Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Sport : EP u Ukrajini i Poljskoj-2012
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: EP u Ukrajini i Poljskoj-2012

al ga onaj èeto sever odradi
aman bagre,ako ih sad ne diskvalifikuju nece nikad,sto se mene tice,proslavio bih iz jednog razloga.
zato sto ih nisu kaznili kad su s nama igrali, i zbog i gorih sraanja koja su tada napravili,a sve im oprostise...
e sad je doso beæo na naplatu,reko sam ti beæo kad tad buahahah

p.s crnogorci i cico kranjcar respect
kako jedna velika repka iz male zemlje igra

13-10-2010 at 09:59 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: EP u Ukrajini i Poljskoj-2012

Opet zavera Vatikasnko-Dzihadska

talijani radi albanaca kaznise nevinu srpsku reprezentaciju a dete srpsko nije znalo da je ono bila zastava Kosova pa malo se igralo sa upaljacem i ne znajuci poce da gori...

Ugrozenost opet na pomolu

13-10-2010 at 12:21 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: EP u Ukrajini i Poljskoj-2012

citat:
Rodjeni wrote:
SRBIJA



hin talijani

13-10-2010 at 17:06 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: EP u Ukrajini i Poljskoj-2012

citat:
Abulafija wrote:



Za Hajduk, naravno.



jes ti siguran? On je moro bit neutralan. Ko je vise plako na utakmici kad onomad javise da je umro?
13-10-2010 at 17:10 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: EP u Ukrajini i Poljskoj-2012

citat:
primus inter pares wrote:
al ga onaj èeto sever odradi
aman bagre,ako ih sad ne diskvalifikuju nece nikad,sto se mene tice,proslavio bih iz jednog razloga.
zato sto ih nisu kaznili kad su s nama igrali, i zbog i gorih sraanja koja su tada napravili,a sve im oprostise...
e sad je doso beæo na naplatu,reko sam ti beæo kad tad buahahah

p.s crnogorci i cico kranjcar respect
kako jedna velika repka iz male zemlje igra


Evo bas sad, prva vijest na dnevniku , Srb. predsjednik se izvinjava ali "krivi su i italijani sto ne sprijecise haos, ustvari kazu ovi , sprijecen je masakr jos vecih dimenzija" Elem, dvojica su vec osudjeni po kratkom postupku, onaj vodja navijaca , izvjesni Ivan koji se pokusao sakrit u gepek motora autobusa kad su krenuli nazad na godinu i 8 mjeseci.
13-10-2010 at 17:18 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: EP u Ukrajini i Poljskoj-2012

citat:
Tanitha wrote:



jes ti siguran? On je moro bit neutralan. Ko je vise plako na utakmici kad onomad javise da je umro?



Broz je za Hajduk navijo, tim koji je devesto ceteres prve vas u partizane otiso.
Nije to ovaj Hajduk danas, mada me jeza prodje svaki put kad ga ko pomene.
By d put, sve cu vam ovo obrisat, samo da znate. Ukljucujuci i ovo moje.
13-10-2010 at 17:19 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: EP u Ukrajini i Poljskoj-2012

citat:
Abulafija wrote:



Broz je za Hajduk navijo, tim koji je devesto ceteres prve vas u partizane otiso.
Nije to ovaj Hajduk danas, mada me jeza prodje svaki put kad ga ko pomene.
By d put, sve cu vam ovo obrisat, samo da znate. Ukljucujuci i ovo moje.


a jel ? Citav tim? Znam da nije, sjecam se i ja onog Hajduka ...
Joj jesi zajban , cojk malo ode offtopic...



13-10-2010 at 17:26 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: EP u Ukrajini i Poljskoj-2012

citat:
Tanitha wrote:


a jel ? Citav tim? Znam da nije, sjecam se i ja onog Hajduka ...
Joj jesi zajban , cojk malo ode offtopic...






Djilkos jedan nevaspitani, najgori sam
13-10-2010 at 17:30 | Ukljuèi u odgovor
forever
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-07-2009
Odgovori: 869
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: EP u Ukrajini i Poljskoj-2012



Uploaded with ImageShack.us

Bivši huligan Dougie Brimson
"Ponašanje srpskih navijaèa ima više veze s politikom nego nogometom"
Britanski BBC je o nasilju srpskih nogometnih huligana razgovarao s Englezom Dougiem Brimsonom, koji za sebe kaže da je i sam nekada bio huligan. Nakon tog perioda postao je publicist i napisao desetak knjiga o problemu nasilja na utakmicama, meðu kojima i "Tajne nogometnog huliganizma".
Foto: AP
Foto: AP
On kaže da postoji dosta moguæih objašnjenja za pojavu huliganizma. "Tradicionalno je to stvar pripadništva klanu, bilo da je rijeè klubu ili reprezentaciji. Ali takoðer postoji i politièki element, odnosno veza s ekstremnom desnicom. To je svakako bio sluèaj '70-ih godina prošlog stoljeæa u Engleskoj, i dosta se spekulira da je i ponašanje srpskih navijaèa u Genovi više imalo veze s politikom nego s nogometom", kaže Brimson.

Takoðer smatra da uopæe nije neuobièajeno to što u sluèaju srpskih huligana izgleda da postoji politièka dimenzija. "Ako pogledate Englesku kao neku vrstu postojbine huliganizma, vidjet æete da je tokom '70-ih i poèetkom '80-ih godina postojao veliki utjecaj politike na huligane. Ekstremno desnièarske organizacije su prosto u svoje èlanstvo regrutirale momke s tribina", kaže bivši engleski huligan.

Srbija treba prouèiti engleski model

Na stadionima u Britaniji odavno više nema nasilja, a Brimson objašnjava da je nasilje suzbijeno zahvaljujuæi zakonima koji utjeèu na nogomet i zahvaljujuæi naèinu na koji se u Engleskoj održava javni red.

"Vrlo je teško biti umiješani u bilo kakvo nasilje a da ne budete uhvaæeni, jer policija koristi sigurnosne kamere da identificira i hapsi poèinitelje nakon incidenata. A ako ste uhvaæeni i osuðeni za nasilje na utakmicama, onda je velika vjerojatnost da æete u zatvor. huligani u ovoj zemlji su jednostavno svjesni da ne vrijedi riskirati. Zato su incidenti vrlo rijetki. Ali prijetnja nasilja i dalje postoji. Zato je policijsko osiguranje za vrijeme nogometnih utakmica i dalje izuzetno važno", kaže on.

"Mislim da bi Srbija trebala prouèiti engleski model i odluèiti šta iz tog modela može preuzeti. Mislim da je od kljuènog znaèaja da Nogometni savez i rukovodstva nogometnih klubova izravno razgovaraju s navijaèkim skupinama, jer i navijaèi i rukovodstvo kluba žele uspjeh. To su uspješno primijenile skandinavske zemlje, donekle i Italija. Na taj naèin možete poèeti istinski rješavati problem. Jer ono što smo nauèili iz engleskog iskustva jeste da ako uhapsite 100 huligana ili im zabranite ulaz na stadion, to neæe riješiti problem, jer æe se pojaviti još njih 100 ili 200. Jednostavno, morate se uhvatite ukoštac s mentalitetom mržnje i s uvjerenjem da je nasilje tradicija", smatra Dougie Brimson.

"Biti huligan nekima je uzbudljivo"

Ostaje meðutim pitanje kako riješiti problem politièkih motiva huligana koji su u sluèaju Srbije èini se jako bitni. Nasilne navijaèke skupine se glasno protive ulasku u EU i usvajanju modernih evropskih vrijednosti, kao što je poštovanje prava homoseksualaca. Vlasti vjeruju da su za nasilje u Genovi i nasilje u Beogradu dva dana ranije odgovorne iste navijaèke i ekstremno desnièarske skupine.

Brimson ocjenjuje da je to "dio šire slike". "U Engleskoj su '70-ih godina ekstremno desnièarske grupe privlaèile momke s tribina zato što su se ti momci osjeæali potpuno izoliranim od politièkih procesa u zemlji i što su imali dojam da ni na što u društvu ne mogu utjecati. U Engleskoj danas ponovo imamo navijaèe koji se okreæu ekstremno desnièarskim grupama, jer su nezadovoljni velikim priljevom imigranata u zemlju ili strahuju od širenja islama."

"Kada neko nezadovoljnim ljudima kaže kako je jedini naèin da se nešto promijeni demonstracija sile, to æe za mnoge ljude biti privlaèno. Ne treba zaboraviti ni da je, sa stanovišta pojedinca, biti dio grupe huligana veoma uzbudljivo i da oni maltene postaju zavisni od toga. Nasilje za vrijeme Parade ponosa u Beogradu ili na stadionu u Genovi im omoguæava da od potpuno anonimnih osoba odjednom postanu ljudi o kojima se govori na televiziji. I ne bi me èudilo ako u skoroj buduænosti ponovno demonstriraju silu. To je simptom da u srpskom društvu postoje velike grupe ljudi koji su otuðeni i osjeæaju da niko neæe da ih sasluša. Zato ne možete jednostavno na njih poslati policijsku silu. Morate naæi naèin da se oni ne više ne osjeæaju otuðenima. A to nije nimalo lako", zakljuèuje bivši engleski huligan Dougie Brimson.

14-10-2010 at 21:18 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: EP u Ukrajini i Poljskoj-2012







Ivan prozvan "grozni" boss srpskih ultras...ne , nema veze s politikom,nikako!
Da mi je znat ko im je platio prevoz...8.000 heeeeeeeej! fuj
Kazu da ce biti sankcija , ali sto je najsmjesnije od svega i Italija ce navodno platit why?

14-10-2010 at 23:30 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 29
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: alessandro77, alli, anelya, Dijak, LucijaKasnik, mersudin77, miche, politicar, Tonchi
FORUM : Sport : EP u Ukrajini i Poljskoj-2012 New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice