Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorkama (samo nemojte pitati kako se prave djeca)


FORUM : Roditelji i djeca : Sunecenje da ili ne i kako?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
VY Canis Majoris
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 21-09-2008
Lokacija: Mlijecni Put
Odgovori: 498
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dali i gdje OSUNETITI dijete u Tuzli??

citat:
andjela wrote:

i ono sto sam ja primjetila da je puno bolje i bezbolnije da se to djetetu uradi sto ranije.


Sto manje, naravno! Medjutim, postoje neki ljudi koji namjerno zele da im dijete zapamti sunetluk. To je radi tradicije da se ne bi izgubila!

Danas je to sve tako usavrseno da dijete skoro i ne osjeti da je osuneceno. Gore bude roditeljima...


 


Smrt fasizmu, nacionalizmu, totalitarizmu, islamofobiji, jednoumlju, -sloboda narodu!
02-04-2009 at 05:36 | Ukljuèi u odgovor
sejla
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 04-05-2007
Lokacija: Svedska
Odgovori: 801
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sunecenje da ili ne i kako?

Sina smo osunetili u poliklinici "Azabagic" sve je dobro proslo. Zadovoljni smo njihovom uslugom  


9.mart.2008
02-11-2009 at 10:24 | Ukljuèi u odgovor
TzStar
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 19-09-2009
Lokacija: The Earth
Odgovori: 113
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sunecenje da ili ne i kako?

citat:
sejla wrote:
Sina smo osunetili u poliklinici "Azabagic" sve je dobro proslo. Zadovoljni smo njihovom uslugom



Sad je momcina!
09-11-2009 at 00:53 | Ukljuèi u odgovor
Larisa
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 25-04-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 4
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Je li kasno za sunecenje ?

Pozdrav,
Je li neko imao iskustva sa sunecenjem veceg djeteta? Kako je sve proslo?

Moj sin ima 6 godina i kontamo da ga sad sunetimo. Bojim se da je vec prerastao i da bi se mogao istraumirati. ...tako da ne znam da li da ga ostavim ovako ili da ga ipak sunetimo.

Kakva su vasa iskustva sa ovdasnjim doktorima? Koje mjesto je dobro-povoljno da se to obavi? Gdje ste to vi obavili?

Pusa

25-04-2010 at 15:03 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Je li kasno za sunecenje ?


Na drugoj stranici ovog foruma ima postavljena tema u vezi suneæenja, proèitaj, možda ti pomogne u odgovorima

Za suneæenje nikad nije kasno,
poznajem momka koji se sunetio kad je imao više godina nego ja sad

25-04-2010 at 17:01 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Je li kasno za sunecenje ?

Draga Larisa , najprije dobro došla na Forum evo ti ovdje http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/forum/viewtopic.php?TopicID=561719&MsgID=889967#889967 malo proèitaj komentare i iskustva naših forumaša po pitanju suneæenja.

A što se tièe tvog pitanja "jel prekasno" , naravno da nije , što se trièe traume i moguæih komlikacija , sve je individualno.Imam kolegicu koja je imala problem , jer je dijete bilo dovoljno veliko da shvati šta se desilo , ali i dovoljno malo da razumije da ne smije dirati poslije i tako...Ali to nije ništa , probajte na najbolji naèin pripremiti dijete i sve æe to brzo proæi

Sretno vam bilo i samo hrabro naprijed pa nam se opet javite sa sretnim vijestima ;)

[Edited by andjela on 25-04-2010 at 18:48 GMT]

25-04-2010 at 18:47 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Je li kasno za sunecenje ?

citat:
Larisa wrote:
Pozdrav,
Je li neko imao iskustva sa sunecenjem veceg djeteta? Kako je sve proslo?

Moj sin ima 6 godina i kontamo da ga sad sunetimo. Bojim se da je vec prerastao i da bi se mogao istraumirati. ...tako da ne znam da li da ga ostavim ovako ili da ga ipak sunetimo.


Suneæenje je èin koji mnogi vežu za vjersku tradiciju, ali na taj èin se sve èešæe odluèuju i oni koji nisu pripadnici neke vjere u kojoj je suneæenje dio vjerske tradicije. Oni se na taj èin odluèuju radi prevencije nekih moguæih komplikacija ( treba istaæi da se u veæini sluèajeva te komplikacije nikad neæe pojaviti), koje se mogu pojaviti kod osoba koje nisu osuneæene. Ja mislim da bi se èin suneæenja trebao obaviti dok dijete još nije svjesno(u prvim danima života ili možda èak i na roðenju),zbog toga što æe se na taj naèin izbjeæi nepotrebno traumatiziranje djeteta. Konkretno, bolje bi bilo da sina sad ne sunetiš jer iz vlastitog iskustva znam ( i mene su moji sunetili otprilike u tim godinama) da je to veoma stresan dogaðaj za dijete te dobi.Ako veæ dijete nije osuneæeno do sada i nema nikakvih smetnji zbog toga, ja mislima da je bolje ne sunetiti ga. Kao što neko napisa taj èin se može obaviti i u zrelijoj dobi, u kojoj taj èin neæe ostaviti traumu, zbog toga što je zrela osoba svjesna da to nije nešto opasno.
26-04-2010 at 11:51 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Je li kasno za sunecenje ?

Razlog suneæenja nije samo higijenskog karaktera , tako da tu ironiènu logiku bespotrebno je isticati

Vidiš u modernom svijetu , se radi na tome da ženskoj djeci po rodjenju hirurški odstranjuje himen , zašto ne bi onda izbjegli moguæe komplikacije kod muških , pa odstranili taj višak koji ionako je "samo višak" ...
A moguæe komplikacije , koje se mogu kasnije pojaviti su daleko traumatiènije od tog kratkotrajnog hirurškog zahvata , tako da Ja danas živim u sadašnjosti i mislim i danas i juèe a i sutra da je "suneæenje" ispravan i poželjan zahvat kod muške djece , što ranije to bolje ;) a da pri tom svom mišljenju nemam insinuacije prema nekom vjerskom obredu ili ti obièaju

[Edited by andjela on 26-04-2010 at 20:40 GMT]

26-04-2010 at 18:47 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Je li kasno za sunecenje ?

citat:
Larisa wrote:
Pozdrav,
Je li neko imao iskustva sa sunecenjem veceg djeteta? Kako je sve proslo?

Moj sin ima 6 godina i kontamo da ga sad sunetimo. Bojim se da je vec prerastao i da bi se mogao istraumirati. ...tako da ne znam da li da ga ostavim ovako ili da ga ipak sunetimo.

Kakva su vasa iskustva sa ovdasnjim doktorima? Koje mjesto je dobro-povoljno da se to obavi? Gdje ste to vi obavili?

Pusa



ja uvijek preporuæujem Gradinu, od skora je uvedeno da se dijete primi u bolnicu na jedan dan te se izvrše fine pripreme za intervenciju. djeca se malo uspavaju i cijeli postupak traje oko 15 min. ako sultana dobro pripremite razgovorom, ne bi trebalo da bude problema. sretno
27-04-2010 at 01:04 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Je li kasno za sunecenje ?

citat:
MelMel wrote:
'Moderan svijet'!!!
Kako da ne. Treba capnuti cunu, jer sto bi se iko mucio da se kupa svaki dan kad se fino moze sunetiti, pa na kupanje samo jednom sedmicno. Jednim udarcem dvije muhe. Em nema brige oko infekcije, em ustedis racun na vodi i sapunu.

'Moderan svijet' preporucuje svakom roditelju da izlozi svoje dijete traumi. Musko treba sunetiti, a zenskom treba odstraniti himen.




Ne znam šta se napinješ bezveze , rekla sam samo ono što je danas i ono što lièno mislim ...a vidim tebi svako malo muka od tudjih komentara , pazi da ne dehidriraš od silne muke

I otvori malo bolje oèi , a zatvori usta .... stavila sam prefiks na komplikacije "medicinskog" karaktera , a ne higijenskog ...tako da tvoja zajedljiva replika u ovom sluèaju je bespotrebna...Drugi dio koji se odnosio na "hirurško odstranjivanje himena" sam pomenula , jer dolazi od naprednog zapada u kojem si ako se ne varam i ti ....a lièno mislim da æe proæi i decenije da to kod nas baš zaživi..

I probaj se opustiti , ta negativna energija utièe na ten



[Edited by andjela on 27-04-2010 at 09:51 GMT]
27-04-2010 at 09:42 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 48
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Roditelji i djeca : Sunecenje da ili ne i kako? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice