Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorkama (samo nemojte pitati kako se prave djeca)


FORUM : Roditelji i djeca : Sunecenje da ili ne i kako?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Avalon
Nivo: Forumski vuk
Obican momak

Registriran(a): 08-07-2006
Lokacija: Dolina Avalona
Odgovori: 403
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sunecenje da ili ne i kako?

citat:
superstar wrote:
joj i ja svog sina moram sunetit,i bas isto tako imam problem sa anestezijom.mislim da bi mu dali opstu.ma joj fuj mi to.pa onda deveraj s njim nakim zivahnim poslije.sad mu je 3 i po i sve gore i gore mi je.kad je bio beba nisu ga mogli osunetit jer mu kozica nije bila dovoljno odvojena...jel ima neko slicnog iskustva sa cetverogodisnjacima poslije??


Posto je on malo veci djecak, vjerovatno je bolje da mu daju opstu anesteziju.
Lokalna je za bebe, a tvoj je veci pa bi se vise vrtio a i uplasio.
Ali ni opsta nije strasna, to je samo mala dozica da ga tek toliko malo uspava.
Ne sikiraj se, bice sve ok.
Kad sva djeca mogu, sto ne bi mogao i tvoj!
 


Sve je tako stvarno, sve tako realno..., a ipak je sve tako prolazno...!!
24-01-2007 at 17:24 | Ukljuèi u odgovor
nelle
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 21-01-2007
Odgovori: 38
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sunecenje da ili ne i kako?

kakva anestezija, jel muško il nije eto ja se i ne sjeæam kad su mi to uradili, il sam bio previše mali il sam spavao

31-01-2007 at 21:15 | Ukljuèi u odgovor
Avalon
Nivo: Forumski vuk
Obican momak

Registriran(a): 08-07-2006
Lokacija: Dolina Avalona
Odgovori: 403
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sunecenje da ili ne i kako?

U Turskoj djecu sunete sa pet ili sest godina! 


Sve je tako stvarno, sve tako realno..., a ipak je sve tako prolazno...!!
20-02-2007 at 18:26 | Ukljuèi u odgovor
Avalon
Nivo: Forumski vuk
Obican momak

Registriran(a): 08-07-2006
Lokacija: Dolina Avalona
Odgovori: 403
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sunecenje da ili ne i kako?

Obrezani muškarci imaju manju vjerovatnocu da budu zaraženi virusom koji izaziva AIDS iz bioloških razloga i pored toga što se prepuštaju rizicnom seksualnom ponašanju, priopcili su znanstvenici u petak. Studije su pokazale da muškarci kojima je kožica uklonjena imaju šest do osam puta manje šanse da postanu HIV pozitvni, ali pojavile su se neke debate oko niže stope zaraze, javio je Reuters. Istražitelji u medicinskoj školi sveucilišta John Hopkins u Baltimoreu ustanovili su kako obrezivanje ima zaštitni efekt protiv HIV-a, ali ne i protiv ostalih seksualno prenosivih bolesti (STI) kao što su sifilis ili gonoreja."Specificnost ovog odnosa sugerira radije biološko nego bihevioralno objašnjenje zaštitnog efekta muškog obrezivanja protiv HIV-a", navodi dr Robert Bollinger u izvještaju u medicinskom žurnalu Lancet. Iako je obrezivanje muškaraca uobicajeno u Sjedinjenim Državama, takva praksa varira širom svijeta i zavisi od kulturnih i vjerskih stavova.Zaštita od HIV-a uslijedila je uglavnom zbog uklanjanja kožice Bollinger i njegov tim studirali su muškarce u Indiji, gdje obrezivanje nije uobicajeno, izmedu 1993 i 2000. godine. Svi od 2.398 muškaraca lijecili su u jednoj od tri klinike za seksualno prenosive bolesti i bili su HIV negativni na pocetku istraživanja. Njihov HIV status i rizicno ponašanje redovno su posmatrani. "Ovi podaci potvrduju ranije nalaze da obrezivanje muškaraca umanjuje rizik od zaraze HIV-om", rekao je Bollinger.Zbog toga što obrezivanje ne sprijecava zaražavanje muškaraca ostalim spolno prenosivim bolestima, Bollinger smatra kako studija podržava hipotezu kako je zaštita od HIV-a uslijedila uglavnom zbog uklanjanja kožice, koja sadrži celije koje imaju prijemnike za virus HIV-a za koje naucnici sumnjaju da su glavna ulazna tacka virusa u penis.

Clanak dostavljen od Lejle Idrizovic (Tuzla) 


Sve je tako stvarno, sve tako realno..., a ipak je sve tako prolazno...!!
25-02-2007 at 00:33 | Ukljuèi u odgovor
Avalon
Nivo: Forumski vuk
Obican momak

Registriran(a): 08-07-2006
Lokacija: Dolina Avalona
Odgovori: 403
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sunecenje da ili ne i kako?

Jeli ko gledao Penn i Teller;sumase seriju na OBN-u, epizodu u kojoj su ismijavali i kritikovali obrezivanje djece?

Po mom misljenju, iznijeli su nekoliko vrlo netacnih i glupih argumenata protiv ovog zahvata.

Njihova glavna argumentacija je bila da je obrezivanje bolno i nepotrebno...

Mislim da su u krivu u oba slucaja.
Obrezivanje je skoro pa bezbolno jer se djetetu dadne lokalna anestezija, bas kao i kod vadjenja zuba, nista bolnije i nista opasnije!
Obrezivanje jeste korisno, a to je dokazano u vise navrata.Neobrezivanjem dijete ima veliku sansu za dobivanjem neke infekcije i oboljenja, dok obrezivanjem dijete nista ne gubi, sem malog ionako nepotrebnog dijela kozice...,
 


Sve je tako stvarno, sve tako realno..., a ipak je sve tako prolazno...!!
07-04-2007 at 02:25 | Ukljuèi u odgovor
dorotej
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 21-05-2007
Lokacija: Beograd
Odgovori: 19
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sunecenje da ili ne i kako? - Prava razlika

Osunecen sam u 31.godini tako da mogu najsigurnije da konstantujem prave razlike.Svi znaju faktor higijene.U Beogradu se zahvat radi laserom sa lokalnom anestezijom.To je potpuno bezbolno i baz krvi.Treci dan sam normalno otisao na posao.Kazica mi je skracena skroz i siguran sam da je to najbolje jer je seks mnogo bolji,naime koza je za ove dve godine odebljala tako da je trenje prilikom odnosa za zenu vace,a ja sam manje osetljiv i bolje se kontrolisem.Devijka koja me zna u obe varijante tvrdi da je posle sunecenja njoj mnogo bolje,a i sa druge dve devojke sam ostavio odlican utisak.Jedino je samozadovoljavanje teze.Zbog svega ovoga savetujem svima da potraze laser i da traze da se kazica skrati sto visejavascript:emoticon(´´)

21-05-2007 at 23:44 | Ukljuèi u odgovor
dorotej
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 21-05-2007
Lokacija: Beograd
Odgovori: 19
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sunecenje da ili ne i kako? - Prava razlika

Osunecen sam u 31.godini tako da mogu najsigurnije da konstantujem prave razlike.Svi znaju faktor higijene.U Beogradu se zahvat radi laserom sa lokalnom anestezijom.To je potpuno bezbolno i baz krvi.Treci dan sam normalno otisao na posao.Kazica mi je skracena skroz i siguran sam da je to najbolje jer je seks mnogo bolji,naime koza je za ove dve godine odebljala tako da je trenje prilikom odnosa za zenu vace,a ja sam manje osetljiv i bolje se kontrolisem.Devijka koja me zna u obe varijante tvrdi da je posle sunecenja njoj mnogo bolje,a i sa druge dve devojke sam ostavio odlican utisak.Jedino je samozadovoljavanje teze.Zbog svega ovoga savetujem svima da potraze laser i da traze da se kazica skrati sto visejavascript:emoticon(´´)

21-05-2007 at 23:45 | Ukljuèi u odgovor
lea_omeragic
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 18-05-2006
Lokacija: BiH
Odgovori: 222
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sunecenje da ili ne i kako? - NE NE I NE!

NE NE I NIPOSTO NE!
Zasto muciti dijete zbog nekih obicaja koje vucemo iz nekog prastarog neciviliziranog doba??  


Kako, bolan, nema Bosne, a Neretva huci..!
26-05-2007 at 12:07 | Ukljuèi u odgovor
weasel
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Sunecenje da ili ne i kako? - NE NE I NE!

citat:
lea_omeragic wrote:
NE NE I NIPOSTO NE!
Zasto muciti dijete zbog nekih obicaja koje vucemo iz nekog prastarog neciviliziranog doba??


"necivilizovanog doba"?



Civilizacija ne pocinje sa Grckom,vec mnogo prije...Kada su ljudi gradili piramide i to bez roblja (do nedavno se ucilo da su robovi gradili piramide sto nije tacno) Grci su preuzeli sva dostignuca egipatske civilizacije a grcka civilizacija bi bila zaboravljena i unistena u mracno doba srednjeg vijeka da nije bilo islamske civilizacije...

Toliko o "necivilizovanim" dobima a sada o sunecenju

DA,DA i OPET DA! Iz vise razloga

1.Zdravstveni
2.Higijenski
3.Prakticni
4.Estetski

ps

vec neki zagovaraju u zemljama gdje to nije tradicija da se uvede kao obavezno i da se radi odmah po rodjenju...
26-05-2007 at 12:39 | Ukljuèi u odgovor
weasel
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Sunecenje da ili ne i kako?

citat:
*grofica* wrote:
meni je sasvim svejedno sve dok ne zakinu na velicini


mene je berbo zajeb´o
26-05-2007 at 12:41 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 25
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Roditelji i djeca : Sunecenje da ili ne i kako? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice