Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Bosnia´s Grand Mutfi: Mustafa Ceric
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Vejsil
Nivo: Forumski doajen
izbjeglicaizbezsmisla

Registriran(a): 19-03-2004
Odgovori: 15014
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Bosnia´s Grand Mutfi: Mustafa Ceric

citat:
Konnie wrote:


U pravu si, sjedio je tri reda ispred mene u economy.



[Edited by Konnie on 09-03-2009 at 20:54 GMT]


A razliku u cijeni izmedju karti,kao pravi proleter , "uplatio" u korist ruralnih gladnih seljaka i ruralne gladne radnicke klase ?
09-03-2009 at 21:00 | Ukljuèi u odgovor
Konnie
Nivo: Forumski vuk
Konnie Sue von Eulenbrunnen

Registriran(a): 19-08-2003
Lokacija: D
Odgovori: 787
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Bosnia´s Grand Mutfi: Mustafa Ceric

citat:
Vejsil wrote:


A razliku u cijeni izmedju karti,kao pravi proleter , "uplatio" u korist ruralnih gladnih seljaka i ruralne gladne radnicke klase ?




09-03-2009 at 21:55 | Ukljuèi u odgovor
bosnjobosnjo
Nivo: Forumas sa iskustvom
100% bosanac
Registriran(a): 30-06-2008
Lokacija: najdraza
Odgovori: 245
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Bosnia´s Grand Mutfi: Mustafa Ceric

Islamofobijabija za neke postaje profitabilna
Srijeda, 11 Mart 2009 13:44 Zahf` Vijesti iz Bosne


U nedavnom višednevnom boravku u Rijadu (Saudijska Arabija), a povodom tradicionalnog festivala kulture el-Džanadirijja, reisul-ulema dr. Mustafa Ceriæ ostvario je brojne kontakte s uglednom ulemom, akademskim i medijskim liènostima, književnicima i kulturnim radnicima i na kraju se susreo s Èuvarom dvaju harema, kraljem Abdullahom bin Abdulazizom El-Saudom. Kako je saopæila Mina, saudijski printani i elektronski mediji takoðer su iskoristili prisustvo reisul-uleme Ceriæa da u autorskom tekstu, kojeg je objavila prestižna dnevna novina el-Vatan, izrazi svoja mišljenja o znaèaju inicijative kralja Abdullaha za meðukulturni i meðuvjerski dijalog u svijetu.
U svojim radnim nastupima na engleskom i arapskom jeziku, reisul-ulema Ceriæ je govorio o pojavi islamofobije kao svojevrsnom univerzalnom izazovu ne samo za muslimane, veæ i za nemuslimane, posebno na zapadu.

Ceriæ je kazao da je islamofobija èinjenica s kojom se muslimani moraju suoèiti na dva naèina. Prvo, muslimani se moraju sami zapitati odakle tolika mržnja prema islamu i zašto toliki strah od moralnih zahtjeva muslimana, a drugo, muslimani se moraju osloboditi straha od vlastite obaveze da budu lijep primjer suživota i tolerancije.

U sluèaju prvog pitanja, kako je kazao, muslimanima treba biti jasno da za neke ljude nema lijeka od islamofobije, kao što za neke ljude nema lijeka ni od antisemitizma. Mislimani se s time ne smiju pomiriti, ali moraju znati da im je s tim živjeti, jer islamofobija za neke ljude postaje profitabilan naèin života.

No, najbitnije je da se muslimani oslobode straha od moralnih zahtjeva islama, koji nekim ljudima nisu odmah razumljivi, ali dugoroèno moralni zahtjevi islama nemaju alternativu, jer pretpostavljaju pošten i sretan život na ovome svijetu i spas na drugome svijetu, ustvrdio je reis Ceriæ.

11-03-2009 at 22:36 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Bosnia´s Grand Mutfi: Mustafa Ceric

Ej, hodza reci je li ti ok
ako su moji Mirza i Samir gay
ej hodza reci bi l´ ti bilo ok
da sutra saznas da je tvoj sin u stvari gay
ej hodza reci sta bi ti to znacilo
bi l´ ga dalje volio il bi ga odbacio
hodza de mi objasni ja shvatit cu
bi l´ mu dao sutra da ozeni Hrvaticu
hodza molim te reci mi istinu
bi l´ mu dao da u kucu dovede Srpkinju
hodza znam da grijesim mozda
al´ ti si moje svjetlo ti si moj vodja
krvi, masovne tuce, sto ja znam
narodnjaci i trube to je za svaki Bajram
petarde alkohol i droga po vazdan
tako omladina slavi islamski blagdan.

Hodza, reci, Dzenet il Dzehenem
na kojem sam spisku da polako krenem
hodza, vidim, masala se ima
dok je dzenaza Elhamdulilah svima.

Moj hodza zna za pola sata stravu da salije
on za svaki Bajram puca iz pistolja ispred dzamije
moj hodza antiglobalista i to zesci
al nosi dizajnersku odjecu i pije Pepsi
on kaze atisti nemaju morala nimalo
isti hodza dogovara sponzorstvo sa pivarom
on ne voli materijalizam, tako mi kazu
al´ mora naplatit´ svoje usluge za dzenazu
moj hodza brani ekstremiste i vehabije
moj hodza je donio politiku u dzamije
njegovi su kralj on je na naslovnoj strani
on je najveca zvjezda na BiH estradi
i taj moj hodza zeli biti duhovni vodja
da ne pogrijesis nekad pitas li se mozda
ha, da ne pogrijesis nekad pitas li se hodza.

Srbi i Hrvati hvale ovu pjesmu
a ne pitaju se kakva je kod njih situacija
pravoslavna crkva kao sije srecu
kriju ratne zlocince i zlostavljaju djecu
a Vatikan je velka korporacija
jedna velika politicka stranka
program im je anti-islamska propaganda
malo se zapitaj sve je to ista prica
hodza pop onaj ovaj
malo se zapitaj

Adnan Hamidovic Frenkie






 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
15-03-2009 at 21:12 | Ukljuèi u odgovor
charles darwin
Nivo: Forumas sa iskustvom
evolucioni defekt

Registriran(a): 14-03-2009
Lokacija: zona sumraka
Odgovori: 207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Bosnia´s Grand Mutfi: Mustafa Ceric

reis ceric je veoma ugledan i dobrostojeci covjek , blage , cak preblage rijeci , jer zasto da se bilo ko prilagodjava bilo kome ?
u zemlji kao sto je bosna treba nam najmanje 10 reisa cerica , a mozda i vise , ma do sejtana najmanje jedan po glavi stanovnika , nek je nama ovakvih uglednih da nam sire ugled , jer ugled je bitan , a ako nemamo ugleda onda smo neugledni . 


evolucija je kriva za sve , amebe uzivaju!
26-05-2009 at 02:00 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Bosnia´s Grand Mutfi: Mustafa Ceric

Reis Ceriæ

´Nema potrebe da se ikome izvinjavam´

Poglavar Islamske zajednice u BiH Mustafa Ceriæ izjavio je danas da je taèno da je Sarajevo sada veæinski bošnjaèko i da tu èinjenicu treba da razumiju i Srbi i Hrvati, jer su se u njega "doselili Bošnjaci iz Foèe, Višegrada, Èajnièa, Zvornika, Vlasenice i drugih gradova, koji su protjerani 1992. godine".
Ceriæ je u Zvorniku rekao da je Sarajevo uvijek bilo multikulturalno i multinacionalno i da nema potrebe da se nekome izvinjava ili da šta dokazuje.

"Nije taèno da je neko od Srba i Hrvata progonjen iz Sarajeva, veæ je taèno da je Sarajevo veæinsko bošnjaèko zato što su sa rijeke Drine - Foèe, Višegrada, Èajnièa, Zvornika, Vlasenice i drugih gradova, Bošnjaci protjerani 1992. godine i doselili su se u Sarajevo", rekao je novinarima Ceriæ.

On je naveo da je Sarajevo uvijek i mnogo ranije primalo izbjeglice, te da su ovoga puta Bošnjaci bili izbjeglice koje su došle u Sarajevo.

"Onog trenutka kada se Bošnjacima omoguæi da se vrate u svoje domove u Foèu, Višegrad, Rogaticu i druge gradove, onda Sarajevo neæe biti veæinsko bošnjaèko", rekao je Ceriæ i dodao da je pravo i Srba i Hrvata da li hoæe ili neæe doæi da žive u Sarajevu.

Ceriæ kaže da neki ne mogu da prihvate da su Bošnjaci "nakon ovoga šta im se dogodilo, otvoreniji, slobodniji i da bez kompleksa govore o svojim kulturnim vrijednostima i svom identitetu".

On je dodao da to do sada nije bilo, pa je nekima èudno kako to da Bošnjaci govore javno o svojim vjerskim, kultrunim i drugim vrijednostima.

"Nekima to u Sarajevu smeta, ali to nije problem Bošnjaka nego onih što ne mogu da tolerišu bošnjaèku slobodu u Sarajevu ili nekom drugom mjestu", smatra Ceriæ.

(SRNA) 


<br /><br /><br /><br />

05-06-2009 at 18:54 | Ukljuèi u odgovor
anti.crveni
Nivo: Forumas sa iskustvom
100% Hercegovac

Registriran(a): 26-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 81
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Bosnia´s Grand Mutfi: Mustafa Ceric

citat:
yugi wrote:
Reis Ceriæ

´Nema potrebe da se ikome izvinjavam´

Poglavar Islamske zajednice u BiH Mustafa Ceriæ izjavio je danas da je taèno da je Sarajevo sada veæinski bošnjaèko i da tu èinjenicu treba da razumiju i Srbi i Hrvati, jer su se u njega "doselili Bošnjaci iz Foèe, Višegrada, Èajnièa, Zvornika, Vlasenice i drugih gradova, koji su protjerani 1992. godine".
Ceriæ je u Zvorniku rekao da je Sarajevo uvijek bilo multikulturalno i multinacionalno i da nema potrebe da se nekome izvinjava ili da šta dokazuje.

"Nije taèno da je neko od Srba i Hrvata progonjen iz Sarajeva, veæ je taèno da je Sarajevo veæinsko bošnjaèko zato što su sa rijeke Drine - Foèe, Višegrada, Èajnièa, Zvornika, Vlasenice i drugih gradova, Bošnjaci protjerani 1992. godine i doselili su se u Sarajevo", rekao je novinarima Ceriæ.

On je naveo da je Sarajevo uvijek i mnogo ranije primalo izbjeglice, te da su ovoga puta Bošnjaci bili izbjeglice koje su došle u Sarajevo.

"Onog trenutka kada se Bošnjacima omoguæi da se vrate u svoje domove u Foèu, Višegrad, Rogaticu i druge gradove, onda Sarajevo neæe biti veæinsko bošnjaèko", rekao je Ceriæ i dodao da je pravo i Srba i Hrvata da li hoæe ili neæe doæi da žive u Sarajevu.

Ceriæ kaže da neki ne mogu da prihvate da su Bošnjaci "nakon ovoga šta im se dogodilo, otvoreniji, slobodniji i da bez kompleksa govore o svojim kulturnim vrijednostima i svom identitetu".

On je dodao da to do sada nije bilo, pa je nekima èudno kako to da Bošnjaci govore javno o svojim vjerskim, kultrunim i drugim vrijednostima.

"Nekima to u Sarajevu smeta, ali to nije problem Bošnjaka nego onih što ne mogu da tolerišu bošnjaèku slobodu u Sarajevu ili nekom drugom mjestu", smatra Ceriæ.

(SRNA)



Jedan od rijetkih vazova u kojem mu je svaka na mjestu!!!
Aferim reis efendija, aferim. Jos samo da druga strana shvati to sto si rekao!
05-06-2009 at 23:23 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Bosnia´s Grand Mutfi: Mustafa Ceric

citat:
anti.crveni wrote:



Jedan od rijetkih vazova u kojem mu je svaka na mjestu!!!
Aferim reis efendija, aferim. Jos samo da druga strana shvati to sto si rekao!



Fakat si u pravu, stvarno je uvijek problem šta je on rekao, zašto je rekao, kako je rekao, da li je trebao da kaže, odkud on u politici, da li je on vjerski ili politièki voða, koga on brani, koga on napada......


1000 zašto 1000 ?

[Edited by indijana on 05-06-2009 at 23:28 GMT] 


Sve je super i sve je za 5!
05-06-2009 at 23:28 | Ukljuèi u odgovor
Bosniacus
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 04-11-2004
Odgovori: 518
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Bosnia´s Grand Mutfi: Mustafa Ceric

Jako mudar i obrazovan covjek.
Dostojan je halife.
Mislim da ga imam u arhivi.





06-06-2009 at 09:43 | Ukljuèi u odgovor
A-Bar-Gi
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 06-08-2008
Odgovori: 391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Bosnia´s Grand Mutfi: Mustafa Ceric

efendija Ceriæ je pravi æovjek na pravom mjestu. Šteta šæo se nebavi politikom, pametniji je od ovih ugursuza deset puta

08-06-2009 at 01:06 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 45
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Politika : Bosnia´s Grand Mutfi: Mustafa Ceric New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice