Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
bracko
Nivo: Forumas sa iskustvom
ništa

Registriran(a): 01-02-2013
Lokacija: Gornja Maoèa
Odgovori: 312
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
Azur wrote:



Kako bosanac moze biti najveci neprijatelj svojoj Bosni?? Vece gluposti odavno nisam na ovom foorumu procitao...ili ti mislis na neku sasvim drugu zemlju?!





de ti malo bolje proèitaj teks,pa onda odgovori.
20-04-2013 at 20:19 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

Alo Pozega, okreni potenciometar na 011, wtf!!

citat:
TITO JE UMRO, I ROÐEN, KAO MUSLIMAN!?
--------------------------------------------------------------------------------

Sutra se navršava taèno 33 godine od smrti bivšeg jugoslovenskog predsjednika Josipa Broza Tita. Podsjeæamo na zanimljivu prièu o navodnom stvarnom razlogu zbog kojeg na Titovom grobu nema crvene petokrake, koja je u to vrijeme bila praktièno obavezna kada je rijeè o pokopima i izgledu grobnih mjesta u kojima su ukopavani istaknuti komunistièki funkcioneri i èlanovi partije…


Navodno, nema je zato što je nekadašnji predsjednik Jugoslavije bio musliman! Barem je tako poèetkom prošle decenije u nikad objavljenom intervjuu za Radio Beograd utvrdio tadašnji beogradski muftija Hamdija Jusufspahiæ. Beogradaki Press je snimku intervjua pronašao u dokumentaciji Radio Beograda i prije tri godine objavio najzanimljivije dijelove.

- Kada je umro Tito, ja i ambasador Alžira Abdul Hamid Adžali smo se zajedno išli upisati u knjigu žalosti. Taman kad smo došli tamo, odmah nam je prišao Berislav Badurina, valjda se tako zvao, njegov šef kabineta ili osobni tajnik. I on priðe meni i kaže: `Èestitam vam`. `Što mi èestitaš, pobogu brate? Èovjek je umro, što mi èestitaš?`. `Umro je u vašoj vjeri!`. `Što?`, zaprepastio sam se ja. `U vašoj vjeri. Umro je èitajuæi Kuran. Kuran je treæi put èitao…`, otkrio je Jusufspahiæ koji je tom prilikom pitao i što da radi sa tim saznanjem, na što mu je Badurina navodno odgovorio: “Da znate to, i ništa više. Vidjet æete kad bude sahranjen. Bit æe samo ime i prezime, godina roðenja i godina smrti, jer tako se muslimani sahranjuju”.

8. maja 1980. godine, kada je pred brojnim svjetskim državnicima tito ukopan – tako je i bilo!

-Ja sam se više puta sreo sa Titom. Sreo sam se sa njim i kao student u Kairu. Bio sam student islamsko-teološkog sveuèilišta. To je najstarije sveuèilište na svijetu. Al Azhar se zove… Bio sam tamo profesor u jugoslovenskoj dopunskoj školi kada smo se prvi put sreli. Tito je došao u naš klub, Klub Jugoslovena, i pitao: `Tko od vas, djeco, govori arapski?`. `Ja govorim arapski`, bio sam jedini koji je u to vrijeme od omladine govorio arapski. Onda je Tito rekao: `Uèite djeco arapski jer arapski je jezik buduænosti`, navodi Jusufspahiæ koji je veliki prijatelj s Titom postao tokom 1968. godine, nakon svog dolaska u Beograd.

Jusufspahiæ je u tom dosad neobjavljenom intervju isprièao i kako se tokom godina Tito kod njega èesto raspitivao kako i koliko puta dnevno se mole muslimani, a najèešæe su razgovarali o tome kako muslimani zamišljaju Boga.

Ukoliko je ova prièa istinita, to bi zapravo znaèilo da je Tito i umro i roðen kao musliman, jer se, prema islamu, svi ljudi raðaju kao muslimani.

Iako je Titov komunistièki režim, naravno, bio nesklon iskazivanju vjerskih osjeæanja, muslimani i Bošnjaci, posebno oni u Bosni i Hercegovini, neke od njegovih poteza smatraju relativno dobrim. To se prije svega odnosi na omoguæavanje koliko-toliko ravnopravnog položaja BiH untar tadašnje jugoslovenske zajednice i dopuštanje moguænosti da se kao nacija (Muslimani s velikim M) posebno izjasne.

(Doznajemo.com)


04-05-2013 at 08:03 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 47
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice