Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Javna komunalna preduzeca u Tuzli
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

citat:
nejlax wrote:
samo da ti predložim, uzmi bilo koju flaširanu vodu i daj na analizu, i proèitaj pravilnik o kvaliteti pitke vode, sve æe ti biti jasno. svako znanšta mu je najbolje, ali mislim da je sasvim jasno zbog èega seb forsira prièa o neispravnosti vode, to odmah vodi kupovini flaširane, i ko je na dobiti? i sama èinjenica koliko vode BiH je uvezla a sa ovakvim vodnim resursima dovoljno govori. imate zavod za javno zdravstvo, imate sami vodovod pa tražte na osnovu zakona o pristupu informacijama da vidite kolko se vrše analize i kakvi su rezultati. usto imate i nadležne inspekcije.

mislim izbor je na svakome, možete piti i flaširanu vodu ali garantovano na taj naèin èinite grešku.
ja smatram da raèuni za vodu su nam preveliki ( u prosjeku kod mene 10 km po èlanu).


Uopšte nemam potrebe da nosim vodu na analizu . Dovoljno je samo da je pomirišem , i to sa pristojne udaljenosti . Kolièina hlora je ogromna . Jednostavno mi u mojoj kuæi tu vodu ne možemo da pijemo niti da je koristimo za kuhanje kafe , èaja i sl. I još nešto . Kada mi doðu gosti sa strane naviknuti na vodu iz èesme , i pored našeg savjeta da ne piju , obavezno (do sada apsolutno svi) imaju problema sa probavom . U svakom sluèaju smo svi na gubitku . Naravno osim proizvoðaèa flaširane vode i vodovoda koji nam naplaæuje kao da iz èesme curi mineralna .





[Edited by bdirlija on 26-03-2009 at 12:31 GMT]
26-03-2009 at 12:30 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli - asf

Hebote, prije mjesec dana su poèeli sa èišæenjem grada a Skojevska je i dalje neoprane, možda i jedina u gradu... KATASTROFA.

27-03-2009 at 18:21 | Ukljuèi u odgovor
Ego
Nivo: Forumski vuk
Celav, neodoljiv, (ne)osvojiv.

Registriran(a): 23-05-2008
Lokacija: Tuzla downtown
Odgovori: 756
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

citat:
nejlax wrote:
samo da ti predložim, uzmi bilo koju flaširanu vodu i daj na analizu, i proèitaj pravilnik o kvaliteti pitke vode, sve æe ti biti jasno. svako znanšta mu je najbolje, ali mislim da je sasvim jasno zbog èega seb forsira prièa o neispravnosti vode, to odmah vodi kupovini flaširane, i ko je na dobiti? i sama èinjenica koliko vode BiH je uvezla a sa ovakvim vodnim resursima dovoljno govori. imate zavod za javno zdravstvo, imate sami vodovod pa tražte na osnovu zakona o pristupu informacijama da vidite kolko se vrše analize i kakvi su rezultati. usto imate i nadležne inspekcije.

mislim izbor je na svakome, možete piti i flaširanu vodu ali garantovano na taj naèin èinite grešku.
ja smatram da raèuni za vodu su nam preveliki ( u prosjeku kod mene 10 km po èlanu).

ako imate tvrdu stolicu, slobodno pijte jasminovu komunalnu vodu...procerace vas, sigurno. 


Ego: "Ni bunar zelja ne funkcionise bez love."
02-11-2009 at 12:09 | Ukljuèi u odgovor
e_M_i_r
Nivo: Forumski doajen
Reci ciki aAaAa...

Registriran(a): 30-09-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1039
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

Hmm pijem vodu iz cesme kako znam za sebe i nikad nisam imao nikakvih problema niti sumljam u kvalitet vode, a negdje kad se radi nesto moguca su zaprljanja kao sto je normalno. a samo se sjetite da je voda medju najdragocijenijim tecnostima na svijetu a prijeti joj nestasica, pa sad ako kukate za placanje sta ce bit kasnije..
Sto se tice odvoza smeca 7 ili 8 KM za trosoban stan nije skupo kad se skonta koliko smeca izbacimo tokom mjeseca...

A ono sto bi trebalo pothitno uraditi jeste poceti kaznjavati i to uveliko neplatise (koji oni tacno znaju ko su) naci neko rijesenje jer mi koji posteno placamo bit cemo dovedeni u jako tesku situaciju, eto samo kako su to rijesili EP i BHT, stisni pa neplati 2 mjeseca pa slobodno stavi guzicu nek sija il javi se na nju.. pozz

02-11-2009 at 18:22 | Ukljuèi u odgovor
Ego
Nivo: Forumski vuk
Celav, neodoljiv, (ne)osvojiv.

Registriran(a): 23-05-2008
Lokacija: Tuzla downtown
Odgovori: 756
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

citat:
e_M_i_r wrote:
Hmm pijem vodu iz cesme kako znam za sebe i nikad nisam imao nikakvih problema niti sumljam u kvalitet vode, a negdje kad se radi nesto moguca su zaprljanja kao sto je normalno. a samo se sjetite da je voda medju najdragocijenijim tecnostima na svijetu a prijeti joj nestasica, pa sad ako kukate za placanje sta ce bit kasnije..
Sto se tice odvoza smeca 7 ili 8 KM za trosoban stan nije skupo kad se skonta koliko smeca izbacimo tokom mjeseca...

A ono sto bi trebalo pothitno uraditi jeste poceti kaznjavati i to uveliko neplatise (koji oni tacno znaju ko su) naci neko rijesenje jer mi koji posteno placamo bit cemo dovedeni u jako tesku situaciju, eto samo kako su to rijesili EP i BHT, stisni pa neplati 2 mjeseca pa slobodno stavi guzicu nek sija il javi se na nju.. pozz

blago tebi, samo ne znam da li je normalno pausalno (kao da smo na KUBI) placamo cijene vode, koja je, jos malo, dostigle cijenu struje.
a sto se ticce nestassica vode, pa bas smo mi u Tuzli navikli na to, i opet dobijali raccune za vodu kao da je imamo...dakle, man'te se crvene demagogije.
to je cist lopovluk vodovoda, i zato se i tuzzim s djubradima.

[Edited by Ego on 12-11-2009 at 12:38 GMT] 


Ego: "Ni bunar zelja ne funkcionise bez love."
12-11-2009 at 12:36 | Ukljuèi u odgovor
Mama starka
Nivo: Forumski doajen
Volim cojka

Registriran(a): 21-05-2006
Lokacija: TZ, GB
Odgovori: 3366
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli


malo se treba informisati pa vidjeti da je voda iz vodovoda sigurno bolja nego flaširane vode. ja sam imala priliku vidjeti analize vode iz gradskog vodovoda, i voda je ispravna.



Vodolijo, de bogati ovo odradi zacas
 


I ovo ce nekad proci........

12-11-2009 at 13:24 | Ukljuèi u odgovor
Ego
Nivo: Forumski vuk
Celav, neodoljiv, (ne)osvojiv.

Registriran(a): 23-05-2008
Lokacija: Tuzla downtown
Odgovori: 756
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

citat:
Mama starka wrote:

Vodolijo, de bogati ovo odradi zacas


samo ti i dalje velicaj lik i djelo jasmina, the quasi-pisca i nerad JKP..nadam se da te dobro i redovno placaju.
A sto se pijenja TE vode tice, samo naprijed...sto rece jedan mudar covjek iz SAD: "Hrabrost je nada da ce metak pogoditi nekog drugog."  


Ego: "Ni bunar zelja ne funkcionise bez love."
13-11-2009 at 07:56 | Ukljuèi u odgovor
Drugarica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-11-2005
Lokacija: BiH
Odgovori: 19687
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

E bas me zanima hocel zavrtat vodu i prije bozica p**** li im redom, materina!!!!!

25-11-2009 at 18:12 | Ukljuèi u odgovor
Ego
Nivo: Forumski vuk
Celav, neodoljiv, (ne)osvojiv.

Registriran(a): 23-05-2008
Lokacija: Tuzla downtown
Odgovori: 756
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

citat:
Drugarica wrote:
E bas me zanima hocel zavrtat vodu i prije bozica p**** li im redom, materina!!!!!

nece sigurno-...samo se prisjetite prijasnjih muslimanskih praznika...vazda neki zajeb s vodom...ali ne, to crveni ne vide, to je ko slucajno. kao da sam u po serbije. 


Ego: "Ni bunar zelja ne funkcionise bez love."
02-12-2009 at 11:52 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli



Evo veæ danima (èitaj godinama) radijatori jedva da se mogu mlakim nazvati. Temperatura vani, svi znamo. Raèuni naravno redovni. Nemaš koga zvati niti se kome žaliti. Al' eto barem ima forum pa se može javno kukati, mada od toga nema neke koristi. Ali eto nek se zna da nije svima u ovom gradu toplo i da nas ima dosta koji smo sa pingvinima, platili im il' ne platili, svejedno.


21-12-2009 at 08:40 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 37
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Tuzlarije : Javna komunalna preduzeca u Tuzli New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice