Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Kako cete se izjasniti na popisu?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
cupo wrote:


A ja sam stekao dojam da upravo ti to zelis i da si se plaho uzrujao oko spota kojeg nisi ni pogledao .


Ma ne, stvarno ne kolega cupo, casnu rijec ti dajem, da me popisivacka hetkika zaista ne interesuje, pa na forumu smo u ime boga, nismo na lomaci.
Svi imamo svoje misljenje i uzmimo si gradjansku slobodu onako odluciti i utefteriti se gdje i kako najbolje da profitiramo.

Ja sam odlucio kao musliman bez prakticiranja religije svrstati se medju Bosance i naravno spreman sam snositi predstojece za mene konzekvence.

Ko se korektno upise, onim redosljedom kako im mnoge politicke i religiozne vodje savjetuju, polazimo od toga da ce oni poslije popisa ubirati plodove svog pravilnog popisa, nama Bosancima, odnosno OSTALIMA sta ostane.

Valjda smo se sada kolega cupo definitivno dogovorili, sretan i hairli put u Tvom Bosnjastvu Ti zelim.
Sretan , zdrav i bogat da budes !!
02-10-2013 at 10:29 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

Hvala takodjer.

02-10-2013 at 10:40 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

Prijatelju @cupo, evo gdje je nas najprioritetniji problem kojega moramo rijesiti:
http://www.avaz.ba/vijesti/teme/u-bihacu-se-najlosije-zivi
Ok. kod nas u Tuzli situacija je kudikamo zahvalnija, ali ovakva i slicna nestasica prostire se sirom nase Bosne i Hercegovine, ali koga to interesuje, mi konstantno sa nasim glasovima potvrdjujemo trenutni nas fukarluk.

Ja to cinim iz cistog revolta iako mi je vjeruj mi vrlo dobro i zadovoljan sam, ali to iz solidarnosti naspram mojih vise nego osiromasenih komsija penzionera cinim.

Kada bi mi neko rekao da ce nam od sutra biti puno lakse zivjeti hiljadu puta bih se utefterio kao Bosnjak.
Ali ne vjerujem u te bajke, stoga Bosanac pa kako mi bude, a moje pravo niko mi nemoze oduzeti.

[URL=http:// http://www.avaz.ba/vijesti/teme/u-bihacu-se-najlosije-zivi

02-10-2013 at 10:47 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
Aidatuzla wrote:


razumijem ja da se neko ne osjeca kao pripadnik jednog od tri konst. naroda pa nece da se izjasni ali kod tebe to izgleda nije sucaj.
mislis li da je dobra ideja izjasnjavati se o svom vlastitom ubjedjenju i identitetu samo iz revolta i nekome u inat?


Da, tako mislim.
Imam vrsne prijatelje Bosnjake, Bosance muslimane Evropskog kova, ali ostavimo to, neko nasim i na bilo koji nacin mora nasim politickim pa cak i religioznim filozofima pokazati zube, pa makar to bilo i na ovaj nacin.
Ma koga u mojim seoskoj mahali interesuje fukarluk, koga interesuje velika nezaposlenost mladih visoko obrazovanih osoba i sve vise narodnih kuhinja.
Ja sam za vecu ravnopravnost, uvjerljivi protivnik sam korupcije i strmoglavog bogacenja na racun sanih i postenih insan.

Okrenimo se oko sebe i pogledajmo, od kuda ljudima milionske vrijednosti u bijesnim autima i nekretninama, kako su dosli do tog bogatstva, radom sigurno ne.
Uistinu, ima medju njima i cestitih insana, ali na prste ih mozemo nabrojati.

Moj revolt najvjerovatnije nista nece izmijeniti, ali hocu da imam cistu savjest i necu da podrzavam u njihovom filozofiranju mnoge lesinare.
02-10-2013 at 11:03 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
Aidatuzla wrote:



A bas su ti sto ce ici u ostale nekorumpirani, posteni i rade za dobrobit zemlje a ovi drugi nisu? zanimljiva teza. Mozes li je jos malo obrazloziti?


Dakle, da ne dizemo svoj glas naspram upravo takvih u bilo kojem taboru ?
Zivim i radim u okruzenju gdje sam ekstremna manjina, i vidi cuda, nista mi ne fali i nigdje u mojim pravima nisam uskracen.
Nikada me niko i nikada nije upitao niti mi zamjerio na mojoj politickoj i religioznoj pripadnosti.

Hajde neka neko u Banovicima kaze da nije pristalica SDA, Kukic ima da ga strpa u topovsku cijev.

02-10-2013 at 11:12 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
Aidatuzla wrote:

pa hoce li SDA dobiti glasove bosnjaka po automatizmu sad kad se zavrsi popis ili se mora izaci na izbore pa glasati?


Banovicani su uplaseni i to je automatski automatizam.

Za sada dosta filozofiranja, Bosanca zovu obaveze a Aidi lijep i uspjesan dan.
Dali su popisivaci jutros kucali na vrata ?
02-10-2013 at 11:23 | Ukljuèi u odgovor
tesnim87
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 23-02-2006
Odgovori: 298
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
To sto me u BiH moja vjera razlikuje ili odvaja od onih koji su drugaèije vjere je i više nego dovoljno, tako da odbacujem svaku drugu podjelu.

A vjeruj razlikovat ces se i kao Bosanka,i to ne samo od 2 naroda,vec od 3
02-10-2013 at 12:02 | Ukljuèi u odgovor
bubi
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 09-12-2008
Lokacija: tuzla
Odgovori: 113
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

Bosnjak
katolik
bosanski

02-10-2013 at 16:26 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
Bongo wrote:


Dakle, da ne dizemo svoj glas naspram upravo takvih u bilo kojem taboru ?
Zivim i radim u okruzenju gdje sam ekstremna manjina, i vidi cuda, nista mi ne fali i nigdje u mojim pravima nisam uskracen.
Nikada me niko i nikada nije upitao niti mi zamjerio na mojoj politickoj i religioznoj pripadnosti.

Hajde neka neko u Banovicima kaze da nije pristalica SDA, Kukic ima da ga strpa u topovsku cijev.




Nisam ni najmanje sumnjao da si došao ovdje da mitinguješ protiv SDA ali eto sad si to eksplicite i potvrdio
Baš kao što sam i ranije pisao, vezati bošnjaštvo za SDA je najblaže reèeno notorna budalaština jer sama ideja nije izvorno SDA-ova a da ne prièamo o tome da je "bošnjaštvo" starije od bilo koje politièke stranke!
Posebno je simptomatièna ova tvoja opservacija:i na bilo koji nacin mora nasim politickim pa cak i religioznim filozofima pokazati zube "
 


<br /><br /><br /><br />

02-10-2013 at 18:37 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
yugi wrote:


Nisam ni najmanje sumnjao da si došao ovdje da mitinguješ protiv SDA ali eto sad si to eksplicite i potvrdio
Baš kao što sam i ranije pisao, vezati bošnjaštvo za SDA je najblaže reèeno notorna budalaština jer sama ideja nije izvorno SDA-ova a da ne prièamo o tome da je "bošnjaštvo" starije od bilo koje politièke stranke!
Posebno je simptomatièna ova tvoja opservacija:i na bilo koji nacin mora nasim politickim pa cak i religioznim filozofima pokazati zube "



Grijesis druze yugi, ja nisam juce dosao ja sam dosao pocetkom godine i u medjuvremenu sam napravio malo duzu pauzu, i pokusaj mi i jedan sem ovih posljednih postova negodovanje naspram SDA-ovaca naci, mislim da ih nema.

U situaciji sam da mi cak ni SDA i kada bi htjela ne moze naskoditi, a neces mi valjda reci da se to u nasem komsiluku i ne dogadja.

Mi u BiH smo jos uvjek prilicno podaleko od demokratske uprave, korupcija i kojekakve druge namjestaljke ne lice na demokratiju.
Da ti odam tajnu moje MZ. U mojoj MZ uberu na izborima preko 86% glasova, upravo ta SDA, valjda su za nas insane sa neurbanih podrucja jedina i najbolja opcija.
02-10-2013 at 19:12 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 29
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Kako cete se izjasniti na popisu? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice