Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Religija i filozofija : PREDZNACI SUDNJEG DANA
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: PREDZNACI SUDNJEG DANA

citat:
Konnie wrote:

Dobro, a sta tu govori da sudnji dan dolazi?

Koliko sam ja shvatio, "Sudnji dan" je poèeo od kad su se na zemlji pojavili ljudi
29-08-2010 at 19:28 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: PREDZNACI SUDNJEG DANA

citat:
Konnie wrote:

Dobro, a sta tu govori da sudnji dan dolazi?

Koliko sam ja shvatio, "Sudnji dan" je poèeo od kad su se na zemlji pojavili ljudi
29-08-2010 at 19:29 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: PREDZNACI SUDNJEG DANA

citat:
MelMel wrote:
Majko draga, prekinite sa tim sudnjim danom. Bacate me u depresiju.

Ko ti je kriv što ne vjeruješ, da vjeruješ radovala bi se "Sudnjem danu" i nagradi koja te èeka
29-08-2010 at 19:32 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: PREDZNACI SUDNJEG DANA

citat:
Konnie wrote:

Dobro, a sta tu govori da sudnji dan dolazi?


Allah dž.š. je u Kur'anu najavio Sudnji dan, i to je jedna od stavki koje èine vjeru u jednog Boga, a puno se predznaka pominje, izmeðu ostalog i gore pomenuti.
29-08-2010 at 20:35 | Ukljuèi u odgovor
Konnie
Nivo: Forumski vuk
Konnie Sue von Eulenbrunnen

Registriran(a): 19-08-2003
Lokacija: D
Odgovori: 787
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: PREDZNACI SUDNJEG DANA

citat:
borbeni wrote:


Allah dž.š. je u Kur'anu najavio Sudnji dan, i to je jedna od stavki koje èine vjeru u jednog Boga, a puno se predznaka pominje, izmeðu ostalog i gore pomenuti.


Da li se pominje neki vremenski period u kojem ce doci do sudnjeg dana nakon sto se pojavi prvi naznaci za isti?
Jer, npr. zvijezda Sunce je negdje "na pola puta" sto se tice sagorijevanja, a to su nekuh cca. 5.000.000.000 godina, sto cisto naucno znaci da ce sudnji dan u svakom slucaju doci za od prilike isti taj period, nekih 5 milijardi godina.
Sad me zanima, ako ja odem negdje autom, a mog'o sam i pjeske, da li je to predznak da ce za 5.000.000.000 godina doci sudnji dan?
30-08-2010 at 07:50 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PREDZNACI SUDNJEG DANA

citam vas danima, na obje teme, kako se bavite sizifovim poslom iz samo vama znanih razloga. ne govorite vi o kvantnoj fizici, pa da jedan drugom mozeete dati argumente koji su prihvatljivi za drugu stranu, nego govorite o religiji, a u njoj argumentacija znana u vjestini diskusije gubi svoj smisao i nema apsolutno nikakvu prodju. zbog toga se jedan sluzi onim sto on smatra argumentom, a drugi (ili se bar meni tako cini) sitnim "bockama"... manite, nije vas lijepo citat... covjek pocne da se osjeca neprijatno, a ona narav zivotinjska, u nama, mu ne da da prestane da vas prati...

30-08-2010 at 10:03 | Ukljuèi u odgovor
Konnie
Nivo: Forumski vuk
Konnie Sue von Eulenbrunnen

Registriran(a): 19-08-2003
Lokacija: D
Odgovori: 787
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PREDZNACI SUDNJEG DANA

Nebih sad o smislu foruma i njegovoj svrhi upravo diskusije da omoguci. Po forumima (pa i ovom) sam "prelistao" veliki broj daleko bezveznijih tema (ukoliko je ova diskusija uopste bezveze).
Diskusija s Borbenim mi se svidja.
A sto se tice "bockanja", samom tvojom podjelom na "argumentovanje" i "bockanje" pokazujes svoju poziciju, koju ja u potpunosti prihvatam isto kao i Borbenovu. Ja sam odrastao u jednoj tolerantnoj, bosanskoj, muslimanskoj porodici u kojoj je bilo dozvoljeno postaviti pitanje i diskutovati o odgovoru (ili isti traziti).

30-08-2010 at 10:51 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: PREDZNACI SUDNJEG DANA

citat:
Konnie wrote:
Nebih sad o smislu foruma i njegovoj svrhi upravo diskusije da omoguci. Po forumima (pa i ovom) sam "prelistao" veliki broj daleko bezveznijih tema (ukoliko je ova diskusija uopste bezveze).
Diskusija s Borbenim mi se svidja.
A sto se tice "bockanja", samom tvojom podjelom na "argumentovanje" i "bockanje" pokazujes svoju poziciju, koju ja u potpunosti prihvatam isto kao i Borbenovu. Ja sam odrastao u jednoj tolerantnoj, bosanskoj, muslimanskoj porodici u kojoj je bilo dozvoljeno postaviti pitanje i diskutovati o odgovoru (ili isti traziti).


ne, ne, nisi me shvatio... uopce ne smatram da ova diskusija nije dobra, nego sam pokusala jednim malo blazim tonom da kazem da nikad ne mozete jedan drugog ubijediti u jedan ili drugi stav... ne samo vas dvojica, nego bilo ko drugi da se uplete u pricu ili bilo koje drugo dvoje da diskutuju, jer se radi o necemu sto ne podlijeze pravilu argumentiranja... o tome se radi, ali ocito nisam dovoljno elokventna da se znam pravilno izraziti i biti shvacena

meni se vasa diskusija dopada, ali samo onoliko koliko ne vrijedja jednog ili drugog... poziciju ne zauzimam, jer ja sama mogu samo da naucim nesto od vase price, a nikako da joj doprinesem, jer nisam dovoljno obrazovana ni u jednoj od religija da bih mogla da se uhvatim u kostac diskusije... samo mi se cini da pomalo bocnes, kao npr. kad aludiras kroz pitanje da je borbeni za kamenovanje i slicno... mozda jeste, ne znam, ali et... meni to lici na bockanje..

nije bitno, nastavite, molim vas, u tom slucaju, jer mi je interesantno, jer volim da ucim, a ne volim da citam, pa se predam usmenoj predaji (a forum takvom smatram, bez obzira sto je pisana)...


30-08-2010 at 12:04 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PREDZNACI SUDNJEG DANA

Kamenovati ili ne kamenovati,pitanje je sad ?

30-08-2010 at 12:43 | Ukljuèi u odgovor
Konnie
Nivo: Forumski vuk
Konnie Sue von Eulenbrunnen

Registriran(a): 19-08-2003
Lokacija: D
Odgovori: 787
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: PREDZNACI SUDNJEG DANA

citat:
statebriga wrote:


ne, ne, nisi me shvatio... uopce ne smatram da ova diskusija nije dobra, nego sam pokusala jednim malo blazim tonom da kazem da nikad ne mozete jedan drugog ubijediti u jedan ili drugi stav... ne samo vas dvojica, nego bilo ko drugi da se uplete u pricu ili bilo koje drugo dvoje da diskutuju, jer se radi o necemu sto ne podlijeze pravilu argumentiranja... o tome se radi, ali ocito nisam dovoljno elokventna da se znam pravilno izraziti i biti shvacena

meni se vasa diskusija dopada, ali samo onoliko koliko ne vrijedja jednog ili drugog... poziciju ne zauzimam, jer ja sama mogu samo da naucim nesto od vase price, a nikako da joj doprinesem, jer nisam dovoljno obrazovana ni u jednoj od religija da bih mogla da se uhvatim u kostac diskusije... samo mi se cini da pomalo bocnes, kao npr. kad aludiras kroz pitanje da je borbeni za kamenovanje i slicno... mozda jeste, ne znam, ali et... meni to lici na bockanje..

nije bitno, nastavite, molim vas, u tom slucaju, jer mi je interesantno, jer volim da ucim, a ne volim da citam, pa se predam usmenoj predaji (a forum takvom smatram, bez obzira sto je pisana)...




Ma po mom misljenju radi se ovdje manje o argumentovanju, bar s moje strane... jer ja i nemam nekog argumenta, ako vec, onda jedino taj da to famozno kamenovanje nestoji u Kur'anu, te da neshvatam zasto se nesto primjenjuje ili odobrava u ime Kur'ana, iako to isto nije dio te Svete knjige. Argument koji polaze Borbeni i pretpostavljam kao takvog i prihvata, da je kamenovanje nekad bilo - stajalo u Kur'anu, a da to nije vise, te se to prenosi tumacenjem i prepricavanjem, nemogu prihvatiti. Jer znam da je Kur'an pisan s propisanim brojem redova po stranici i propisanim brojem slova - znakova po redu, da bi se upravo time sprijecilo grijesenje pri umnozavanju - prepisivanju, i da bi se sprijecilo dodavanje, odnosno ispustanje odredjenih dijelova teksta. Najbolji primjer je Biblija koja je dozivila na hiljade izmjena, dopuna, ili su pojedini pasusi jednostavno "nestali", zavisno od toga koje je i cije je interese zastupao tadasnji Papa.
30-08-2010 at 13:39 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 23
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: cantra, consiliere, Dva kalja, gocamm, jasmin_m, Klikly, Kraut, Lejla k, naj jaci, Tiburon, VY Canis Majoris
FORUM : Religija i filozofija : PREDZNACI SUDNJEG DANA New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice