Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
AnonBlack wrote:


Uglavnom, Bosanci krivi za rat u BiH podjednako kao i Srbi, i to je ono što nam Tiburon pokušava reæi. Drugim rijeèima, da se nismo zayebavali i tražili nezavisnost, Srbi nas ne bi dirali.




a šta je sa onom osvetom za kosovo koju spominje haški ker, mladiæ.

kad bi se ona desila? pretpostavljam da bi se od nje odustalo, da smo ostali u srboslaviji. bosanci bi bili amnestirani, ko' draža

06-06-2012 at 23:49 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
Abulafija wrote:
Ma ljudi mjesecima na HRT-u imaju emisiju, samo o djelicu zlocina, a mi otkrivamo toplu vodu....
Slovenci put ne mogu napraviti od kostura koje iskopavaju svaki dan, a tek kad po Bosni pocnu otkrivanja i iskopavanja.....


Pratio sam povremeno taj serijal, mislim da je zadnja epizoda ermitovana u prošli ponedeljak ako mislimo na istu emisiju.zaista je bilo interesantno èuti neke podatke koji su do sada manje više bili nepoznati široj javnosti.Baš u zadnjoj epizodi je prezentovana informacija o likvidaciji nekog emigranta za koju je bio odgovoran Franjo Herljeviæ.Bivši agenti UDBE svi su do jednog manje više složni u ocjeni da je tamo sve negdje do 70 i neke godine Tito bio lièno ukljuèen u sva operativna saznanja i da je on poèesto sam izdavao nareðenja o likvidaciji "znaèajnijih" emigranata!
Tvrditi kako Tito nije znao za masovne zloèine naprosto je smiješno.
Ovo je jako osjetljiva tema i bilo bi dobro da se pokušamo uzdržati od "emotivnog izražavanja" i da pokušamo razgovarati faktima! 


<br /><br /><br /><br />

07-06-2012 at 01:02 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
yugi wrote:


Pratio sam povremeno taj serijal, mislim da je zadnja epizoda ermitovana u prošli ponedeljak ako mislimo na istu emisiju.zaista je bilo interesantno èuti neke podatke koji su do sada manje više bili nepoznati široj javnosti.Baš u zadnjoj epizodi je prezentovana informacija o likvidaciji nekog emigranta za koju je bio odgovoran Franjo Herljeviæ.Bivši agenti UDBE svi su do jednog manje više složni u ocjeni da je tamo sve negdje do 70 i neke godine Tito bio lièno ukljuèen u sva operativna saznanja i da je on poèesto sam izdavao nareðenja o likvidaciji "znaèajnijih" emigranata!
Tvrditi kako Tito nije znao za masovne zloèine naprosto je smiješno.
Ovo je jako osjetljiva tema i bilo bi dobro da se pokušamo uzdržati od "emotivnog izražavanja" i da pokušamo razgovarati faktima!



Upravo o tom serijalu govorim.
Zadnja ubistva su bila 89' cini mi se.
Mada ja razumijem potrebu drzavne sluzbe bezbijednosti da se obracunava sa neprijateljima, sta ce, nece ih na kolace zvati?
Naravno, masovna pogubljenja, kao ona poslije wwII, goli otok, inforbiro, politicki procesi sedamdesetih, osamdesetih, su sramotni i neprihvatnjivi.
07-06-2012 at 07:36 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

kamo puste sreæe da je Josip Broz Tito kloniran u jedno tri miliona primjeraka..smrzle bi se ove današnje "demokrate" ,"antifašisti" i ostala reakcionarna g***a.

[Edited by soraya on 07-06-2012 at 07:42 GMT]

07-06-2012 at 07:42 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
Abulafija wrote:



Upravo o tom serijalu govorim.
Zadnja ubistva su bila 89' cini mi se.
Mada ja razumijem potrebu drzavne sluzbe bezbijednosti da se obracunava sa neprijateljima, sta ce, nece ih na kolace zvati?
Naravno, masovna pogubljenja, kao ona poslije wwII, goli otok, inforbiro, politicki procesi sedamdesetih, osamdesetih, su sramotni i neprihvatnjivi.

ja sam gledo kad su obradjivali slucaj onog hrvata, vodju neke hrvatske dijaspore, sto ga je ubio onaj hausmajstor, dal papagajkama il necim tupim, nakon sto otrov u kafi nije djelovao.. kad se vratio u domovinu, dobio auto stan i staz uplacen do penzije.. a ima i audio snimak njegove izjave gdje opisuje ubistvo, cojk prica prost bosanski jezik.. to mi je malo bilo sumnjivo, jbga..
07-06-2012 at 07:51 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
camac wrote:

ja sam gledo kad su obradjivali slucaj onog hrvata, vodju neke hrvatske dijaspore, sto ga je ubio onaj hausmajstor, dal papagajkama il necim tupim, nakon sto otrov u kafi nije djelovao.. kad se vratio u domovinu, dobio auto stan i staz uplacen do penzije.. a ima i audio snimak njegove izjave gdje opisuje ubistvo, cojk prica prost bosanski jezik.. to mi je malo bilo sumnjivo, jbga..


On je Luburica ubio, Maxa jaro
Upravnika u Jasenovcu
Stanic se preziva
Sta kaze: puce glava ko lubenica
07-06-2012 at 08:03 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

ja bolan ispa zlocin ganjat ratne zlocince...
a sad kukamo kako ih niko ne gonja...cc...

07-06-2012 at 08:09 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

ja ba, fakat je tako.. kad god "novi trener dodje, tako se i dresovi mijenjaju".. nekad svetinja, sad stvar za osudu i obratno.. cisti dokaz da se silom, volja naroda ne moze promijeniti.. pa ja..

07-06-2012 at 08:21 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
camac wrote:
ja ba, fakat je tako.. kad god "novi trener dodje, tako se i dresovi mijenjaju".. nekad svetinja, sad stvar za osudu i obratno.. cisti dokaz da se silom, volja naroda ne moze promijeniti.. pa ja..



Meshcini, da samo Bosna, ova danasnja, ne ganja i ne kaznjava drzavne neprijatelje, i one koji joj o glavi rade. Jel to dobro ili lose, vrijeme ce pokazati.
Doduse, roknuli su Leotara jedne godine, samo niko ne zna zasto, prije ce biti da je zbog "poslova" nego politike.
07-06-2012 at 08:24 | Ukljuèi u odgovor
dragec
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-04-2005
Lokacija: München, Stupine
Odgovori: 2128
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

Eto, kad se vratimo u 90-e, vidimo da su slabo radili. Da su, bogdom, bili jos zesci, ne bi se to desilo, sta se desilo. 


Svakim danom ,u svakom pogledu
07-06-2012 at 08:33 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 41
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice