Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Javna komunalna preduzeca u Tuzli
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: JP Vodovod i kanalizacija

citat:
Pumpkinseed wrote:


Drug, sta se desava? Treba nam vise informacija da bi komentirali...



Ama popizdim svaki put kolega kad dobijem raèun za vodu.
Pa to je nevjerovatno kojim ovcama oni nas prave.Nikada, ali baš nikada mi neæe moæi dokazati da se iste kolièine vode troše u ljetnom i zimskom periodu, ali gospoda nam dostavlja gotovo identiène raèune za avgust i recimo decembar.
Èujem od nekih prijatelja da su im raèuni ponekad i veæi u zimskom nego u ljetnom periodu.
Kod mene u zgradi kao i u ogromnom broju zgrada taj sat koji mjeri potrošnju vode nije uopšte u funkciji (nedavno sam silazio u podrum i provjerio-uzgred jedva ga i naðoh)
Ti lezileboviæi od èibuka odmjere pa se ti fataj za glavu kolko hoæeš.
A što im je tek pravna služba e to je prièa za sebe Ja jednom otišao nešto da prigovorim kad sjede tri persone (ma pišulje kakve persone ) Bog sami zna ima´l to završenu i srednju a kamo li fakultet, i objasnim ja u èemu je problem tuke samo blijedo gledaju
Vele to morate sa šefom vidjet-pa što vas tri tu sjedite Da je to bio neki Bog zna kakav problem pa hajde de nego najbanalnija stvar u vezi raèuna.
Cum sicilijano mafijalis što bi rekao jedan uvaženi forumaš  


<br /><br /><br /><br />

13-01-2009 at 19:24 | Ukljuèi u odgovor
bosnjobosnjo
Nivo: Forumas sa iskustvom
100% bosanac
Registriran(a): 30-06-2008
Lokacija: najdraza
Odgovori: 245
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: JP Vodovod i kanalizacija

Ima li neko pouzdane podatke za kvalitet vode? Neavno sam cuo da ne odgovara ni bakterioloski a hemijski je kazu katastrofa.

13-01-2009 at 21:00 | Ukljuèi u odgovor
Pumpkinseed
Nivo: Forumas sa iskustvom
Maestral

Registriran(a): 07-11-2007
Lokacija: Slavinoviæi
Odgovori: 194
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: JP Vodovod i kanalizacija

citat:
bosnjobosnjo wrote:
Ima li neko pouzdane podatke za kvalitet vode? Neavno sam cuo da ne odgovara ni bakterioloski a hemijski je kazu katastrofa.



Kontaktiracu osobu koja radi u zavodu u vezi sa poslednjim analizama vode, Modrac i Stupari...

Prije dvadesetak dana sam se licno uvjerio da svi zaposleni u zavodu piju vodu iz cesme. Cisca je bila od vecine flasiranih voda koje mozemo kupiti u prodavnicama
 


JSKKSMUI.
13-01-2009 at 21:12 | Ukljuèi u odgovor
Pumpkinseed
Nivo: Forumas sa iskustvom
Maestral

Registriran(a): 07-11-2007
Lokacija: Slavinoviæi
Odgovori: 194
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: JP Vodovod i kanalizacija

citat:
yugi wrote:

Ama popizdim svaki put kolega kad dobijem raèun za vodu.
Pa to je nevjerovatno kojim ovcama oni nas prave.Nikada, ali baš nikada mi neæe moæi dokazati da se iste kolièine vode troše u ljetnom i zimskom periodu, ali gospoda nam dostavlja gotovo identiène raèune za avgust i recimo decembar.
Èujem od nekih prijatelja da su im raèuni ponekad i veæi u zimskom nego u ljetnom periodu.
Kod mene u zgradi kao i u ogromnom broju zgrada taj sat koji mjeri potrošnju vode nije uopšte u funkciji (nedavno sam silazio u podrum i provjerio-uzgred jedva ga i naðoh)
Ti lezileboviæi od èibuka odmjere pa se ti fataj za glavu kolko hoæeš.
A što im je tek pravna služba e to je prièa za sebe Ja jednom otišao nešto da prigovorim kad sjede tri persone (ma pišulje kakve persone ) Bog sami zna ima´l to završenu i srednju a kamo li fakultet, i objasnim ja u èemu je problem tuke samo blijedo gledaju
Vele to morate sa šefom vidjet-pa što vas tri tu sjedite Da je to bio neki Bog zna kakav problem pa hajde de nego najbanalnija stvar u vezi raèuna.
Cum sicilijano mafijalis što bi rekao jedan uvaženi forumaš


Bio sam u slicnoj situaciji od 1986-2007, racun se radio odokativno tj ofrlje i nikad nismo uskladili nasu potrosnju u odnosu na racune koje smo dobijali. Elem, jedini izlaz je u ugradjivanju vodomjera ali kako citam druge forumase i to tesko ide jer moraju svi u zgradi prihvatiti taj novi nacin mjerenja potrosnje vode. Vjerujem da ima korisnika kojima se zavrti u glavi kad dobiju racunicu za ugradnju vodomjera jer po defaultu njihovo kontanje je da se nema para i da im se to nece isplatiti.

Posto sad imam vodomjer u drugoj zgradi, zaboravio sam koliko smo trosili prije, sada je u prosjeku potrosnja 8m3 vode i racun je 12,75 km. Mislim da na racunu ima dodatna stavka ali to je opet minorno u odnosu na racune iz vec navedenog perioda.

Da li je neko ljetos slusao emisiju na Kameleonu, gost je bio Dzambic, nije ni na jedno pitanje odgovorio u potpunosti, medjutim sjecam se da je rekao da svi korisnici u jednom objektu se moraju sloziti da ugrade vodomjere da bi se investicija isplatila.


Pozdrav

[Edited by Pumpkinseed on 13-01-2009 at 21:25 GMT] 


JSKKSMUI.
13-01-2009 at 21:24 | Ukljuèi u odgovor
mimaaa
Nivo: Forumski doajen
pouzdana

Registriran(a): 24-12-2008
Lokacija: tu negdje
Odgovori: 1157
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: JP Vodovod i kanalizacija

Moj komentar nije bio na ovu temu.
Komentar je bio na temu..CENTRALNO GRIJANJE
Kako je došlo do ove greške nije mi jasno,
Jer do malo prije nisam ni primijetila temu
VODOVOD I KANALIZACIJA

Al et kad je veæ tu-ponavljam da se svaki put dobro iznerviram kad dobijem raèun za vodu

13-01-2009 at 22:56 | Ukljuèi u odgovor
skalper
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 19-03-2007
Lokacija: TZ
Odgovori: 60
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon JKP Komunalac Tuzla

"Otapanjem snijega na trotoarima, ulicama i zelenim površinama pojavila se velika kolièina smeæa koju su nesavjesni graðani bacali gdje stignu. Prizori viðeni u Kreèanskoj, Rudarskoj ulici, oko Doma Zdravlja, na Slatini, oko SKPC Mejdana i robne kuæe Omega, su neprimjereni sredini u kojoj žive i rade ljudi. Radnici Komunalca su u protekla dva dana uspjeli oèistiti veæinu "gotovo divljih deponija" ispred i oko zgrada u pomenutim ulicama. Stanje prije i poslje èišæenja se može vidjeti u objavljenoj foto galeriji."

Preuzeto sa http://www.komunalactz.com.ba

23-01-2009 at 07:26 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: JKP Komunalac Tuzla

Prije svega, cestitam na novoj stranici.
(Click_me, treba li upisati adresu na tvom topicu
"tuzlanski linkovi"?).
Pa, dok Komunalac ne uvede, na svojoj stranici, pitanja, primjedbe i prijedloge, pucajmo ovdje.
Ima se sta kritikovati, a jos vise pohvaliti.
Pozdrav radnicima, rukovodstvu, mom doskorasnjem kolegi Admiru, pa i administratoru stranice.

23-01-2009 at 13:46 | Ukljuèi u odgovor
Grofica
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 16-09-2008
Odgovori: 18
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

Sto se tice racuna za vodu i potrosnje nije samo kriv vodovod.U zgradi gdje zivim daolzili su jedno vrijem eveliki racuni i svi su se poceli zaliti.
onda je odbor etaznih vlasnika paltio vodoinstalatera da udje u sve stanove i provjeri sve vodovodne instalacije ili kako se vec zovu.
Necete vjerovati u vecini stanova su bile otisle one gumice na cesmama i voda se nije mogla zatvoriti,ista stvar je bila i sa vodokotilicima,stalno su curili.Kad uzeme koliko je to vode na 24sata,dodjes do toga da su to ogromne kolicine u prazno otisle vode,a sat je odmjeravao svoje.
Kada se to saniralo racuni su nam dolazili normala.
Sda opet dolaze veliki,ali spremaju se ponovo angazovati vodoinstalatera.
A necete vjerovati da je bilo stanova u kojima se voda nikako nije mogla zatvoriti,znaci stalno je voda curila tacnije u maluz izlazila.
Covjek koji je radio nije mogao da vjeruje kako to ljudi mogu sebi dozvoliti.


Poenta,nije samo do vodovoda ima tu i do nas samih.

23-01-2009 at 17:46 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

@ Grofica

Svakako da ima istine u ovome što si napisala i to je manje više opštepoznata stvar.Meðutim to je još samo jedan dodatni argument u prilog tome da bi se MORALO iæi na ugradnju individualnih brojila.Jedino je to naèin da se neki neodgovorni graðani dozovu pameti jer kad ga jednom pristigli raèun klepi po džepu istog momenta æe tražiti majstora da popravi te anomalije.
Osim toga ugradnja individualnih brojila najefikasniji je naèin uštede vode jer ne treba smetnuti sa uma èinjenicu da su izvorišta koja snadbjevaju naš grad vodom iz godine u godinu sve "siromašnija" vodom
Drugi aspekt problema je katastrofalno loše stanje primarne vodovodne mreže uzrokovane dugogodišnjim slijeganjem terena i niko me ne može ubjediti da "vodovod" preko džepova graðana namiruju te gubitke koji se javljaju zbog takvog stanja primarne mreže.
Fabrika vode svakako je jedan od projekata na kome treba uputiti èestitke aktuelnoj opæinskoj administraciji, ali tvrdio sam i tada kada se zagovarala izgradnja pomenute fabrike, a tog mišljenja sam i sada , da se dakle prvo trebalo pristupiti sanaciji primarne mreže a tek nakon toga iæi u izgradnju fabrike.
Raèuni koji plaæaju graðani koji imaju tu sreæu da imaju vlastita brojila najbolji su pokazatelj o kakvoj besomuènoj pljaèki graðana se radi od strane "vodovoda"
Neko od diskutanat je zagovarao da se iz opæinskog Budžeta izdvoji dio sredstava za ugradnju individualnih brojila! Ja mislim da je to dobra ideja ali bez obzira na to spreman sam snositi sve troškove ugradnje vodomjera jer sam ubjeðen da ma koliko bila velika ta investicija , da bi se ista veoma brzo otplatila kroz umanjene raèune! 


<br /><br /><br /><br />

23-01-2009 at 18:04 | Ukljuèi u odgovor
Dadek
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-09-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 66
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

citat:
yugi wrote:
@ Grofica



Neko od diskutanat je zagovarao da se iz opæinskog Budžeta izdvoji dio sredstava za ugradnju individualnih brojila! Ja mislim da je to dobra ideja ali bez obzira na to spreman sam snositi sve troškove ugradnje vodomjera jer sam ubjeðen da ma koliko bila velika ta investicija , da bi se ista veoma brzo otplatila kroz umanjene raèune!




Èetveroèlana porodica u mom ulazu plaæa prosjeèno 45 km raèun za vodu . To je 540 km godišnje . Vodomjer koji nudi naš upravitelj je odobren od strane Vodovoda oko 290 km plus ugradnja 50 - 100 km zavisno od toga koliko je vertikalnih vodovodnih cijevi i da li je potrebno spajanje istih . U stanovima mom ulazu je to lako izvodivo te nije potrebna ugradnja dva vodomjera . Znaèi cijena sa ugradnjom oko 390 - 400 km plus znatno umanjen raèun , po mojim saznanjima za èetveroèlanu porodicu je do 15 km . 400+180=580 . Raèun jednostavan . Za 14 mjeseci da ti neko pokloni vodomjer zajedno sa ugradnjom ti si na gubitku . Za porodice sa manjim brojem èlanova vremenski rok da se isplati ugradnja je naravno nešto duži . Ali u svakom sluèaju isplati se . Da ne govorim o tome da æe , i ako , ikad iko donijeti odluku o nekom sufinansiranju .

23-01-2009 at 19:11 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 33
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Javna komunalna preduzeca u Tuzli New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice