Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

Drugovi, dragi jarani, uvazene komsije, ako vas interesuje mektebsko znanje mogu vam na pretek destinacija preporuciti a vas molim da mi bar jednu jedinu destinaciju preporucite koja ce me pod hitno izbaviti iz ovog naseg mracnog vilajeta i prebaciti na zapad po mogucnosti medju mrske krscane Swabe da tamo radim i stvaram si svjetliju i rahatniju buducnost, bio bi vam vjecno zahvalan

[Edited by Bongo on 21-01-2015 at 14:20 GMT]

21-01-2015 at 14:07 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

citat:
Bongo wrote:

hajde molim te, sta veli na te dogadjae mektebski efendija?



Joj tebe Bongo, vec prezvakana tema . Zna se sta veli efendija....jasta nego vjernici, samo su gresni. Ejs nisi to znao do sada!
21-01-2015 at 15:38 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

citat:
MelMel wrote:

Joj tebe Bongo, vec prezvakana tema . Zna se sta veli efendija....jasta nego vjernici, samo su gresni. Ejs nisi to znao do sada!


Nisam znao, a na drugu stranu yebo ti ove novokomponovane kojima sve u vrecu moze stati, flasha hladnog piva uz polugolu hanumu na plazi, a poslije toga divaniti o vjerstvu.

Niko da mi ovako neukom da objasni sta i dali u Svetoj zapovijesti stoji ako se nekome omakne bezobrazna/uvredljiva karikatura, dali da se takvima glava rubi sa ramena?

Ne uvazavam odgovor yebivjetrova, molim saburli insana da nam to objasni onako kako dolikuje...bio bih zahvalan.
21-01-2015 at 17:02 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

citat:
Bongo wrote:



sta kaze mektebski efendija



ja stalno ponavljama da za struèna pitanja treba pitati struènu osobu, al' haman lakše laprdat po internetu, nego tražiti odgovore od pravih ljudi.


al' da ti iznesem moje mišljenje.

- prije svega, da ti pojasnim (onako kako ja razumijem) termin "musliman"

znaèi "osoba koja je izgovori kelimei šehadet tj. da vjeruje da je samo Allah Bog i da je Muhammed njegov rob i njegov poslanik" te se time svrstava u pripadnike Islamu.

to je neki "prvi stepen" vjerovanja. dakle, kad se spomene musliman, automatski se govori i o vjerniku, što znaèi da musliman ne može biti nevjernik. musliman gubi taj "status" u sluèaju da prestane vjerovati ili da poène vjerovati u neko drugo božanstvo, dakle ako poèini jedina dva grijeha (kufr i širk) koja Allah dž.š. ne oprašta.

ostale grijehe je Allah dž.š. oprašta, ali pod odreðenim uslovima. da ne skreæemo previše od teme.

u islamu je poznata stvar stepen snage vjere. znaèi, postoje ljudi sa razlièitim stepenom vjerovanja, ali to ni u kojem sluèaju ne mogu ljudi da ocijene i nemaju pravo da se petljaju u neèije vjerovanje ili nevjerovanje. ono što mogu, je da osuðuju i da kritikuju odreðene postupke, hoæe li to raditi na ispravan naèin ovisi od morala i karaktera osobe koja to èini.
što se tièe konkretno alkohola i golotinje na plaži, to su jasni grijesi i te osobe æe za tu stvar da odgovaraju, na naèin na koji to Allah dž.š. odluèi. Tim grijesima se ne izlazi iz vjere, ali su znak slabe vjere, jer što je osoba jaèi vjernik, više se kloni grijeha. Ne postoji savršena osoba koja nikada nije napravila neki grijeh, mali ili veliki.


pokušao sam da ne "filozofiram", kako ti reèe, i da budem konkretan, iako smatram da ove teme nisu za internetskog raspravljanja.










21-01-2015 at 17:20 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

citat:
Bongo wrote:


Nisam znao, a na drugu stranu yebo ti ove novokomponovane kojima sve u vrecu moze stati, flasha hladnog piva uz polugolu hanumu na plazi, a poslije toga divaniti o vjerstvu.

Niko da mi ovako neukom da objasni sta i dali u Svetoj zapovijesti stoji ako se nekome omakne bezobrazna/uvredljiva karikatura, dali da se takvima glava rubi sa ramena?

Ne uvazavam odgovor yebivjetrova, molim saburli insana da nam to objasni onako kako dolikuje...bio bih zahvalan.



neukost je generalno, veliki problem. što neukih muslimana, što neukih o muslimanima.

lako je nama laprdati iz udobnosti fotelje uz raèunar. ljudi se godinama ugnjetavaju, apsolutno neopravdano i iz hira. muslimanima se pripisuje terorizam, a teroriziraju se stoljeæima.

i nikako nije isto napraviti karikaturu merkelove, pape i drugih politièara, sa jedne strane i božijeg Poslanika sa druge. volio bih da mi neko pokaže jesu li muslimani to radili u svojim zemljama, pravili karikature svetinja iz kršæanskog svijeta.
21-01-2015 at 17:27 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

citat:
borbeni wrote:


neukost je generalno, veliki problem. što neukih muslimana, što neukih o muslimanima.

lako je nama laprdati iz udobnosti fotelje uz raèunar. ljudi se godinama ugnjetavaju, apsolutno neopravdano i iz hira. muslimanima se pripisuje terorizam, a teroriziraju se stoljeæima.

i nikako nije isto napraviti karikaturu merkelove, pape i drugih politièara, sa jedne strane i božijeg Poslanika sa druge. volio bih da mi neko pokaže jesu li muslimani to radili u svojim zemljama, pravili karikature svetinja iz kršæanskog svijeta.


Respekt i moje postovanje kako za ovaj dio posta isto tako i za predhodni...ponovo ostaje nejasno ili ne doreceno sta stoji u Svetoj zapovijedi ako se nemome omakne zlonamjerna karikatura, sto se naravno sa Poslanikom niko nemoze porediti.

Vise nego mi je jasno ko su ljudi koji konzumiraju alkohol a u Bosni ih imamo na pretek kao i definicija sa polugolim hanumama, tu nema dvojbe, sve je to vrhunski haramli ali iz muslimanstva ih niko nemoze brisati, sem im put pravac dzehenema pokazati.

U svakom slucaju hvala
21-01-2015 at 17:40 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

citat:
Bongo wrote:


Nisam znao, a na drugu stranu yebo ti ove novokomponovane kojima sve u vrecu moze stati, flasha hladnog piva uz polugolu hanumu na plazi, a poslije toga divaniti o vjerstvu.

Niko da mi ovako neukom da objasni sta i dali u Svetoj zapovijesti stoji ako se nekome omakne bezobrazna/uvredljiva karikatura, dali da se takvima glava rubi sa ramena?

Ne uvazavam odgovor yebivjetrova, molim saburli insana da nam to objasni onako kako dolikuje...bio bih zahvalan.


Eto sada znas.....a sto se tice novokomponovanih - nije tvoje da im sudis, ima on koji ce suditi. Ejs nisi ni to znao! Vidis, mene su to naucili.

Sto se tice drugog pitanja, pa eto mozda se oglasi neko saburli pa objasni.
21-01-2015 at 18:07 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

citat:
MelMel wrote:

Eto sada znas.....a sto se tice novokomponovanih - nije tvoje da im sudis, ima on koji ce suditi. Ejs nisi ni to znao! Vidis, mene su to naucili.

Sto se tice drugog pitanja, pa eto mozda se oglasi neko saburli pa objasni.


Neznam vala ni sada vise nego sto sam znao, ili bolje receno, nista ja vise ne razumijem...
Ili' je do mog uce il' do mene kada je religija u pitanju, ja sam ti YU zaostavstina a tada su uce bile sestro draga jako lose.

Bilo kako da bilo, ja zivim u sekularnom uredjenju i zamisli sada mene sekularistu ubaciti u ovaj nas hurnebes, bila bi to ludnica ili bi pak ostao bez glave.

Dosta shale, cekam jarana @bdirliju da mu uhaberim da je shef Pegide dao ostavku, a on se zove Lutz Bachmann, neko mu haman zaprijetio i rekao ako i dalje bude na celu Pegide ode glava s'ramena.

Cojk se prepo i dao ostavku, zle glasine tvrde da su mu Islamisti zaprijetili, uostalom, cojk zbriso a sada ima jos jedan belaj, okacilo mu se Njemacki drzavni tuzioc o vrat, biti ce podnesena tuzba kleveta i huskanje naroda po nacionalnoj osnovi.

Kada bi kod nas u BiH na slican nacin fungirali pola Bosne bi se oglasilo po zatvorima.

[Edited by Bongo on 22-01-2015 at 02:10 GMT]
21-01-2015 at 19:01 | Ukljuèi u odgovor
Slucajni prolaznik
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 22-01-2015
Lokacija: Rebublica Tu i Tamo
Odgovori: 6
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

citat:
borbeni wrote:
. volio bih da mi neko pokaže jesu li muslimani to radili u svojim zemljama, pravili karikature svetinja iz kršæanskog svijeta.



http://youtu.be/I0RY3z0Yvok?t=1m59s
22-01-2015 at 12:29 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov


ejs nije niko Fedju dokrajcio zbog uvrede Isusa.

22-01-2015 at 12:40 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 13
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: eurovafel, jami, kiki, Kiseljak_71, mikiba/mirsad.baralic, RASKO, suzana, TlrgoCeme
FORUM : Politika : Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice