Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Zdravlje : Greske ljekara
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Odgovori: 2378
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

A s kim li je ova "gospodja" Hasija Hadzic u prijateljskim i familijarnim vezama? Vec godinama maltretira zaposlene, kako je u emisiji "Zabranjeni forum" koju vodi Aleksandar Hrsum pricala pomenuta Jasminka Kurilic. Podobnost napred, sposobnost stoj! "Divno"!

ZDRAVLJE: HAOS U ZAVODU ZA TRANSFUZIJSKU MEDICINU FEDERACIJE

Zdravlje: Haos u Zavodu za transfuzijsku medicinu Federacije

Pie: Semir Mujki

U Zavodu za transfuzijsku medicinu Federacije ini se da je sve mogue. Zaposlenik sa osnovnom kolom radi posao ininjera i planira informatizaciju u viemilionskom projektu u kojem se umjesto friidera za krv kupuju friideri za kolae. Doktorima je zabrenjeno koritenje raunara bez pismene dozvole direktorice Hasije Hadi!?

Umjesto u razvijeni raunarski informacioni sistem, podaci o davaocima unose se u papirne kartone. Zatitari prisustvuju strunim doktorskim sastancima a do kraja godine e biti postavljene nadzorne kamere pa e Zavod biti siguran poput centralnog zatvora.

Prema rijeima dvoje visokopozicioniranih doktora ove institucije ija imena na njihovo insistiranje ne moemo objaviti i dokumenata do kojih je Start doao, postoji osnovana sumnja da se u ovom Zavodu deava mobing, finansijske malverzacije, nemar te prevare. Zbog toga se na sudu trenutno protiv direktorice Hadi vode tri procesa. U jednom ve zavrenom presueno je u korist Jasminke Kurili i ona e biti vraena na posao nakon nezakonskog otkaza.

MALI MILIONI

Krvna slika drave ovime se kvari, a to e se vidjeti tek za nekoliko godina, kau nai sagovornici.

- Ljudi nisu svjesni koliko je ovo ozbiljno i opasno. Otjerani su kvalitetni doktori i primljeni nestruni ljudi. Testovi krvi se rade loe - kae na sagovornik i dodaje kako je u Zavodu uveden policijski reim koji znaajno utjee na kvalitet rada.

Zbog navodnog nemara direktorice Hadi, odnosno nestrunosti ljudi koje je ona dovela u Zavod, kvalitet kontrole krvi nije ni izbliza dobar. Jo gore od toga, Zavod radi sa tako malim koliinama da bi jedna vea saobraajna nesrea mogla iscrpiti i posljednju kap krvi, kau nai sagovornici.

- Mi smo nauili da sve ispod 150 doza smatramo alarmantnim stanjem. U Zavodu danas ima 70 doza - kae naa sagovornica koju takoer brine i kvalitet kupljenih kesa za krv zbog navodne utede.

Za razliku od doktorice Kurili, na posao se nee moi vratiti Avdo Subai, navodni ininjer, ali u stvarnosti bivi honorarno zaposleni radnik sa zavrenom osnovnom kolom! Njemu je za, takoer navodne, ininjerske usluge mjeseno plaano 1.600 maraka. Mada nikada nije bio stalno zaposlen, Subaiu su povjeravani projekti planiranja adaptacije prostora za Centar za hemofiliju i Centar za tkivnu tipizaciju koje je on, kao takozvani ininjer,odobravao. Direktorica Hadi tvrdi kako on nikada nije bio ukljuen u ovaj projekat.

- Obzirom da nije medicinski radnik, on niti je planirao niti je bio zaduen za realizaciju projekta Centar za hemofiliju - kae direktorica Hadi.

Dopis iz novembra 2007. godine o idejnom rjeenju tehnike slube Zavoda za osnivanje Centra za hemofiliju pokazuje sasvim suprotno. Subai je potpisnik ovog dokumenta, kao ininjer naravno, i u njemu se navodi da efovi odsjeka nisu imali primjedbi na idejno rjeenje.

Za ovaj je centar Federalno ministarstvo zdravstva u 2007. i 2008. godini izdvojilo po pola miliona maraka. Hadieva kae kako e projekat biti zavren u julu ove godine.

- Taj je projekat trebao davno biti zavren - kae naa sagovornica, doktorica zaposlena u Zavodu koja nije eljela da objavimo njeno ime i dodaje kako je Centar za hemofiliju pravljen nestruno: Kupovani su friideri za kolae a ne za krv

Subai nije jedini zaposlenik ovog Zavoda ija je diploma bila falsificirana.Rasema Jai i danas je sekretar Zavoda uprkos dopisu Pravnog fakulteta u Sarajevu iz decembra 2007. godine koji dokazuje da je Rasema Jai tek nediplomirani student ovog fakulteta.

Hadieva, inae biva naelnika Opine Travnik, i na tom poslu je imala sudsku presudu za vraanje na posao
Ilhama Aia.Presudom Opinskog suda u Travniku od prije dvije godine Ai je vraen na posao i na tetu opinskog budeta isplaena mu je teta napravljena otkazom.

Biva glasnogovornica Opine Travnik
Suada Karajko tvrdi da je takoer bila rtva mobinga tadanje naelnice Hadi. U svom pismu Upravnom odboru Zavoda kae kako je Hadieva zadrala metodologiju rada iz naelnikih dana.

Oduzet mi je raunar kao osnovno sredstvo za rad jednog strunog savjetnika za odnose s javnou i time se pokualo onesposobiti me u radu, premjetena sam u razliite kancelarije s obrazloenjem da mi nije potrebna stolica i kontinuirano provoenje razliite, slobodno mogu rei, bolesne radnje stvarajui nemoguu situaciju u kojoj ljudi jednostavno naputaju posao pie u svom pismu Karajko i opisuje atmosferu koju stvara ovakav odnos prema radnicima a kakva je danas u Zavodu prema rijeima naih sagovornik:U takvoj situaciji, one najnemonije je natjerala da za nju odrauju one prljave stvari kao to su prenoene poruka, informacija o tome ta, ko, kada i gdje pria o njoj, ime je stvorena bolesna atmosfera u kojoj se najmanje radilo a najvie strahovalo za posao.

Slina situacija trenutno je i u federalnom Zavodu. Nai sagovornici kau da za koritenje raunara moraju traiti pismenu dozvolu direktorice te da su im izbrisane poslovne e-mail adrese. Haieva kae kako se radi o mjerama zatite raunarskog sistema.

- U Zavodu raunarska oprema je vezana za sofisticiranu analitiku laboratorijsku tehniku, te su njihov hardver i softver namijenjeni iskljuivo za obradu laboratorijskih podataka. Koritenjem ove laboratorijske opreme za surfanje dovodi se u pitanje rad ove tehnike, a to znai prijeti paraliza funkcionisanja uzimanja i konzervacije, obrade i distribucije krvi i krvnih komponenata - kae Hadieva koja se potrudila doktorima obezbijediti jedan kompjuter za koritenje punih 24 sata.

ini se da sve to se detaljnije pogleda u ovom Zavodu nema puno veze sa istim poslom. Raunarski informacioni sistem kojim su se evidentirali davaoci odjednom se vie ne koristi, a za novi, prema rijeima direktorice Hadi, treba oko 300.000 dolara. Nepostojanje elektronske evidencije davaoca stvara mogunost manipulacije brojem davalaca i koliina krvi, kau nai sagovornici.

Nekoliko doktora obraalo se i
Safetu Omeroviu, federalnom ministru zdravstva te Safetu Haliloviu, ministru za ljudska prava i izbjeglice, ali ove institucije nikada nisu ozbiljno reagirale. Ministar Omerovi nije uspio pronai vremena da odgovori na naa pitanja iako nas je zamolio da traeni intervju obavimo pismeno. Htjeli smo ga pitati kako je mogue da direktorica i dalje obavlja posao iako je Upravni odbor Zavoda 9. novembra 2007. godine donio odluku o njenoj smjeni.

("Start")

http://www.startbih.info/Default.asp?broj=270&ID=414

Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greke ljekara
09-07-2009 at 07:20 | Ukljui u odgovor
nevenkagaragic

Sepsa je "sredila" (kako se izrazio dr) za sat vremena? SAT VREMENA?

Sreu zamela tuga: Rodila i umrla dva dana kasnije...

Manuela Kozina (26) je nakon poroaja bila dosta umorna, ali se dobro osjeala. Pozlilo joj je i umrla je zbog sepse. Obitelj sumnja na lijeniku greku

19:00 | 23.04.2009. | Pie: Maja antoi

Petogodinjicu braka Manuele (26) i Nenada (29) Kozine iz pii Bukovice u nedjelju je uljepala prinova. Manuela je u virovitikoj bolnici rodila zdravu djevojicu. Kozinama je to drugo dijete. Od ranije imaju dvoipolgodinju ker. Obitelj je odluila priekati s proslavom dok se izmorena majka Manuela ne vrati iz bolnice. U nedjelju i ponedjeljak osjeala se dobro. No u utorak je morala na hitnu operaciju.

Obitelj je traila da je se prebaci u zagrebaku bolnicu, ali su lijenici bili podijeljeni oko toga. Jedni su tvrdili da je transport mogu, dok su drugi tvrdili da se ena ne smije micati.

- U utorak naveer me je nazvala, plakala je i govorila: elim kui, elim biti s vama. Rekla je da joj je loe, a onda je prekinula liniju. U srijedu sam ekao da bebu s odjela neonatologije dovedu na dojenje. ekao sam suprugu da jede, potom sam je nazvao i traio da izae. Rekla je da joj je pozlilo - ispriao je suznih oiju Nenad Kozina.

Poela je borba s vremenom. Lijenici su tri sata pokuavali spasiti Manuelu.
- Izaao je lijenik i rekao mi: ao mi je, ali sepsa je Manuelu sredila za nepunih sat vremena, ispriao je Nenad i dodao da e roenoj keri dati ime pokojne supruge.

Obitelj sumnja da su lijenici krivi za smrt Manuele Kozine. U upravi Ope bolnice Virovitica rekli su da im je ao zbog
nesretnog sluaja. O svemu su obavijestili ministarstvo i lijeniku komoru, a na zahtjev obitelji obavit e i obdukciju.

(24SATA)

http://www.24sata.hr/news/clanak/srecu-zamela-tuga-rodila-i-umrla-dva-dana-kasnije/113492/?context=naslovnica&web_page_id=main_page

cica

Registriran(a): 12-02-2008
Odgovori: 18418

Vjerujem da ima Boija pravda i da e ih svaka njihova greka sti ponaosob

proklete bile tri glupae koje nisu savjesno odraivale svoj posao

joojjj ...psihiki jo nisam spremna ...al kad odem dole ima da ih hraknem s apetitom

ledo
Registriran(a): 22-03-2005
Odgovori: 1294

citat:
ledo wrote:

oslobodjenje - sadik ahmetovi poslanik u parlamentu, povodom prijedloga da gavrankapetanovi bude potpredsjednik sda stranke,

" faris je dobar prijedlog, jer je predstavnik i dobar background familija mladih muslimana "

avaz - faris odbio mjesto potpredsjednika sda

inae tihiev prijedlog za potpredsjednika imao za cilj koordinaciju gavrankapetanovia sa islamskom zajednicom i pribliavanje istoj,

Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Greke ljekara
nevenkagaragic

citat:
ledo wrote:

avaz - faris odbio mjesto potpredsjednika sda

inae tihiev prijedlog za potpredsjednika imao za cilj koordinaciju gavrankapetanovia sa islamskom zajednicom i pribliavanje istoj,

Cudo da je odbio, inace se doktori ubrzano trpaju u politiku, profitabilnija je, a ne zahteva ni pamet, ni odgovornost, samo "udri brigu na veselje".

Doktori su nam u politici, politicari u kriminalu, kriminalci u vrhu "piramide", a pacijenti su ionako prepusteni sami sebi!

O njima "brine" jedino farmaceutska mafija.

nevenkagaragic

Pratim ovo sudjenje za koje novinari (vise) nisu zainteresovani, misleci valjda da se ovakve tragedije desavaju samo drugima, ili ove vesti "ne prodaju" novinu ili je nesto tece (mig iz "plemena" Koldzo??). Sta god bilo "doktorka smrt" je sve drskija, ni malo kajanja ne pokazuje, naprotiv...

Kopirano sa bloga "Moja sestra Ceca"

29.04.2009.

SRAM TE BILO DOKTORKO AMILA CVIJETI-KOLDO!!!!

Jue, 28.04. na Opinskom sudu u Sarajevu nastavljeno je suenje DOKTORKI SMRT i opet nije bilo nikoga od novinara. Zato u ja pokuati biti novinar i napisati ta se deavalo.

Svjedoila je prof. dr Radmila Kolak, specijalista anesteziologije sa reanimatologijom, profesor Medicinskog fakulteta i upravnica Klinike za anesteziju i intenzivnu terapiju Novi Sad.

Na zahtjev Tuilatva iz Sarajeva tim ljekara raznih specijalnosti pregledali su sve nalaze (obdukcije, patoloki nalaz, otpusno pismo iz bolnice....nalaze prije poroda...) sve iskaze svjedoka...Poslije pregleda svih nalaza prije poroda svrstali su Cecu u tzv. A1 kategoriju kao potpuno zdravu osobu.

Dortorica Radmila je rekla da je Ceca prvo trebala biti obavijetena o moguim posljedicama epiduralne anestezije a zatim je trebala potpisati papir. Dalje nije smjela biti otputena poslije poroda najmanje 24 sata, a oni su nju pustili puno ranije, na otpusnom pismu ne pie da je probijena dura niti da su joj dali epiduralnu anesteziju. Temperatura joj je zadnji put izmjerena 16.07.2007, na dan poroda i u slijedeih mjesec dana nikada vie...niti bilo kakvih zapisa o kunom lijeenju, davanju terapije....Takoer, je spomenula da anesteziolog nikada ne radi sam, nego kao dio tima ljekara i da se svakako trebala konsultovati sa kolegama jer se ne bi dogodilo ono to se naalost dogodilo. Kao doktor mogla je primjetiti da se stanje pogorava i najmanje 10 puta ponovila da je trebalo HOSPITALIZIRATI, uraditi neke nalaze, pretrage, snimanja...Doktorica Radmila je izjavila da u svojih 30 godina rada nikada nije uradila tzv. krvnu zakrpu jer se nije pokazalo efikasnim i da postoje i druge metode u sluaju probijanja dure. Vie puta je spomenula da je DOKTORKA SMRT prekrila lijenike kodekse i etiku od "kunog lijenja", neobavjetavanja ostalih kolega o sluaju, neobavjeavanju efova...itd...itd

HVALA DOKTORICI RADMILI KOLAK NA ISKRENOSTI!

A to se tie dotine DOKTORKE SMRT mogu samo ponoviti reenicu iz naslova:

SRAM TE BILO DOKTORKO AMILA CVIJETI-KOLDO!!!! Sram te bilo to si mogla i pomisliti a kamoli rei da je moja sestra bila SUICIDNA, jer su ene poslije poroda psihiki nestabilne i kao to je trei uzrok smrtnosti porodilja. Sram te bilo to tvrdi da nisi mogla prisilno hospitalizirati nekoga ko ne eli u bolnicu. Pa, zato joj nisi dala uputnicu? Zato niti jednog momenta nisi spomenula da to treba u bolnici lijeiti? Zato nisi obavijestila svoje efove i kolege? Moja sestra je redovno ila kod doktora na kontrole i bila je "zdravstveno" osvijetena za razliku od mene.Sram te bilo to se sputa tako nisko, vrijea moju sestru i mene... jednostavno SRAM TE BILO!!!

Citat iz knjige "Odgovornost zbog tete izazvane lekarskom grekom u leenju i obavetavanju pacijenta" Jakov Radii, Beograd 2007:

Odnos lekar-pacijent ima svoje specifinosti koje ga ine razliitim od svih drugih odnosa meu ljudima. Njega karakterie, pre svega, poverenje pacijenta u lekara. Zato to veruje lekaru kao oveku i strunjaku, pacijent mu doputa da odreenim medicinskim merama utie na njegov ivot i zdravlje. Sem toga, pacijent rauna i sa medicinskom etikom, koja lekarima nalae da u svome zanimanju postupaju humano i savesno.najposle, pacijent se uzda i u zatitu koju mu garantuje pravni poredak. Stoga se i kae da odnos lekar-pacijent nije samo pravni nego je i etiki (moralni).

Nastavak suenja je 19.05. kada e da svjedoi doktor Edin Idrizbegovi, svjedok odbrane, kod kojeg je NAVODNO moja sestra bila na pregledu tri dana poslije poroda i koji ima neke "vane" nalaze za odbranu.

http://gordanasi.blogger.ba/

nevenkagaragic

Malo poredjenja sa aktuelnim sudjenjem "doktorki smrt" Amili Cvijetic-Koldzo u Sarajevu.

Objavljeno: et, 30. 04. 2009. 10:53

Zbog uzimanja mita za operaciju deaka

LEKARU 40 MESECI ZATVORA

PHOTO: www.javno.com

Lekar neurohirurg Eugen Slavik osuen je u sredu pred Okrunim sudom u Beogradu na tri godine i etiri meseca zatvora zbog primanja mita za operaciju tumora devetogodinjem deaku

Beta

Slaviku (63) je trolano sudsko vee kojim je predsedavao sudija Aleksandar Trenjev izrekao i meru bezbednosti - zabrane obavljanje lekarskog poziva u trajanju od est godina, od pravosnanosti presude, a po odsluenju zatvorske kazne.

Sud je kao olakavajue okolnosti ocenio to to ste ceo ivot bili lekar i to se otac dvoje dece, a kao oteavajue to to ste traili novac za leenje deteta, rekao je sudija okrivljenom.

Slavik je proglaen krivim za krivino delo primanja mita, za koje je zapreena zatvorska kazna od dve do osam godina zatvora. Stranke mogu da uloe albe Vrhovnom sudu Srbije na prvostepenu presudu Okrunog suda u Beogradu.

Neurohirurg je optuen da je u vie navrata od 8. decembra 2008. godine do 8. januara na Institutu za neurohirurgiju Klinikog centra Srbije traio od deakovog oca, oteenog arka Miloevia da neto asti, a zatim i 300 evra, pa 200 evra i da je uzeo 300 evra za operaciju tumora na kimenoj modini.

Trenjev je naveo da je sud kao neuverljivu odbacio tezu odbrane da je optueni Slavik hteo da smiri deakovog oca prihvatanjem 300 evra koje mu je oteeni nudio. Slavik je ranije u svojoj odbrani naveo da je zakljuio da je Miloevi blago mentalno retardiran i da na stresne situacije reaguje depresivno pretnjama o samoubistvu ili agresivno, pa je odluio da prihvati novac kako bi smirio deakovog oca.

U istrazi i pred policijom niste pominjali novac, a tada niste znali da postoje snimci vaeg razgovora sa oteenim. Tek kada ste saznali da postoje snimci, izmenili ste odbranu i ona je zato neuverljiva", rekao je Trenjev okrivljenom Slaviku.

Dodao je da je sud poklonio veru iskazu Miloevia koji je u vie navrata gotovo uvek bio isti i u skladu sa snimcima prislukivanih razgovora optuenog i oteenog i da je na njima zasnovao presudu.

Sudija Treenjev je, povodom navoda odbrane da je na sud vren pritisak javnosti, istakao da nije bilo pritiska javnosti jer to to je javnost obavetena o suenjima ide u prilog sudu i dodao da javnost ima pravo da zna. Prethodno je Slavik u zavrnoj rei naveo da nije kriv i da nije traio novac niti bilo kakav poklon i istakao da nije zloupotrebio svoje znanje, kako je tvrdilo tuilatvo.

Uspeno sam operisao to dete i 2001. godine a i tada nisam nita traio. Meni je najvea nagrada to to je dete i danas dobro", rekao je Slavik.

Dodao je da nije zloupotrebio svoje znanje tvrdnjama o zdravstvenom stanju oteenog.

Svaki lekar opte prakse moe da uoi takve probleme kod pacijenata ve na poetku svoje prakse, nita lake od toga. O tome bi trebalo da se govori, kao i o sidi, kako se oboleli ne bi oseali iskljuenim", rekao je Slavik.

Zamenica okrunog tuioca u Beogradu Gordana Jeki Bradaji rekla je u zavrnoj rei da je svaka kazna preblaga za takvu vrstu krivinog dela.

Uasna je pomisao da neko u ijim je rukama neiji ivot, u konkretnom sluaju ivot deaka, na ovaj nain postupa, zloupotrebljavajui injenicu da kod deakovog oca uiva veliko poverenje, te da on drugog izbora nema, osim da se povinuje nihilistikom i dekadentnom ponaanju lekara koji bi trebalo da mu pomogne", rekla je tuiteljka.

Dodala je da takav postupak Slavika ostavlja gorak utisak da vie nita nije sveto, pa ni ivot i zdravlje deteta, da je novac sve ka emu treba teiti, po bilo koju cenu, te da je duboko zatrovao i najsvetiiji poziv, lekarski.

Slavik ne pokazuje kajanje posle izvrenog krivinog dela, nego zloupotrebljavajui svoje znanje degradira i diskredituje oteenog. Optueni se raspitivao i saznao da je oteeni iao u specijalnu kolu. Pa ta? I ja sam se raspitivala, pa sam saznala da je Slavik lan Rotari kluba, a njegovo delovanje svakako nije u skladu sa ciljevima Rotari kluba", rekla je Gordana Jeki Bradaji.

(e-novine)

http://www.e-novine.com/sr/srbija/clanak.php?id=25564

cica

Registriran(a): 12-02-2008
Odgovori: 18418

prosto da povrati....

prije par dana ma sijelu mi bio kum i pria kako ga eto kao bole plua kalje i to...
sutra dan odlazi u D.Z snima plua i kau doktori "sine u redu su tebi plua, tebi srce nije u redu" hitna uputnica za UKC ... gdje mu snimaju sve i vade tonu nalaza da bi rekli sledee " otiao si doktoru radi jedne stvari, poslali su te ovdje radi druge stvari a u stvari je neto tree " " bubrezi ti nisu u redu"

ta ovjrk da pomisli o svemu tome
konstatuju da mu bubrezi rade samo 30 % i da mora na dijalizu ve par dana lei na nefrologiji a niti jedan doktor-ica mu nisu nita poblie rekli ili objasnili

SRAMOTA

[Edited by cica on 02-05-2009 at 00:43 GMT]

jalijas
JA IZDATI NEZNAM

Registriran(a): 15-02-2002
Odgovori: 2780

citat:
cica wrote:
prosto da povrati....

prije par dana ma sijelu mi bio kum i pria kako ga eto kao bole plua kalje i to...
sutra dan odlazi u D.Z snima plua i kau doktori "sine u redu su tebi plua, tebi srce nije u redu" hitna uputnica za UKC ... gdje mu snimaju sve i vade tonu nalaza da bi rekli sledee " otiao si doktoru radi jedne stvari, poslali su te ovdje radi druge stvari a u stvari je neto tree " " bubrezi ti nisu u redu"

ta ovjrk da pomisli o svemu tome
konstatuju da mu bubrezi rade samo 30 % i da mora na dijalizu ve par dana lei na nefrologiji a niti jedan doktor-ica mu nisu nita poblie rekli ili objasnili

SRAMOTA

[Edited by cica on 02-05-2009 at 00:43 GMT]
nek on provjeri,mozda je vec umro a, da nezna

Za mene mjesta

u dzenetu nejma
stana
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 07-02-2009
Odgovori: 216

citat:
jalijas wrote:
nek on provjeri,mozda je vec umro a, da nezna

Nije to nikakvo cudo,oni kada odaberu zrtvu da ispitaju svoje pokuse na njemu gotovo je.Nabolje bi bilo da izade dok je citav unistice ga jos vise vjerujte,u Gracanici je dobar privatni internista Rizo.Jedan od malokih doktora koji ne naplati mnogo al ustanovi pravu dijagnozu na prvom pregledu.Sa srecom tvom kumu sto manje dozvoli da se obucavaju na njemu bolje ce proci.

Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 10
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: ARNI_79, duri, eldargfx, scout, simela, zalosna sova, zlatan
FORUM : Zdravlje : Greske ljekara New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata