Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
samson wrote:
Cudna vakta i jos cudnijih ljudi ili je tacna ona stara kakav vakat takvi i ljudi

Pod maskom (velikog) patriotizma pokusavaju se degradirati osnovne vrijednosti koje su u toku 2 svj. rata stvarane. Cak se ide tako daleko da se u pitanje dovodi i uloga koje su u ratu igrali partizani u oslobadjanju nase zemlje od okupatora a domaci izdajnici , kao sto su bili cetnici,ustase,pripadnici handzar divizije i sl. pokusavaju prikazati kao stvarni borci protiv Njemaca. Njihovi zlocini prema vlastitom narodu se pokusavaju maskirati kao propaganda komunista. A sad je , ko biva, demokratija pa se moze “prava istina” pokazati neosvjestenim narodnim masama.

Koliko je samo smeca na net postavljeno sa tvrdnjama da su se partizani udruzili sa svabama protiv srba, hrvata i muslimana u svim mogucim kombinacijama po potrebi.
Petokraka sa kokardom protiv muslimana; crveni sa cetnicima protiv jadnih hrvata; komunjare sa ustasama i turcima protiv golorukog srpskog naroda…

Kulminacija ovog ludila je priznavanje ravnogorskog pokreta u Srbiji, marginalizacija Jasenovca i izjednacavanje zrtve-dzelata u Hrvatskoj uz velicanje ustastva a sad je garant nasa jadna Bosna i Hercegovina na redu.

Pokusava se uspostaviti kult domoljublja i postavljanje samo svoje nacije kao zrtve s time sto se vezuje pojam nacije sa pojmom vlastite grupe. U 2 svjetskom ratu su cetnici samo branili srpski narod isto kao sto su ustase hrvatski ili handzarlije muslimanski a komunisti su ih biva ubijali, proganjali i zatvarali ne zato sto su bili domaci izdajnici vec zato sto su bili srbi,hrvati ili muslimani. Iste jadovanke samo sa prilagodjenim imenima se mogu sa sve tri strane cuti u svim varijacijama.

Iz mase “osvjestenih” se izdizu odjednom junacine kao das u oni jedini glas naroda koji bolje od tog naroda znaju sta je dobro a sta lose za njega, ne pitajuci nikoga od tog naroda za misljenje.

Ali nema veze, opet ce doci neki novi vakat sa nekim novim ljudima koji jedno drugo zasluzuju, pa idemo opet iz pocetka.



potpis
05-03-2013 at 21:28 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

TITO NIJE VJEROVAO U SFRJ - PRIPREMIO JE SVE ZA NJEN RASPAD


Profesor Dušan Bilandžiæ, akademik, povjesnièar, bivši visoki èasnik JNA, nekadašnji èlan Predsjedništva Republike Hrvatske, obrazložio je potpuno nove teze o Titovoj ulozi u raspadu SFRJ.

Dr. Bilandžiæ, autor Historije SFRJ, knjige koja je spadala u neizostavnu literaturu na društvenim fakultetima tijekom osamdesetih godina, rekao je da radi na svojoj, možda zadnjoj knjizi koja se temelji na uvidima u arhive jugoslavenskog državnog i partijskog vrha, ali i na njegovim osobnim zabilješkama sa sastanaka s nizom najviših jugoslavenskih partijskih i vojnih dužnosnika, i da æe ta knjiga promijeniti predodžbu o stvarnom Titovu odnosu prema jugoslavenskom pitanju, kao i o odnosima moæi u ondašnjem državnom vodstvu.

Vrlo sažeto preprièano, Titu je u šezdesetim godinama prijetila sukarnizacija (potpuna politièka izolaciji, s tek simbolièkim ovlastima) te, mnogo važnije, da su Broz i njegova dva najbliža suradnika, Slovenac Edvard Kardelj i Hrvat Vladimir Bakariæ, još u šezdesetim godinama predvidjeli raspad Jugoslavije.

Danas nema sumnje da su Tito, Kardelj i Bakariæ zapravo usmjeravali Jugoslaviju prema raspadu, kada to budu dopustile meðunarodne okolnosti, što je sve kulminiralo Ustavom SFRJ iz 1974. godine, koji je precizno rekao da jugoslavenske republike imaju pravo na samoodreðenje do odcjepljenja.

Baš na temelju tog Ustava Badinterova je komisija, poèetkom devedesetih godina, ustvrdila da Republika Hrvatska zaslužuje meðunarodno priznanje, i to u avnojskim granicama.


Nova slika o Titu

Bilandžiæeva knjiga o Titu i raspadu Jugoslavije prvo je trebala sadržavati barem èetiri stotine stranica. No, kako se dr. Bilandžiæ u meðuvremenu razbolio, ovo se djelo svelo na oko 120 stranica koje æe, izazvati èitav niz rasprava jer u potpunosti mijenjaju paradigmu o Titu.

Josip Broz postaje, zajedno s Kardeljom i Bakariæem, jedan od pogrebnika Jugoslavije.


Element sumnje

Kako je, zapravo, nastalo ovo pisano djelo?
Vraæanje u prošlost. Daleko u prošlosti artikuliranje znaèenja povijesnih dogaðaja.
Bilandžiæ je rekao:

"U Drugom svjetskom ratu, u partizanima, katkad sam se znao naæi u životnoj opasnosti ne na liniji fronte, nego zato što su moji, dakle kolege komunisti, raspravljali o tome treba li me likvidirati što sam naredio da se jedan æirilièni natpis na školi u slavonskom selu Gazije preboji i napiše latinicom.

Zašto je ovo bitno, i zašto to nije još jedna dosadna ratna digresija? Zato što sam ja usprkos i takvim iskustvima, kada se doista raspravljalo hoæe li me strijeljati zbog ideoloških pogrešaka, tijekom Drugoga svjetskog rata postao komunistièki i jugoslavenski vjernik.

Moja je svijest bila posve cementirana: bio sam uvjeren, kao i mnogi drugi, da æemo nakon rata ostvariti socijalistièku utopiju. dodatak-(danas poznatu kao jugonostalgiju koja slijepo unistava Bosnjake na ovim prostorima)

Bila je to, dakle, èista religija. Ali, kao takva komunistièko-jugoslavenska religija u sebi je nosila ogroman element sumnje. S godinama sam poèeo sve više sumnjati. Prvi put, recimo 1949. godine, kada sam se suoèio s prisilnom kolektivizacijom u slavonskim selima, agrarnim reformama u Bosni i prevarom na Sandžaku koja se pretvorila u protunarodni teror.

Pa u raznim drugim fazama, pri èemu je osobito znaèajnu ulogu odigrao pad Aleksandra Rankoviæa 1966. godine. Izmeðu druge polovice šezdesetih i 1971. definitivno sam prestao biti vjernik. A preobraæeni vjernik, konvertit, postaje žestoki neprijatelj svoje religije.
I tako sam iduæa desetljeæa posvetio traganju za što je moguæe toènijom interpretacijom najvažnijih povijesnih i politièkih dogaðaja u Titovoj Jugoslaviji.

Ovaj je tekst, koji jest pun radikalnih podataka, pa i stavova, jedan od konaènih odgovora na pitanje o stvarnom karakteru te države koju, sada sam veæ siguran, nisu voljeli ni željeli ni mnogi od njenih osnivaèa.

06-03-2013 at 07:39 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

TITO NIJE VJEROVAO U SFRJ - PRIPREMIO JE SVE ZA NJEN RASPAD

drugi deo...
Dušan Bilandžiæ


- Na šestom kongresu Jugoslavenske partije Slovenac Boris Kidriè postavio je tezu koja je glasila otprilike ovako: "ono društvo koje ne primijeni tržišni mehanizam (tada se to zvalo zakon vrijednosti) ide izravno u staljinizam." A moja generacija, ja sam tada bio u kasnim dvadesetim godinama, mrzila je staljinizam èak i više od hitlerizma i nacizma.

Dakle, pitanje komunistièke religioznosti za mene je evaluiralo: od èistog smo komunizma prvo krenuli prema tržišnom socijalizmu, u koji sam neko vrijeme vjerovao. I Jugoslaviju još nitko nije dovodio u pitanje: barem se to nije moglo ni smjelo znati. Kasnije je, meðutim, konaèno s poèetkom sedamdesetih, došlo do definitivnog urušavanja komunistièko-jugoslavenske religije.

E sada, kao ‘vjernik’, èak i uz sve sumnje, dugo sam godina smatrao da su odnosi u vrhu Komunistièke partije relativno idilièni. Nisam nikada sumnjao ni u Tita, ali ni u Bakariæa, Kardelja, pa ni Rankoviæa, sve do njegova pada. Danas je to teško razumjeti, ali, vjerujte mi, taj je fanatizirani komunizam bio masovno raširen.

Kada ga je, meðutim, naèela sumnja, podjednako sam fanatièno poèeo istraživati. A bio sam blizak svim moguæim izvorima. Prvih pet ili šest godina ta su me istraživanja frustrirala, jer nisam mogao podnijeti da mi se pred oèima razara ideal o socijalizmu i Jugoslaviji. Tu se radilo o pitanju mog osobnog identiteta. Vrlo se teško promijeniti u èetrdesetim godinama, kada ste veæ potpuno formirani.

Meðutim, suoèavajuæi se s èinjenicama, iz dana u dan, do Karaðorðeva sam veæ postao, komunistièki reèeno, èisti revizionist. Ova je knjiga krajnji izraz tog revizionizma, utemeljenog na povijesnim èinjenicama. Svi smo mislili da je Tito najzagriženiji Jugoslaven, a on se, ustvari, veæ petnaestak godina nakon svršetka Drugoga svjetskog rata pomirio s propašæu Jugoslavije, dok su Kardelj i Bakariæ gotovo javno govorili o raspadu Jugoslavije. I to u vrijeme dok je Jugoslavija izgledala politièki stabilna, dok nije bilo štrajkova i demonstracija, dok se gospodarski rast natjecao s japanskim.

- Vidite, kada su moji stari suborci, oni koji su još živi a sudjelovali su u Drugom svjetskom ratu, èitali ovaj materijal, optužili su me da sam postao protutitoist i antikomunist. Neobièno je koliko je još ljudi zadržalo stare, ukopane ideološke pozicije.

A kada je rijeè o izvorima za ovaj tekst, moram biti sretan što sam se našao u idealnoj poziciji za skupljanje važnih povijesnih èinjenica. Prije 43 godine, na šestom kongresu SKH održanom 1968., izabrali su me u partijski Izvršni komitet. Nedugo zatim pozvali su me na sastanak Edvard Kardelj i Vladimir Bakariæ, dakle najmoæniji slovenski i najmoæniji hrvatski komunist.

Rekli su mi da se osniva novi znanstveni institut u kojem æe raditi desetak profesionalaca, ali koji æe imati pravo angažirati stotine vanjskih suradnika u raznim svojim projektima. Radilo se o Institutu za društvena istraživanja. Kardelj i Bakariæ rekli su mi kako su odluèili da ja postanem direktor Instituta. Tako sam otišao u Beograd.

Zahvaljujuæi funkciji direktora Instituta, imao sam pravo sjediti na svim sjednicama ondašnjeg partijskog i državnog vrha, ukljuèujuæi baš sve sastanke koje je vodio sam Tito. Tako sam se upoznao s Titom, koji mi je ponudio mjesto svog osobnog tajnika, što sam uspio odbiti jer sam se, priznajem, plašio tog posla.

Sjedio sam, dakle, na svim sastancima državnog i partijskog vrha: nekada je tim sjednicama nazoèilo pedesetak, a nekada samo desetak ljudi.

Ti su mi sastanci jedan od dragocjenih izvora informacija. Nadalje, zahvaljujuæi tom poslu, došao sam u osobni kontakt, razgovarao sam u èetiri oka sa stotinjak najmoænijih ljudi u ondašnjoj Jugoslaviji. Ova se knjiga djelomièno temelji i na tim razgovorima.

Treæe, ja sam, kao direktor Instituta za društvena istraživanja, imao uvid u cjelokupni jugoslavenski partijski arhiv. Da nisam mogao raspolagati tim arhivskim materijalima, ova bi knjiga, naravno, bila posve nemoguæa. Prema tome ako je iko imao informacije iz prve ruke o zaèetku rasapada Jugoslavije i pravom licu tog komunizma, onda sam to bio ja.

07-03-2013 at 15:01 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

I ja ne mogu, sve i da hocu,
Zaboraviti zatvor Focu,
A drotovi biju, danju-nocu,
Po bubrezima, po bubrezima.
I ja ne mogu sve i da hocu,
Zaboraviti plavu kapu,
A drotovi biju, danju-nocu
Po bubrezima, po bubrezima..

07-03-2013 at 15:20 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

Smrt fashizmu a j***m ti narod!

07-03-2013 at 16:48 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

I KOMUNIZAM ZLOÈINAÈKA IDEOLOGIJA


Objavljeno: 02. January 2006.


Parlamentarna skupština Vijeca Europe trebala bi polovicom januara usvojiti rezoluciju kojom ce osuditi komunizam, jasno ga oznaciti kao zlocinacku ideologiju te potaknuti protukomunisticku kampanju u svim zemljama clanicama.

U rezoluciji, koja se vec može procitati na službenim intenetskim stranicama Vijeca Europe, traži se jednako tretiranje komunistickih i nacistickih zlocina, posebno u školskim udžbenicima, uz poseban naglasak na masovne deportacije, koncentracijske logore, masovna ubistva, te etnicka cišcenja u višenacionalnim državama s komunistièkim režimima medju kojima je pored tadašnjeg Sovjetskog Saveza bila i bivša Jugoslavija.

Od zemalja clanica pored protukomunisticke kampanje traži se i detaljno istraživanje pocinitelja i jasno otkrivanje istine o komunizmu kao zlocinackoj ideologiji koja se po surovosti zlocina ništa ne razlikuje od nacizma.

Takodjer rezolucija izražava zabrinutost statusom komunistickih simbola koji nisu tretirani kao i nacisticki, te ce se, vjerojatno, od zemalja clanica tražiti njihovo jednako tretiranje.

Stoga se vec ove godine može ucekivati zabrana crvene petokrake kao zlocinackog simbola jednakog kukastom križu.

Šesdeset godina nakon nacizma, na istu, zlocinacku, stranicu povijesti, time je stavljen njegov "istomišljenik" komunizam.

09-03-2013 at 06:19 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

10-03-2013 at 08:39 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ - Zaboravljeni komunisticki zlocini

Zaboravljeni komunisticki zlocini


BiH je jedna od rijetkih ili jedina evropska zemlja koja nije nista konkretno poduzela

parlamentarna skupstina Vijeca Evrope je rezolucijom evropskog parlamenta o evropskoj savjesti i totalitarizmu od 2. Aprila 2009. proglasila 23. August za evropski dan sjecanja na zrtve svih totalitarnih i autoritarnih rezima, nacizma, fasizma i komunizma,

dio medjunarodne javnosti, a na poseban nacin i neke BH institucije, neke politicke "lafo pro-socijalne" partije i osobe iz javnog i politickog zivota, se ponasaju na neprimjeran i neprihvatljiv nacin tj. sasvim suprotno od navedene rezolucije koja je obavezujuca i za BH, sto se najvise moze primjetiti u sredinama gdje imaju uticaja politicke partije vodjene komistickom ideologijom

Dvostruki standardi

ne mogu se provoditi dvostruki standardi, jedno deklarativno prihvacati za vanjski svijet, a sasvim drugo provoditi u praksi, ukoliko drzava zeli biti demokratska, respektirana od svojih gradjana i vanjskog svijeta i teziti prikljucenju EU,

dok su zlocini koje su pocinili nacisti, fasisti i njihovi suradnici detaljno istrazeni i pocinitelji kaznjeni (a to je cesto zloupotrijebljeno i za obracun s politickim i ideoloskim neistomisljenicima i suparnicima, pri cemu su stradali mnogi nevini), nikada se nije jasno distanciralo od teskih krsenja ljudskih prava i zlocina komunistickog rezima, nikada se nisu jasno osudili zlocini i pocinitelji kako to zahtijevaju rezolucije Vijeca Evrope,

dok se bjesomucno vode debate, polemike, neumorna borba lafo pro-socijalni politickih partija, slijepo krijuci i zataskavajuci
zlocine koji su kroz vladavinu Komunizma u ex Jugoslaviji a posebno u BH i dalje se sistematski cini sve da se oslabe i jednom zauvijek Bosnjaci gurnu u stranu,

ne tako davno bosnjacka drzava je bila uzor prosperiteta na ovim prostirima, danas nam treba pasos da odemo u Dubrovnik, to je uprvao onaj efekat, koji postizu pro-komunisticke frakcije u ovoj zemlji, htjeli oni ili ne, a to je slabljenje Bosnjaka i bosnjacke drzave

13-03-2013 at 12:21 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

haj,ti konkretno reci koji su to zlocini komunista u bih
nakon ww2?
pa da stavimo na tas...
dobre i lose strane..
bosnjacka drzava nikad nije bila uzor...nikad... nije je ni bilo..
al bila je bosna, neka druga,ne vjerujem da bi ti se svidjelo kad bi se uslo u dubinu i sustinu...
krscani ofo ono... ;hanka

13-03-2013 at 12:27 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

...politièari i tajkuni koji su odrastali i školovali se za vrijeme njegova vakta.

29-03-2013 at 11:22 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 51
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Politika : CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice