Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Bihnet / BH Telecom (all about)
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
e_M_i_r
Nivo: Forumski doajen
Reci ciki aAaAa...

Registriran(a): 30-09-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1039
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Bihnet / BH Telecom (all about)
Bez chatanja molim

Kakva su iskustva sa Moja TV??

Razmisljam da uvedem jer me dodje jeftinije paket za tv i net (35 km) nego sto sad placam adsl (29) + kablovska (12).

I da li je pod moranje mjenjanje telefonskog broja ako se uvodi Moja TV?

06-01-2013 at 14:06 | Ukljuèi u odgovor
e_M_i_r
Nivo: Forumski doajen
Reci ciki aAaAa...

Registriran(a): 30-09-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1039
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Bihnet / BH Telecom (all about)
Bez chatanja molim

citat:
bdirlija wrote:

Arene HD se veæ nalaze u osnovnoj ponudi TX TV a na Face TV i pogotovo AJB ionako slika nije loša, mada ne vidim ni potrebe za HD-om kod tih kanala.
Mislim u TZ pljuhnut 5 marona za taj paket nema smisla, nikako. Za 12 marona dobiješ, osim Arena, još par HD kanala, zatim još kamaru kanala kojih nema u ponudi uBleHe Telecom (Viasat History, Nature, Explorer, TV 1000, Cinestara 2 x, RTL, B92, RTS 1 i 2, HRT3, BBC....), zatim moguænost spajanja više TV-a, te moguænost snimanja na USB za one koji imaju takav TV hakarat. Sve one stvari koje moraš platit tim ublahama.



Ja imam TX TV, i kupio skoro novi LCD TV sa svim mogucim prikljuccima ali jos uvijek imamo samo standardnih 58 kanala, sve ostalo sto sam nasao na njihovoj stranici i pokusao da ukucam seme pokazuje da nema signala i sl. Znal neko vise??
06-01-2013 at 14:09 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Bihnet / BH Telecom (all about)
Bez chatanja molim

citat:
e_M_i_r wrote:
Kakva su iskustva sa Moja TV??

Razmisljam da uvedem jer me dodje jeftinije paket za tv i net (35 km) nego sto sad placam adsl (29) + kablovska (12).

I da li je pod moranje mjenjanje telefonskog broja ako se uvodi Moja TV?


Moja iskustva su dobra - koristim Moja TV Phone + netFlat 4, dakle odvojeni paketi jer za manje novca dobijem više. Nema prekida, ponekad doðe do zastoja ali to bude najavljeno.

Što se promjene broja telefona tièe, ne moraš mijenjati telefon. Možeš zadržati geografsku numeraciju (035/2xx-xxx), a imati sve pogodnosti Moja TV paketa.

Strpi se mjesec-dva, bit æe promjena u paketima i cijenama, pa tada isplaniraj šta æeš uzeti. ;)
06-01-2013 at 14:22 | Ukljuèi u odgovor
e_M_i_r
Nivo: Forumski doajen
Reci ciki aAaAa...

Registriran(a): 30-09-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1039
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Bihnet / BH Telecom (all about)
Bez chatanja molim

citat:
VV Cephei A wrote:


Moja iskustva su dobra - koristim Moja TV Phone + netFlat 4, dakle odvojeni paketi jer za manje novca dobijem više. Nema prekida, ponekad doðe do zastoja ali to bude najavljeno.

Što se promjene broja telefona tièe, ne moraš mijenjati telefon. Možeš zadržati geografsku numeraciju (035/2xx-xxx), a imati sve pogodnosti Moja TV paketa.

Strpi se mjesec-dva, bit æe promjena u paketima i cijenama, pa tada isplaniraj šta æeš uzeti. ;)


Hvala ti. Budem onda sacekao
06-01-2013 at 19:14 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Bihnet / BH Telecom (all about)
Bez chatanja molim

citat:
e_M_i_r wrote:
Kakva su iskustva sa Moja TV??

Razmisljam da uvedem jer me dodje jeftinije paket za tv i net (35 km) nego sto sad placam adsl (29) + kablovska (12).

I da li je pod moranje mjenjanje telefonskog broja ako se uvodi Moja TV?


ja koristim paket fiksni +tv oko dvije godine i zadovoljna sam.morala sam da promjenim broj telefona.
06-01-2013 at 19:38 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Bihnet / BH Telecom (all about)
Bez chatanja molim

citat:
e_M_i_r wrote:
Ja imam TX TV, i kupio skoro novi LCD TV sa svim mogucim prikljuccima ali jos uvijek imamo samo standardnih 58 kanala, sve ostalo sto sam nasao na njihovoj stranici i pokusao da ukucam seme pokazuje da nema signala i sl. Znal neko vise??


Imam Full paket ali i TX TV. Njihovu TV se isplati uvesti najviše radi telefona. Izbor TV kanala lošiji od konkurencije, daleko. Rijetko kad upalimo Moju TV, osim što žena ponekad odgleda 24 Kitchen. A ako si baš navalio na BH Telecom, onda ti se više isplati uzeti ADSL plus Phone paket. Izaðe jeftinije, a ako uzmeš net 4, i brži internet i jope jeftinije. To samo kod nas ima da veæe pakete skuplje plaæaš.

A oko zafrkancije s TV-om... Da bi gledao digitalne kanale makina bi ti trebala imati ugraðen DVB-C tuner koji je namjenjen za digitalne kablovske. Onaj DVB-T je za zemaljske digitalne.
Ako ima taj DVB-C, trebaš skenirati kablovski ulaz na TV-u, zavisno od marke TV (na svakom drugaèije). Uglavnom kablovski ulaz i brzo skeniranje digitalnih.
I ja se zafrkav'o par dana, dok nisam skontao kako šta
Spucaj ovdje koji ti je TV, marka i taèno model pa da vidim.
07-01-2013 at 10:43 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Bihnet / BH Telecom (all about)
Bez chatanja molim

citat:
e_M_i_r wrote:
Kakva su iskustva sa Moja TV??

Razmisljam da uvedem jer me dodje jeftinije paket za tv i net (35 km) nego sto sad placam adsl (29) + kablovska (12).

I da li je pod moranje mjenjanje telefonskog broja ako se uvodi Moja TV?


Mi je imamo skoro godinu dana i sve je ok. Bilo je par puta nekih trzaja signala, ali prijaviš kvar i odma poprave, èak su po dva tri puta zvali iz Sa da vide da li je ok.

Mi smo uzeli onaj paket od 35km, tv i telefon. Adsl nam je odvojeno, 20km...

U suštini izaðe isto ovo naše odvojeno i onaj paket tv, tel i net, jer u tom paketu dobiješ 10km da prièaš na mob kao besplatno, a tako otprilike i mi dodatno na 35km potrošimo zovuæi na mob.

E, ja ne znam da li je taèno, ali kažu kod ovog trio paketa da kad nema signala onda ne radi ništa ni kanali ni net... a kod mene radi je odvojeno, logièno

Što se tièe promjene broja tel. mi smo svoj broj zaledili (što mi je drago jer ne dolazi više ona hebena pretplata za ftv ), dobili smo novi broj. Ne znam ima li sad opcija da naprave broj mojetv isti kao što veæ imaš.

Eto, ja napisa što znam


[Edited by cica on 07-01-2013 at 12:39 GMT]
07-01-2013 at 12:38 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Bihnet / BH Telecom (all about)
Bez chatanja molim

citat:
cica wrote:


Mi je imamo skoro godinu dana i sve je ok. Bilo je par puta nekih trzaja signala, ali prijaviš kvar i odma poprave, èak su po dva tri puta zvali iz Sa da vide da li je ok.

Mi smo uzeli onaj paket od 35km, tv i telefon. Adsl nam je odvojeno, 20km...

U suštini izaðe isto ovo naše odvojeno i onaj paket tv, tel i net, jer u tom paketu dobiješ 10km da prièaš na mob kao besplatno, a tako otprilike i mi dodatno na 35km potrošimo zovuæi na mob.

E, ja ne znam da li je taèno, ali kažu kod ovog trio paketa da kad nema signala onda ne radi ništa ni kanali ni net... a kod mene radi je odvojeno, logièno

Što se tièe promjene broja tel. mi smo svoj broj zaledili (što mi je drago jer ne dolazi više ona hebena pretplata za ftv ), dobili smo novi broj. Ne znam ima li sad opcija da naprave broj mojetv isti kao što veæ imaš.

Eto, ja napisa što znam


[Edited by cica on 07-01-2013 at 12:39 GMT]


zar nije svma sa mojom tv iskljuèena naplata FTV-a odvojeno
07-01-2013 at 14:29 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Bihnet / BH Telecom (all about)
Bez chatanja molim

citat:
borbeni wrote:


zar nije svma sa mojom tv iskljuèena naplata FTV-a odvojeno



pa, jeste, ima opcija da stari broj odjaviš ili zalediš, nebitno koja opcija se odabere ja sam uopšteno rekla da mi je to drago jer uz novi broj tj. mojatv ne prikaèaju tu pretplatu.
07-01-2013 at 15:07 | Ukljuèi u odgovor
e_M_i_r
Nivo: Forumski doajen
Reci ciki aAaAa...

Registriran(a): 30-09-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1039
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Bihnet / BH Telecom (all about)
Bez chatanja molim

citat:
bdirlija wrote:


Imam Full paket ali i TX TV. Njihovu TV se isplati uvesti najviše radi telefona. Izbor TV kanala lošiji od konkurencije, daleko. Rijetko kad upalimo Moju TV, osim što žena ponekad odgleda 24 Kitchen. A ako si baš navalio na BH Telecom, onda ti se više isplati uzeti ADSL plus Phone paket. Izaðe jeftinije, a ako uzmeš net 4, i brži internet i jope jeftinije. To samo kod nas ima da veæe pakete skuplje plaæaš.

A oko zafrkancije s TV-om... Da bi gledao digitalne kanale makina bi ti trebala imati ugraðen DVB-C tuner koji je namjenjen za digitalne kablovske. Onaj DVB-T je za zemaljske digitalne.
Ako ima taj DVB-C, trebaš skenirati kablovski ulaz na TV-u, zavisno od marke TV (na svakom drugaèije). Uglavnom kablovski ulaz i brzo skeniranje digitalnih.
I ja se zafrkav'o par dana, dok nisam skontao kako šta
Spucaj ovdje koji ti je TV, marka i taèno model pa da vidim.


Ma iskreno ne mjenja mi se broj fiksnog, zato se i dvoumim

A evo koji je TV:

LG 42LM670S
07-01-2013 at 17:53 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 51
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Tuzlarije : Bihnet / BH Telecom (all about) New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice