Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Javna komunalna preduzeca u Tuzli
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Aykira
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 17-05-2009
Odgovori: 2062
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

citat:
bdirlija wrote:


Evo veæ danima (èitaj godinama) radijatori jedva da se mogu mlakim nazvati. Temperatura vani, svi znamo. Raèuni naravno redovni. Nemaš koga zvati niti se kome žaliti. Al' eto barem ima forum pa se može javno kukati, mada od toga nema neke koristi. Ali eto nek se zna da nije svima u ovom gradu toplo i da nas ima dosta koji smo sa pingvinima, platili im il' ne platili, svejedno.





da se nasmijem, iako je zalosno. vec danima zovem tu upravu, te AMOS i jos uvijek nista. Radijatori - ledeni. pocet cu skupljati racune njihove za odlagu.
21-12-2009 at 08:45 | Ukljuèi u odgovor
evropa
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 11-07-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 28
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

Eeee... ne potraja dugo moje hvalisanje oko potrošnje vode i njenog obraèuna preko individualnog brojila u stambenoj zgradi (Stupine).
Kako ne prodje na Vijeæu zahtjev Vodovoda za plaæanjem od strane nas potrošaèa-stanara 2,5 KM po brojilu (vodomjeru), moj zadnji primljeni raèun "išèitao" 15 m3 za 29 dana i to samo za jednu osobu dok su prethodni mjeseci imali 3-5 m3 potrošnju vode.

Naravno, odmah sam uputila moje negodovanje na više adresa u Vodovodu, meðutim svi njihovi odgovori su bili da je na neki naèin voda trošena, "jer zaboga vodomjer je ispravan".
Ko i na što je mogao potrošiti 517 l vode dnevno kada sam svakodnevno 10-tak sati na poslu... , a niti je neko nogom kroèio u moj stan
Pitala sam i neke komšije je li njima stigao veæi obraèun nego prethodnih mjeseci, i oni su mi to potvrdili.

Molim struènjake iz ove oblasti, da mi pojasne kako se brojke na vodomjeru mogu mimo potrošnje vode ili prolaskom zraka "ubrzati"!




blago tebi, samo ne znam da li je normalno pausalno (kao da smo na KUBI) placamo cijene vode, koja je, jos malo, dostigle cijenu struje.
a sto se ticce nestassica vode, pa bas smo mi u Tuzli navikli na to, i opet dobijali raccune za vodu kao da je imamo...dakle, man'te se crvene demagogije.
to je cist lopovluk vodovoda, i zato se i tuzzim s djubradima.

[Edited by Ego on 12-11-2009 at 12:38 GMT]



21-12-2009 at 12:28 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

@evropa,ili je neispravan vodomjer ili ventili na vodokotliæu,sudoper i sl.
Tipujem na vodomjer(mada se vrijednost ,koja se uzima prilikom projektovanja vodovodne i kanalizacione instalacije za proraèun utroška sanitarne vode za jedan stan od cca 60m2 u kome živi èetvoroèlana porodica,kreæe u granicama od 10-12,5 m3).

21-12-2009 at 12:48 | Ukljuèi u odgovor
Ego
Nivo: Forumski vuk
Celav, neodoljiv, (ne)osvojiv.

Registriran(a): 23-05-2008
Lokacija: Tuzla downtown
Odgovori: 756
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

Vodovod i kanalizacija u TZ je sinonim za lopovluk.
...CG je sve blize da preuzme vodjstvo od Vodovoda.  


Ego: "Ni bunar zelja ne funkcionise bez love."
21-12-2009 at 14:18 | Ukljuèi u odgovor
nemamidejezanick
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-07-2008
Lokacija: tz
Odgovori: 512
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

Mislim da za Centralno raja previse kuka - daleko je od savrsenog, ali je bolje i jeftinije nego npr. u Sarajevu, da i ne pominjem druge gradove (u BL centralno nije radilo do prije par godina)...

Ipak mi je najdraza Elektroprivreda. Jednom su me pokusali ubijediti kako sam u 3 dana potrosio 47kW struje, mada sam bio na putu. Valjda umjesto frizidera imam postrojenje za elektrolizu, zamrzivac mi pravi alu-felge umjesto leda...

21-12-2009 at 18:44 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

svako komunalno preduzece svakako dobiva vise kritika nego pohvala za svoj rad, ali nismo ni mi - potrosaci - cjvecke... najvise se "zali" raja koja redovno placa, a zale se na probleme koji su uzrokovani postojanjem jednog zacaranog kruga, iz kojeg je tesko izaci, a zove se kombinacija neprofesionalnosti i neplacanja + nemar potrosaca...

npr... niko se ne sjeti da bi bilo zgodno pozvati nekoga iz "grijanja" da provjeri ima li zraka u radijatorima, no zato ospemo drvlje i kamenje kad je pola radijatora hladno i kada ciko kaze: eeeee, ne moze se to sad popravljati... ili, npr. vodokotlic koji curi u sest stanova u zgradi od 12, pa onda to povecava ukupni trosak, a nikome u kucnom savjetu ne pada na pamet da obidje sve te stanove pa rijesi problem (jer to je stvarno banalan kvar) bez cekanja na upravitelja ili na vodovod... a sta je s bacanjem smeca pored kontejnera?! parkiranjem na trotoare?! bla bla bla

u duhu navedenog, evo jedna pohvala za tuzlake koji odrzavaju puteve... ono sto rade nasi je bilo dosta cisce od onoga sto rade druge regije (prosli smo, u jednom danu, potez tuzla-sarajevo-kiseljak-visoko-zenica-tuzla)... il' im nije dobra mehanizacija (a vidjeli smo masine na sve strane) ili ih jednostavno ne interesira da li dobro rade svoj posao...

u tom duhu, evo jedan slikoviti prikaz:

prema karauli:


visoko:


autoput (ovo ispred je grtalica ili kako se vec zove):

21-12-2009 at 22:15 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

citat:
nemamidejezanick wrote:
Mislim da za Centralno raja previse kuka - daleko je od savrsenog, ali je bolje i jeftinije nego npr. u Sarajevu, da i ne pominjem druge gradove (u BL centralno nije radilo do prije par godina)...

Ipak mi je najdraza Elektroprivreda. Jednom su me pokusali ubijediti kako sam u 3 dana potrosio 47kW struje, mada sam bio na putu. Valjda umjesto frizidera imam postrojenje za elektrolizu, zamrzivac mi pravi alu-felge umjesto leda...


slažem se od rijeèi do rijeèi EP ne prevazidjeni kriminalci
21-12-2009 at 22:41 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

citat:
nemamidejezanick wrote:
Mislim da za Centralno raja previse kuka - daleko je od savrsenog, ali je bolje i jeftinije nego npr. u Sarajevu, da i ne pominjem druge gradove (u BL centralno nije radilo do prije par godina)...



Jednostavno ne razumijem logiku "meni dobro, svima dobro".
Kad platiš grijanje punu cijenu a ono ne vrijedi ni 20% od toga, i još platiš struju 30-40 km da bi nagurao makar na 19°C ispadne prilièno skupo. A još ti doðu lopine iz CG pa ti mjere to što svojom grijalicom zagriješ. I kad još platiš raèun za vodu kao da imaš Panoniku u stanu, milina.
I što se svi fataju Sarajeva kao da je ...ne znam šta.

Logika ovog društva vazda bila "sit gladnom (smrznutom)...".
22-12-2009 at 07:45 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

citat:
statebriga wrote:
svako komunalno preduzece svakako dobiva vise kritika nego pohvala za svoj rad, ali nismo ni mi - potrosaci - cjvecke... najvise se "zali" raja koja redovno placa, a zale se na probleme koji su uzrokovani postojanjem jednog zacaranog kruga, iz kojeg je tesko izaci, a zove se kombinacija neprofesionalnosti i neplacanja + nemar potrosaca...

npr... niko se ne sjeti da bi bilo zgodno pozvati nekoga iz "grijanja" da provjeri ima li zraka u radijatorima, no zato ospemo drvlje i kamenje kad je pola radijatora hladno i kada ciko kaze: eeeee, ne moze se to sad popravljati... ili, npr. vodokotlic koji curi u sest stanova u zgradi od 12, pa onda to povecava ukupni trosak, a nikome u kucnom savjetu ne pada na pamet da obidje sve te stanove pa rijesi problem (jer to je stvarno banalan kvar) bez cekanja na upravitelja ili na vodovod...


Ehej....! Odavno je veliki broj našeg naroda postao sam svoj majstor. Sitnice poput ispuštanja zraka iz radijatora, mijenjanje gumica na pipama ili zamjana plovaka na vodokotliæima za dobar dio našeg svijeta odavno je maèji kašalj. Jes' da ima veæi broj onih kojima su ti poslovi špansko selo, ali eto i moja stara mati zna sama produvat' radijator. A de ti probaj uæ' budaletini u stan da mu pregledaš pipe i ventile.
More, al' samo uz pomoæ specijalaca.
22-12-2009 at 07:57 | Ukljuèi u odgovor
Aykira
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 17-05-2009
Odgovori: 2062
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

kod mene prijasnje odzracivanje nije pomoglo. stanari prije mene su radijatore lakirali, kod 6 od 8 ventili zapekli (veoma pametno).
nakon 2 mjeseca zivkanja dodje i ja na red. rezultat: radijatori se moraju skinuti i proprati, ventili izmjeniti.

22-12-2009 at 13:01 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 24
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Javna komunalna preduzeca u Tuzli New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice