogu da obrade zahtjev.

ok, nije problem, ne mogu obradit zahtjev, ali zasto sam dobila 40 tih poruka i jos uvijek ih dobivam?!

ima li neki nacin da to zaustavim, jer je sad vec postalo prilicno iritantno svakih tridesetak sekundi dodje nova poruka istog sadrzaja?

04-02-2012 at 14:52 | Ukljuèi u odgovor
root
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-08-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 288
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Bihnet / BH Telecom (all about)
Bez chatanja molim

Ne možeš ništa uradit po tom pitanju, možeš ili èekat da samo prestane (jer dešava se to ponekad), a ako hoæeš pozovi 1444 i objasni njima u èemu je problem. Ako æe ti iko oko toga pomoæi oni æe.

04-02-2012 at 18:40 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 71
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Tuzlarije : Bihnet / BH Telecom (all about) New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice