Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Religija i filozofija : Vjera, politika, obrazovanje, država i ministri
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

Nije mi zlo od KSC-a, vec mi je zlo sto se djeca dijele u odvojene skole i jos se takvoj skoli sa vjerskim predznakom pripisuje da je gradjanskija od ostalih skola.

Onda ispade da bi svakoj skoli trebali nabiti po jedan vjerski pridjev i eto rijesili smo problem. Ili je pak bolje da sva djeca idu skupa u iste skole i zajedno se druze!?

Reci da je vjeronauka stetna, a pri tome svoje dijete poslati u skolu koja nosi vjerski predznak i orjentisanu jednoj konfesiji je stvarno glupost i bezobrazluk i licemjerstvo.

15-05-2011 at 17:59 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

citat:
primus inter pares wrote:
nema ba najbolje je pobjeæ odavle,uvijek ista priæa,uvijek ista sranja,i uvijek zavidim samo ovim sto su iz dijaspore


necu, zainat
15-05-2011 at 17:59 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

vala nemoj ti meni tako stb,ja znam da su najaca djeca izlazila iz braca ribar skole.
7 sekretara dzemo mandzic nisu mogli noge prat becarima pecarosima.

15-05-2011 at 18:00 | Ukljuèi u odgovor
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

citat:
statebriga wrote:


ne, u toj situaciji ona bi se asimilirala i izgubila svoj identitet, zato sto bi bila u presmijesnoj manjini... u ksc sva djeca imaju priliku da okuse sta znaci ici u mjesani razred


U KSC sva djeca imaju priliku da okuse kako je ici u skolu sa vjerskim predznakom, kako je kada je cijeli nastavni kadar hrvatski, kako je citati iz udzbenika koji su svi pisani na lijepom 'rvatskom jeziku, i kako je kada se uci hrvatski a ne bosanski jezik... ma bravo!
15-05-2011 at 18:02 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

citat:
Black0ut wrote:
... sto se djeca dijele u odvojene skole i jos se takvoj skoli sa vjerskim predznakom pripisuje da je gradjanskija od ostalih skola...

... Ili je pak bolje da sva djeca idu skupa u iste skole i zajedno se druze...

Reci da je vjeronauka stetna, a pri tome svoje dijete poslati u skolu koja nosi vjerski predznak i orjentisanu jednoj konfesiji je stvarno glupost i bezobrazluk i licemjerstvo.


pa, vidi, ti stvarno spadas u grupu ljudi koji ne znaju diskutirati, ne znaju argumentirati, a posebno ne znaju prihvatiti objasnjenje koje im se daje...

ksc se izborio, svojim kvalitetom, da ostvari da roditelji hoce svoju djecu tamo poslati bez obzira sta su! time su ostvarili i to da postanu, kako to ti kazes, gradjanskija skola...

sve je vrlo jednostavno... samo ti ne mozes sebi dozvoliti da prihvatis argumente...

ljudi kao ja nisu optereceni time da li dijete ide u islamsku ili pravoslavnu ili katolicku skolu, nego time da li ce dijete imati ili nemati obrazovanje poslije te skole!

ja svoje dijete nisam poslala u medjunarodnu skolu samo zato sto mi je tada bilo skupo, a u tom momentu su ove dvije skole, po kvaliteti (bar u javnosti) bile egal... ja odaberem drugo od dva i ispadne da sam dobro odabrala, jer su svi moji poznanici svoju djecu iz medjunarodne prebacili u katolicku... btw... sve sami nekriscani, pa ti vidi

u ksc sva djeca idu zajendo u skolu, a to je ono sto je meni bitno, tj. zbog toga ne novi grad (braca ribar) nego ksc

glupa nisam, a o bezobrazluku bi mogli razgovarati da si blentava... prema njoj sam bezobrazna, s tobom razgovaram... to znaci da te jos uvijek smatram dostojnim sugovornikom...

salu na stranu

ako je licemjerje to sto zelim da mi dijete ima odlicno obrazovanje i podlogu za dalji zivot, onda, jebat ga, jesam licemjerna!

et...
15-05-2011 at 18:06 | Ukljuèi u odgovor
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

citat:
soraya wrote:
majmune glupi,KŠC niti Bošnjaèka gimnazija,Bošnjaèki koledž ne bi mogli biti registrovani da nisu državne škole,odnosno da ne rade po planu i programu koji je usvojila Vlada kantona(pošto obrazovanje spada u kantonalni resor,da te malo edukujem somino).Pogledaj šta piše u svjedoèanstvu svake od tih škola ,majmune neopjevani i zatucani


Nastavi vrijedjati, zvucis pametnije.

Dakle, zakljucili smo da je gradjanskije i bosanskije upisati dijete u skolu koja nosi vjerski predznak, uposljava kadar samo jedne nacionalnosti(ostali su valjda glupi), nudi hrvatski a ne bosanski jezik, kaca Isusovo rapsece po hodnicima, i nudi udzbenike koje su pisali isljucivo hrvati(ostali su valjda nepismeni) itd...

A sa druge strane ma nista nebosanskije i negradjanskije nego upisati dijete u Novi Grad skolu koja nema vjerski predznak, gdje je nastavni kada nacionalno izmjesan, i gdje ne postoji skriveno pravilo da je skola orjentisana samo prema jednoj nacionalnoj grupi djece.
15-05-2011 at 18:08 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

citat:
primus inter pares wrote:
vala nemoj ti meni tako stb,ja znam da su najaca djeca izlazila iz braca ribar skole.
7 sekretara dzemo mandzic nisu mogli noge prat becarima pecarosima.


jest, vala... braca ribar bila najjaca, ja sam je zavrsila i srce me boljelo kad sam vidjela strukturu djece i skontala da ce mi dijete biti ne malo, nego premalo manjinsko!

citat:
Black0ut wrote:
U KSC sva djeca imaju priliku da okuse kako je ici u skolu sa vjerskim predznakom, kako je kada je cijeli nastavni kadar hrvatski, kako je citati iz udzbenika koji su svi pisani na lijepom 'rvatskom jeziku, i kako je kada se uci hrvatski a ne bosanski jezik... ma bravo!


sto se ne bunis za turski i engleski u medjunarodnoj skoli? sto ce na turskom pohadjat nastavu u po' bosne?! hrvatski je, kao sto ti je vec objasnjeno, jedan od jezika koji se govori u ovoj drzavi, shodno tome, s punim pravom mogu da ga uce i govore... turski nije!

ako su ta djeca takvu stravu i uzas iskusila zbog raspeca i "katolickog" kadra, sto se ne ispisuju iz ksc-a?

nesto ne vidim da napustaju, samo novi dolaze
15-05-2011 at 18:10 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

jebte djeces ba upisat dijete allaha ti i boga u kšc, i dodje jedan dan kuci,ti sve 4 u zrak,a dijete ce ti:
tata/babo/tajo/oèe: ZAKAAAAAJ SI BEDAAAK,ZAKAAAJ SI SELJAK
taÆka ba.


p.s šala mala ali i dalje mislim da religija dijeli a ne spaja.eto vi ste sami primjer

15-05-2011 at 18:11 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

citat:
Black0ut wrote:
uposljava kadar samo jedne nacionalnosti

nudi udzbenike koje su pisali isljucivo hrvati



mrsko mi sad ustat i otic do sobe da ti procitam autore knjiga iz kojih moje dijete uci i da te pobijem (jos jednom) u ovom tvom neargumentiranom neuspjehu...

nema veze, moze i od mene nesto (za sada) neargumentirano slovom i brojem...

ako mi bude jos dosadno, mozda i popisem imena, pa te bas "doubijem"...
15-05-2011 at 18:12 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

citat:
Black0ut wrote:


Nastavi vrijedjati, zvucis pametnije.

Dakle, zakljucili smo da je gradjanskije i bosanskije upisati dijete u skolu koja nosi vjerski predznak, uposljava kadar samo jedne nacionalnosti(ostali su valjda glupi), nudi hrvatski a ne bosanski jezik, kaca Isusovo rapsece po hodnicima, i nudi udzbenike koje su pisali isljucivo hrvati(ostali su valjda nepismeni) itd...

A sa druge strane ma nista nebosanskije i negradjanskije nego upisati dijete u Novi Grad skolu koja nema vjerski predznak, gdje je nastavni kada nacionalno izmjesan, i gdje ne postoji skriveno pravilo da je skola orjentisana samo prema jednoj nacionalnoj grupi djece.

et' meni jeste moje dijete je pohadjalo školu u kojoj nikome nisam morala dati mito da bih je upisala zahvaljujuæi perfektnom obrazovanju koje je tamo dobila ,sad je odlièan student i svi njeni gimnazijski profesori su jako ponosni na nju,kao i njeni roditelji
15-05-2011 at 18:14 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 41
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: adisa, Amelaaaa, anqilan456, Asjaaa, asja_m, aurora, con, edin_messi, fake, fare, grande, indyy, jaaaaaa, kunisch, majaaa, necko1972, nuhbeg, schousgeben, speedy07
FORUM : Religija i filozofija : Vjera, politika, obrazovanje, država i ministri New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice