Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : Greske ljekara
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

citat:
yugi wrote:
Ok, nemam dakle ništa protiv da se otvorila jedna ovakva tema jer objektivno postoji nešto što se eto generalno može svesti pod ovaj naslov "greška ljekara" ali korektnosti radi trebalo bi otvoriti i temu na kojoj bi se promovisale i afirmativna dešavanja u našem zdravstvu.
Èitajuæi sve ove silne postove i vijesti lagano se stvara percepcija da su malte ne svi doktori, ili barem veæina njih ubice što je notorna glupost ili bolje reèeno zlonamjernost!!!
Nikada, ali baš nikada ne smijemo zaboraviti ulogu ne samo doktora nego i medicinskih sestara za vrijeme agresije na BiH.Lièno smatram da su pored pripadnika Armije R BiH lkoje svakako stavljam na vrh, ljudi u bijelom zasigurno odmah na drugom mjestu po zasluzi u odbrani BiH od agresije.Malo je reæi da su èinili nadljudske napore i davali sve od sebe u tom periodu.Ja sam jedan od onih koji je zahvaljujuæi upravo takvom odnosu doktora i medicinskih sestara izvukao živu glavu.Ogroman je broj pripadnika Armije koji duguju neizmjernu zahvalnost medicinskim radnicima i upravo radi toga mi smeta što se olako dijele kvalifikacije o doktorima kao ubicama i pozivam sve na oprez u pogledu davanja takvih kvalifikacija!


pa kazem i ja...ne treba generalizovati i da ne bi bilo lose nekad prozvati ili navesti i mnogo vise pozitivnih slucajeva ...
VANREDNA STANJA kao sto je prokleti rat ne mogu se (a nije ni fer, jer zasluzuje posebnu temu) porediti sa nekim "normalnim" stanjem u bilo kojoj drzavi.

Da malo skrenem s teme (za promjenu ) pade mi napamet davno preminuli Dr Zlatanovic-pedijatar moje generacije...kazu da je bio najbolji djecji ljekar...nemam pojma, znam samo da su me svaki put ganjali po onoj ordinaciji da mi zegnu penicilin i da ga moja baka mrzi ...kad me jednom ona dovela (nakon sto je mojim roditeljima rekao da me kljukaju ko gusku ako necu da jedem dobrovoljno ) kod Zlatanovica jer sam bila previse mrsava i kad joj je on rekao : "Pa sta hocete? Da bude debela kao vi? " Nikad mu to nije oprostila a plus sto se i ostvari!


...mali "intermezzo" , sorry...nastavite
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:19 | Ukljuèi u odgovor
guardian
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 22-07-2007
Odgovori: 24
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Ne treba skretati sa teme i odbacivati laznu obzirnost. Osobi koja neselektivno naziva ljekare ubojicama i vrijedja sve postene ljude koji zapostavljaju svoje porodice u borbi za zdravlje pacijenta ( a porodica je najbitnija, zar ne g, Nevenka) se naziva ubicama. Molim postovati ljude koji su pravosudno oslobodjeni krivnje i prestati nazivati uposlene UKC ubicama. Kada vrijedjate i spominjete nekog, progovorite imenom okrivljenog i argumentima, sudskim odlukama, vjestacenjem, a do tada samo sijete, da ne kazem sta.....


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:19 | Ukljuèi u odgovor
Jazo
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-02-2009
Lokacija: Jazina Jazbina
Odgovori: 1594
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Pilot pa pogrijesi,
Hocu reci svi grijese u svom poslu naravno da se svako trudi uraditi sve najbolje ali nekada jadnostavno krene naopako (prodje i ovaj petak 13 ti)

Kad zidar pogrjesi moze se ispraviti , par sati vise rada i to je to, kad pogrjesi doktor, vozac, pilot te greske se ne ispravljaju.

Ponovit cu svi mi radimo i grijesimo nema idealnog.


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara 


Jazavac nema prirodnih neprijatelja u našim krajevima.
09-07-2009 at 07:19 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Nije isto...ne smije biti isto...nekako je opte donekle prihvatljivo ako ljekar pogrijesi zbog neiskustva,ako je radio 2 nocne smjene jedna za drugom,ako je vanredna situacija-ratno stanje npr... ALI nemojte mi govoriti o greskama kad se pacijentu amputira desna noga a ono lijeva u gangreni ili ako ostavis gazu ili hirurski pribor u nekom, ili gore navedeni slucajevi...
Ok, zasticeni u zakonom, osiguranjima, tesko je izvuci PRAVDU , jer je to sto zele porodice i da se vise nikad nikom ne poovi...ALI...
... neces vise radit TAJ posao...idi pa oplodjavaj krave!


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:19 | Ukljuèi u odgovor
guardian
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 22-07-2007
Odgovori: 24
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Tanitha, izvini, ali pricas gluposti....koja zamjena noge, jeli se to desilo na UKC? Ako imas neki primjer greske ljekara, lijepo navedes ime ljekara, nalaz vjestaka i sudsku odluku, a do tada, opet izvini, pricas gluposti.

[Edited by fijubriju on 14-02-2009 at 11:33 GMT]


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:19 | Ukljuèi u odgovor
Ogi
Nivo: Forumski doajen
Strpljiv

Registriran(a): 08-12-2005
Lokacija: Over the rainbow
Odgovori: 6443
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Mislim da nema potrebe da dolazi i ovde do konfrontacije jer to je jbg aman najlakse.Svako ima svoje glediste i ljudi pricaju na osnovu onog sto znaju,sto su vidjeli,sto su dozivili sto su culi iz pouzdanih izvora Gresaka ljekara ima i ja razumijem gosp.Nevenku jer je dozivila nesto od cega nema dalje ni gore.No,ne treba generalizovat.Primjera radi,moj tetak se operisao prije jedno mjesec do dva,u onoj plavoj klinici,ako se tako zove.Male su mu sanse bile da prezivi.Slabo se razumijem u te stvari,ali zelim ovo napisati.
Naime,operisan mu je bajpas i srcani salizci odjednom.Koliko mi je poznato,ovo je jako tezak hirurski poduhvat ali boga mi uspjelo je i sve je u redu
Dakle,sve pohvale tamosnjim hirurzima i malo je reci svaka im cast.Ne bih sa sigurnoscu mogao tvrditi da bi ovaj zahvat uspio hirurzima klinike Švarcvald Pa ozbiljno


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara 


Burek bureæke,

žvaæem žmireæke
09-07-2009 at 07:19 | Ukljuèi u odgovor
guardian
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 22-07-2007
Odgovori: 24
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

pitanje adminu, zasto mi je cenzurisan prethodni post. Sta se ovdje ne smije ot voreno pricati? Sramota, dozvoljavate samo sto Vama odgovara, licemjerno.....


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:19 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

citat:
guardian wrote:
Tanitha, izvini, ali pricas gluposti....koja zamjena noge, jeli se to desilo na UKC? Ako imas neki primjer greske ljekara, lijepo navedes ime ljekara, nalaz vjestaka i sudsku odluku, a do tada, opet izvini, pricas gluposti.

[Edited by fijubriju on 14-02-2009 at 11:33 GMT]



navela bih ti ja imena...ali ne znas ih ti ...kako bih ti navela i imena ljekara -heroja...ali opet ih ne znas ...zato ne repliciraj bezveze.


[Edited by fijubriju on 15-02-2009 at 21:56 GMT]
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:19 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

citat:
guardian wrote:
pitanje adminu, zasto mi je cenzurisan prethodni post. Sta se ovdje ne smije ot voreno pricati? Sramota, dozvoljavate samo sto Vama odgovara, licemjerno.....


ako imas sta licno, obrati mi se na PP ...ok?



Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:19 | Ukljuèi u odgovor
guardian
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 22-07-2007
Odgovori: 24
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

1. Znam vise nego sto ti mozes i zamisliti, pa nikoga nisam slao da oplodjava krave. I dalje stojim pri misljenju da pricas gluposti ili prepricavas price iz petparackih tabloida.
2.Nemam nista licno, samo sam generalizovao i svrstao u odredjenu grupu povezanu sa stocarstvom neke postere, isto si i ti uradila. Sada nekome smeta generalizacija?!?!No tvoj post nije editovan, stoga licemjerstvo admina ostaje. A posto je tako, EOD i odjava.
Pozdrav

Molim admina na moj profil ukine, hvala.

[Edited by guardian on 14-02-2009 at 17:28 GMT]


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:19 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 49
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Zdravlje : Greske ljekara New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice