Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Jimmy
Nivo: Forumski doajen
Auuuuuuu
Registriran(a): 16-12-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2144
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
soraya wrote:


nije mi belaj,samo nisi mi baš dao sve valjane podatke,ali da pokušam....

prozori ako se ugradjuju novi i skidaju stari ne bi trebala da bude veæa cijena od 250KM/m2(znaèi tri prozora dimenzija cca 3,0x1,5x3x250=3.375,00KM) ukoliko ih samo farbaš onda ugovaraj sa molerom koji ti kreèi zidove i plafone ,pa to sve onda ne bi trebalo da košta više od 2.000,00 -2.500,00KM (ako insitiraš na kvalitetnijem materijalu max.3.000,00 KM)
hoblanje i lakiranje parketa 30 KM/m2,znaèi 1.500,00( nije sve u parketu,ima i keramike na podu jelde)
dalje ...kupatilo...sa sve demontažom stare keramike,zamjenom cijevi,novom keramikom i sanitarijom(ništa luxuzija) raèunaj cca 5-6.000,00KM,a za kuhinju (bez elemenata i bijele tehnike) raèunaj oko 2.000(skidanje stare keramike ,zamjena razvoda instalacija,nova keramika i eventualno novi protoèni)...
Ako hoæeš precizno pošalji mi skicu stana pa æu ti napraviti predmjer i predraèin radova.Eto.

Znaci novi prozori bi isli, ovi stari su dobri mozda za kakvog rostilja, dobro osuseni

Na koju debljinu se mogu parketi hoblati? Posto gledam ove parkete, trebalo bi ih malo dublje zaroviti, a negdje su se poceli i odljepljivati (cak i na pola sobe)?

Koliko bi bilo struganje zidova? Spusteni stropovi da bih mogao uraditi neku led rasvjetu?

Vrata? (1 ulazna, 3x bez stakla i 2x sa staklom)

Skice nemam, jer sam stan pogledao. Mozda bih mogao nesto odokativno nacrtati. Ono sto me iznenadilo je premalo kupatilo, pa sam cak razmatrao i mogucnost da se izbije zid od spajza i da se napravi vece kupatilo.

I hvala na odgovoru, kalkulisem, cini mi se da se to i ne isplati, ali opet covjek da provjeri
12-03-2012 at 18:33 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
Jimmy wrote:

Znaci novi prozori bi isli, ovi stari su dobri mozda za kakvog rostilja, dobro osuseni

Na koju debljinu se mogu parketi hoblati? Posto gledam ove parkete, trebalo bi ih malo dublje zaroviti, a negdje su se poceli i odljepljivati (cak i na pola sobe)?

Koliko bi bilo struganje zidova? Spusteni stropovi da bih mogao uraditi neku led rasvjetu?

Vrata? (1 ulazna, 3x bez stakla i 2x sa staklom)

Skice nemam, jer sam stan pogledao. Mozda bih mogao nesto odokativno nacrtati. Ono sto me iznenadilo je premalo kupatilo, pa sam cak razmatrao i mogucnost da se izbije zid od spajza i da se napravi vece kupatilo.

I hvala na odgovoru, kalkulisem, cini mi se da se to i ne isplati, ali opet covjek da provjeri

poslala sam ti pp...ne znam na koju debljinu se parket treba hoblati dok ne vidim kakva je i koje je debljine,da li je na podkonstrukciji ili je ljepljen (zavisi iz kog perioda je objekat u kome se nalazi stan)...izbijanje zidova i èaèkanje po instalacijaman ti ne bih preporuèila da radiš "napamet",veæ da konsultuješ struku(spajanje kupatila i ostave)

[Edited by soraya on 12-03-2012 at 20:04 GMT]
12-03-2012 at 20:01 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

Da vas pitam, nisam slikala, al vidjeli ste vjerovatno... ova nova gradnja jezera, puno se izašlo na cestu, hoæu reæ uzeli su trotuar cijeli (ili se meni uèinilo)

04-06-2012 at 21:59 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
cica wrote:
Da vas pitam, nisam slikala, al vidjeli ste vjerovatno... ova nova gradnja jezera, puno se izašlo na cestu, hoæu reæ uzeli su trotuar cijeli (ili se meni uèinilo)

jesu i to mora tako...zbog postavljanja gradilišne ograde ....nakon završetka izgradnje radi se vanjsko uredjenje koje ukljuèuje i vraæanje trotoara u prvobitno stanje
04-06-2012 at 22:10 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
soraya wrote:

jesu i to mora tako...zbog postavljanja gradilišne ograde ....nakon završetka izgradnje radi se vanjsko uredjenje koje ukljuèuje i vraæanje trotoara u prvobitno stanje


aaa, dobro onda, uèinilo mi se de æe one betonske ðavole tu stavljati i da æe ostati tako.... lakše mi je, jer imam inaèe osip kad negdje nema trotuar ili ako ga ima a nabiju sa autom na njega
04-06-2012 at 22:13 | Ukljuèi u odgovor
ZEHRUDIN
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 28-10-2007
Lokacija: AUSTRIA
Odgovori: 5981
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
soraya wrote:

jesu i to mora tako...zbog postavljanja gradilišne ograde ....nakon završetka izgradnje radi se vanjsko uredjenje koje ukljuèuje i vraæanje trotoara u prvobitno stanje



Znaci, opet onaj kvrgavi cojk vrat da slomi po onom nabadajuci
04-06-2012 at 22:14 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
cica wrote:


aaa, dobro onda, uèinilo mi se de æe one betonske ðavole tu stavljati i da æe ostati tako.... lakše mi je, jer imam inaèe osip kad negdje nema trotuar ili ako ga ima a nabiju sa autom na njega


sasvim je moguæe da oni betonski blokovi ostanu i kao trajno rješene,jer koliko sam vidjela radi se kaskadno denivelisanje terena...obièno je na prostoru trotoara u dubini smješteno nešto od podzemnih instalacija(optièki kablovi,elektrovodovi i slièno)

[Edited by soraya on 04-06-2012 at 22:19 GMT]
04-06-2012 at 22:16 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
ZEHRUDIN wrote:



Znaci, opet onaj kvrgavi cojk vrat da slomi po onom nabadajuci

sve je moguæe
04-06-2012 at 22:18 | Ukljuèi u odgovor
e_M_i_r
Nivo: Forumski doajen
Reci ciki aAaAa...

Registriran(a): 30-09-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1039
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

Ostat ce blokovi ali ce biti izgradjen novi trotoar jer ce se cesta malo pomjeriti u strano zbog toga sto 3. traka vise nece biti potrebna pored jezera (za skretanje) tako da ce oni to iskorigovati kada se bude radio taj dio magistrale. Inace moraju sve dici i nasipati i dio gdje ce ici novi asfalt zbog cijelog terena. Biti ce lijepo na kraju, samo da ne sfusere

04-06-2012 at 22:26 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
e_M_i_r wrote:
Ostat ce blokovi ali ce biti izgradjen novi trotoar jer ce se cesta malo pomjeriti u strano zbog toga sto 3. traka vise nece biti potrebna pored jezera (za skretanje) tako da ce oni to iskorigovati kada se bude radio taj dio magistrale. Inace moraju sve dici i nasipati i dio gdje ce ici novi asfalt zbog cijelog terena. Biti ce lijepo na kraju, samo da ne sfusere

ono što se vidi na ovom planu je zeleni pojas (škarpa) i služi kao tampon zona prema saobraæanici...

04-06-2012 at 22:37 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 58
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Tuzlarije : Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice