Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Egipat: Rušenje diktatora
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Egipat: Rušenje diktatora

Juèe me zvao jaran koji je veæ dugi niz godina u Tripoliju i kaže mi da je u Tripoliju normala Nema pucnjave nema ništa! 


<br /><br /><br /><br />

02-03-2011 at 15:26 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Egipat: Rušenje diktatora

citat:
yugi wrote:
Juèe me zvao jaran koji je veæ dugi niz godina u Tripoliju i kaže mi da je u Tripoliju normala Nema pucnjave nema ništa!


sto bi reko drug berija,nema ljudi nema problema.
pa dobro tu je i najveci stisak.najvise love je tu i bacio niz vjetar.
al jedna stvar je evidentna,ne bi tolki narod sa motkama u rukama nalijeto n vojen baze da im je dobro.
dobro je manjini i strancima,a 95% libijaca je gola fukara.
i kazu lijen narod.nisu oni lijeni,nego gadafi decenijama uvozi strance da rade sa naftom,ne pravi nijednu rafineriju,ne pravi jake univerzitete kod kuce,da bi lakse kontroliso narod.samo odabrani,i provjereni idu u inostranstvo na skolovanje.
a sad,more bit da grijesim,al dabogda...
ko sto rece jedan novinar guardiana,za onaj danasnji govor gadafija,"da se primjetiti da su u publici vecinom njegovi stari drugovi(po gdodinama),koji vjerovatno sada stiscu koljena i boga mole da gadafi skrati govor"...
02-03-2011 at 21:39 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Egipat: Rušenje diktatora

Ma nije mi namjera da branim budaletinu jer generalno sam protiv svih diktatorskih režima ali evidentno je eto da vlada konfuzija oko medijskog izvještavanja.Gledao sam i izjave ovih iz Hrvatske i Srbije koji su se ibretili prilikom slijetanja na aerodrome na suze i plaè svoje rodbine koja ih je doèekivala pri tome tvrdeæi da je u Tripoliju apsolutno mirno!Ono što mene definitivno nervira je uloga Amera kao dežurnih policajaca.Nanjušili su naftu i neæe lako odustati dok ne skinu ovog hairliju sa vlasti!Bit æe da im je stalo do napaæenoh Libijskog naroda hahaaha 


<br /><br /><br /><br />

02-03-2011 at 21:53 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Egipat: Rušenje diktatora

citat:
yugi wrote:
Ma nije mi namjera da branim budaletinu jer generalno sam protiv svih diktatorskih režima ali evidentno je eto da vlada konfuzija oko medijskog izvještavanja.Gledao sam i izjave ovih iz Hrvatske i Srbije koji su se ibretili prilikom slijetanja na aerodrome na suze i plaè svoje rodbine koja ih je doèekivala pri tome tvrdeæi da je u Tripoliju apsolutno mirno!Ono što mene definitivno nervira je uloga Amera kao dežurnih policajaca.Nanjušili su naftu i neæe lako odustati dok ne skinu ovog hairliju sa vlasti!Bit æe da im je stalo do napaæenoh Libijskog naroda hahaaha



pitanje je ocel libijci uspjet skinut gadafija bez vanjskog uplitanja...to je i najveci problem,jer sad sjede ameri i englezi i razmisljaju wtf,ako mi necemo oce kinezi i rusi,kako god neko ce ih raskrcmit...
no fly zone je uplitanje,i dovodi sve u pitanje zato ovaj i carka avionima...
generalno neku noc,onaj mugabe slavi 87 rodjendan,nesto kontam,jebo majku nijedan da crkne onako slucajno bez rata i krvoprolica ono mozdani i u 65 gud baj carli
zivi stoka po 90 glat.
02-03-2011 at 22:01 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Egipat: Rušenje diktatora

citat:
primus inter pares wrote:

zivi stoka po 90 glat.


Titini jarani dugovjeèni
Haloooo zaljubljenici u djelo Josipa Broza šalio sam se
U sve mi diraj al u Tileta jok
Joj al šega mi je bio kad reèe-sve su to nadrogirani pacovi  


<br /><br /><br /><br />

02-03-2011 at 22:07 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Egipat: Rušenje diktatora

citat:
yugi wrote:


Titini jarani dugovjeèni
Haloooo zaljubljenici u djelo Josipa Broza šalio sam se
U sve mi diraj al u Tileta jok
Joj al šega mi je bio kad reèe-sve su to nadrogirani pacovi


ako je ko na drogama onda je on
ima finih tekstova na guradianu,e sad koju oni struju furaju nebitno,...
meni je najace ono boricemo se do posljednjeg covjeka,metka,ŽENE
nije ovaj gadafi ni tolko panglu heheh

02-03-2011 at 22:13 | Ukljuèi u odgovor
medic
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 15-09-2002
Odgovori: 3999
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Egipat: Rušenje diktatora


Drzi se, Pukovnice.

Prljaviju medijsku kampanju dugo nisam vidio, jos tamo od prve polovine devedesetih.
Ocevici tvrde da je, od 100000 ubijenih, barem 180 000 baceno u kaveze lavovima.
Demonstranti su najprije bombardovani avionima, da bi deset dana poslije demonstranti (ljudi sa parolama u rukama
) oborili vladin helikopter?!?

Al Jazeera je u mom slucaju postigla kontra efekat.

Bosancima svejedno. Odlazi Energoinvest, dolazi KBR. 


03-03-2011 at 17:55 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon LIBIJA LIBIJA LIBIJA

More on Libya's interception of what it said was 37 million units of a painkiller aimed at altering the minds of young people to revolt. (See our earlier post.)

The Reuters news agency cites Mahmoud Ali, who said he was the head of Libya's anti-narcotics department, as saying authorities intercepted shipments of Tramadol which had originated in Dubai and were purchased by a Libyan drug dealer with ties to al-Qaeda.

"The target was the distribution of the drugs among young people through drug traffickers," Abdel Haqim Giniwa, another anti-narcotics official, told a news conference.

"Thanks to all the hard work of the security forces, this quantity of the drug was intercepted. It would have caused social and economic disorder."
-----------------------------------------
nadje frajko i droge,j*** te ovi su ludjaci kaka sjeverna koreja...


[Edited by primus inter pares on 04-03-2011 at 10:56 GMT]

04-03-2011 at 10:55 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon ARAPSKI SVIJET

PORUKA POKRETACU TEME,ILI MODERATORIMA,AKO MOZETE PROMIJENITI NASLOV TEME,POSTO NIJE VISE SAMO EGIPAT,ARAPSKA REVOLUCIJA,ILI REVOLUCIJA U ARAPSKOM SVIJETU,ILI NEREDI U ARAPSKOM SVIJETU,IL KAKO GOD!!!

[Edited by primus inter pares on 04-03-2011 at 10:58 GMT]

04-03-2011 at 10:57 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Egipat: Rušenje diktatora

citat:
racionalna manjina wrote:
Ne pratim toliko situaciju u Egiptu, Tunisu, liBiji itd. , al' interesuje me jedna stvar, da li ovi što svrgavaju diktatore koji vladaju tim državama imaju spremne nove dikatatore koji æe u tom haosu nametnuti demokratiju, ili æe im neko sa strane morati kao pomoæ poslati kakve polovne diktatore


Baš tako.Neko je veæ napisao:
___________________________

" Pred nama je plan, u kome je strategijski izložena linija, od koje ne možemo odstupati bez rizika da vidimo rušenje mnogo vjekovnih radova.
Da bismo izradili i pripremili cjelishodna dejstva, treba imati u vidu: podlost, kolebljivost, nepostojanstvo gomile, njenu nesposobnost da razumije i poštuje uslove sopstvenog života, sopstvenog blagostanja. Treba pojmiti da je moæ gomile slijepa, nerazumna, da ona ne rasuðuje, da samo osluškuje na desno i lijevo. Slijepac ne može voditi slijepe a da ih ne dovede do propasti - èlanovi gomile, bukaèi iz naroda, ma i genijalno pametni ali bez razumijevanja u politici ne mogu se pojavljivati u svojstvu rukovodioca gomile a da ne upropaste cijelu naciju.
Samo ono lice koje je iz djetinjstva pripremano za autokratiju može znati i èitati rijeèi sastavljene iz politièkih uslova.
Narod, prepušten samom sebi, to jest bukaèima i voðama iz njegove sredine, sam sebe ruši i lomi partijskim razdorima, izazvanom težnjom za vlašæu i poèastima i neredima koji iz toga proizilaze. Mogu li se narodne mase mirno, bez takmièenja, da razmisle, da upute poslove svoje zemlje koji se ne mogu mješati sa liènim interesima? Mogu li se one braniti od spoljašnjih neprijatelja? To se ne da zamisliti, jer plan razdrobljen na toliko dijelova koliko je glava u gomili gubi svoju cijelinu, pa prema tome postaje nepojmljiv i neizvodljiv.
Samo autokratno lice može izraditi planove opširne i jasne, u jednom redu koji èini raspodjelu svega što se nalazi u mehanizmu državne mašine; iz toga treba zakljuèiti da se cjelishodna za jednu zemlju uprava mora skocentristai u rukama jednog odgovornog lica. Bez apsolutnog despotizma ne može postojati civilizacija koju ne sprovode mase veè njihov rukovoða, pa ma ko on bio. Gomila je barbarin koji ispoljava svoje barbarstvo u svakoj prilici. Èim se gomila doèepa slobode, ona je ubrzo pretvara u anarhiju koja je sama po sebi najviši stepen barbarsva……………….."
06-03-2011 at 16:40 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 61
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Politika : Egipat: Rušenje diktatora New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice