Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : (anti)fasizam na srpsko-hrvatski nacin
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: (anti)fasizam na srpsko-hrvatski nacin

citat:
klon4ti wrote:


Ustaški pozdrav je bio: " Za dom i poglavnika! Spremni!"

Komunistièki: 'smrt fašizmu, sloboda narodu'

Križarski: 'u ime oca i sina i duha svetoga'

Moderni teroristièki. 'Allahu Ekber'..

Jesu li svi zloèinci i teroristi koji uzvikuju ove parole?

Džaba pokušaj uljepšavanja

Koliko god se trudili svaliti na drugoga, velika veæina vojnika bosanskih muslimana u ww2 je bila na strani fašistièkih režima NDH i njemaèkog treæeg rajha.

Hrvata nije bilo u Višegradu, Gacku, Nevesinju, Kalesiji, Kladnju, Olovu, Srebrenici, Teoèaku, Koraju, Graèanici, Banoviæima, Kladuši, Cazinu, a tamo su postojale jake lokalne ustaške / fašistièke formacije, koje su èinile zloèine nad lokalnim srbima i komunistima.

Nemoj da tko pomisli da velièam ustaše, ali preko ovih historijskih èinjenica ne mogu prijeæi.

[Edited by klon4ti on 09-12-2013 at 11:48 GMT]


Znaci Bosnjaci su rokali srbe a hrvatici im kao pomagali? Tako je to kada se u rusenju Bosne ujedine tudjmanovi boljsevici i radovanovi segrti

Nego glede fasizma,ja od devedesetih pa do danas ne vidjeh nigdje handzar diviziju a usatasa i cetnika sam se nagledao
09-12-2013 at 15:42 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: (anti)fasizam na srpsko-hrvatski nacin

citat:
klon4ti wrote:


Ustaški pozdrav je bio: " Za dom i poglavnika! Spremni!"

Komunistièki: 'smrt fašizmu, sloboda narodu'

Križarski: 'u ime oca i sina i duha svetoga'

Moderni teroristièki. 'Allahu Ekber'..

Jesu li svi zloèinci i teroristi koji uzvikuju ove parole?

Džaba pokušaj uljepšavanja

Koliko god se trudili svaliti na drugoga, velika veæina vojnika bosanskih muslimana u ww2 je bila na strani fašistièkih režima NDH i njemaèkog treæeg rajha.

Hrvata nije bilo u Višegradu, Gacku, Nevesinju, Kalesiji, Kladnju, Olovu, Srebrenici, Teoèaku, Koraju, Graèanici, Banoviæima, Kladuši, Cazinu, a tamo su postojale jake lokalne ustaške / fašistièke formacije, koje su èinile zloèine nad lokalnim srbima i komunistima.

Nemoj da tko pomisli da velièam ustaše, ali preko ovih historijskih èinjenica ne mogu prijeæi.

[Edited by klon4ti on 09-12-2013 at 11:48 GMT]


A de mi samo reci ko ovdje spori ili brani postojanje handžar divizije u sklopu SS jedinica tijekom IIWW?
Ovdje je akcenat i poenta na osudi i velièanju nazzi pozdrava od strane javne liènosti i sportiste i euforije i odobravanja iste od strane 30ak hiljada istomišljenika LIVE i podrške koju ON ima na svim društvenim mrežama. Apsurd.
Jedini koji ovdje pjeni si ti sa pokušajem izjednaèavanja.

Možeš li prijeæi preko èinjenice da je presuda koja je prvog predsjednika Republike Hrvatske Franju Tuðmana stavila na èelo udruženog zloèinaèkog pothvata na teritoriji Bosne i Hercegovine?
Tim je pothvatom, odluèilo je Sudsko vijeæe, pokušano stvaranje "Velike Hrvatske", zbog èega su šestorica Hrvata iz BiH osuðeni na ukupno 111 godina zatvora.
Poèinjeni su zloèini nad Bošnjacima-muslimanima na teritoriji za koju se smatralo da pripada Hrvatskoj zajednici Herceg-Bosni, a sukob je bio meðunarodni, zakljuèio je Sud nakon devet godina suðenja.

Vidiš razliku izmeðu Bošnjaka-muslimana i drugih?
Ako ne vidiš ja æu ti reæi, ZVANIÈNA POLITIKA ratnog predsjedništva i svih drugih legalno izabranih institucija u ratu nije bila etnièko èišæenje svih nemuslimana, za razliku od zvaniène politike HZHB i RSa.


09-12-2013 at 15:46 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: (anti)fasizam na srpsko-hrvatski nacin

citat:
MelMel wrote:

nacisticki Ili fasisticki? ;hamletovsko pitanje. Narodna umotvorina kaze - nije g***o nego se pas posra. Eto, uvidjela sam bitnu razliku izmedju ta dva pojma.

Alahu ekber je velicanje Boga. Ejs nisi to znao?


vidis,italijani i chetnici su saradjivali.italijani su volili cetnike draze mihajlovica i naoruzavali ih radi Dalmacije.I zbog toga danas srbi kazu da chetnici nisu fasisti jerbo kao nisu saradjivali sa nacistima vec samo sa italijanskim fasistima! A sva ta "nauka" po kojoj su chetnici proglaseni za antifasiste u parlamentu srbije,je zapravo krenula od pjesnicke maste Vuka Draskovica i njegove knjige "Noz" -da bi dva'est godina kasnije umjetnicka sloboda bila prihvacena kao historijski fakat -takvi smo mi srbi ,pa i od Andrica i djela "Na Drini cuprija" "slavni" historicari su kao istinu prihvatili regrutaciju janicara koje su kao "fatali i trpali u sepete" -ono bas se isplati vojci da fata bebe i da ih hrani dok ne budu vojno sposbni

no ni hrvatici ne zaostaju u mitomaniji,kao sto vidimo iz svjezih primjera -u boj u boj-opera a cojk se borio za Ugarsku ,pa mu je zato Mehmed Pasa Sokolovic odrezo glavu i poslao u madjarski Djir,Ugarskom kralju za opomenu


[Edited by naivna on 09-12-2013 at 16:51 GMT]
09-12-2013 at 16:48 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: (anti)fasizam na srpsko-hrvatski nacin

evo mu i spomenika u parku madjarsko-turskog prijateljstva zajedno sa Sultanom Sulejmanom.

I da kazem da su Srbi u ovim bitkama bili znacajni da im je u tu cast podarena patrijarsija kraljevic marko je cak i pogino sireci osmansko carstvo na Ugarsku.bosnjaka je bilo samo dvadesetak hiljada,onoliko koliko je bilo janicara



na spomeniku naravno ugarski grb

09-12-2013 at 17:14 | Ukljuèi u odgovor
klon4ti
Nivo: Forumas sa iskustvom
Prva Tuzlanska

Registriran(a): 17-02-2012
Lokacija: Ludara
Odgovori: 287
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: (anti)fasizam na srpsko-hrvatski nacin

citat:
naivna wrote:

Nego glede fasizma,ja od devedesetih pa do danas ne vidjeh nigdje handzar diviziju a usatasa i cetnika sam se nagledao


Molim lijepo, ustaše i ustaška ideologija su u BiH završili misiju ubojstvom Blaža Kraljeviæa (kojega gle èuda veæina Bošnjaka doživljava kao pozitivnu pojavu )



vidi mu oznake



Ne znam gdje si vidio ustaše ili su to za tebe svi oni Hrvati koji ne misle kao ti?


Ekvivalent 'handzar diviziji' su razni crni labudovi, dzamijski golubovi, patriotske lige, 7 muslimanska, .... sve one jedinice koje su umjesto 'Sieg Heil' i 'Za dom spremni' uzvikivali 'Alahu ekber'. Sa istom su mržnjom i pobudom su ubijali nepodobne.

09-12-2013 at 19:12 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: (anti)fasizam na srpsko-hrvatski nacin

citat:
klon4ti wrote:


Molim lijepo, ustaše i ustaška ideologija su u BiH završili misiju ubojstvom Blaža Kraljeviæa (kojega gle èuda veæina Bošnjaka doživljava kao pozitivnu pojavu )



vidi mu oznake



Ne znam gdje si vidio ustaše ili su to za tebe svi oni Hrvati koji ne misle kao ti?


Ekvivalent 'handzar diviziji' su razni crni labudovi, dzamijski golubovi, patriotske lige, 7 muslimanska, .... sve one jedinice koje su umjesto 'Sieg Heil' i 'Za dom spremni' uzvikivali 'Alahu ekber'. Sa istom su mržnjom i pobudom su ubijali nepodobne.




jaro,niko od njih nije nosio obiljezja SS Handzar divizije niti danas iko nosi,niti se ponosi fasizmom.I nemoj sada da ti ja postiram slike ustasa na raznoraznim okupljanjima

09-12-2013 at 19:17 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: (anti)fasizam na srpsko-hrvatski nacin

citat:
Aidatuzla wrote:


sorry za offtopic. vejsile, jeste li ti ili tvoja porodica bili zrtve cetnickog divljanja u ratu?



ne valja da i moderatorio zacatavaju dosta je ovih pacjenata...Za takva pitanja postoji pp,mada ja mislim da ti odgovor vec znas te stoga ne vidim svrhu postavljanja pitanja?
09-12-2013 at 19:24 | Ukljuèi u odgovor
klon4ti
Nivo: Forumas sa iskustvom
Prva Tuzlanska

Registriran(a): 17-02-2012
Lokacija: Ludara
Odgovori: 287
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: (anti)fasizam na srpsko-hrvatski nacin

citat:
daleko wrote:


A de mi samo reci ko ovdje spori ili brani postojanje handžar divizije u sklopu SS jedinica tijekom IIWW?


Ma nije u pitanju handzar divizija, niti ih spominjem. Fokusiran sam na ustaške zloèince koji su harali podrinjem i spreèkim poljem, nakon što obave namaz.

citat:
daleko wrote:

Ovdje je akcenat i poenta na osudi i velièanju nazzi pozdrava od strane javne liènosti i sportiste i euforije i odobravanja iste od strane 30ak hiljada istomišljenika LIVE i podrške koju ON ima na svim društvenim mrežama. Apsurd.
Jedini koji ovdje pjeni si ti sa pokušajem izjednaèavanja.



A èuj ne vidim što ti imaš sa nazzi pozdravom u drugoj državi i koji se tièe drugog naroda? Ti mali miš misliš promijeniti svijet?


citat:
daleko wrote:

Možeš li prijeæi preko èinjenice da je presuda koja je prvog predsjednika Republike Hrvatske Franju Tuðmana stavila na èelo udruženog zloèinaèkog pothvata na teritoriji Bosne i Hercegovine?
Tim je pothvatom, odluèilo je Sudsko vijeæe, pokušano stvaranje "Velike Hrvatske", zbog èega su šestorica Hrvata iz BiH osuðeni na ukupno 111 godina zatvora.
Poèinjeni su zloèini nad Bošnjacima-muslimanima na teritoriji za koju se smatralo da pripada Hrvatskoj zajednici Herceg-Bosni, a sukob je bio meðunarodni, zakljuèio je Sud nakon devet godina suðenja.




To neæu komentirati, prije pravomoæne presude, poslije nje možemo razviti diskusiju.
Zloèini su bili obostrani. 4 velika stratišta Bošnjaka i preko 40 velikih stratišta Hrvata.

citat:
daleko wrote:

Vidiš razliku izmeðu Bošnjaka-muslimana i drugih?
Ako ne vidiš ja æu ti reæi, ZVANIÈNA POLITIKA ratnog predsjedništva i svih drugih legalno izabranih institucija u ratu nije bila etnièko èišæenje svih nemuslimana , za razliku od zvaniène politike HZHB i RSa.



Da trebalo je ostaviti par Hrvata i Srba pa reæi evo vidite imamo ih
09-12-2013 at 19:24 | Ukljuèi u odgovor
klon4ti
Nivo: Forumas sa iskustvom
Prva Tuzlanska

Registriran(a): 17-02-2012
Lokacija: Ludara
Odgovori: 287
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: (anti)fasizam na srpsko-hrvatski nacin

citat:
naivna wrote:


jaro,niko od njih nije nosio obiljezja SS Handzar divizije niti danas iko nosi,niti se ponosi fasizmom.I nemoj sada da ti ja postiram slike ustasa na raznoraznim okupljanjima




Isto je to Jaro, mrznja je njihovo oruzje bilo.

Aha da silne ustaše
ustašu ne èini U na kapi i za dom spremni na majici Ustaštvo je ideologija i politièki ustroj, a toga danas nema.
09-12-2013 at 19:30 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: (anti)fasizam na srpsko-hrvatski nacin

citat:
klon4ti wrote:
Ma nije u pitanju handzar divizija, niti ih spominjem. Fokusiran sam na ustaške zloèince koji su harali podrinjem i spreèkim poljem, nakon što obave namaz.


cista demagogija!Ti veze nemas o historiji i lupetas takve gluposti kakve moze samo jedan licemjerni tudjmanov boljsevik.

Prvo Ustase su bili primarno hrvatski nacionalisticki pokret.Da bio je i pokoji Bosnjak

Drugo i NAJVAZNIJE

Podrinje je bila italijanska okupaciona zona a Italijani su nauruzavali cetnike.Par stranica iza imas sliku draze mihajlovica kada italijanskim minobacacem nisani visegrad.U PODRINJU SU CETNICI IZVRSILI GENOCID NAD BOSNJACIMA uz odobrenje italijanskih vlasti.za to imaju pisani dokumenti kao dokaz,a tvoje tvrdnje su lupetanja obicnog hrvatskog licemjera koji je spreman da udje sa stopama u chetnicki anus


09-12-2013 at 19:35 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 31
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : (anti)fasizam na srpsko-hrvatski nacin New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice