Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

citat:
Dilber wrote:
Ja mislim da olovka i kompijuter vise ubija od metka....

Jedan amercki vojni kenjac,javno izjavio da je navodeci one bespilotne letjelice,ubio oko 800 ljudi....fino,kenjac sjedne za video igrice i opleti....

Meni jos jedna stvar smeta u ovom Evropskom ludili....zasto,napade na muslimanske objekte nazivaju vandalima....to je klasicni terorizam...


Dilbere, da nebi doslo do nesporazuma, uopste strategiju zapada u mnogim stvarima ne podrzavam posebno kada je u pitanju Arapski svijet, ali, u svim tim akcijama u najvecoj mjerom im upravo Arapi kumuju.

Ti bespilotni napadi nikada nisu na zapadu bili okarakterisani da se upuceni protiv muslimana nego protiv terorista....a musliman nije terorista.

Mislim da bi ovdje trebali razlikovati i ne mijesati kojekakve dogadjaje, isto tako ubiti karikaturiste nema nikakve veze sa bilo kojim drugim dogadjajima, koliko god mi bili bijesni na predodne Muhamedove karikature, uostalom, karikaturirani su i kriscani i to u vecoj mjeri pa niko ne poseze za kalasnikom.




[Edited by Bongo on 16-01-2015 at 17:57 GMT]
16-01-2015 at 17:47 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

citat:
Bongo wrote:


Dilbere, da nebi doslo do nesporazuma, uopste strategiju zapada u mnogim stvarima ne podrzavam posebno kada je u pitanju Arapski svijet, ali, u svim tim akcijama u najvecoj mjerom im upravo Arapi kumuju.

Ti bespilotni napadi nikada nisu na zapadu bilo okarakterisani da se upuceni protiv muslimana nego protiv terorista....a musliman nije terorista.

Mislim da bi ovdje trebali razlikovati i ne mijesati kojekakve dogadjaje, isto tako ubiti karikaturiste nema nikakve veze sa bilo kojim drugim dogadjajima, koliko god mi bili bijesni na predodne Muhamedove karikature, uostalom, karikaturirani su i kriscani i to u vecoj mjeri pa niko ne poseze za kalasnikom.




Razlika je moj jarane sto su oni davno prevazisli kalasnjikov....oni to rjesavaju iz tople sobe,kompijuterom....
I rijec terorizam trebaju da ubace u vandalizam....koliko je do sad osteceno vjerskih objekata?
Ubise djete ne rodjeno....a nigdje rijeci TERORIZAM
16-01-2015 at 17:52 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

Kad smo kod slobode govora. Ja bi Srbima dozivotno zabranio ucesce na sportskim takmicenjima.

21.vijek sinoc u Beogradu...

"Pritisli Srbi turske livade
Turcima u Spuž zadaju jade
A serdar Vule s visoke kule
Džeferdar pali, kukaju bule
Leleèu Turci, kukaju bule
Oj lele lele, evo ga Vule
A serdar Janko sa sabljom maše
Udrite braæo, srpstvo je naše!"

17-01-2015 at 15:32 | Ukljuèi u odgovor
Caliph
Nivo: Forumski doajen
Historia magistra vitae est

Registriran(a): 29-06-2012
Lokacija: Grad Tuzla
Odgovori: 1187
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

Zid na Drini...

17-01-2015 at 18:41 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

Za Bonga


»Moj sin je ubio 255 ljudi i ja sam najponosniji otac na svijetu«
N.N. - 17.01.2015 21:49 FOTO
»Moj sin je ubio 255 ljudi i ja sam najponosniji otac na svijetu«
Galerija


Vejn Kajl, otac Krisa Kajla po èijem liku je snimljen film "Amerièki snajperista" koji ima šest nominacija za Oskara, isprièao je "Foks njuz" prièu o najsmrtonosnijem snajperisti u istoriji vojske SAD.
Mlaðeg Kajla je u februaru 2013. ubio drugu ratni veteran u streljani u Teksasu, piše Blic.
Kris Kajl je izmeðu 2003. i 2008. èetiri puta boravio u Iraku i za to vrijeme ubio 255 pobunjenika svojom snajperskom puškom. Pentagon je potvrdio 160, dok je ostalima podatke imao sam Kajl.
“Broj života koje je spasao veæi je od broja života koje je oduzeo”, tvrdi Kajlov otac.
On je u programu "Heniti" naveo i da je reditelju Klintu Istvudu i glumcu Bredliju Kuperu koji je glumio njegovog sina zaprijetio da æe im se osvetiti ukoliko holivudski film bude narušio herojsku reputaciju mlaðeg Kajla.
I Istvud i Kuper su uvjerili Vejna da u filmu neæe biti nièega što bi bilo neprijatno porodici Kajl.
“Pogledali su me u oèi i rekli da æe poštovati sjeæanje na mog sina. To je za mene bilo dovoljno. I gospodin Istvud i gospodin Kuper su ljudi kojima mogu da vjerujem. Bili su otvoreni i nisu željeli ništa da kriju”, rekao je 65-godišnji Kajl.
Njemu se dopalo to što je Istvud (84) došao lièno u Hamilton u Teksasu da bi èuo mišljenje oca snajperiste o filmu.
U drugom intervjuu za "Dejli mejl" je stariji Kajl rekao da je znao šta Holivud može sve da uradi
“Znao sam kako mijenjaju stvari. Rekao sam gospodinu Istvudu da nisam sreæan što snimaju film o mom sinu, ali su oni imali puno poštovanja i rekli mi da æe isprièati istinu”, rekao je otac.
Kris Kajl, pripadnik specijalnih jedinica mornarièkih Foka, stradao je u 38. godini ne na iraèkom ratištu, veæ kod kuæe u Teksasu. Njega je ubio drugi povratnik iz rata koji se sada brani time što je bio pod uticajem posttraumatskog stresa.
O ubistvu æe iæi poseban tekst na kraju filma, iako se ono desilo nakon što su otkupljena prava na snimanje filma po knjizi, a sam proces snimanja poèeo poslije zloèina.
Kajl je bio toliko smrtonosan po iraèke pobunjenike da su ga zvali "Ðavo iz Ramadija" i za njegovom glavom je bila raspisana potjernica na 80.000 dolara.

17-01-2015 at 22:31 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

Spiker CNN-a Jim Clancy napustio televiziju nakon 34 godine rada

Spiker na amerièkoj televiziji CNN Jim Clancy, koji je u vezi s teroristièkim napadom na redakciju francuskog lista "Charlie Hebdo", na društvenoj mreži Twitter pisao protiv Izraela, dao je ostavku i napustio ovu televiziju.

Clancy, koji je u vezi s teroristièkim napadom na list "Charlie Hebdo" u Parizu poruèio da je za to djelomièno kriv i Izrael, napustio je CNN nakon 34 godine rada na ovoj televeziji.

''Ove karikature nikako ne ismijavaju Poslanika. One ismijavaju nastojanja masa koje žele izokrenuti njegove rijeèi. Budite oprezni", napisao je Clancy na svom Twitter profilu.

U drugom "tweetu" Clancy je poruèio da je za napad djelimièno odgovorna i izraelska propaganda.

Clancy je nakon toga blokirao svoj Twitter profil, a u izjavi vezanoj za njegovu ostavku na televiziji CNN, nije govorio o tome da li ona ima veze s aktualnim porukama objavljenim na društvenoj mreži.

"Jim Clancy više nije na CNN-u. Želimo mu sve najbolje i zahvaljujemo se zbog izvanrednih usluga tokom perioda dužeg od 30 godina", saopæeno je iz CNN-a.

Clancy je inaèe na televiziji CNN pratio najvažnija dogaðanja u posljednjih nekoliko decenija, meðu kojima i genocid u Ruandi, Zaljevski rat te rušenje Berlinskog zida. Na CNN-u je vodio program "The Brief".

(Anadolu Agency)

19-01-2015 at 00:28 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

Interesantno je ovo da karikature ne ismijavaju nikako Poslanika, s.a.v.s. nego naèin na koji kukavice pokušavaju uništiti svijet (misli se na teroriste koji su kukavièki ubili civile i to pravdali osvetom Poslanika, s.a.v.s.). Recimo da je taèna interpretacija tog razloga postojanja karikature.

1. To vrijeða milijardu i po vjernika, a karikatura nije došla s taènom definicijom razloga zato što je karikatura, a svaki umjetnièki izraz dozvoljava liènu interpretaciju djela (neæu ulaziti u pozadinu ovog konkretnog sluèaja sa stanovišta vrijednosti i etike, ukusa ili neukusa, itd.). Suština je da uvrede bilo koje vrste nisu uredu. To su potvrdile i vjerske voðe (od nama najbližih istièem našeg rejsa Kavazoviæa, papu, i mnogi drugi).

2. Da li uvrede mogu opravdati tezu da na svaku akciju postoji reakcija? Da.

3. Da li reakcija može biti ubistvo insana i to se još pravdati osvetom (što u islamu ne postoji kao dozvoljen naèin kažnjavanja)? Ni u kojem sluèajuÈ ni vjerskom, ni sekularnom, ni bilo kojem drugom!

4. Sve ostale prièe u vezi selektivne slobode govora (npr. otpuštanje karikaturiste koji je ismijavao predsjednikovog sina, i slièno, ili ona voditeljica emisije koja kaže da su islamski radikali opasnost za sve i da treba povesti rat protiv njih, i td.) jesu dio teme "Zašto se Charlie Hebdo nije teretio za mržnju govora..." - dakle tema je o duplim aršinima zapadnih zemalja kad je u pitanju sloboda govora ili reakcije zapada na razlièite vrste verbalnog, fizièkog, i dr. terora). Meðutim, tema je sa stanovišta samog dogaðaja (ubistvo karikaturista radi navodne osvete) i osude ubistva, što je protiv Božijih zakona i suprotno civilizovanom ponašanju je, po mom mišljenju, malo profulana.





19-01-2015 at 15:43 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

Vrijedja se milijarda ipo vjernika ?
Dali su svi muslimani vjernici?
Ako jesu, sta je sa vecinom muslimana u Bosni i Hercegovini?

Zasto se na svadbama i drugim prigodnim manifestacijama u velikoj kolicini konzumira alkohol i zasto su nase zene u kupacim kostimima na plazama sirom Neuma kao i drugih destinacija?
Zasto se zene u Bosni i Hercegovini ne odijevaju propisno?

Dakle, iluziorno je govoriti da su svi muslimani vjernici, odnosno da dnevno prakticiraju 5 namaza.


19-01-2015 at 20:38 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

citat:
Bongo wrote:

Dali su svi muslimani vjernici?






koja rijeka teèe ispod savskog mosta
20-01-2015 at 16:23 | Ukljuèi u odgovor
Caliph
Nivo: Forumski doajen
Historia magistra vitae est

Registriran(a): 29-06-2012
Lokacija: Grad Tuzla
Odgovori: 1187
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

citat:
Bongo wrote:
Vrijedja se milijarda ipo vjernika ?
Dali su svi muslimani vjernici?
Ako jesu, sta je sa vecinom muslimana u Bosni i Hercegovini?

Zasto se na svadbama i drugim prigodnim manifestacijama u velikoj kolicini konzumira alkohol i zasto su nase zene u kupacim kostimima na plazama sirom Neuma kao i drugih destinacija?
Zasto se zene u Bosni i Hercegovini ne odijevaju propisno?

Dakle, iluziorno je govoriti da su svi muslimani vjernici, odnosno da dnevno prakticiraju 5 namaza.





Èovjeku je dovoljno da izgovori šehadet da bude musliman i vjernik. Alkohol i golotinja su grijesi ali ni jedno ni drugo ne izvodi iz vjere.

Ako bismo razmišljali na naèin na koji razmišljaš ti, na svijetu bi vjerovatno samo mali broj ljudi bio vjernicima što je smiješno.
20-01-2015 at 18:07 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 20
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Politika : Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice