Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Bihnet / BH Telecom (all about)
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Bihnet / BH Telecom (all about)
Bez chatanja molim

Ne moraš mijenjat broj, ne brini. Kod mene je broj geografske numeracije 035/2xx-xxx, dobiješ na njega sve pogodnosti kad su u pitanju besplatni razgovori i onaj iznos ka BH Mobile mreži.

Jedino što nemaš kad zadržiš geografsku numeraciju jeste korištenje TV-a za izlistavanje poziva, pozivanje i sl., jer se u tom sluèaju ne radi o VoIP-u, veæ o POTS telefoniji. Ali mislim da to i nije neki problem.

08-01-2013 at 08:11 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Bihnet / BH Telecom (all about)
Bez chatanja molim

citat:
e_M_i_r wrote:


Ma iskreno ne mjenja mi se broj fiksnog, zato se i dvoumim

A evo koji je TV:

LG 42LM670S


Dobra makina!!! Ako si uz TV dobio uputstvo za upotrebu ono koje se na njihovoj stranici može naæi, onda nije ni èudo što se ljudi pate s tim hakaratima.
Ej ba 516 stranica na PDF-u i na kamaru jezika, a opisano samo kako se sastavlja, prikljuèuju antene isl!!! Naðoh i drugo uputstvo, a i na njimu ništa posebno. Poèinje otprilike kako treba uraditi potpuno skeniranje kanala, da bi sljedeæe poglavlje bilo prikljuèenje satelitske antene...
Uglavnom, teško na slijepo neku pametnu reæ' pošto podešavanja zavise od modela.
Prije heftu sam jaranu namještao Samsung monitor TV, i makina nije našla ni jedan kanal na automatskom biranju nego sam morao pjehe, tj. manuelno ilitiga ruèno.
Uglavnom bitno je izabrati izvor kablovski a na stranici TX TV imaju frekvencije i ostali parametri.

A da mene pitaš jedina prednost Njihove TV je telefon. Ko puno prièa ko neki tam' isplati se. Kome je važniji izbor kanala na TV, kablovska bolja.
Na Njihovoj nema RTL, B92, RTS-ova, HRT3, BBC-a, Viasat kanala (Nature, Explorer, History), TV 1000, National Geographic HD, Cinestar kanala, ARD HD i ZDF HD....
Uglavnom ni jednog HD kanala osim Arena sport HD koji se plaæaju posebno.

Ono što nema na TX TV a ima tam' su FOX kanali (Life, Crime, Movie i FOX), te 24 Kitchen i kamare kojekavih Jata TV i ostalih gluposti. Ima i prednost pregleda sadržaja kanala, te moguænost odgoðenog gledanja emisija unazad 2 dana na FTV, BHT i Hayat te snimanja na BHT.
08-01-2013 at 15:10 | Ukljuèi u odgovor
e_M_i_r
Nivo: Forumski doajen
Reci ciki aAaAa...

Registriran(a): 30-09-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1039
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Bihnet / BH Telecom (all about)
Bez chatanja molim

citat:
bdirlija wrote:


Dobra makina!!! Ako si uz TV dobio uputstvo za upotrebu ono koje se na njihovoj stranici može naæi, onda nije ni èudo što se ljudi pate s tim hakaratima.
Ej ba 516 stranica na PDF-u i na kamaru jezika, a opisano samo kako se sastavlja, prikljuèuju antene isl!!! Naðoh i drugo uputstvo, a i na njimu ništa posebno. Poèinje otprilike kako treba uraditi potpuno skeniranje kanala, da bi sljedeæe poglavlje bilo prikljuèenje satelitske antene...
Uglavnom, teško na slijepo neku pametnu reæ' pošto podešavanja zavise od modela.
Prije heftu sam jaranu namještao Samsung monitor TV, i makina nije našla ni jedan kanal na automatskom biranju nego sam morao pjehe, tj. manuelno ilitiga ruèno.
Uglavnom bitno je izabrati izvor kablovski a na stranici TX TV imaju frekvencije i ostali parametri.

A da mene pitaš jedina prednost Njihove TV je telefon. Ko puno prièa ko neki tam' isplati se. Kome je važniji izbor kanala na TV, kablovska bolja.
Na Njihovoj nema RTL, B92, RTS-ova, HRT3, BBC-a, Viasat kanala (Nature, Explorer, History), TV 1000, National Geographic HD, Cinestar kanala, ARD HD i ZDF HD....
Uglavnom ni jednog HD kanala osim Arena sport HD koji se plaæaju posebno.

Ono što nema na TX TV a ima tam' su FOX kanali (Life, Crime, Movie i FOX), te 24 Kitchen i kamare kojekavih Jata TV i ostalih gluposti. Ima i prednost pregleda sadržaja kanala, te moguænost odgoðenog gledanja emisija unazad 2 dana na FTV, BHT i Hayat te snimanja na BHT.


Ma upustvo je 0 bodova. Izgleda da cu morati prosetati do TX TV-a i traziti da dodju i iskesirati 10 KM Nema mi druge.
Pokusao sam svakako, pa i unosenje frekfencija, nakon toga kaze NEMA SIGNALA. Pih.. a isto tako sam moro sve pjehe uvoditi kanale.

Sto se tice programa, onda mi TX vise i odgovara tako da sjerovatno ostajem na istom, ako mi uspuju uskladiti sve programe

Hvala na svima na savjetima
09-01-2013 at 17:13 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Bihnet / BH Telecom (all about)
Bez chatanja molim

citat:
Prekid saobraæaja na MSAN ureðajima Ericsson (Direkcija Tuzla)

Obavještavamo korisnike da æe dana 16. i 17.01.2012.godine, u terminu od 07:00 do 10:00 sati, doæi do povremenih prekida Internet, Moja TV i telefonskog signala, na širem podruèju opæina: Lukavac i Tuzla, zbog radova na centrali.


Btw, u ponudu idu i VDSL paketi (najvjerovatnije i jedan od 50 Mbps u downloadu). netFlat 6 više neæe biti u ponudi, ali æe biti paket od 10 Mbps po cijeni 25 KM (bez PDV-a).
15-01-2013 at 18:32 | Ukljuèi u odgovor
peshta
Nivo: Novi forumaš
ja ja ja
Registriran(a): 07-07-2010
Lokacija: Kuwait
Odgovori: 15
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Bihnet / BH Telecom (all about)
Bez chatanja molim

Sorry ako odem u OT, ali eto uskoro se useljavam u novi stan i dace nam probnno TXTV do marta nekad, pa cu imati sansu isprobati sto se tice TV-a.

Moje pitanje je, sta je kvalitetna alternativa ADSL-u u Tuzli ? Kakav je ovaj txtv internet ili ko jos nudi dobru uslugu. Wispi sam koristio wireless i necu vise nikad.

Hvala

15-01-2013 at 19:27 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Bihnet / BH Telecom (all about)
Bez chatanja molim

Jedina kakva-takva dobra alternativa BIHnet-u u Tuzli je TXTV. Ostalo zaboravi.

ADSL ti je najbolja varijanta, a ti kako hoæeš.

15-01-2013 at 20:05 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Bihnet / BH Telecom (all about)
Bez chatanja molim

Kad nas u naselju neki bilmez zašao redom i u onim kutijama od telekoma sjekao žice, kako mu je bilo æejf

Onaj radnik što drži ovaj reon poludio

15-01-2013 at 21:15 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Bihnet / BH Telecom (all about)
Bez chatanja molim

citat:
cica wrote:
Kad nas u naselju neki bilmez zašao redom i u onim kutijama od telekoma sjekao žice, kako mu je bilo æejf

Onaj radnik što drži ovaj reon poludio


Èaršija nam je puna primitivne stoke koja ni za èuvanja ovaca nije, a kamoli za život u civilizaciji. Tako neki ruše kontejnere po gradu, neki sijeku žice, neki razbijaju autobuska stajališta i šaraju po zgradama nazivajuæi to umjetnošæu, a neki razvaljuju ormariæe Telekoma. Sve kao posljedica izljevanja mokraæe u mozak.
15-01-2013 at 21:27 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Bihnet / BH Telecom (all about)
Bez chatanja molim

Dakle, ono što je sigurno za sada:

ADSL postaje xDSL (zbog uvoðenja VDSL paketa). Paketi zadržavaju iste cijene, ali se mijenja pristupna brzina:

-net2G 10 KM - 2 Mbps/256 Kbps
-netFlat 5 17KM - 5 Mbps/384 Kbps
-netflat 10 25KM - 10 Mbps/512 Kbps
-netflat 15 37KM - 15 Mbps/1 Mbps
-netflat 50 80KM - 50 Mbps/2 Mbps (VDSL paket)
-netflat Pro 120KM - 2048/512 kbps
netflat Biz 45KM. - 4096/1024 kbps

To je ono što je 100%. Mislim da æe biti promjena na IPTV platformi ali otom-potom.

17-01-2013 at 16:18 | Ukljuèi u odgovor
peshta
Nivo: Novi forumaš
ja ja ja
Registriran(a): 07-07-2010
Lokacija: Kuwait
Odgovori: 15
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Bihnet / BH Telecom (all about)
Bez chatanja molim

citat:
VV Cephei A wrote:
Dakle, ono što je sigurno za sada:

ADSL postaje xDSL (zbog uvoðenja VDSL paketa). Paketi zadržavaju iste cijene, ali se mijenja pristupna brzina:

-net2G 10 KM - 2 Mbps/256 Kbps
-netFlat 5 17KM - 5 Mbps/384 Kbps
-netflat 10 25KM - 10 Mbps/512 Kbps
-netflat 15 37KM - 15 Mbps/1 Mbps
-netflat 50 80KM - 50 Mbps/2 Mbps (VDSL paket)
-netflat Pro 120KM - 2048/512 kbps
netflat Biz 45KM. - 4096/1024 kbps

To je ono što je 100%. Mislim da æe biti promjena na IPTV platformi ali otom-potom.



Kada ovo pocinje ?
19-01-2013 at 16:47 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 25
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: AK-47, Ceznja, Chello, dada, davor m, gardista4795, habul, komentatorka72, mihajlod, preslano, salt city boy
FORUM : Tuzlarije : Bihnet / BH Telecom (all about) New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice