Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Ženski minder : da li jake zene plase muskarce?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: da li jake zene plase muskarce?

citat:
laly wrote:

pa sad svi individualno vidimo, ja to ne vidim kao dominaciju. cak naprotiv smatram da jaka zena ne zeli da kontrolise, nego da ravnopravno ucestvuje u svemu

Slažem se, ali ja bi termina "jaka žena" promijenio u samo 'žena' . Ne bi trebalo biti neke veæe razlike izmeðu muškaraca i žena, izuzev objektivnih razlika koje meðu njima postoje ( tjelesnih karakteristika). Ravnopravnost bi postojala kad bi se npr. na konkursu za neki posao kandidati procjenjivali na osnovu znanja, sposobnosti i vještina koje posjeduja, pa na kraju bude pimljen/a onaj koji bude najbolji po nabrojanim parametrima, a da spol ne bude ni mana a ni prednost. U tom sluèaju žene bi teško dobile posao drvosjeèe
13-10-2010 at 14:59 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: da li jake zene plase muskarce?

citat:
laly wrote:

Jaka zena jeste:

-snazna,
-hrabra,
-sposobna,
-snalazljiva,
-njezna,
-strastvena,
-dovoljno nezavisna da ostane svoja, a ipak spremna i sposobna da bude necija.

sta vi mislite


dovoljno nezavisna da ostane svoja, a ipak spremna i sposobna da bude necija.

meni je ovo najbliže definiciji "jake" žene.
ne,ne plaše se muškarci te "jaèine",ona im je neophodna da bi mogli iæi kroz život,mada nije zanemarljiv broj onih koji zaziru od takvih žena.Stvar sujete,kako muške,tako i ženske.
Dominacija-ne, partnerstvo -da
13-10-2010 at 18:35 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Moderator podforuma
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: da li jake zene plase muskarce?

citat:
racionalna manjina wrote:

Slažem se, ali ja bi termina "jaka žena" promijenio u samo 'žena' . Ne bi trebalo biti neke veæe razlike izmeðu muškaraca i žena, izuzev objektivnih razlika koje meðu njima postoje ( tjelesnih karakteristika). Ravnopravnost bi postojala kad bi se npr. na konkursu za neki posao kandidati procjenjivali na osnovu znanja, sposobnosti i vještina koje posjeduja, pa na kraju bude pimljen/a onaj koji bude najbolji po nabrojanim parametrima, a da spol ne bude ni mana a ni prednost. U tom sluèaju žene bi teško dobile posao drvosjeèe

eh sad ode ti na ravnopravnost spolova zamisli samo koliko zena u BIH sjeca drva, a nisu drvosjece, ima ih ne mali broj
13-10-2010 at 21:11 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: da li jake zene plase muskarce?

citat:
laly wrote:

sta vi mislite

Ja mislim :
"Zajedno smo jaèi"
13-10-2010 at 21:14 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: da li jake zene plase muskarce?

joj, mrzim kad moram radit pa nemam vremena za pravi komentar... shit

jedna prijateljica imala slican status na fb prije par dana...

sutra cu... svega mi

14-10-2010 at 10:02 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: da li jake zene plase muskarce?

sta je ovo nema nijedna DOVOLJNO jaka

14-10-2010 at 10:14 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: da li jake zene plase muskarce?

citat:
Aidatuzla wrote:



ispade da su muskarci po defaultu jaki a za zene ako zelimo reci da su jake moramo upotrijebiti isti pridjev.


Ja rekoh da ne bih koristio termin "jaka žena" a isto ni "jak muškarac", nekako mi je to 'jaka' ili 'jak' ispred 'žena' ili 'muškarac' suvišno. Dovoljno je samo definisti kakava bi to trebala da bude žena, a kakav bi trebao da bude muškarac. Ponavljam osim objektivnih razlika (tjelesnih karakteristika), meðu polovima ne bi trebalo da bude nekih znaèajnijih psihièkih razlika, koje se, nažalost, odgojem stvaraju.
14-10-2010 at 12:27 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: da li jake zene plase muskarce?

citat:
MelMel wrote:



ccccccc de ti Raco priupitaj ove iskusnije i pametnije forumase. Meni se cini da ce te oni uputiti na PMS kao jednu od bitnih psihickih razlika.

Primjetila sam da je nekim forumasima to cest argument, kad ostanu bez argumenata. ;hanka


otkad vjestice primjete sta osim metle?
14-10-2010 at 13:10 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: da li jake zene plase muskarce?

nema veceg poticaja za zavrsavanje gorecih obaveza, od dobre diskusije...

interesantna tema...

o jacini osobe, a u okviru toga, o jacini zene, se moze govoriti sa raznih aspekata. neki je promatraju kroz prizmu emocije, drugi kroz prizmu finansijske stabilnosti, treci kroz prizmu mentalne stabilnosti... mislim da je to vrlo teska i komplicirana tema, na koju ne moze postojati ukalupljeno vidjenje ili misljenje...

citat:
laly wrote:
Jaka zena nije:
-gruba,
-samoziva,
-ostra,
-muskobanjasta,
-takmicarski nastrojena (u odnosu sa partnerom).


jaka osoba je cesto gruba u ocima drugih, mada ona to nije tako odaslala. oni slabiji ce je percipirati grubom, kada dobiju odgovor, pogled, reakciju koju sami nisu u mogucnosti da percipiraju kao normalnu u odredjenim okolnostima. naravno, ako pod gruboscu podrazumijevamo udarac, psovku, povisen glas, onda to gledamo drugacije. ja sam ovdje grubost shvatila kao manje suptilan i manje njezan odnos u smislu brzine, jacine i slicno.

ostrinu bih mogla podvesti pod ovu gore grubost.

samozivost i muskobanjastost ne vidim uopce u ovom kontekstu, jer samozivost je odlika sebicnih ljudi, a sebicnost se obicno povezuje sa slaboscu. muskobanjastost je vec nesto sasvim drugo i, takodjer, po meni, nema puno dodira sa jacinom (niti za, niti protiv)... muskobanjasta osoba je jednostavno takva, a i to da li je neko muskobanjast zavisi od percepcije drugih. ako je zena kamiondzija (da banaliziramo malo stvari), onda ce ona svojim kolegama biti jednako zenstvena, kao sto su zenstvene go-go plesacice napaljenim majmunima, dok ce ista ta kamiondzinica ovim potonjima biti olicenje muskobanjastosti i neatraktivnosti.

takmicarska nastrojenost... hmmm, mislim da ovoj kategorizaciji uopce nije mjesto ovdje, jer dvije osobe koje su u partnerskom odnosu, ne bi uopce trebale imati takmicarski duh u odnosu jedna na drugu, obzirom da su oni tim, te kao takav trebaju imati timski takmicarski duh... inace, ako postavimo taj takmicarski duh u razinu igre saha (ili bilo koje druge igre) u neko dokono predvecerje, ne vidim sta bi to moglo biti lose... sigurna sam da nisi htjela reci da trebam gramku dopustiti da pobijedi u partiji remija?!

citat:
laly wrote:
Jaka zena jeste:

-snazna,
-hrabra,
-sposobna,
-snalazljiva,
-njezna,
-strastvena,
-dovoljno nezavisna da ostane svoja, a ipak spremna i sposobna da bude necija.


kao sto je i soraya podvukla, ovo potonje je mozda presudno!

snazna je svaka osoba koja zna da se nosi sa zivotnim nedacama (naravno, ako ne govorimo o snazi koja klade valja)... vrlo slaba zena (u odnosu na jaka) moze biti itekako snazna u tom smislu. koliko je samo zena koje snazno podnose maltretiranje u svojim domovima, pocev od maltretiranja roditelja, preko muza, a zatim i djece. one snazno trpe sve sto im se desava, a rijetko cemo ih percipirati kao jake, zar ne?

hrabra - sta je hrabrost u kontekstu jake zene? hrabra da se uhvati u kostac sa zivotom, ili hrabra da smije uci u mracan haustor u 2 ujutro, kad sumnja da bi je mogao presresti narkoman i oteti joj tasnu? hrabrost suocavanja sa zivotom nije odlika samo jakih zena...

sposobna - nekako isto kao i gore, da ne ponavljam...

snalazljiva... e, snalazljivost je nesto sto mi, bas, nekako nema veze sa jacinom osobe... vise sam se puta u zivotu susrela sa snalazljivim smradovima, nego sa snalazljivim ljudima...

njeznost i strastvenost ne bih komentirala...



naravno, sve navedene karakteristike treba posmatrati kao cjelinu, pa nakon toga dodjem, u svom razmisljanju, do stava da se ne slazem s podjelom koju je laly navela, ali da se - u isto vrijeme - mogu i sloziti sa nekim od elemenata podjele, kada ih primjenim na posmatranje osobe kao jedinke, a ne iskljucivo zene ili muskarca...

citat:
laly wrote:
ja mislim da jake zene ne plase muskarce.
Zene koje snagu mjesaju sa gruboscu ne plase muskarce, one ih jednostavno odbijaju od sebe, to je neko moje misljenje



muskarci se plase jakih zena, a to nema veze s gruboscu ili odbijanjem, nego ima veze sa nemogucnoscu muskarca da se prema zeni postavi na iskonski, genetski kodiran nacin, koji tinja u muskarcima bez obzira na razvoj gender, socijalnih, behavioralistickih i drugih studija... u prilog tome, slazem se sa slijedecim:

citat:
racionalna manjina wrote:
... osim objektivnih razlika (tjelesnih karakteristika), meðu polovima ne bi trebalo da bude nekih znaèajnijih psihièkih razlika, koje se, nažalost, odgojem stvaraju.


osim sto podvlacim onaj gen, bez kojeg ne bi bilo odgoja koji muskarca uci da taj gen njeguje. muskarac je lovac. muskarac je "glava" porodice. muskarac u situaciji gdje je jednak ili "donji" po bilo kojem parametru, ne funkcionira kako treba.

e sad, zenina JAKOST se tek ovdje moze zaista vidjeti... koliko je zena jaka da muskarcu ne skine pantalone, nego da ih konstantno oblaci na njega, svaki put kada one spadnu... to je, po meni, ona jacina o kojoj bi smo mogli govoriti...

ruku na srce, kako se osjeca muskarac kada je u zajednici u kojoj je zena:
- finansijski neovisna, njegov prihod njoj nije potreban, ali nikako
- stambeno osigurana, njegov stan njoj ne znaci nista
- stabilnog psihickog stanja, emotivno jaka, pa joj njegova emotivna potpora i "sve ce biti u redu" ne treba i ne znaci nista, obzirom da ona sama sve vec razumije
- ostvarila je potomstvo, pa joj on nije potreban da zaokruzi sebe kao majku
- itd.

ovakvoj zeni muskarac treba kao partner u razgovoru, slobodnom vremenu, seksu... ovakvoj zeni muskarac ne treba da popuni ostale segmente zivota... s ovakvim zenama muskarci ne mogu, jer zene nisu dovoljno jake da iznesu teret takve veze i da muskarca ne kastriraju na svakom koraku...

moram zavrsiti sa sorayom


citat:
soraya wrote:

Dominacija-ne, partnerstvo-da


bez lazne skromnosti, ja sebe volim smatrati jakom osobom. mogu to potkrijepiti brojnim argumentima, ali nema potrebe za tim. ja se borim da budem jaka zena... neke bitke (sama sa sobom) dobijem, a neke ne... u globalu, s nekim muskarcima u mom zivotu sam provela godine pokusavajuci da im priblizim ideju o partnerstvu sa jednom ovakvom, pa nikad nisam uspjela, jer je lovacki gen bio jaci. kad sumiram, ipak nije bilo do mene, jer sam bila i njezna, i mazna, i senzualna, i sposobna i sve ostalo, a on ipak nije mogao da podnese i prevazidje sopstveni osjecaj da zena ima vecu platu, da ostvaruje ono sto zamisli i da, kad ne uspije, ne padne u potpuni ocaj...

i jos, samo da dodam, nije ovo stvar balkana, ovo je realnost i vani...

na kraju, za tu musku nemogucnost da prihvati zenu sa neuvrijezenim kvalitetama, su krive majke, koje od svojih sinova prave takve muskarce, ali i majke koje od svojih cerki stvaraju neuspjele zene, odgajajuci ih u duhu koji je u potpunoj suprotnosti s onim sta te zene u danasnje vrijeme mogu i ostvaruju

svako pravilo ima izuzetaka... u ovoj prici, sve su opcije otvorene
14-10-2010 at 13:10 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: da li jake zene plase muskarce?

citat:
MelMel wrote:


Sinko, de da ti objasnim koju pametnu, posto slabo kontas. Mi vjestice na metli se izdignemo iznad blata ( to su one specijalne metle s kojima mozes da uzletis na visine), pa sa vece nadmorske visine lakse primjetimo primitivca.

Zao mi je, dzabaj si se krio, ali primjecen si - i valja ti zivjet s tom cinjenicom.


I jos nesto,kolko trosi ta tvoja metla,...
14-10-2010 at 14:04 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 27
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Ženski minder : da li jake zene plase muskarce? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice