Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Re: POLITIKA kontejner za smece br. 622491... This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POLITIKA kontejner za smece br. 622491...

citat:
forever wrote:


Uploaded with ImageShack.us

"Montevideo, Bog te video"
Sergej Trifunoviæ na premijeri u majici s likom Jovana Divjaka
U sarajevskom kinu Meeting Point u petak naveèer održana je premijera filma "Montevideo, Bog te video", dugometražnog prvijenca Dragana Bjelogrliæa.
Piše: A. Panjeta

Sve u znaku tridesetih (Foto: A. Panjeta/Sarajevo-x.com)




Sergej Trifunoviæ na premijeri u majici s likom Jovana Divjaka
Promociji su prisustvovali Bjelogrliæ i veæi dio ekipe filma. Pored hostesa koje su svojim izgledom donijele atmosferu tridesetih godina prošlog vijeka u kojem se dogaða radnja filma, prelijepih mladih glumica Nine Jankoviæ i Danine Jeftiæ, posebnu pažnju plijenio je glumac Sergej Trifunoviæ koji je na premijeru došao u majici s likom uhapšenog generala Armije BIH Jovana Divjaka.

Kako film govori o fudbalu, promociju nisu mogli zaobiæi ni legende bh. i jugoslovenskog fudbala Ivica Osim i Predrag Pašiæ Paja koji nakon projekcije nisu krili oduševljenje, a Osim je Bjelogrliæu "zamjerio" što mu se glavni likovi previše dodaju.

Film govori o trnovitom odlasku reprezentacije Jugoslavije na prvo Svjetsko prvenstvo u fudbalu koje je održano 1930. u Montevideu u Urugvaju. Radi se o romantiziranoj prièi o fudbalu ali i onome što je "više od igre", koju gledaocima prièa djeèak Stanoje èiji lik fantastièno tumaèi èetrnaestogodišnji Predrag Vasiæ.

Prièa je zanimljiva, duhovita, puna sporednih likova koji je skupa sa glavnim èine i bez kojih ne bi mogla funkcionirati, a kako je kralj u to vrijeme zabranio da se javno govori o politici, zabranu je ispoštovao i Bjelogrliæ, pa se komplicirana politièka situacija iz tog perioda spominje samo u naznakama i ispotiha. Neæemo se miješati Bjelogrliæu u, može se reæi dobar posao koji je uradio, ali možda je jedino viška patriotski element kada svi na stadionu nakon pobjede u prijateljskoj utakmici protiv Bugarske pjevaju himnu, i to gledaoca na Balkanu naprasno vrati iz sladunjave romantiène atmosfere 30-ih u realnost. Ali, i to je dio fudbala. Film je od subote naveèer u redovnom repertoaru Meeting pointa.

Film ne prati zaista sjajni uspjeh djeèaka sa beogradske Èubare i seljaka od kojih je sastavljena tadašnja reprezentacija koji su otišli i pobijedili Brazil, sa domaæinom Urugvajem igrali u polufinalu i nesretno izgubili. Kako su "zbog sudijske nepravde" u polufinalu bojkotovali utakmicu za treæe mjesto, ostalo je zabilježeno da je Jugoslavija na tom prvenstvu bila èetvrta, Iza Urugvaja, Argentine i SAD-a. Odlièna prièa za nastavak.


[Edited by forever on 05-03-2011 at 20:38 GMT]



Sergej Trifunoviæ
"Nisam znao da je lik Jovana Divjaka na majici"
Nakon što je portal Sarajevo-x.com objavio da je glumac Sergej Trifunoviæ na premijeri filma "Montevideo, Bog te video" u Sarajevu, nosio majicu s likom penzionisanog generala Jovana Divjaka, u Srbiji se digla velika prašina. Zato je Trifunoviæ požurio da brže-bolje objasni kako se našao u toj majici, odnosno da isprièa kako su mu Bosanci i Hercegovci "podvalili".

Foto: A. Panjeta/Sarajevo-x.comTokom premijere filma Dragana Bjelogrliæa "Montevideo, Bog te video" u sarajevskom Meeting Pointu, novinar portala Sarajevo-x.com naèinio je fotografiju koja je u rekordnom vremenu obišla našu, ali i susjednu državu Srbiju.

Na fotografiji je Sergej Trifunoviæ a na njemu crna majica s likom Jovana Divjaka, penzionisanog generala Armije BiH koji je uhapšen u Beèu u èetvrtak uveèer, najvjerovatnije po potjernici Srbije.

Zbog te fotografije Trifunoviæu su jedni èestitiali, a drugi najavili bojkotovanje filma i svega što Trifunoviæ radi.

Stoga je glumac požurio da "objasni" šta se desilo.

"Bili smo veseli na žurci posle premijere filma "Montevideo". Ðuskali smo, zabavljali se, pevali. Bio je baš dobar provod kao što to u Sarajevu obièno biva, pa sam se oznojio i hteo sam da odem u hotel da promenim majicu. Neko mi je u gužvi rekao da nema potrebe i dobacio mi neku crnu u najlon kesi. Video sam da je na njoj silueta ljudskog lika. Na majici ništa nije pisalo, a lik me je podsetio na papu Vojtilu. Pitao sam svoje domaæine: ”Je l’ to papa?“, a oni su mi odgovorili: “Nije, ovaj ti je pravoslavni”. Svi smo se nasmejali i nastavio sam da se zabavljam, a da nisam ni pogledao èiji je lik na majci koju nosim", kazao je kaže Sergej Trifunoviæ za srbijanski Blic.

Navodno, Trifunoviæ je za Blic dodao da je za Divjaka prvi put èuo ujutro kada je s ekipom filma krenuo iz rodnog Mostara za Sarajevo.

Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Welcome to Belgrade
06-03-2011 at 09:13 | Ukljuèi u odgovor
forever
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-07-2009
Odgovori: 869
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POLITIKA kontejner za smece br. 622491...

citat:
Abulafija wrote:



Sergej Trifunoviæ
"Nisam znao da je lik Jovana Divjaka na majici"
Nakon što je portal Sarajevo-x.com objavio da je glumac Sergej Trifunoviæ na premijeri filma "Montevideo, Bog te video" u Sarajevu, nosio majicu s likom penzionisanog generala Jovana Divjaka, u Srbiji se digla velika prašina. Zato je Trifunoviæ požurio da brže-bolje objasni kako se našao u toj majici, odnosno da isprièa kako su mu Bosanci i Hercegovci "podvalili".

Foto: A. Panjeta/Sarajevo-x.comTokom premijere filma Dragana Bjelogrliæa "Montevideo, Bog te video" u sarajevskom Meeting Pointu, novinar portala Sarajevo-x.com naèinio je fotografiju koja je u rekordnom vremenu obišla našu, ali i susjednu državu Srbiju.

Na fotografiji je Sergej Trifunoviæ a na njemu crna majica s likom Jovana Divjaka, penzionisanog generala Armije BiH koji je uhapšen u Beèu u èetvrtak uveèer, najvjerovatnije po potjernici Srbije.

Zbog te fotografije Trifunoviæu su jedni èestitiali, a drugi najavili bojkotovanje filma i svega što Trifunoviæ radi.

Stoga je glumac požurio da "objasni" šta se desilo.

"Bili smo veseli na žurci posle premijere filma "Montevideo". Ðuskali smo, zabavljali se, pevali. Bio je baš dobar provod kao što to u Sarajevu obièno biva, pa sam se oznojio i hteo sam da odem u hotel da promenim majicu. Neko mi je u gužvi rekao da nema potrebe i dobacio mi neku crnu u najlon kesi. Video sam da je na njoj silueta ljudskog lika. Na majici ništa nije pisalo, a lik me je podsetio na papu Vojtilu. Pitao sam svoje domaæine: ”Je l’ to papa?“, a oni su mi odgovorili: “Nije, ovaj ti je pravoslavni”. Svi smo se nasmejali i nastavio sam da se zabavljam, a da nisam ni pogledao èiji je lik na majci koju nosim", kazao je kaže Sergej Trifunoviæ za srbijanski Blic.

Navodno, Trifunoviæ je za Blic dodao da je za Divjaka prvi put èuo ujutro kada je s ekipom filma krenuo iz rodnog Mostara za Sarajevo.


haha,pa ljudi su prodali begovu dzamiju 1984 ameru a da Segeja pijanog ne zayebu
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Welcome to Belgrade
06-03-2011 at 09:25 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POLITIKA kontejner za smece br. 622491...

citat:
forever wrote:

haha,pa ljudi su prodali begovu dzamiju 1984 ameru a da Segeja pijanog ne zayebu


Bas si dobro pogodio poentu. Svaka cast
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Welcome to Belgrade
06-03-2011 at 10:01 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POLITIKA kontejner za smece br. 622491...

Srpsko sladostrašæe
Hapsite, streljajte

Sluèaj Jovana Divjaka, uhapšenog u Beèu po poternici države Srbije, pokrenuo je nezaustavljivi talas patriotskih komentara u srbijanskim državotvornim glasilima koji su klièu Blic, B92, NSFM ili Veèernje novosti. U dajdžest verziji predstavljamo puls srpskog nacionalnog biæa, uvek spremnog da prikolje neprijatelja

SRPSKA SE TRUBA DO SARAJEVA ÈUJE: U svakom sluèaju, nemate razloga za brigu, vaš "branitelj" æe sigurno biti osloboðen po nalogu Vekariæa i Vukèeviæa. Inaèe u tom Sarajevu je od 1992. do 1995. pobijeno 10.000 srpskih civila, ali koga još briga za to?

ZNAM JA DIVJAKA: Da, bio je na pravoj strani. Na strani koja je pobila hiljade neduznih civila Srba u Sarajevu. Na strani koja je etnicki ocistila Sarajevo, taj poznati multietnicki grad u kojem danas zive skoro sami muslimani, pardon Bosnjaci.

OZNA ZA PETAMA: Koliko Jovan Divjak ubije Srba da bi ga Vi smatrali poptuno fantrasticnim? U muslimansku armiiju je otisao zato sto su mu bezbednjaci bili na tragu zbog prodaje oruzja muslimanima.

IZRODI NISU SRBI: Jovan Divjak nije "pravi Srbin", niti je predstavljao Srbe niti, sarajevske Srbe, niti bilo koga drugog osim sebe.

ŠTETA ŠTO MU DODIK NIJE SUDIJA: Žao mi je jedino što Republika Srpska nije "merodavna" da joj se ovakvi zloèinci isporuèe. Nijedan ne bi izbegao kaznu.

STRELJATI, ODMAH: E ako sad i ovoga zlocinca ne izruce Srbiji vec ga puste kao i Ganica onda Srbija treba da izbaci sve ambasadore iz EU napolje. Ovaj je najveci krivac za smrt mnogih srba ne samo u sarajevu vec na teritoriji cele BiH a posebno je kriv sto je strancima da za povod da veruju u muslimansku armiju kao bosansku.

* Komentari u genocidnom originalu preuzeti sa Nove Srpske Fašistièke Misli, Vecernjih novosti i Blica

a i b92 se "proslavlja" èetnikovanjem...e moj Verane Matiæu šta si sebi dozvolio



Uploaded with ImageShack.us

eto vam welcome to belgrade ...smrade


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Welcome to Belgrade
06-03-2011 at 10:09 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POLITIKA kontejner za smece br. 622491...

welcome to Belgrade - doðite, uhapsiæemo vas


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Welcome to Belgrade
06-03-2011 at 12:01 | Ukljuèi u odgovor
Mr.Sojic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Österreich
Odgovori: 2769
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POLITIKA kontejner za smece br. 622491...

citat:
forever wrote:







Oooo ja sam pozitvno iznenaDjen
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Welcome to Belgrade
06-03-2011 at 13:19 | Ukljuèi u odgovor
smor
Nivo: Forumski doajen
imenevazno2.wordpress.com
Registriran(a): 06-02-2006
Lokacija: youtube imenevazno2
Odgovori: 1967
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POLITIKA kontejner za smece br. 622491...

citat:
forever wrote:
Meša Selimoviæ dobio spomen ploèu u Beogradu


Uploaded with ImageShack.us
Spomen ploèa Mehmedu Meši Selimovæu postavljena je danas na zgradu u ulici Gospodar Jovanovoj 39 u kojoj je pisac proveo poslednjih devet godina života.


Bradiæ: Postavljanje spomen ploèe je važan dokument u kulturnoj istoriji
Otkrivanju spomen ploèe, na dan smrti Selimoviæa u godini u kojoj se obeležava i 100 godina od pišèevog roðenja, prisustvovali su ministar kulture Nebojša Bradiæ, predsednica Opštine Stari Grad Mirjana Božidareviæ, pišèeva rodbina i poštovaoci.

"Postavljanje ploèe na zgradi u kojoj je živeo prvi je korak u Godini knjige, važan dokument u kulturnoj istoriji i poziv da razmišljamo o svemu onom što je bilo pre i što æe biti posle njenog postavljanja", kazao je Bradiæ.

Ministar je podsetio da je u zgradi u Jovanovoj, u kojoj je pisac živeo, završen jedan život, ali ne i delo koje se stalno preispituje, interpretira, prevodi i koje živi kroz èitaoce i sve njegove poštovaoce.

Bradiæ je rekao da æe ovo biti godina u kojoj æe o delu Meše Selimoviæ biti još mnogo kreativnih razgovora kako na skupovima tako i na pozorišinim premijerama, ne samo u Srbiji veæ i u inostranstvu.

"Spomen ploèa na ovoj adresi je i taèka susreta našeg i vremena u kome je pisac stvarao ostavljajuæi peèat ne samo u srpskoj kulturi veæ i svetskoj", rekao je Bradiæ.

Mehmed Meša Selimoviæ roðen je, 26. aprila 1910. gopdine u Tuzli, umro je 11. jul 1982. godine u Beogradu. Najèešæa asocijacija na pisca koji povezuje srpsku kulturu sa kulturom zemalja regiona su romani "Derviš i smrt" iz 1966. i "Tvrðava" iz 1970. godine.

Pored ta dva najznaèajnija dela, u njegovom književnom opusu su i pripovetke "Prva èeta" (1950), "Tuða zemlja" (1957) romani "Tišine" (1961), "Magla i mjeseèina" (1965), "Ostrvo" (1974) kao i studije i eseji "Za i protiv Vuka" (1967), "Eseji i ogledi" (1966). Meðu njegovim delima je i autobiografski spis "Sjeæanja" iz 1957. Prema njegovim delima snimljeni su brojni filmovi i pozorišne predstave.



Iz filma Oskarovca Stivena Spielberga Shindler´s List

Yerushalayim .Shell Zahav





[Edited by smor on 06-03-2011 at 21:54 GMT]

http://www.vesti.rs/Kultura/Mesa-Selimovic-dobio-spomen-plocu-u-Gospodar-Jovanovoj-2.html

[Edited by smor on 06-03-2011 at 22:34 GMT]
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Welcome to Belgrade
06-03-2011 at 21:52 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POLITIKA kontejner za smece br. 622491...

moderatori, mozete li da spojite ovu temu sa vec postojecom temom u beogradu... nekako se uvijek zbunim, ne znam koju da otvorim


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Welcome to Belgrade
07-03-2011 at 08:45 | Ukljuèi u odgovor
Crvena starka
Nivo: Forumski doajen
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POLITIKA kontejner za smece br. 622491...

momak, je l´ se budis po noci i kontas sta ces postirat cim svane?? Ne da spavat, jel´e?


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Welcome to Belgrade
07-03-2011 at 09:22 | Ukljuèi u odgovor
Inspektor
Nivo: Forumski doajen
Novus Ordo Seclorum

Registriran(a): 21-06-2005
Odgovori: 9543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POLITIKA kontejner za smece br. 622491...

citat:
statebriga wrote:
moderatori, mozete li da spojite ovu temu sa vec postojecom temom u beogradu... nekako se uvijek zbunim, ne znam koju da otvorim


Jesi i ti lopov...
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Welcome to Belgrade
07-03-2011 at 09:46 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 35
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Re: POLITIKA kontejner za smece br. 622491... This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice