Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Kako cete se izjasniti na popisu?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
yugi wrote:


Jel tebi normalno da taj degen Feða napiše ovo:

Kad odluèite ponovo da se pokoljete pi'ka vam materina, neka vam ovi spiskovi posluže za mobilizaciju ljudi!

Pa naravno da æu mi ja yebat i oca i mater i svu familiju retardiranu jer degen se na krajnje neprimjeren naèin obraæa prije svih Bošnjacima!Šta je on to umislio da može p****rat ogromnoj veæini koja æe se izjasniti kao BošnjaciOn se eto našao pametan da nekome drži ders??Izjasni se Feða p**** ti materina kako hoæeš niko ti to ne brani ali mani ti kvazi graðanskih preseravanja i prestani omalovažavati Bošnjake!!!!


Meni licno puno sta u nasem drustvu se ne dopada ali sila ili nasila ne rjesava nase nagomilane probleme.

Moje komsije koji su radili punih 40 godina danas su takoreci obicne fukare, a nase drustvo, e koga briga za tim insanima.

Kolega @yugi, moja opaska nije se odnosila na tebe, ne, to nikako, mislio sam opcenito na nas sve, svi mi imamo losih minuta.


[Edited by Bongo on 03-10-2013 at 18:55 GMT]
03-10-2013 at 18:54 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
Bongo wrote:


Meni licno puno sta u nasem drustvu se ne dopada ali sila ili nasila ne rjesava nase nagomilane probleme.

Moje komsije koji su radili punih 40 godina danas su takoreci obicne fukare, a nase drustvo, e koga briga za tim insanima.

Kolega @yugi, moja opaska nije se odnosila na tebe, ne, to nikako, mislio sam opcenito na nas sve, svi mi imamo losih minuta.





Pokušaj se vratiti na temu.Ima poprilièan broj tema na politici koji tretiraju materiju o kojoj želiš(s pravom govoriti) a jedna od njih je i "Nova vlast all about"!
Druga opcija je da otvoriš sam temu na kojoj æeš prièati o problemima penzionera,siromašnih,potlaèenih etc etc.ovo je ipak tema o popisu.Naravno ponekad je nužno napraviti digresiju na nekoj od tena da bi se podrobnije objasnio neki svoj stav ali bojim se da ove tvoje digresije imaju iskljuèivo za cilj kritiku aktuelne vlasti i nemaju baš puno dodirnih taèaka sa popisom!  


<br /><br /><br /><br />

03-10-2013 at 19:00 | Ukljuèi u odgovor
bubi
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 09-12-2008
Lokacija: tuzla
Odgovori: 113
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
soraya wrote:

feða nekim vrlim Bošnjacima smeta jer ima antinacionalistièke politièke stavove,a u ratu je bio borac Armije BIH isto koliko i svi ovdašnji forumaši koji to znaju itekako podvuæi.I da Feða je bio borac za Bosnu i Hercegovinu ,a ne samo za jednu etnièku skupinu.
i ja ga obožavam
i moj je dobar drug
i uz to je frajer i po...isto naš Amidža

[Edited by soraya on 03-10-2013 at 17:41 GMT]


A ti hoces da kazes da Bosnjaci muslimani nisu bili borci za BiH vec su se borili za svoju etnicku skupinu,tacnije samo za Bosnjake u BiH bez ostalih i islam?

I kako moze biti anacionalno jebavanje majki Bosnjacima iskljucivo Bosnajcima jer se ostali narodi BiH,Srbi i Hrvati i ne obaziru na ovo,mada im vjerovatno zasmeta.
E bas cu pitati ove svoje ko je taj famozni Fedja,a to su ljudi koji su bili diverzanti i to na najgorim ratistima.I oni ne jebu majke vec se rokaju prascima da bi bili normalni.Obicno ovakvi glasni su neki podrumasi..

a sto se tebe tice zivim za dan kada ce te banovati


03-10-2013 at 19:04 | Ukljuèi u odgovor
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
Aidatuzla wrote:


nervozan neki lik.
jel ovo onaj koji je skoro tek tako najavio neke proteste pa se raspizdio na sav narod BiH sto nisu dosli da ga podrze?

drugo, cim on ovoliko spominje stranke, odmah mi je to sumnjivo.
ko li njega placa?


Jes' nervozan pravo..Naime, on je zaista zbrisao za Njemacku sa papirom o mentalnom poremecaju - ali neovisno o tom papiru lik svakako djeluje poprilicno rastrojeno, posebno kad izvali bujicu sovinistickih izjava i misli da je to u redu..

Sam se namce, iako je potpuno nebitan..

citat:
laly wrote:

cemu prica da ga ko placa?
koliko znam, da njega nije bilo, jer je pokrenuo JMBG, pitanje da li bi bebe jos uvijek dobile svoj JMBG.

[Edited by laly on 03-10-2013 at 11:21 GMT]


Ejs Laly , da je Stukan pokrenuo pitanje JMBG-a onda bi mu se odazvali ljudi i u septembru..

Sasvim drugi ljudi su sve to oko JMBG pokrenuli, a Stukan i slicni su se samo prislepali i pokusali kroz pricu o JMBG-u u medijima skrenuti paznju na sebe..

Koliko ima autoriteta da pokrene nesto , eto govori i taj njegov nesupjeli poziv za septembar..

Mislio da je dovoljno predstavit se medijima kao organizator - organizator kojeg niko nista ne slusa..

Ne moze Stukan nista, mozda samo slepati se i lijeciti frustracije psujuci.. Za nesto vise sigurno nije sposoban..
03-10-2013 at 19:06 | Ukljuèi u odgovor
bubi
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 09-12-2008
Lokacija: tuzla
Odgovori: 113
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

Aha znaci zbrisao!!Ja konto da je iz sarajeva pa da priupitam ove svoje...

Fala na informaciji da ne trosim dzabe vrijeme i rijeci ...

03-10-2013 at 19:11 | Ukljuèi u odgovor
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
mustajbeg wrote:
Ja sam iskljuciv, drzak i znam biti jako nezgodan kad se radi o identitetu Bosnjackog naroda.


[Edited by mustajbeg on 03-10-2013 at 11:10 GMT]


Poenta je da se o pripadnosti nekom etnosu ne moze po volji izjasnjavati..

Pripadnost etnosu je determinirana rodjenjem, kulturom , jezikom.. Nigdje se ne odlucuje o tome jesi li pripadnik nekog etnosa ili ne samo kod nas Bosnjaka postoji ta lazna dilema..

Ta dilema je razumljiva ako se uzme u obzir stoljetno administrativno zabranjivanje o izjasnjavanju Bosnjaka i zabrana bosanskog jezika.. Ali razumljiva samo u historijskom kontekstu, ne i danas..

Jer danas niko nam ne brani da budemo to sto jesmo ( SANU-metode manipuliranja na popisu ovom sada vec iscitavamo u novinama - nejse), i ako sada nema dekreta o zabrani onda samo neznanje i glupost moze da nam stoji na putu..

Kombinacija gluposti i neznanja moze biti fatalna za nas, a posljedice ovog prebrojavanja mogu biti dalekosezne..

Mi i danas kada se radi o odredjenim povijesnim momentima imamo manipuliranje u Historji kao nauci, zahvaljujuci sovinistickim dekretima i popisima iz proslog stoljeca sa brojem Bosnjaka u odredjenim vremenskim periodima.. U tim vremenskim periodima, crnim kratkorocnim rupama Bosnjaka nema na spiskovima - ali to sto su te "rupe" kratkorocne,i sto su utemeljene na zabranama, ne obeshrabruje soviniste da te periode koriste za negiranje Bosnjaka - samim time i svojatanje Bosne.. Itd.., itd..


[Edited by neveli on 03-10-2013 at 19:35 GMT]
03-10-2013 at 19:25 | Ukljuèi u odgovor
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
bubi wrote:
Aha znaci zbrisao!!Ja konto da je iz sarajeva pa da priupitam ove svoje...

Fala na informaciji da ne trosim dzabe vrijeme i rijeci ...


To da je sa papirom o mentalnom poremecaju zbrisao za Njemacku je vec stara prica, odnosi se na ratni period - ne sada..

Sada je valjda u Sa, pa organizira razne proteste - samo mu nesto ne ide bas od ruke , pa haman ljut i psuje
03-10-2013 at 19:31 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
neveli wrote:


Ejs Laly , da je Stukan pokrenuo pitanje JMBG-a onda bi mu se odazvali ljudi i u septembru..

Sasvim drugi ljudi su sve to oko JMBG pokrenuli, a Stukan i slicni su se samo prislepali i pokusali kroz pricu o JMBG-u u medijima skrenuti paznju na sebe..

Koliko ima autoriteta da pokrene nesto , eto govori i taj njegov nesupjeli poziv za septembar..

Mislio da je dovoljno predstavit se medijima kao organizator - organizator kojeg niko nista ne slusa..

Ne moze Stukan nista, mozda samo slepati se i lijeciti frustracije psujuci.. Za nesto vise sigurno nije sposoban..


koji drugi ljudi
03-10-2013 at 19:37 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
Bongo wrote:


"Psi laju, karavani prolaze".

Ne obracati paznju na ne zivilizovani akt naime zrelih insana. Psovka, a u psovki je velika doza mrznje je kao tumor u organizmu, razara insana i najveci mu je neprijatelj.


Danas gotovo dvadest godina od nametnug Dayton cetnici i velikosrbi pokusavaju i dalje Bosnjacima razvlaciti pamet.Jos se traze kosti nevino ubijeni Bosnjaka, jos se grade dzamije koje velikosrbi porusise, jos...
Bosnjacku djecu na okupranom teritoriju zele posrbiti, sjetimo se samo Konjevic Polja...
Danas, koljaci sjede po opstinama, policiji, u Sipi, itd...
Ovo sto rece psi laju, citam da si ti velikosrbin!!!
Bosnjaci moraju da budu to sto jesu, zajedno smo jaci, za druge me licno zaboli ona stvar.
Dodik, predstavnik srba iz BiH, PSUJE BOSNU, ne priznaje drzavu BiH, ne priznaje bosnjake, ne priznaje nasu vjeru...
oni su svoje rekli, sad je na nama Bosnjacima da pravdu uzmemo u svoje ruke, samo mi moramo istunu ponavljati.
@soraya,
zaobidji me...
ti znas zasto, ende!!!
03-10-2013 at 20:07 | Ukljuèi u odgovor
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
laly wrote:

koji drugi ljudi



Skrenut cemo sa teme sa ovom pricom, a nije to sada ni bitno..

Mozda je JMBG proteste najpostenije posmtrati kroz prizmu spontanog okupljanja gradjana - kao odgovor na urusenost sistema i probleme koje taj sistem donosi sa sobom. U tom momentu maticni broj za jednu bolesnu bebu..

I u tom spontanom okupljanju Stukan nije odigrao nikakvu ulogu, osim da se sam predstavio i nametnuo kao organizator..



[Edited by neveli on 03-10-2013 at 20:10 GMT]
03-10-2013 at 20:10 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 19
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Politika : Kako cete se izjasniti na popisu? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice