Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
rainbow wrote:
Blagoje Adzic - komunista,titov glavni general,chetnik

Veljko Kadijevic - komunista koji je srusio vukovar

Veljko Bulatovic - srbo-chetnicki crnogorac,komunista i uzorni omladinac koji je predavao stavetu svome drugu titi


Dobrica Cosic zakleti komunista koji je robijao na golom otoku jer je volio komunisticku internacionalu,Staljina i komuniste vise od titinih novih prijatelja imperijalista i kapitalista poput USA i Engleza

Slobodan Milosevic -uzorni omladinac,dokazani komunista koji je kao podoban drug dugo radio u USA na "specijalnom zadatku"

Zena Slobodana Milosevica ,Mira Markovic, ratno siroce koje su navodno odgojili partizani,veliki komunista osnivac i vodja Jugoslovenske Levice

ratko mladic -clan KPJ dok je postojala,pukovnik titove vojske ,ratni zlocinac i krvnik bosnjaka

itd

Treba li jos?

ps
Upravo su se drugovi posvadjali na nacionalnoj osnovi na 14 kongresu kpj i od tada sve je islo nizbrdo

KOMUNISTI (svi su bili komunisti) su najveci zlocinci i u ovom zadnjem ratu.Koliko znam jedino rahmetli Alija nije bio komunista,ostali svi se nisu vidili iz titinog analnog otvora





kad je dobrica robijao?
06-06-2012 at 20:27 | Ukljuèi u odgovor
rainbow
Nivo: Forumski vuk
:2h :2h :2h

Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

Cuj "komunisti ne mijenajaju svoje misljenje i ubjedjenja"

pa prvi tito je izdao komunisticku internacionalu kada su mu englezi gurnuli funte u dupe

06-06-2012 at 20:27 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
rainbow wrote:
Blagoje Adzic - komunista,titov glavni general,chetnik

Veljko Kadijevic - komunista koji je srusio vukovar

Veljko Bulatovic - srbo-chetnicki crnogorac,komunista i uzorni omladinac koji je predavao stavetu svome drugu titi


Dobrica Cosic zakleti komunista koji je robijao na golom otoku jer je volio komunisticku internacionalu,Staljina i komuniste vise od titinih novih prijatelja imperijalista i kapitalista poput USA i Engleza

Slobodan Milosevic -uzorni omladinac,dokazani komunista koji je kao podoban drug dugo radio u USA na "specijalnom zadatku"

Zena Slobodana Milosevica ,Mira Markovic, ratno siroce koje su navodno odgojili partizani,veliki komunista osnivac i vodja Jugoslovenske Levice

ratko mladic -clan KPJ dok je postojala,pukovnik titove vojske ,ratni zlocinac i krvnik bosnjaka

itd

Treba li jos?

ps
Upravo su se drugovi posvadjali na nacionalnoj osnovi na 14 kongresu kpj i od tada sve je islo nizbrdo

KOMUNISTI (svi su bili komunisti) su najveci zlocinci i u ovom zadnjem ratu.Koliko znam jedino rahmetli Alija nije bio komunista,ostali svi se nisu vidili iz titinog analnog otvora




Svi su oni imali i nosili partijske knjizice, ali nisu bili komunisti.


06-06-2012 at 20:31 | Ukljuèi u odgovor
Posmatram
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 18-05-2012
Odgovori: 1641
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
AnonBlack wrote:
Naravno da nisu tako da se može reæi da su Bosanci glasali za nezavisnost. A i Hercegovci su, bez obzira što je Hercegovina uglavnom naseljena Hrvatima, glasali su za.

Uglavnom, Bosanci krivi za rat u BiH podjednako kao i Srbi, i to je ono što nam Tiburon pokušava reæi. Drugim rijeèima, da se nismo zayebavali i tražili nezavisnost, Srbi nas ne bi dirali.


Da, Bosanci i Hercegovci su glasali za nezavisnost BiH, a nasi susjedi nisu ispostovali tu nezavisnost i zato je BiH i napadanuta.

Ne bih ulazila u to sta Tiburon pokusava reci, ali sam 100% ubjedjena da Tiburon zna vrlo dobro ko je poceo rat i gdje je podjela BiH vec bila iscenirana i planirana.
06-06-2012 at 20:36 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

Ma ljudi mjesecima na HRT-u imaju emisiju, samo o djelicu zlocina, a mi otkrivamo toplu vodu....
Slovenci put ne mogu napraviti od kostura koje iskopavaju svaki dan, a tek kad po Bosni pocnu otkrivanja i iskopavanja.....

06-06-2012 at 20:53 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
Abulafija wrote:
....

A šta misliš hoæe li oni ovom novom tehnologijom DNK moæi otkrit,ko je bio zloèinac ,Ostaju li kaki otisci i to.
Ja sam se oduvijek zapitivo.Pa majku mu ,ove komunjare ,opasni su.
Sad prije ovog zadnjeg rata,To su bili tako opasni da su jeli malu djecu.Mene uvijek bilo strah njih.Ja to ne mogu opisat.I dan danas mi se strah uvuko u kosti i ne izlazi.
Zabrinut sam vjeruj mi
06-06-2012 at 20:59 | Ukljuèi u odgovor
Posmatram
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 18-05-2012
Odgovori: 1641
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

Imam pouzdan podatak iz povjerljivog izvora da drug Tito nije znao za masovnu grobnicu u Sloveniji.

06-06-2012 at 21:15 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
Posmatram wrote:
Imam pouzdan podatak iz povjerljivog izvora da drug Tito nije znao za masovnu grobnicu u Sloveniji.

Pa normalna stvar da su komunisti od njega sve krili,a on je bio Rus i mason mešèini
06-06-2012 at 21:20 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
Posmatram wrote:

Mason je biJo, Rus maybe baby.

Svašta se prièa,i da je neko blago državno odnio u London još davno ihaaa ,Pa moro dizat kredite
06-06-2012 at 21:49 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

SMRT FAŠIZMU I HOMOSEKSUALIZMU: Josip Mardešiæ - partizanski kapetan koji je strijeljan zato što je bio gay

Sud èasti pri Glavnom štabu narodnooslobodilaèke vojske i partizanskih odreda Hrvatske, 4. marta 1944. godine je zbog održavanja homoseksualnih veza na smrt osudio kapetana Josipa Mardešiæa (26) iz Komiže

Cijela Hrvatska ovih je dana na nogama zbog dolazeæeg Gay pridea u Splitu. Hrvatska ministrica vanjskih poslova Vesna Pusiæ izjavila je kako æe dati podršku skupu na koji æe povesti i pola Vlade, dok su desnièarske stranke stale u napad na skup homoseksualaca, te je posljednjih dana izreèen i niz uvreda i prijetnji na raèun seksualnih manjina u Hrvatskoj.

Katolièka crkva osuðuje homoseksualizam, a dubrovaèki biskup Mate Uziniæ pozvao je vjernike da ignoriraju skup. No, ne tako davno osoba homoseksualnih sklonosti nije mogla naiæi samo na nerazumijevanje, porugu i ignoriranje javnosti veæ se mogla naæi i u smrtnoj opasnosti.

Tako je sud èasti pri Glavnom štabu narodnooslobodilaèke vojske i partizanskih odreda Hrvatske, sastavljen od politièkog komesara Rade Žigiæa, potpukovnika Bogdana Orešèanina i majora Gjure Matiæa, 4. marta 1944. godine zbog održavanja homoseksualnih veza na smrt osudio kapetana Josipa Mardešiæa (26) iz Komiže, piše Jutarnji.

Kako stoji u optužnici, Josip Mardešiæ, koji je bio šef Sekcije za vezu Inženjerskog odsjeka G.Š. NOV i POH, održavao je homoseksualne odnose s nekoliko stražara svoje sekcije i pri tome zloupotrijebio svoj položaj i zavodio na nezdrav seksualni odnos svoje podèinjene, iskorištavajuæi njihovu mladenaèku naivnost, te je rad u Sekciji za vezu pokušao organizirati tako da bi imao moguænost nesmetano vršiti razvrat, odstranivši one koji bi mogli imati uvid u njegove nastrane sklonosti.

Nakon djelomiènog priznanja Josipa Mardešiæa i potpunog priznanja stražara s kojima je održavao seksualne odnose, Sud èasti osudio ga je na smrt.

U obrazloženju smrtne presude stoji da je osuðeni Mardešiæ ‘imajuæi nastrane seksualne sklonosti dozvolio da gonjen nezdravom strašæu okalja èast oficira narodne vojske, koji su s pravom zaslužili priznanje i udivljenje èitavog svijeta, te time dokazao da je nepravilno iskoristio povjerenje koje su mu s oficirskim èinom dali naši narodi i naša Narodno-oslobodilaèka vojska’.

Takoðer je navedeno kako je Mardešiæ zavodio na nemoralan seksualni život neiskusne i naivne mladiæe i time naštetio njihovu pravilnom razvoju. U zakljuèku obrazloženja presude navedeno je i da je Mardešiæ zavaravao narode i narodnosti i zloupotrijebio povjerenje koje mu je dano.

06-06-2012 at 22:55 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 44
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice