Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Nauka : EVOLUCIJA vs. KREACIJA
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: EVOLUCIJA vs. KREACIJA

citat:
racionalna manjina wrote:
Šta su ufatili nauènici

pozitivno naelektrisane elektrone i negativno naelektrisane protone
Ovo mi izgleda ko fatanje groma u kantu
07-06-2011 at 00:06 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: EVOLUCIJA vs. KREACIJA

citat:
djecko wrote:

pozitivno naelektrisane elektrone i negativno naelektrisane protone
Ovo mi izgleda ko fatanje groma u kantu


Ja mislim da to može samo Bog, mislim to, ufatit grom kantu
07-06-2011 at 00:15 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: EVOLUCIJA vs. KREACIJA

citat:
racionalna manjina wrote:


Ja mislim da to može samo Bog, mislim to, ufatit grom u kantu


Ipak ta antimaterija ,kako je oni nazivaju,
ima valjda neku formu oblik ili ako je veæ moraju uhvatiti znaèi da je opipljivo,neka tvar(materija) a ne antimaterija
Sve mi se èini da oni rade nešto drugo a nama prodaju maglu ...
PS.
U stvari samo da dodam.Mada sam neznalica,pretpostavljam da su ovo epohalna otkriæa u pogledu dobijanja energije,s obzirom da mnoge zemlje,u skorijoj buduænosti, hoæe se riješiti nuklearnih elektrana.


[Edited by djecko on 07-06-2011 at 09:29 GMT]
07-06-2011 at 00:23 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: EVOLUCIJA vs. KREACIJA

Ma sve su to šejtanska posla
Hoæe da stvore antimateriju pa da je puste da pojede materiju, hoæe da izazovu kijamet

07-06-2011 at 12:01 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: EVOLUCIJA vs. KREACIJA

citat:
racionalna manjina wrote:
Ma sve su to šejtanska posla
Hoæe da stvore antimateriju pa da je puste da pojede materiju, hoæe da izazovu kijamet

ma ne može se od toga kijamet oèekivat,ali ovi što se to malo bolje razumiju u te atome,mezone,protone, antiprotone i te male crne rupice bi nam trebali malo opisat ,
èini mi se ima par nekih forumaša fizièara
07-06-2011 at 15:16 | Ukljuèi u odgovor
Fini
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-10-2006
Lokacija: Pogodi
Odgovori: 539
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: EVOLUCIJA vs. KREACIJA

"Neki od ljudi koji su culi za teoriju evolucije ili darvinizam mogu pomisliti da se ti koncepti ticu samo podrucja biologije i da nemaju znacaja za njihov svakodnevni život. To je vrlo pogrešno shvacanje zato što, daleko više nego biološki koncept, teorija evolucije predstavlja cvrstu osnovu jedne filozofije koja ima premoc i utjecaj nad velikim brojem ljudi. Ta filozofija je materijalizam, ona sadrži jedan veliki broj netocnih ili umjetnih pogleda o tome zašto i kako smo mi nastali. Materijalizam zagovara da ne postoji ništa osim materije i da je materija osnova svega, i organskog i neorganskog. Pošavši od te osnove, ona iskljucuje i odbacuje postojanje Uzvišenog Stvoritelja - Boga. Spuštajuci sve na razinu materije, ta filozofija transformira covjeka u jedno bice koje obraca pažnju samo na materiju i koji se odbacuje i okrece od moralnih vrijednosti bilo koje vrste. To je pocetak velikih nesreca koje ce zadesiti covjeka. Šteta od materijalizma ne ogranicava se samo na pojedinca. Materijalizam nastoji ukinuti osnovne vrijednosti na kojima pocivaju država i društvo i stvoriti jedno bezdušno i bezosjecajno društvo koje obraca pažnju samo na materijalno. S obzirom da clanovi takvog društva ne mogu nikada posjedovati idealisticke osobine i predstave kao što su patriotizam, ljubav prema bližnjima, pravda, odanost, poštenje, požrtvovanost i dobar moral, društvenom poretku osnovanom od takvih pojedinaca sudeno je da bude razmrskan u kratkom vremenu. Iz tih razloga, materijalizam je jedna od najozbiljnijih prijetnji osnovnim vrijednostima politickog i društvenog poretka jedne nacije..."

http://watch0nline.info/dokumentarni-filmovi/teorija-evolucije-video_3e85c391c.html
http://vimeo.com/13884923


[Edited by Fini on 27-06-2011 at 10:07 GMT]

27-06-2011 at 16:34 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: EVOLUCIJA vs. KREACIJA

Dok nauènim metodama ne dokažemo postojanje duše moraæemo se zadovoljiti objašnjenjima koja nam daje nauka, a ona prihvata kao validne samo materijalne dokaze. Ako vjerujemo u nauku,tj. moæ objektivne spoznaje, onda æemo teško moæi prihvatiti objašnjenje kreacionista po kojim je èovjek živio zajedno sa dinosaurima i po kojim je Zemlja stara samo 6 hiljada godina.
Kreacionisti æe morati izmisliti malo uvjerljiviju prièu ako misle da razumom obdareni ljudi odbace evoluciju kao nauèno objašnjenje.

27-06-2011 at 18:24 | Ukljuèi u odgovor
John
Nivo: Novi forumaš
mrk
Registriran(a): 06-08-2011
Lokacija: kasaba
Odgovori: 24
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: EVOLUCIJA vs. KREACIJA

citat:
racionalna manjina wrote:
Dok nauènim metodama ne dokažemo postojanje duše moraæemo se zadovoljiti objašnjenjima koja nam daje nauka, a ona prihvata kao validne samo materijalne dokaze. Ako vjerujemo u nauku,tj. moæ objektivne spoznaje, onda æemo teško moæi prihvatiti objašnjenje kreacionista po kojim je èovjek živio zajedno sa dinosaurima i po kojim je Zemlja stara samo 6 hiljada godina.
Kreacionisti æe morati izmisliti malo uvjerljiviju prièu ako misle da razumom obdareni ljudi odbace evoluciju kao nauèno objašnjenje.



Nemoj molim te da pomisliš da ja sad tebe nešto pratim po forumu. Prelistavao sam teme, pa mi je ovaj tvoj post privukao pažnju. Ne mislim sad da diskutujem o temi, nego me malo zaintrigiralo na koji naèin rezonuješ èovjeka.

Bojim se da ova tvoja teza ne stoji baš tako sigurno kako je ti hoæeš predstaviti. Èovjek nije samo materijalno biæe, puno toga što èovjek radi je vezano i za osjeæaje, a koji se baš nemogu predstaviti jednaèinama i hemijskim formulama.
Volio bih da mi objasniš postojanje ljubavi ili npr. intuicije, da ne spominjemo sve ostale ljudske osjeæaje, za koje nemožeš reæi da ne postoje ( mržnja, sreæa, nelagoda idr.) oni postoje, ali ih još uvijek niko nije uspio izmjeriti. Možda se neki osjeæaji mogu prikazati poveæanim nivoom adrenalina ili endorfina, ali to je samo nuspojava tih osjeæaja, ne rezultat luèenja istih.

Pozdrav, ovo zaista nema veze sa tobom lièno, nego baš sa komentarom.




[Edited by John on 06-09-2011 at 17:30 GMT]
06-09-2011 at 17:29 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: EVOLUCIJA vs. KREACIJA

citat:
John wrote:



Nemoj molim te da pomisliš da ja sad tebe nešto pratim po forumu. Prelistavao sam teme, pa mi je ovaj tvoj post privukao pažnju. Ne mislim sad da diskutujem o temi, nego me malo zaintrigiralo na koji naèin rezonuješ èovjeka.

Bojim se da ova tvoja teza ne stoji baš tako sigurno kako je ti hoæeš predstaviti. Èovjek nije samo materijalno biæe, puno toga što èovjek radi je vezano i za osjeæaje, a koji se baš nemogu predstaviti jednaèinama i hemijskim formulama.
Volio bih da mi objasniš postojanje ljubavi ili npr. intuicije, da ne spominjemo sve ostale ljudske osjeæaje, za koje nemožeš reæi da ne postoje ( mržnja, sreæa, nelagoda idr.) oni postoje, ali ih još uvijek niko nije uspio izmjeriti. Možda se neki osjeæaji mogu prikazati poveæanim nivoom adrenalina ili endorfina, ali to je samo nuspojava tih osjeæaja, ne rezultat luèenja istih.

Pozdrav, ovo zaista nema veze sa tobom lièno, nego baš sa komentarom.




Ovo sam ja napisao na sa-x forumu :
- "A šta ako se ( zamišljam) negdje u mozgu ( ne znam taèno gdje bi se to moglo locirati , ali npr. negdje gdje se sastaju svi aferentni nervni impulsi ( nervni impulsi koji dolaze sa periferije podstaknuti djelovanjem razlièitih draži na razlièita èula), nalazi nekakav softver (duša) koji je od neke druge materije, minijaturan i nama nevidljiv, i koji je u naš mozak (hardver) ugraðen od strane nekog naprednijeg oblika života , a da su nervni impulsi samo sastavni dio hardvera koji omoguæava aktiviranje softvera? Šta ako su misli, emocije, nagoni i sve ono što svjesno doživljavamo, proizvod ugraðenog nam softvera? Da li bi se onda taj softver mogao na neki naèin prebaciti u drugo tijelo, tijelo koje je to isto biæe koje nam je ugradilo softver u prvo tijelo kloniranjem stvorilo negdje drugdje , bi li na taj naèin mogli ponovo "oživjeti"?"

Kao što vidiš, ja ne iskljuèujem eventualno postojanje duše, ali ne želim da tvrdim ništa dok se ne naðu naèini da se postojanje duše potvrdi nauènim putem, "sveti" spisi mi ne predstavljaju dokaz o postojanju duše.

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?f=50&t=63892&start=125 ( Ja sam ovaj Great Cornholio
06-09-2011 at 18:24 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: EVOLUCIJA vs. KREACIJA

citat:
racionalna manjina wrote:
Dok nauènim metodama ne dokažemo postojanje duše moraæemo se zadovoljiti objašnjenjima koja nam daje nauka, a ona prihvata kao validne samo materijalne dokaze. Ako vjerujemo u nauku, tj. moæ objektivne spoznaje, onda æemo teško moæi prihvatiti objašnjenje kreacionista po kojim je èovjek živio zajedno sa dinosaurima i po kojim je Zemlja stara samo 6 hiljada godina.
Kreacionisti æe morati izmisliti malo uvjerljiviju prièu ako misle da razumom obdareni ljudi odbace evoluciju kao nauèno objašnjenje.

Nejma tu "ako vjerujemo il' ne vjerujemo u nauku". Ili ima materijalni dokaz ili nejma. Jesu li materijalno dokazali evoluciju ili nisu Ðe nauènik smije uopšte reæ da vjeruje? Samo crno na bijelo molim. Evolucionisti æe morati materijalno i nepobitno dokazati svoju, još uvijek, teoriju evolucije. Do tada kom opanci kom obojci.

[Edited by bdirlija on 07-09-2011 at 11:07 GMT]
07-09-2011 at 11:04 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 53
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Nauka : EVOLUCIJA vs. KREACIJA New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice