Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorkama (samo nemojte pitati kako se prave djeca)


FORUM : Roditelji i djeca : Sunecenje da ili ne i kako?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sunecenje da ili ne i kako?

Oba naèina su efikasna i u oba sluèaja ide anestezija. Obzirom da se sve izvodi najnormalnije i u privatnoj praksi, nema razloga da se strahuje kako æe sve proæi.
Lièno mislim da je bolje "klasièno" obrezivanje jer u svakom sluèaju smanjuje moguænost infekcije u kasnijem periodu u odnosu na "moderno".
Nakon izvedene op u oba sluèaja, isti je tretman, zaštita i higijena dok sve ne zaraste.

11-11-2006 at 10:27 | Ukljuèi u odgovor
Denci
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 28-08-2006
Lokacija: daleko
Odgovori: 24424
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sunecenje da ili ne i kako?

Mi smo bebija sunetili kad mu je bilo samo 5 mjeseci,iskoristili dok smo bili u BiH.Nista strasno,doktor i medicinska sestra dosli kod nas u stan,dali mu lokalnu anesteziju i sve bilo gotovo za nekih 5 minuta Malo je plakao,ali ne sto ga je bolilo nego su mu cvrsto drzali rukice i nogice Onda smo namazali chunicu stavili pelenu i zaspala beba Kasnije nista,kad sam mijenjala pelene mazala Bivacinom (ne znam kako se pise)i to je sve.Za 10 dana sve bilo gotovo



[Edited by Denci on 11-11-2006 at 14:18 GMT] 


Keep your eyes on the stars and your feet on the ground.
11-11-2006 at 14:15 | Ukljuèi u odgovor
superstar
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 17-04-2006
Lokacija: usa
Odgovori: 174
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sunecenje da ili ne i kako?

citat:
Denci wrote:
Mi smo bebija sunetili kad mu je bilo samo 5 mjeseci,iskoristili dok smo bili u BiH.Nista strasno,doktor i medicinska sestra dosli kod nas u stan,dali mu lokalnu anesteziju i sve bilo gotovo za nekih 5 minuta Malo je plakao,ali ne sto ga je bolilo nego su mu cvrsto drzali rukice i nogice Onda smo namazali chunicu stavili pelenu i zaspala beba Kasnije nista,kad sam mijenjala pelene mazala Bivacinom (ne znam kako se pise)i to je sve.Za 10 dana sve bilo gotovo
hej,blago ti se.mene strah da nece sad kad sve zna i kad je zivahan ,povrijedit se nekako.beli ce plakat sve i jedan dan dok ne zamladi...joj ,puce me nervozna znojka samo misleci o tome.


[Edited by Denci on 11-11-2006 at 14:18 GMT]

11-11-2006 at 19:41 | Ukljuèi u odgovor
Avalon
Nivo: Forumski vuk
Obican momak

Registriran(a): 08-07-2006
Lokacija: Dolina Avalona
Odgovori: 403
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sunecenje da ili ne i kako?

Razlozi ZA osunetiti dijete...

Sunecenje-Obrezivanje muske djece se vrsi iz vjerskih, higijenskih i zdravstvenih razloga, i svi oni u sustini podupiru jedan drugog.

Musliman je duzan da musko dijete osuneti, jer mu to Vjera naredjuje, a ona mu to propisuje upravo iz higijenskih razloga. Dakle, sunecenjem se postize veci stepen higijene a time i bolje ZDRAVLJE! Time je postignut cilj sunecenja odnosno ove vjerske naredbe.

Procedura sunecenja dovedena je do savrsenstva i komplikacije su skoro pa nemoguce. Tako da se sunecenje i ne naziva Operacijom vec Manjim hirurskim Zahvatom.
Sam zahvat traje od deset do petnaest minuta i izvodi se pod lokalnom ili opstom anestezijom. Zahvat sunecenja nije nista duzi niti opasniji od rutinskog vadjenja zuba!

Obrezivanje se takodje smatra tradicijom, vidom kulture i prosvijecenosti, jedan lijep obicaj i adet u nasim porodicama. Takodje je poznato i medicinski dokazano da muskarci koji su obrezani imaju daleko manju sansu da se zaraze hivom ili nekom drugom infekcijom! A i zene ciji su muskarci obrezani imaju puno manje sanse za dobivanjem raka grlica maternice!

Ovim navedenim mozemo zakljuciti da su prednosti sunecenja muskog djeteta visestruke, a ona najvaznija je da je postignut visi stepen higijene i zdravlja!

Tako se za petnaestak minuta i par dana nosanja suknjece, dijete rijesi problema za cijeli zivot!!




[Edited by Avalon on 26-11-2006 at 05:44 GMT] 


Sve je tako stvarno, sve tako realno..., a ipak je sve tako prolazno...!!
26-11-2006 at 04:36 | Ukljuèi u odgovor
Krokodil
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 04-09-2006
Odgovori: 81
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sunecenje da ili ne i kako?

Ja sam bio osnovac kad su mi to radili. Bez anestezije, na stari nacin. Sjecam se dobro svega, znao bih to i drugima uraditi. Pa ako ima musterija....

[Edited by Krokodil on 28-11-2006 at 12:19 GMT]

28-11-2006 at 12:17 | Ukljuèi u odgovor
vanishroach
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 18-07-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 151
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sunecenje da ili ne i kako?

citat:
gucci wrote:
pa nauka je pokazala da nema nikakve veze il osjekli ili ostavili kozicu

znaci cisto radi neke tradicije ja mislim da nebi svoje djete bezveze nanosila bolove


Obrezivanje znaèajno smanjuje rizik od HIV-a


Obrezivanje odraslih muškaraca smanjuje rizik od dobijanja virusa AIDS-a u toku heteroseksualnog odnosa, izvjestio je Nacionalni institut za zdravlje iz SAD-a.
Istraživanje je sprovedeno u Keniji i Ugandi, na odreðenom broju muškaraca. Neobrezanim muškarcima je zatim ponuðeno da proðu kroz operacionu proceduru obrezivanja.

Veza izmeðu muškog obrezivanja i prevencije HIV-a je opažena još u 80-tim godinama. Prvo ispitivanje sprovedeno na 3.000 muškaraca u Južnoj Africi, pokazalo je da obrezivanje smanjuje rizik od HIV-a za 60%.

´´Muško obrezivanje smanjuje individualni rizik od infekcije, a time i procenat zaraženih HIV-om u zajednici´´, navodi AIDS ekspert Dr. Anthony Fauci, direktor Instituta za alergijske i infekcijske bolesti na Nacionalnom institutu za zdravlje SAD-a.

Fauci naglašava da obrezivanje ipak nije savršena forma zaštite. Muškarci koji su obrezani ne smiju prestati koristiti kondom ili preuzimate druge rizike, jer obrezivanje ne daje zaštitu od zaraze HIV-om putema analnog seksa ili injekcijskog korištenja droga.

Svjetska zdravstvena organizacija WHO planira meðunarodni samit po ovom pitanju poèetkom iduæe godine, koji bi rezultate istraživanja definisao kroz politiku koja promovira sigurno muško obrezivanje, ali poduèava muškarce da im to ne pruža savršenu zaštitu.

Ako bi muško obrezivanje bilo prihvaæeno širom svijeta, predviða se da bi to smanjilo broj zaraženih HIV-om za nekih desetak hiljada godišnje. Fauci navodi primjer modela iz Južne Afrike koji sugerira da bi se na taj naèin broj HIV zaraženih mogao umanjiti za 2 miliona.

Zašto muško obrezivanje igra tako važnu ulogu? Æelije na višku kože penisa su posebno osjetljive na primanje HIV virusa. Takoðe, taj višak je osjetljiviji od jaèe kože koja ga okružuje, što obezbjeðuje površinu preko koje virusi lakše penetriraju u organizam, objasnio je Fauci.

(Sarajevo-x.com)


 


Cogito ergo sum!
05-01-2007 at 17:29 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sunecenje da ili ne i kako?

haj sve...al de priznajte, koliko je vas snimilo video-kamerom sunecenje sincine?

ja ih poznajem...

2. pitanje...i jevreji sunete,jelde? zatoje to u USAtako usavrseno...valjda...

10-01-2007 at 22:39 | Ukljuèi u odgovor
Avalon
Nivo: Forumski vuk
Obican momak

Registriran(a): 08-07-2006
Lokacija: Dolina Avalona
Odgovori: 403
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sunecenje da ili ne i kako?

citat:
Tanitha wrote:
haj sve...al de priznajte, koliko je vas snimilo video-kamerom sunecenje sincine?

ja ih poznajem...

2. pitanje...i jevreji sunete,jelde? zatoje to u USAtako usavrseno...valjda...


Neka se snima

Da, jevreji takodje sunete svoju djecu i to osmog dana od rodjenja. U USA se djeca sunete u vise od 60% slucajeva.
 


Sve je tako stvarno, sve tako realno..., a ipak je sve tako prolazno...!!
11-01-2007 at 02:04 | Ukljuèi u odgovor
weasel
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Sunecenje da ili ne i kako?

citat:
vanishroach wrote:


Obrezivanje znaèajno smanjuje rizik od HIV-a



Zašto muško obrezivanje igra tako važnu ulogu? Æelije na višku kože penisa su posebno osjetljive na primanje HIV virusa. Takoðe, taj višak je osjetljiviji od jaèe kože koja ga okružuje, što obezbjeðuje površinu preko koje virusi lakše penetriraju u organizam, objasnio je Fauci.

(Sarajevo-x.com)






a kada sam ja to govorio na sa-x forumu prije jedno tri godine svi su me pravili budalom... A i ovdje je bilo malkice nesporazuma,prosle godine je bila slicna diskusija

Kozica koja se obrezuje sa penisa je porozna sa unutrasnje strane za viruse.To je jos osamdesetih dokazao jedan Australijski naucnik,u stvari to je njegovo objasnjenje fenomena...Kako sam ga ja tada razumio,koza ima nekakvu supstancu koja sprjecava prodor virusa,a prema njegovom istrazivanju te supstance,odnosno zastite, nema sa unutrasnje strane koze koja se obrezuje sa penisa...
11-01-2007 at 08:53 | Ukljuèi u odgovor
weasel
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Sunecenje da ili ne i kako?

naravno sunecenje ne pruza zastitu od HIV virusa jer postoji i otvor na penisu,ali znatno smanjuje rizik odnosno povrsinu kroz koju moze virus da penetrira...

znaci i dalje,kondom glavu cuva

11-01-2007 at 08:59 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 24
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Roditelji i djeca : Sunecenje da ili ne i kako? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice