Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

Bajka o tzv. "slobodi govora". Liberte egalite fraternite ou la mort!

citat:
Maurice Sinet (86) je francuski karikaturista èije ste radove mogli pronaæi potpisane pod pseudonimom Sine. On je svojevremeno radio u satiriènom magazinu Charlie Hebdo, èiju su redakciju u srijedu napala braæa Cherif i Said Kouachi.

Sine se svojevremeno suoèio sa optužbama za izazivanje rasne mržnje zbog kolumne koju je napisao 2009. godine. Èlanak je izazvao žestoke reakcije u francuskoj javnosti, a u konaènici je Sine ostao bez posla.

„Afera Sine“ je nastala nakon vjeridbe sina tadašnjeg predsjednika Sarkozyja i Jessice Sebaoun-Darty, bogate jevrejske nasljednice. Komentarišuèi spekulacije kako predsjednikov sin namjerava postati Jevrej, Sine se našalio na raèun tog sluèaja.

Sine se zbog te šale suoèio sa optužbama za predrasude na raèun Jevreja, a urednik magazina Charlie Hebdo Philippe Val je zatražio od Sineta da se izvini, što je ovaj odbio rijeèima da bi „radije odsjekao vlastite genitalije“.

Odluka urednika Vala da otpusti Sineta je dobila podršku grupe francuskih intelektualaca, poput filozofa Bernard-Henryja Lévyja.

Sine je izmijavao mlaðeg Sarkozyja da želi postati Jevrej zbog novca, zbog èega je bio okarakterisan kao antisemista, a u konaènici i otpušten iz magazina.

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/france/4351672/French-cartoonist-Sine-on-trial-on-charges-of-anti-Semitism-over-Sarkozy-jibe.html

http://www.novilist.hr/Vijesti/Svijet/Financial-Times-osudio-napad-ali-uz-kritiku-Tiskovine-koje-se-zele-boriti-za-slobodu-provocirajuci-muslimane-su-obicne-budale
14-01-2015 at 08:51 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

Postoji semitizam, antisemitizam, islamofobija, radikalni islamizam, radikalno krscanstvo, indijci mrze pakistance, pakistanci indijce, komunisti kapitaliste, kapitalisti komuniste....

Nas je preko 7 milijardi na dunjaluku, i tesko je naci nekoga ko nema ili nije imao problema s drugim kroz istoriju.
Ne trebaju tu nikakve teorije zavjere..
Svijet se mijenja, u poslednjih 60-70 godina se mijenja puno vecom brzinom, nego sto mnogi mogu prihvatiti.
Jel to dobro ili lose.......
Misljenja su razlicita.
Zapad je sklon misljenju da sve treba kritikovati osim onoga sto se ne smije kritikovati
Ali i to se mijenja.
Sama cinjenica, da je neko dobio otkaz, zbog ismijavanja onoga ko se nije smio ismijavati govori o tome, da se stvari ipak mijenjau.
Antisemitizam je bio osudjivan u poslednjih 70 godina, zbog zlocina prema zidovima u WWII, sad se i to mijenja, sve je vise glasova koji osudjuju modernu Izraelsku politiku i sl..
Samo sto mi ljudi uglavnom selektivno gledamo.
Svi vidimo ono sto nas zulja.
Kad tome dodas krizu i besparicu, bude jos gore..

14-01-2015 at 09:05 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

Mene roditelji prvo uèili da ne zahebavam i ne vrijeðam druge, ili kako bi moj pokojni otac slikovito rek'o "nikad ne zarijevaj prvi, ali nedaj se zahebavat nikom".
Prvo što u školi uèiš, prije slova i brojeva, je kako se odnositi prema uèiteljici, jaranima... Osnovna kultura ponašanja.ba
Neko nekad reèe i da su ljudi izmislili bonton da se nebi poklali viljuškama i noževima za ruèkom.
Sad nam prodaju bajke o slobodi govora, da možeš hebavat svakom (sic!) i oca i majku, uvijeno u ambalažu karikature, satire .... Labudovo je to "sloboda govora", to je èista anarhija. Nije Europa (barem ona normalna raja) nastala na slobodi govora nego suprotno, na poštovanju drugih. Labudovo bi se švabo i francuz ikad pomirili da su u ono vrijeme crtali karikature jedni o drugim.
Ima stvari s kojim se ne zahebaje, uvijek je bilo i uvijek æe bit.

14-01-2015 at 09:19 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

citat:
bdirlija wrote:
Mene roditelji prvo uèili da ne zahebavam i ne vrijeðam druge, ili kako bi moj pokojni otac slikovito rek'o "nikad ne zarijevaj prvi, ali nedaj se zahebavat nikom".
Prvo što u školi uèiš, prije slova i brojeva, je kako se odnositi prema uèiteljici, jaranima... Osnovna kultura ponašanja.ba
Neko nekad reèe i da su ljudi izmislili bonton da se nebi poklali viljuškama i noževima za ruèkom.
Sad nam prodaju bajke o slobodi govora, da možeš hebavat svakom (sic!) i oca i majku, uvijeno u ambalažu karikature, satire .... Labudovo je to "sloboda govora", to je èista anarhija. Nije Europa (barem ona normalna raja) nastala na slobodi govora nego suprotno, na poštovanju drugih. Labudovo bi se švabo i francuz ikad pomirili da su u ono vrijeme crtali karikature jedni o drugim.
Ima stvari s kojim se ne zahebaje, uvijek je bilo i uvijek æe bit.

absolutely agree

Califh ja nisam vjerni Toma, koji vjeruje u sve sto mu prezentuju, prilicno sam skepticna
14-01-2015 at 09:33 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

Sta je ok. nista nije ok. ako pokusavate citirati bonton i na osnovu krsenja bontona ljudima rubiti glave onda vi definitivno niste normalni.

Oni koji to cine su opasniji i nakaradniji od svakog najludjeg goveceta.
Za uvrede i bilo kakav vid ponizavanja imamo pravni postupak, samo idioti posezu za oruzjem i sude im, u cije ime...u ime idiota a idiot ne smije da upravlja nad normalnim ljudima.

Koa da su pojedini od vas misljenja da su karikaturisti licno odgovorni za njihovo ubistvo.
Osvijstite se bar malkice lude glave.

14-01-2015 at 14:31 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

citat:
Caliph wrote:
Skoro sam pa ubijeðen da to uopšte nisu napravili muslimani.

Nemoras biti skoro ubijedjen, budi sigurno i totalno ubijedjen da to nisu muslimani ucinili, normalan, castan i posten musliman to ne cini, oni koji su to ucinili su na kratak momenat kidnapovali Islam i u ime Islama napravili pokolj.

Nisu to muslimani, nisu to vjernici, nisu to cak ni ljudi, to su zvijeri kojima nema mjesta medju ljudima.
Oni su muslimanima nanijeli veliku stetu i takvima se moramo suprostaviti svim mogucim raspolozivim sredstvima.
14-01-2015 at 14:35 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

Udario ludak na ludaka....jedni sa olovkom a drugi sa metcima

I previse je sad medijske prasine oko toga....nek rjese pitanje Palestine i mnogi problemi ce nestat...

14-01-2015 at 14:47 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

citat:
Dilber wrote:
Udario ludak na ludaka....jedni sa olovkom a drugi sa metcima

I previse je sad medijske prasine oko toga....nek rjese pitanje Palestine i mnogi problemi ce nestat...


Pa nisu Palestinci u Patizu bili ubice.
Ubice su htjeli da osvete Muhameda, a kako da svete Muhameda ludi insani.

Vjera Islam im to nikada nece halaliti, stoga ni jedan castan i posten vjernik.
14-01-2015 at 20:31 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

citat:
Bongo wrote:
Sta je ok. nista nije ok. ako pokusavate citirati bonton i na osnovu krsenja bontona ljudima rubiti glave onda vi definitivno niste normalni.

Oni koji to cine su opasniji i nakaradniji od svakog najludjeg goveceta.
Za uvrede i bilo kakav vid ponizavanja imamo pravni postupak, samo idioti posezu za oruzjem i sude im, u cije ime...u ime idiota a idiot ne smije da upravlja nad normalnim ljudima.

Koa da su pojedini od vas misljenja da su karikaturisti licno odgovorni za njihovo ubistvo.
Osvijstite se bar malkice lude glave.


Odakle ti samo naviru ideje da iko opravdava zloèin? Ko je tu normalan a ko nije?

Ja sam ubijeðen da ona raja koja u Njemaèkoj protestuje protiv PEGIDE, ona raja u Èeškoj koja kupuje kebabe kod turaka .... nikad ne bi podhebavala muslimane, kršæane, crtala karikature Muhameda, Isusa...
Ta raja je onaj normalni dio Europe. Raja koja poštuje tuðe uvjerenje i pravo na vjerovanje.

Ovaj ekstremniji dio vrijeða, ubija ....

http://teve.ba/article/19986/voditeljica-urlala-moramo-ih-pobiti

[Edited by bdirlija on 14-01-2015 at 21:21 GMT]
14-01-2015 at 21:20 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

Iza svega stoji MOSAD, PITAJTE BEGA, JA SVE ZNAM, POGOTOVO SAD!!!!!!!!!!!!!

14-01-2015 at 21:24 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 38
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice