Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorkama (samo nemojte pitati kako se prave djeca)


FORUM : Roditelji i djeca : Sunecenje da ili ne i kako?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Avalon
Nivo: Forumski vuk
Obican momak

Registriran(a): 08-07-2006
Lokacija: Dolina Avalona
Odgovori: 403
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Sunecenje da ili ne i kako?

Prije su se djeca sunetila po kucama i u glavnom bez anestezije, brrrr!!
Danas je situacija drugacija, a dokaz za to je skorasnji slucaj kod moje sestre.

Naime, moja sestra ima sina Ismara kojem su tri godine. Nakon mnogo dana i godina nakanjivanja, prije mjesec su ga odveli kod privatnog doktora u Tuzli da ga osunete. Tada ih je Doc upitao dali oni zele da dijete osunete standardno ili "moderno". Sestra i zet su pitali "a sta je to moderno"?
Doc je kazao da je moderno sunecenje ono koje se dosta upraznjava u USA a sve vise i kod nas, a to je da se djetetu kozica NE odsijece, vec se samo malo uzduzno rasijece(zareze) tako da kozica i dalje postoji i normalno prekriva glans samo je malo sira sto omogucava nesmetano svlacenje radi bolje higijene.
Nakon ovog njegovog objasnjenja, sestra i zet su se odlucili za ovu "moderniju" opciju, jer je bezbolnija i mnogo brze zarasta i jednako je korisna.
Doc je jos kazao da ako se roditeljima kasnije nesto ne svidi, dijete uvjek mogu ponovo podvrgnuti "standardnom" sunecenju.

Eto tako, sad je mali Ismar "moderno" osunecen ,a doc kaze da je ova nova metoda sve popularnija u Tuzli. Skoro polovinu broja djece koju je on osunetio, roditelji su izabrali ovu novu metodu.

Skoro je sestra bas govorila da je sve OK, ne skuplja se prljavstina ispod kozice, sve uredno, Ismar obrezan a i dalje ima prirodnu cunu

Eto napricah se ja vama o moim porodicnim zavrzlamama.
Sta vi mislite o ovom "modernom" obrezivanju, po meni je mozda u redu, a po vama? Jeli neko od vas imao ovu mogucnost izbora?
...Ili je ipak mozda naj bolja ona treca mogucnost -ne dirati, ne sunetiti!!

[Edited by Avalon on 08-07-2006 at 07:30 GMT] 


Sve je tako stvarno, sve tako realno..., a ipak je sve tako prolazno...!!
08-07-2006 at 05:33 | Ukljuèi u odgovor
Tigar iz Kladnja
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-08-2005
Lokacija: hajnehaj
Odgovori: 3253
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sunecenje da ili ne i kako?

Kazes: uzduzno rasijece

sa koje strane, odozdo, odozgo... kako to izgleda kasnije, cini mi se da bi trebalo nesto i da visi okolo...hoce li to smetati... opisi malo

moderna metoda zvuci manje bolno u odnosu na staru, znam iz iskustva  


KOLKO SAM LIJEP SVE MI SE CURE SVIDJAJU.
08-07-2006 at 06:20 | Ukljuèi u odgovor
Avalon
Nivo: Forumski vuk
Obican momak

Registriran(a): 08-07-2006
Lokacija: Dolina Avalona
Odgovori: 403
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sunecenje da ili ne i kako?

Maalko se kozica presijece(zareze,prosiri) od vrha rupice prepucija prema dole korijenu penisa. Zareze se duboko oko 5mm. Tako sam primijetio kod ovog malog cini mi se. Kozica poslije stoi i prekriva glans potpuno normalno i u cjelosti(glavica se nevidi), i svako ko vidi bi kazao da dijete nije osuneceno,...a jeste. A taj mali zarez(rascjep) se i ne primjecuje! Tako da sada sestra Ismaru bez ikakvih problema svlaci kozicu,a sto je ranije bilo uz plac i belaj! A takodje je bitno da je dijete zadrzalo kozicu u prirodnom obliku.

U svakom slucaju je bezbolnije a jednako korisno kao i obicno sunecenje!!




[Edited by Avalon on 08-07-2006 at 08:00 GMT] 


Sve je tako stvarno, sve tako realno..., a ipak je sve tako prolazno...!!
08-07-2006 at 06:46 | Ukljuèi u odgovor
buca
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 02-05-2004
Odgovori: 80
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sunecenje da ili ne i kako?

citat:
Avalon wrote:
Doc je kazao da je moderno sunecenje ono koje se dosta upraznjava u USA a sve vise i kod nas, a to je da se djetetu kozica NE odsijece, vec se samo malo uzduzno rasijece(zareze) tako da kozica i dalje postoji i normalno prekriva glans samo je malo sira sto omogucava nesmetano svlacenje radi bolje higijene.


[Edited by Avalon on 08-07-2006 at 07:30 GMT]

Ne znam na kakvo je to moderno sunecenje doktor mislio kada je rekao da se ta metoda koristi u USA. Moj sin je osunecen prije 4 sedmice i doktor je koristio "Gomco Clamp" metodu, koja je jedna od dvije metode koje se koriste u USA. Druga se zove "Plastibell" metoda. Znas li kako se zove to "moderno sunecenje".

"Gomco clamp method involves a making of a circular incision in the skin at the end of the penis and a ring of foreskin is removed. With Plastibell, the foreskin is tied to a plastic ring and the excess foreskin is removed. In about 5-10 days, the ring and the remaining foreskin falls off, exposing the glans."
08-07-2006 at 18:46 | Ukljuèi u odgovor
Avalon
Nivo: Forumski vuk
Obican momak

Registriran(a): 08-07-2006
Lokacija: Dolina Avalona
Odgovori: 403
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sunecenje da ili ne i kako?

Neznam kako se strucno zove ta "moderna" metoda. Ali doc je kazao da se ta metoda vrsi u Buffalu,NY. Tako mi sestra rece.
Neznam bas mnogo detalja o tome, ali sigurno znam sta je rezultat, -kod Ismara je sve super!!
Buca, a jesi li ti u USA? Jeli mali dobro podnio standardno sunecenje?

[Edited by Avalon on 08-07-2006 at 19:00 GMT] 


Sve je tako stvarno, sve tako realno..., a ipak je sve tako prolazno...!!
08-07-2006 at 18:57 | Ukljuèi u odgovor
weasel
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Sunecenje da ili ne i kako?

citat:
Avalon wrote:
Prije su se djeca sunetila po kucama i u glavnom bez anestezije, brrrr!!
Danas je situacija drugacija, a dokaz za to je skorasnji slucaj kod moje sestre.

Naime, moja sestra ima sina Ismara kojem su tri godine. Nakon mnogo dana i godina nakanjivanja, prije mjesec su ga odveli kod privatnog doktora u Tuzli da ga osunete. Tada ih je Doc upitao dali oni zele da dijete osunete standardno ili "moderno". Sestra i zet su pitali "a sta je to moderno"?
Doc je kazao da je moderno sunecenje ono koje se dosta upraznjava u USA a sve vise i kod nas, a to je da se djetetu kozica NE odsijece, vec se samo malo uzduzno rasijece(zareze) tako da kozica i dalje postoji i normalno prekriva glans samo je malo sira sto omogucava nesmetano svlacenje radi bolje higijene.
Nakon ovog njegovog objasnjenja, sestra i zet su se odlucili za ovu "moderniju" opciju, jer je bezbolnija i mnogo brze zarasta i jednako je korisna.
Doc je jos kazao da ako se roditeljima kasnije nesto ne svidi, dijete uvjek mogu ponovo podvrgnuti "standardnom" sunecenju.

Eto tako, sad je mali Ismar "moderno" osunecen ,a doc kaze da je ova nova metoda sve popularnija u Tuzli. Skoro polovinu broja djece koju je on osunetio, roditelji su izabrali ovu novu metodu.

Skoro je sestra bas govorila da je sve OK, ne skuplja se prljavstina ispod kozice, sve uredno, Ismar obrezan a i dalje ima prirodnu cunu

Eto napricah se ja vama o moim porodicnim zavrzlamama.
Sta vi mislite o ovom "modernom" obrezivanju, po meni je mozda u redu, a po vama? Jeli neko od vas imao ovu mogucnost izbora?
...Ili je ipak mozda naj bolja ona treca mogucnost -ne dirati, ne sunetiti!!

[Edited by Avalon on 08-07-2006 at 07:30 GMT]




Yobe jaraby pravit nakazu ...Onda bolje nista ne dirati jer to zaista nema nikakve svrhe.

Nego dje najbolja sunetarnica u Tuzli, mozda mi zatreba pa da znam...

I naravno nista moderno
08-07-2006 at 20:55 | Ukljuèi u odgovor
weasel
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Sunecenje da ili ne i kako?

i da kazm prije jedno po´ godine se diskutovalo na forumu o sunecenju,a sad mi se neda ponavljati.Sunetiti svakako,nista moderno ,vec zna se kako,dok se ne odrsrani citava kozica koja je sa unutrasnje strane "porozna za prodore virusa" ...

08-07-2006 at 21:01 | Ukljuèi u odgovor
Avalon
Nivo: Forumski vuk
Obican momak

Registriran(a): 08-07-2006
Lokacija: Dolina Avalona
Odgovori: 403
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sunecenje da ili ne i kako?

@Wasel

Ma nisam ni ja pobornik modernizma, samo kazem sta je bio rezultat(ne tako los) kod ovog dijeta.  


Sve je tako stvarno, sve tako realno..., a ipak je sve tako prolazno...!!
09-07-2006 at 00:44 | Ukljuèi u odgovor
Mama starka
Nivo: Forumski doajen
Volim cojka

Registriran(a): 21-05-2006
Lokacija: TZ, GB
Odgovori: 3366
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sunecenje da ili ne i kako?

Malo da osvjezim temu
Ovo mi je bas interesantno i citajuci ovo sve sjetim se da i ja trebam osunetiti sina. Svake godine trazim nove razloge da to ne uradim ali smatram da moram i to sto prije. Ja sam inace pobornik sto bi se reklo "stare metode", oguli sve a jedino sto nevolim je lokalna anestezija, kakva god da je za mene je zabrinjavajuca. To je ja mislim i jedini razlog zasto dijete nisam jos osunetila. Po staroj metodi je sigurno da nece doci do infekcija a ponovoj opet moras da cistis i pazis na sve. Ako se uradi po staroj metodi nema vise zafrkancije.  


I ovo ce nekad proci........

11-11-2006 at 01:19 | Ukljuèi u odgovor
superstar
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 17-04-2006
Lokacija: usa
Odgovori: 174
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sunecenje da ili ne i kako?

joj i ja svog sina moram sunetit,i bas isto tako imam problem sa anestezijom.mislim da bi mu dali opstu.ma joj fuj mi to.pa onda deveraj s njim nakim zivahnim poslije.sad mu je 3 i po i sve gore i gore mi je.kad je bio beba nisu ga mogli osunetit jer mu kozica nije bila dovoljno odvojena...jel ima neko slicnog iskustva sa cetverogodisnjacima poslije??

11-11-2006 at 06:00 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 36
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Roditelji i djeca : Sunecenje da ili ne i kako? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice