Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Tuzlarije : Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Odgovori: 9876
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:

Sve zbog KIT-e: Zatvoren restoran uta kua

objavljeno: 12. 03. 2011

U centru Tuzle prestao je da radi jo jedan poslovni objekat: prekjuer je zatvorena kafe picerija uta kua! Stavljanje kljua u bravu ovog objekta posljedica je nelegalne izgradnje Kreativne industrije Tuzla (KIT), objekta koji je zatvorio vidik ne samo utoj kui nego jo nekolicini starosjedilaca na Sonom trgu.

Vlasnici ute kue, zbog nezakonite izgradnje KIT-e u neposrednoj blizini objekta, zatvorili su restoran, a Opinu tuili zbog krenja Zakona o prostornom ureenju FBiH, kao i za izgubljenu dobit.
Prilikom izgradnje KIT-e, investitor, a niti nadlene opinske slube, nisu traili saglasnost susjeda, meu kojima su i vlasnici ute kue.

Kupovina zemljita i adaptacija, te preureenje objekta u restoran uta kua, kotali su vlasnike tri puta vie od zemljita na kojem je Senadin osi iz Srebrenika, uz dozvolu Opine Tuzla, izgradio KIT-u, s namjerom da se, meu ostalim, bavi ugostiteljstvom, ali i igrama na sreu.

Objekat KIT-e izgraen je svega 5,5 metara od ute kue (umjesto 12 metara koliko predvia Zakon), zaklonio joj vidik i sunce. Atraktivnost objekta naruena je, vlasnicima je umanjen promet i zato su se odluili na zatvaranje objekta.
Ministarstvo prostornog ureenja i zatite okolice TK ponitilo je rjeenje o urbanistikoj saglasnosti za KIT-u, zbog ega KIT-a nee biti otvorena do zavretka sudskog procesa.

Ovo je drastian primjer kako opinska vlast stimulie privatni biznis i svojim potezima nekada ivahnu gradsku jezgru pretvara u pustinju. U ovom dijelu ve je uniten zanatski centar, koji je nekada bio jedan od najljepih dijelova grada. (ri)

ne znam da li sam ovo stavila na dobru temu, pa neka moderatori prebace, ali meni je fascinantno kako se kod nas gradi, a posebno kako se "razgradjuje"

Ovaj post je premjesten sa topica Re: Izgradnja u Tuzli i razvoj (bez komentara)
12-03-2011 at 22:33 | Ukljui u odgovor
Misa
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 09-12-2008
Odgovori: 59

Pa koliko ja razumjeh za ovo prkno od tribina je ve potroena etvrtina para.Znai da e se predviena investiciona vrijednost znaajno premaiti.NA IJU TETU?

Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Izgradnja u Tuzli i razvoj (bez komentara)
17-03-2011 at 21:08 | Ukljui u odgovor
soraya

Registriran(a): 01-03-2009
Odgovori: 30666

citat:
Shaban wrote:
Da vam doaram malo i rijeima!
Ovdje je visina cca 2,5 m od tla a kao to vidite iz temelja viri armatura na koju e se vezati nastavak tribine!!!
Mislite li jo da ovdje moe ui 200 ljudi bez povreda

Toliko od mene

@Shabane,ulazak/izlazak gledalaca na/sa tribina je predvidjen kroz ona tri otvora koji se vidi na slici,to jest sa vanjske strane,a ne sa strane stadiona.Propisana visina od 2,5 metra od strane tartanske staze jeste ispotovana,a koliko znam na ovom betonskom zidu ispred treba biti postavljena i sigurnosna iana ograda minimalne visine 1,0 m.Visina i irina tribinskog sjedita je normirana na visinu 40 i irinu 80,za prvih 10 redova,a sledeih 10 na visinu 45cm zbog vizure prema igralitu.Gabarit sjedita je 45x45 cm.Ulazi za gledatelje moraju biti najmanje projektovane irine 160cm i u jendom stepeninom kraku ne smije biti vie od 10 stepenika.Ova irina stepeninog kraka se proraunava prema predvidjenom broju projektovanog gledalita,a minimum od 160 cm irine omoguava pranjenje (naprimjer, izlazak treim korakom u sluaju poara) cca 125 ljudi u roku od 8 sekundi.
Tako da tvoja pretpostavka da 200 ljudi nee moi napustiti tribinu ne stoji.Kroz ova tri izvedena otvora ma ovoj slici e moi da udje i izadje mnogo vie od 200 ljudi.
p.s. armatura koja viri jeste vezna i predstavlja ankere za sledeu etapu izrade monolitne i montane ab konstrukcije tribinskih nosaa.
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Izgradnja u Tuzli i razvoj (bez komentara)
17-03-2011 at 21:47 | Ukljui u odgovor
Shaban
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Odgovori: 12510

citat:
soraya wrote:

@Shabane,ulazak/izlazak gledalaca na/sa tribina je predvidjen kroz ona tri otvora koji se vidi na slici,to jest sa vanjske strane,a ne sa strane stadiona.Propisana visina od 2,5 metra od strane tartanske staze jeste ispotovana,a koliko znam na ovom betonskom zidu ispred treba biti postavljena i sigurnosna iana ograda minimalne visine 1,0 m.Visina i irina tribinskog sjedita je normirana na visinu 40 i irinu 80,za prvih 10 redova,a sledeih 10 na visinu 45cm zbog vizure prema igralitu.Gabarit sjedita je 45x45 cm.Ulazi za gledatelje moraju biti najmanje projektovane irine 160cm i u jendom stepeninom kraku ne smije biti vie od 10 stepenika.Ova irina stepeninog kraka se proraunava prema predvidjenom broju projektovanog gledalita,a minimum od 160 cm irine omoguava pranjenje (naprimjer, izlazak treim korakom u sluaju poara) cca 125 ljudi u roku od 8 sekundi.
Tako da tvoja pretpostavka da 200 ljudi nee moi napustiti tribinu ne stoji.Kroz ova tri izvedena otvora ma ovoj slici e moi da udje i izadje mnogo vie od 200 ljudi.
p.s. armatura koja viri jeste vezna i predstavlja ankere za sledeu etapu izrade monolitne i montane ab konstrukcije tribinskih nosaa.

Ako si dobro pratila deavanja u proteklom periodu zna da u u ovom trenutku ( sa sadanjim stanjem tribine i u sadanjoj fazi radova) nema anse da se popne 200 ljudi a da niko ne padne. Na to se odnosio moj komentar. Dok sam ovo slikao htjeo sam da se popnem na tribinu ali su me upozorili da zbog sigurnosti trenutno ne mogu nikoga pustiti gore jer nema drugog pristupa do ovoga to sam slikao. Kada budu radovi pri kraju bie ta tri pristupa o kojima ti govori. Samo da ne bude zabune
18-03-2011 at 11:20 | Ukljui u odgovor
soraya

Registriran(a): 01-03-2009
Odgovori: 30666

citat:
Shaban wrote:

Ako si dobro pratila deavanja u proteklom periodu zna da u u ovom trenutku ( sa sadanjim stanjem tribine i u sadanjoj fazi radova) nema anse da se popne 200 ljudi a da niko ne padne. Na to se odnosio moj komentar. Dok sam ovo slikao htjeo sam da se popnem na tribinu ali su me upozorili da zbog sigurnosti trenutno ne mogu nikoga pustiti gore jer nema drugog pristupa do ovoga to sam slikao. Kada budu radovi pri kraju bie ta tri pristupa o kojima ti govori. Samo da ne bude zabune

Skontala sam da nema tih unutranjih stepenica,pa si morao da se pentra po tim montanim elementima.Kad bude finalizacija objekta,vidjee da moe da stane i vie ljudi(moraju biti ugradjene sigurnosne ograde).A dok su radovi u toku po objektu i ne treba da se kree niko osim izvodjaa radova i nadzora( i onih koji za to dobiju dobiju dozvolu od rukovodioca gradilita)
18-03-2011 at 15:21 | Ukljui u odgovor
tuljan
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-08-2009
Odgovori: 83

Da li je istina da su Giprom i Avaz prekinuli saradnju na objektu koji se gradi u centru Tuzle? Prica se u gradu da se vec danima tamo nista ne desava i da se Giprom pakuje...

29-03-2011 at 18:25 | Ukljui u odgovor
borbeni
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Odgovori: 8575

icon Re: Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
tuljan wrote:
Da li je istina da su Giprom i Avaz prekinuli saradnju na objektu koji se gradi u centru Tuzle? Prica se u gradu da se vec danima tamo nista ne desava i da se Giprom pakuje...

da, istina je
29-03-2011 at 19:21 | Ukljui u odgovor
e_M_i_r
Reci ciki aAaAa...

Registriran(a): 30-09-2008
Odgovori: 1039

haman su se dogovorili.. danas sam vidio radnike nesto kuckaju na objektu

13-04-2011 at 00:22 | Ukljui u odgovor
Shaban
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Odgovori: 12510

icon Re: Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
e_M_i_r wrote:
haman su se dogovorili.. danas sam vidio radnike nesto kuckaju na objektu

Izmirili su se za vikend i jo u ponedjeljak su krenuli sa radovima to bi na narod reko - prazna ne puca sve je do novca
13-04-2011 at 11:35 | Ukljui u odgovor
racionalna manjina

Registriran(a): 02-02-2010
Odgovori: 11437

Sporo napreduje, ali sve ljepe izgleda

Uploaded with ImageShack.us

[Edited by racionalna manjina on 13-04-2011 at 13:50 GMT]

13-04-2011 at 13:48 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 8
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: Adrenalin, cekpi, Djeronimo, jjasko, kanarinac, necko_lav, santanita, Walter_Wolf, ZEHRUDIN
FORUM : Tuzlarije : Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net